Ładowarka Charsoon Antimatter 300W 20A

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 19 maja 2017, o 19:01

Czym ostrzej się lata tym szybciej trzeba ładować pakiety. Aktualnie posiadana ISDT Q6 Plus nie nadążała za mną. Postanowiłem kupić Charsoon Antimatter 300W.
Niby jedna i druga ma 300W ale Antimater przy 4s czyli ok 16V daje prawie 20A a ISDT tylko 14A. Powinno mi to dać +50% pakietów na jednostkę czasu :-)
Antimater 300W prawdopodobnie jest to znana pod inną nazwą ładowarka Reaktor 300W czyli klon iCharger 300W. Opakowanie, jakść wykonania, menu, akcesoria, opakowanie jest takie samo jak w Reaktorze.

Obrazek

Obrazek

Przyczepiłbym się jedynie do przewodów do pakietu, 16AWG to śmiech na sali, po godzinie będą strasznie gorące o ile cyna się nie roztopi i nie puści na wtyczkach.
Za to są bardzo porządne żaby do akumulatora.
Obrazek

Przewody zasilające ładowarkę to 14AWG, troszkę lepiej, powinny dać radę ale na pewno się będą grzać.
Obrazek

Jest USB do podłaczenia do kompa, i złącze na czujnik temperatury.
Obrazek

Złącza balansera, i gniazda bananów 4mm
Obrazek

Wstępny power test , przy 12V na zasilaniu daje ok 15A na pakiet 4s czyli 235W, tak mi naładowała 9pakietów 4s1300 w ciągu godziny, sporo się przy tym grzała ale nie czułem niebezpiecznych zapachów.
Ładowarka pracuje z zasilaniem do 28V i pełną moc powinna osiągnąć powyżej 18V na zasilaniu. U mnie będzie zasilana z liposkrzynki 6s 40 000mAh i jak się będzie sprawować będzie wiadomo już jutro.
Obrazek

Ładowarka jest mała, nie wiele większa od starego poczciwego Accucela A6 50W czy iMAXa B6 50W :-)
Obrazek

EDIT 20.05.2017
Ładowarka przeszła chrzest bojowy, 298W, 7 pakietów 4s1300 ładuje w 23 minuty :-)
Obrazek

Była gorąca ale nie tak żeby się nie utrzymało, ale dziśna polu było goraco o czym świadczy moje ręka w kolorach flagi :-)
Obrazek

I na koniec porównanie z ISDT Q6 Plus
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, o 19:15 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 19 maja 2017, o 20:41

Kenobi36 pisze:...Niby jedna i druga ma 300W ale Antimater przy 4s czyli ok 16V daje prawie 20A a ISDT tylko 14A. Powinno mi to dać +50% pakietów na jednostkę czasu :-)

A i to może być ciekawe. Bo jednak sporą część procesu ładowania ładowarka poświęca na doładowanie i balansowanie pakietu na końcu. A to przecież znacznie mniejsze prądy. Nigdy tego nie zmierzyłem ale wydaje mi się że to jakaś 1/4 procesu ładowania. No więc myślę że to będzie ciekawe porównanie. Może nawet w niektórych przypadkach zdecyduje o zakupie tej czy tamtej ładowarki...
W końcu ładowanie to konieczność a frajda jest z latania! :dance:
Krzysiek, czekamy na wyniki! :thumb:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 maja 2017, o 20:47

Damdodo to o czym piszesz jest właśnie powodem dlaczego ładuje równolegle większe ilości pakietów pomimo że mocy w ładowarce często wystarcza na mniej iż 1C. Właśnie też wspólny czas balansowania robi krótszy czas niż każdy pakiet z osobna.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 19 maja 2017, o 22:50

Wszysko zależy od pakietów. Na kiepskich prąd spada powoli i proces trwa długo. Na dobrych pakietach, jak napiecie dojdzie do 4,20 to prąd bardzo szybko spada i ładowarka szybko kończy.
Poza tym jak widze ze prad spadł do 1a to odłączam pakiety bo wiem ze wiecej niz 20mah nie wejdzie per pakiet.
ISDT ma fajnie, jak startuje z 14A i zejdzie do 1.5 (chyba 10%) to kolor zmienia na zielony i mozna wyrywać pakiety z listwy jakby łaowanie sie skonczylo. Jak wypniesz pakiety na czerwonym to drze jape że coś jest nie tak. W innych trzeba zatrzymać ładowanie przed wypieciem jak nie skończyly.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lip 2017, o 15:58

Podejdzie ten zasilacz do tej Ładowarki ?
https://www.banggood.com/360W-12V-30A-Power-Supply-Transformer-LED-Adaptive-Stabilizer-With-Fan-p-975578.html?rmmds=search

Szczerzę chce kupić jakiegoś gotowca, bo nie mam wiedzy na robienie samoróbek :mrgreen:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 lip 2017, o 20:56

Chyba nie widze przeciwwskazan, ale to i tak nie jest gotowiec tak naprawde... Sprawdzonym, podobnie prostym i pewnie tanszym rozwiazaniem bedzie jakis stary ATX.
W sumie to mam trzy ATXy wszystkie juz przerobione na XT60... Jak chcesz to jednego moglbym Ci wypchnac - pisz PW jak cos.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 20 lip 2017, o 00:37

No wie wiem, jak wy, ale ja mam reaktora 300W + zasilacz xbox i ciągle ładuję swoje 6 pakietów 1400 mah równolegle hurtem.
Zrobiłem ostatnio test, z powodu kiepskiej pogody - ładowałem osobno każdy. I co? I jajco. Trochę tam pogmerało i balansowało, ale w sumie żaden wytrysk.

Okazało się, że gdy latasz tak samo, np. na timer albo buzzer, to w sumie nie jest tak, jak w heli i można je śmiało pałować po sześć w cyklu razem, a po 1,5h mieć wszystkie gotowe.
No może jestem jakiś dziwny, bo nadal latam na 3S, ale da się. i daje to radę. Może 4S są bardziej kapryśne. Nie wiem.
Przeciwstawiam się urban legends...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 20 lip 2017, o 07:04

Gmeracz pisze:No wie wiem, jak wy, ale ja mam reaktora 300W + zasilacz xbox i ciągle ładuję swoje 6 pakietów 1400 mah równolegle hurtem.
Zrobiłem ostatnio test, z powodu kiepskiej pogody - ładowałem osobno każdy. I co? I jajco. Trochę tam pogmerało i balansowało, ale w sumie żaden wytrysk.

Okazało się, że gdy latasz tak samo, np. na timer albo buzzer, to w sumie nie jest tak, jak w heli i można je śmiało pałować po sześć w cyklu razem, a po 1,5h mieć wszystkie gotowe.
No może jestem jakiś dziwny, bo nadal latam na 3S, ale da się. i daje to radę. Może 4S są bardziej kapryśne. Nie wiem.
Przeciwstawiam się urban legends...


A zasilacz do xbox-a nie jest za słaby na tą ładowarkę ? Ma chyba tylko 200 W :dk:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 lip 2017, o 09:14

Gmeracz pisze:No wie wiem, jak wy, ale ja mam reaktora 300W + zasilacz xbox i ciągle ładuję swoje 6 pakietów 1400 mah równolegle hurtem.
Zrobiłem ostatnio test, z powodu kiepskiej pogody - ładowałem osobno każdy. I co? I jajco. Trochę tam pogmerało i balansowało, ale w sumie żaden wytrysk.

Okazało się, że gdy latasz tak samo, np. na timer albo buzzer, to w sumie nie jest tak, jak w heli i można je śmiało pałować po sześć w cyklu razem, a po 1,5h mieć wszystkie gotowe.
No może jestem jakiś dziwny, bo nadal latam na 3S, ale da się. i daje to radę. Może 4S są bardziej kapryśne. Nie wiem.
Przeciwstawiam się urban legends...



.... Ale ze co... Ze w heli nie mozna ladowac rownolegle? Albo ze to cos szkodzi?
Ja sie temu urban legends tez przeciwstawiam.
I tez robilem testy.
Poza tym, ze jest wiecej pieprzenia sie i wiecej pokusy zeby pojedyncze pakiety ladowac wiekszym pradem, zeby bylo szybciej (co IMsHO dla pakietow bedzie gorsze) to nie ma zadnej roznicy.
ZAWSZE laduje pakiety po 6 na raz i maksymalnym pradem z ladowarki (co daje nieco ponad 1C dla SLSow 6s ktore mam do malej Gauki, dokladnie 1C dla GX7, i okolo 0,5C dla 3s2200 jesli laduje cos do samolotow czy tam cos.

<autoironic_mode>
Pewien problem pojawia sie w momencie jak podlacze do jednej plytki 3s i 6s... ale o tym bylo niedawno w oddzielnym watku.
:swir:
</autoironic_mode>

Malo tego!
Robilem pomiary odnosnie pradow wyrownujacych i przy rozjezdzie rzedu 0,1V/s (co sie naprawde rzadko zdarza) prad wyrownujacy wynosi kilka amperow i bardzo szybko spada (w ciagu kilkunastu sekund napiecie sie wyrownuje.
A wiadomo, ze z zalozenia laduje rownolegle pakiety w podobnym stanie rozladowania, wiec roznice miedzy pakietami to raczej setne czesci V/s niz dziesiate (przykladowo 3,8 a 3,7V/s to bardzo duza roznica - jesli zdarzy mi sie podlaczac takie pakiety, to zawsze podlaczam i odczekuje troche, zeby sie wyrownaly).

Wiec .... sranie w banie i rozmazywanie z ta _nie_do_konca_najlepszoscią_ ładowania rownoleglego.

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości