HobbyWing - Platinum Pro 60A v4

Bez nich ani rusz!
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 11 kwie 2016, o 13:28

Ale mocno się grzeje w stosunku do czego? Regiel ma radiator, radiator jest po to żeby odprowadzać ciepło. Chyba lepszy ciepły radiator niż lekko ciepła koszulka na innych reglach która izoluje ciepło w środku zamiast je odprowadzać.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 11 kwie 2016, o 13:37

U mnie póki co HW 100 mniej się grzeje niż zamontowany wcześniej YEP 120LV. Prawdopodobnie ludzie panikują właśnie przez to co napisał Lenu.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 11 kwie 2016, o 18:13

Gość który ocenia regiel po tym jak się grzeje bec bez podłączonych serw / elektroniki jest po prostu głupi.
Jak podłączałem w ten sposób yepa czy castla tez się grzaly i o niczym to nie świadczy.
Jak mam zamontowany regiel i wszystko podłączone to nic mi sie nie grzeje ani na postoju, ani po locie (po locie sie może lekko ciepły robić ale to naturalne)
Latam na HW100a od prawie roku i wszystko jest cacy.


Odnosząc się do tytułowego HW 60A v4 mogę już po weekendowych testach cos napisać.

Softstart - w v3 nie było możliwości jego konfiguracji, i trzeba było go przyjąc takim jakim byl czyli trwał dość szybko i jego plynność zależy od PWM (jak zmieniłem PWM z 8 na 32 to zrobiłe się bardzo płynny)
Co więcej pierdoły jakich się naczytałem i nasłuchałem że najlepiej pwm niskie ustawiać w pełni się zweryfikowały w ten weekend - w 2 HW zmienilem PWM z 8 na 32 i governor który pracowal dobrze pracuje teraz jeszcze lepiej - szczególnie na nizszych obrotach.
Nie zauważyłem wzrostu temp silnika czy regulatora.
Nie ma więc co się przejmować jakimiś pierdołami które sie komus wydaja tylko warto eksperymentować.

W v4 softstart jest do ustawienia - od 4 do 25 sekund, defaultowo jest 15 co dla mnie jest za długo i aktualnie mam 8.
Softstart jest bardzo płynny.

w V4 Nie ma mozliwosci ustawiania PWM - tym zarzadza sam regulator (timing mozna ustawiac tak samo jak bylo to w v3)

Governor - mamy dostep do 2 trybow (tak samo jak w v3), ale mamy dodatkowo dwa parametry do konfigurowania gov.
Standardowo oba mialem na mniej wiecej polowie czyli 5 i 4 .
Po pierwszych lotach stwierdzilem ze zobacze co sie stanie jak podniose, i dodalem po 2 punkty do obu parametrow.
Efekt jest odczuwalny i przy zmianie katów i pod obciązeniem jeszcze lepiej trzyma obroty, wiec tak zostawilem.
Czyli regulacja pod swoj model jest mozliwa - na plus

w v4 jest tez kilka dodatkowych opcji - rozbudowane opcje do konfiguracji hamulca (przydatne do samolotow), ma tez dodatkowe opcje do bailout-u oraz mozliwosc zmiany kierunku pracy (nie trzeba przepinac kabelkow)

w v4 jest tez uproszczony logger, ktory podtrzymuje podstawowe odczyty do czasu wypiecia zasilania - czyli mozna po locie podpiac karte na polu i na karcie odczytac min napiecie pakietu w czasie lotu, max temperature regulatora oraz obroty (nie wiem czy tam cos trzeba dodatkowo ustawic, czy tez podpiac kabelek z regla dodatkowy bo nie badalem tej funkcji)
Mi taki system odczytu sie podoba - jest wygodny, mozliwy bez laptopa i w zasadzie inne parametry nie sa mi potrzebne.
Po podpieciu do lapka mozna softem HW zmieniac wszystkie parametry z poziomu kompa, ale biorac pod uwage ze podpinasz sie poprzez karte lcd , ktora dokladnie to samo mozna wykonac nei widze sensu ustawiania z poziomu kompa.

Dodam ze testy robilem dla wersji zrobionej dla alzrc i poza tym ze regiel jest zapakowany w foliowy blistr zamiast w pudelko oraz posiada czerwone amelinium zamiast czarnego na srodku nie rozni sie niczym.
Trzeba pamietac ze regiel przychodzi juz zalutowany, ma konektor pradowy xt60 oraz goldy 4mm do silnika ( v3 mial 3,5, wiec wylutowalem te 4mm i zalutowalem 3,5 ).

Jestem z niego bardzo zadowolony, ale wymiane w g500 z 100a na 120a bede tylko rozwazal, bo nie wiem czy przy tak duzej roznicy cenowej i niewielkiej roznicy w uzytecznosci warto bedzie.
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 12 kwie 2016, o 07:37

Podłączę się z może prostym pytaniem; czym charaktreryzuje się w reglu HOBBYWING tryb gov elf?
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 13 kwie 2016, o 08:32

dismalK pisze:Na HK natknąłem się na kilka nieciekawych komentarzy odnośnie 100A regla:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A_BEC.html

Ponoć mocno się grzeją, nawet w stanie spoczynku... A jak u Was z temperaturą? Dla mnie to kluczowa sprawa bo zajebistego chłodzenia ten regiel u mnie nie uświadczy jak co ;/ Pod baterią, pod kabinką. Może to tylko przypadłość tego 100 amperowego ?


To nie chodzi o to że grzeje się cały regulator, zresztą oni też jasno o tym piszą. Tam jest jeden element na spodniej ściance, który rzeczywiście z natury jest bardzo ciepły a czasami nawet gorący. Ale regulator jako całość nie grzeje się bardziej niż inne w o tym samym amperażu.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 13 kwie 2016, o 08:37

gumi pisze:Podłączę się z może prostym pytaniem; czym charaktreryzuje się w reglu HOBBYWING tryb gov elf?
A o jaką charakterystykę dokładniej pytasz? Ogólnie to tryb gov w którym regiel programuje obroty za każdym podpięciem pakietu. W gov store robisz to raz.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 14 kwie 2016, o 07:35

Tak jest w prostym trybie gov. Gov store powinien pamiętać zaprogramowane ustawienia. A gov elf? Ta nazwa występuje tylko w reglach HOBBYWING.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 14 kwie 2016, o 08:44

Jak ktoś napisze że sprzedaje "Malucha", a gdzie indziej fiata 126p to i tak sprzedaje ten sam model :P ot inaczej nazwany. Gov store, obroty uczy się tylko raz i idą do pamięci Flash. Gov elf - uczy sie za każdym podpieciem pakietu bo zapamietuje w rom. Jak masz dużo różnych pakietów, w różnym stanie zużycia warto pomyśleć o elf. Jak pakiety masz zdrowe to programuj store
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 14 kwie 2016, o 13:15

takie w funkcje dzialania governora sa w wiekszosci regulatorow ( yge yep kontronik castle itd)
Roznie sie nazywaja i to cala roznica
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 27 kwie 2016, o 07:11

Dzięki za info. Jak się okazuje diabeł jest pogrzebany w różnych nazwach producentów urządzeń dla tych samych funkcji. Ale z nazwą "ELF" to zabawnie wykombinowali.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 28 kwie 2016, o 20:56

Kula pisze:
dismalK pisze:Zastanawiam się czy 60A/80A peak, to nie za mało na Reksia 500 z DFC ? Bo kusi mnie jego rozmiar - idealny pod półeczkę :thumb:


To zależy jak latasz. Mi w Protosie 500 na łopatach 470 spokojnie wystarcza YEP 60A i specjalnie się nie grzeje.


Odświeżę trochę temat. Napisz proszę czy bardzo dajesz czadu tym prosiakiem , jakieś 4d :twisted: i pakiet wylatany w 3 minuty czy latasz spokojnie ? - chciałbym mieć jakieś porównanie bo chodzi mi po głowie ten regiel. Jak można wyliczyć rzeczywisty pobór prądu żeby idealnie dobrać regiel ? Latam na łopatach 430mm. Silnik align 500mx. Spokojne loty, żadnego 3d. Stokowy regiel ma 70/110A. Chciałbym kupić coś z zapasem, nie na styk.
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 28 kwie 2016, o 21:00

60a ci starczy spokojnie.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 29 kwie 2016, o 07:49

Latam jakieś tam 3D :)
Do nawet dość mocnego latania regulator 60A wystarczy spokojnie

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 29 kwie 2016, o 08:48

Wraz z reglem warto zapewnić sobie dostęp do programatora. To dużo ciekawsze niż ustawienia z apki, a i widać jednoznacznie co się ustawiło.
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 29 kwie 2016, o 09:32

W przypadku V4 chyba programator to rzecz niezbędna. Z tego co pamiętam nie ma możliwości programowania z aparatury. A szkoda bo V3 bardzo wygodnie się programowały z drąga.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 29 kwie 2016, o 11:10

Pasuje mi idealnie ten regiel rozmiarem. Szkoda, że 80A jest taka szeroką krową bo nie zastanawiałbym się dłużej.
Skoro twierdzicie, że 60A/80 starczy to biorę go pod uwagę. Jest już dostępny w PL, nie trzeba ciągnąć zza miedzy. Cena nie załamuje. Nic tylko brać ;)
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 29 kwie 2016, o 11:26

A gdzie jest dostępny w PL?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 29 kwie 2016, o 13:11

"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 2 maja 2016, o 11:09

Cyba ciekawsza oferta i programator też dostępny.
http://rcforever.pl/product-pol-2795-Re ... 4-60A.html
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 maja 2016, o 11:31

Zajebista cena, bo na banggoodzie 248 zl - tylko 21 zl taniej, a regiel mozna miec w domu w 2 dni :-)
Ciekawe czy i 120a bedzie w zblizonej cenie do banggooda.

Wróć do „Regulatory obrotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron