problem z łądowaniem ISDT Q8 i Toolkit M8

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 14 wrz 2022, o 08:39

Witam

Jakis czas temu zakupiłem Toolkit M8, wszystko było cacy, ma sporo funkcji, ładowała i balansowała pakiety perfekcyjnie, niestety po kilku miesiącach zaczęła mieć problemy z balansowaniem i nie może doładować pakiety do końca, zostaje przy 4.10-4.19V na cele a prąd łądowania pokazuje 0A, ładowanie się nie kończy i tak może w nieskończoność trwać taki stan. Ok zostawiłem ja sobie bo ma wiele innych funkcji, zakupiłem ISDT Q8 i tez bylo super aż do czasu, ta ma bardzo podobnie, tez nie moze zbalasować pakietów, choc z nowymi sobie daje rade.
Co to moze byc ? kto mial takie przypadki, obie maja wgrane najnowsze oprogramowanie, na plytce nie widac uszkodzen, przepalen.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2022, o 09:38 przez macem, łącznie zmieniany 1 raz.
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 611
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 14 wrz 2022, o 09:30

Z toolkit się nie wypowiem bo miałem tylko najsłabszy model przez jakiś miesiąc, działał poprawnie.
Natomiast ISDT miałem 3 różne modele przez dłuższy czas i od razu źle mi balansowały pakiety. Myślałem, że da się to jakoś ustawić, ale lipa i w końcu sprzedałem.
Jak potem zacząłem szukać testów i opinii o tych ładowarkach to okazuje się, że tak po prostu mają.

Teraz od 1,5 roku mam 2 szt HOTA; H6 pro i P6; używane co weekend bo więcej czasu nie mam, ale odpukać działają nadal poprawnie.

Z polecanych z testów i opinii markowych ładowarek to wysuwa się: iCharger X6 800W 30A, ale tu kwota już wyższa.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 14 wrz 2022, o 09:39

Hejka spox ale mówisz chyba o tym że one nie balansują dobrze ale ładowanie się kończy. U mnie ładuje cały czas prądem 0A i ładowanie się nie kończy, może tak ładować w nieskończoność.
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 611
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 14 wrz 2022, o 10:02

Fakt, być może jakiś czujnik poziomu napięcia przestał działać i ładowarka nie wie kiedy skończyć ładowanie.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 14 wrz 2022, o 11:00

Możliwe, pewnie którys z układów padł, może ktoś wie co sprawdzić ? znam się troszkę na elektronice ale nie wiem gdzie szukać
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 14 wrz 2022, o 11:29

macem pisze:Możliwe, pewnie którys z układów padł, może ktoś wie co sprawdzić ? znam się troszkę na elektronice ale nie wiem gdzie szukać


moze spytaj oki188
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 14 wrz 2022, o 12:31

znalazlem sporo informacji, widac to g..a a nie ładowarka :( https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... rger/page6
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 wrz 2022, o 12:41

Też zaczynam mieć problemy z Q8. Inne, ale widać że to jednak syf/zabawka a nie sprzęcior na kilka sezonów.

Jednak skoro wykończyłeś 2 ładowarki w podobny sposób to przyjrzałbym się złączkom balansera albo tym na płytce do równoległego ładowania jeśli takowych używasz. Często kabelki balansera pękają w środku przy wejściu do wtyczki. Z zewnątrz tego nie widać, ale w środku ledwo stykają i ładowarka dostaje pierdolca.

Tak czy inaczej czuję że następnym moim sprzętem będzie jednak coś w stylu iChargera x6. Kosztuje 2x tyle co odpowiednik ISDT, ale pewnie wyjdzie taniej w przeliczeniu na naładowane pakiety bo nie padnie po 2 sezonach.
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 14 wrz 2022, o 13:19

Pare dni temu odwrotnie podlaczalem zlacze balancera i zwarlem, nie zeby pierwszy raz ale pierwszy wraz z dymkiem efekt jest taki ze jedna cela jest z tej baterii 0 a inna 7.4 odczyt powtarzalny przy lekkim popukaniu w kabelek wiec macem moze faktycznie cos z wtyczka masz.

I tez raz na jakis czas mam problemy z balansowaniem baterii - przedluza sie w pizdu z jakiegos powodu (rownolegle, 4 pakiety na plytke). I to nie tylko na ISDT (jeszcze mam rownie chinska EVPEAK) - ale kiedys dawno temu jak bylem mlody i bogaty kupilem pare nieprzyzwoicie wrecz drogich gensow, one jakos nigdy problemow z balansowaniem nie mialy na zadnej mojej ladowarce, wlacza sie balansowanie, uplywaja jakies tam sekundy i git - naladowane.
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 14 wrz 2022, o 13:26

Jak zawsze polecam co jakis czas robic wizualna inspekcje kabli pradowych i balansera (wtyczki, gniazda, luty/zaciski) i napsikac KONTAKTEM w sprayu :) Jak mam podejrzenia ze cos sie dzieje to wpinam kabel balansujacy do ladowarki, ustawiam menu podgladu napiecia na celach i ruszam calym kablem we wszystkie strony. Juz 2 razy tak namierzylem naderwany przewod, izolacja wygladala w porzadku
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 14 wrz 2022, o 13:54

nie to sie dzieje na kilku róznych bateriach, a ISDT 608 sobie radzi z nimi narazie, wiec to 100% wina ładowarek, w srodku na plytce i elementach elektronicznych, nie widac przepalen, uszkodzen. Pozsprawdzam multimetrem jeszcze elementy te ktore moge :(
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 wrz 2022, o 14:00

Sądząc po objawach padł/padły któreś z tranzystorków albo nawet rezystorków rozładowujących w układzie balansera. Jeśli wzór napięć na poszczególnych celach się powtarza to ta z najwyższym napięciem najprawdopodobniej w ogóle nie jest rozładowywana przez balanser. To może być też kwestia pękniętego/zimnego lutu w miejscu gdzie gniazdko spotyka się z PCB

Jak zdejmiesz radiator to dość oczywiste będzie gdzie te tranzystory i rezystory są.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 14 wrz 2022, o 14:20

Carson pisze:Jak zawsze polecam co jakis czas robic wizualna inspekcje kabli pradowych i balansera (wtyczki, gniazda, luty/zaciski) i napsikac KONTAKTEM w sprayu :)


Popieram. Zwłaszcza jak się używa płytek ładowania równoległego to może się zrobić wtopa, bo ładowarka będzie widziała wszystkie cele, ale któryś z pakietów będzie nie balansowany - już mi się tak kiedyś zdarzyło.
Wyjściem jest co jakiś czas sprawdzić pakiety jakimś li-po miernikiem - w sumie nic nowego, powinno się to robić po każdym locie.
Ale druga rzecz, to "przedzwonić" w ten sposób płytkę ładowania równoległego. Czyli miernik podłączyć do płytki i pakiet do każdego gniazdka po kolei. Wynik powinien być wszędzie taki sam.
Szybki prosty test elektrowni który pokaże czy mamy sprawną płytkę.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 wrz 2022, o 15:19

Tylko sprawdzanie samych napięć to za mało. Miałem taki pakiet "z padniętą celą" który niby miał wszystkie napięcia OK, a kabelek przy wtyczce był przetarty w taki sposób że stawiał duży opór i przez to cela nie mogła się zbalansować (rozładować). Ładowarka obciążała to ogniwo żeby zbić na nim napięcie, opór rósł, napięcie malało więc wyłączała obciążenie i tak w kółko szalała aż w końcu wywalała błąd lub nie. Efekt jest taki że ta jedna cela miała za wysokie napięcie więc ładowara nie odpalała ładowania całego pakietu.

Trzeba by tak jak Carson podpowiada - potetrać kablami podczas sprawdzania, przede wszystkim pociągnąć lekko za wtyczkę żeby ewentualne złamane włókienka mogły przestać stykać. Można jeszcze zmierzyć opory poszczególnych ogniw podczas takiego tetrania i zobaczyć czy się zmieniają no i czy się różnią jakoś znacząco między ogniwami
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 14 wrz 2022, o 16:47

potetrać... :rotfl: żeby nie mówić poruchać. :thumb:
No jak już kabelek ma mierzalny opór to jest licho dość...
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 16 wrz 2022, o 07:15

mwx pisze:Sądząc po objawach padł/padły któreś z tranzystorków albo nawet rezystorków rozładowujących w układzie balansera. Jeśli wzór napięć na poszczególnych celach się powtarza to ta z najwyższym napięciem najprawdopodobniej w ogóle nie jest rozładowywana przez balanser. To może być też kwestia pękniętego/zimnego lutu w miejscu gdzie gniazdko spotyka się z PCB

Jak zdejmiesz radiator to dość oczywiste będzie gdzie te tranzystory i rezystory są.


popatrze, pewnie pchaja jakis szajs tranzystory, bo widze ze ludzie maja nagminnie te problemy z tymi ładowarkami, niby coś pomaga w kalibracji zaniżenie napięć na celach, zauważyłem że jak balancer ma dużą różnicę napięć 0.2V pomiędzy celami to wogóle nie ładuje pakietu, jak w kalibracji wyrownasz troszke napiecie to zaczyna ladowac :(. Pytanie czy ktos robil downgrade firmware ? i czy wogole mozna
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 wrz 2022, o 08:10

Robiłem downgrade w Q6 bo najnowszy firmware strasznie szumiał wiatrakiem :P

Nie wiem czy nadal się da, bo zmienili apkę od tego czasu
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 16 wrz 2022, o 09:56

mwx pisze:Robiłem downgrade w Q6 bo najnowszy firmware strasznie szumiał wiatrakiem :P

Nie wiem czy nadal się da, bo zmienili apkę od tego czasu


Hejka a jakim oprogramowaniem to robiles i wogole skat wziales firmware ?
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 wrz 2022, o 10:08

ze strony isdt.

nie trać na to czasu, nie naprawisz uszkodzonych elementów firmwarem
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 316
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 16 wrz 2022, o 14:18

w Toolkit m8 mam takie tranzystory https://datasheetspdf.com/pdf/1426250/A ... /AON6144/1 i rezystory SR1, jest sporo regulatorów napiecia, niby po sprzwdzeniu multimetrem maja takie same parametry, ale na czerwono zaznaczylem, znalazlem spalony rezystor, jest zwarcie na nim, mam pytanie czy to mozliwe aby wstawili rezystory o roznym oporze w takiej ładowarce ? (zaznaczone na zielono) https://drive.google.com/file/d/1YXiyyRtXXWp4xh1Orpe2W3XT2K7jvW0s/view?usp=sharing
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron