O serwach - ogólnie...

Gdy je o coś prosisz, wzruszają ramionami...
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 20 cze 2021, o 20:04

Masz może do niego panel kontrolny (taki z wyświetlaczem)? Mógłbyś wtedy podejrzeć jakie są wprowadzone parametry dla serwa n590. To nowe ma punkt środkowy przy 1520us, niestety nie mogę znaleźć nigdzie jak jest dla starego.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Bartek_TAR
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 30-05-2021
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Bartek_TAR » 20 cze 2021, o 22:23

Niestety nie mam, jednak ogarnąłem temat. Żyroskop działa, ogon reaguje. Teraz to muszę wszystko ustawić pod siebie bo jak na razie to reaguje zbyt gwałtownie
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 wrz 2021, o 12:19

Czy taki luz na serach jest ok ?
Przebieg - ponad 1300 lotów .

https://youtu.be/HJwodyTx3eY
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 254
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 19 wrz 2021, o 12:28

Artz pisze:Czy taki luz na serach jest ok ?
Przebieg - ponad 1300 lotów .

https://youtu.be/HJwodyTx3eY



W tych serwach to normalne.
Na 99% nie jest to luz spowodowany zużyciem zębatek, a wybiciem otworu podpierającego zębatki.
Przy czym tutaj i tak nie jest duży, nie wiem czy bym się nim przejmował

Naprawa polega na wymianie pokrywy serwa na nową - luz zniknie.
Z tego co wiem dostępne w rc-heli w okolicy 30 zł chyba - musisz pytać ;)
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 wrz 2021, o 14:48

Nie mam doświadczenia i porównania z innymi, inne - Align DS610 miałem lata temu. Problemów z samym lotem też nie mam, po prostu pytam z ciekawości, bo jak pisałem wyżej, przebieg nie mały, a i 3 krety się trafiły.
Mówiąc o pokrywie masz na myśli to ? https://rc-heli.pl/serwa/gorna-obudowa- ... dw-ds590mg
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 254
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 19 wrz 2021, o 19:29

Dokładnie tak. U mnie największy luz był na tylnym serwie tarczy - taki, ze bez zasilania jak przestawiłem orczyk maksymalnie w dół czy do góry to nie szło go już ruszyć - pod napięciem chodziło ok.
W tej pokrywce jest taki delikatny punkt w który wchodzi wałek zębatki, luz wyrabia się tam sam z siebie, a przy kretach to wogole dostają po dupie… zębatki wg mojej wiedzy są niezniszczalne ;)
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 wrz 2021, o 21:23

Dopóki luz jest taki mały a helik lata dobrze bez zmniejszania czułości na tarczy i nie "tańczy" gora-dół w zawisie to bym to olał.
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 254
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 19 wrz 2021, o 21:55

mwx pisze:Dopóki luz jest taki mały a helik lata dobrze bez zmniejszania czułości na tarczy i nie "tańczy" gora-dół w zawisie to bym to olał.


U mnie były luzy na łopatach po 1.5 stopnia, mimo to, w locie wszystko się kasowało.

Tutaj chyba kolega ma założone kulki trochę dalej na orczykach niż wg instrukcji.
O ile dobrze pamietam to producent zaleca przedostatnim dziurkę na orczyki i zewnętrzna na okuciu.

Testowałem ostatnia na orczyku i wewnętrzna na okuciu - wtedy te luzy było czuć w locie i słychać furgotanie przy przejściu przez 0.
Na ale to tak na logikę - serwo do wykonania tego samego ruchu łopatą wykonywało mniej pracy i potrzebowało większej siły.
Po paru lotach wróciłem do domyślnego ustawienia żeby tych serw całkiem nie zajechać :roll:
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //

Wróć do „Serwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron