Ścigacz Quadro 190 by Kenobi v8

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 5 wrz 2016, o 07:50

Nie nie, żadnych więcej zawodów. Przynajmniej nie w tym roku :-)
Na bramkach latałem raptem 3 tygodnie, wcześniej tylko z jedna bramką no i raz wtedy na pikniku.
Dodatkowo stres, jakoś nie mam ochoty tego drugi raz przeżywać choć jak patrzę na to dzisiaj to warto było się pomęczyć :-)
I nie ma na to żadnego pewnego lekarstwa choć może różne osoby mogą mieć. Ja pierwszego dnia nałykałem tabletek ziołowych i nic nie pomogły.
Rozmawiałem z innym pilotem który lata non stop i próbował wielu środków, piwko jemu czasami zadziała a czasami nie , i nie dość że stres pozostaje to jeszcze opóźnione reakcje :-)
Przed startem, szczególnie jak są problemy techniczne to czym dłużej czekam tym jest gorzej. Jeśli wcześniej lot był udany jest lepiej, jak nie to jest gorzej.


Trasa była bardzo trudna technicznie, ciasny, bramki blisko siebie, trudne elementy jak bramka na 4metrach wysokości do której trzeba było trafić z tunelu a potem szybko opaść do bramki mety.
Postanowiłem zmienić obiektyw z 2.5 na 2.1 aby szerzej widzieć (i niżej do schodzenia w dół) oraz założyć śmigła tri 4" aby ścigacz się lepiej prowadził.
W pierwszym locie treningowym byłem zdenerwowany, na początku zawadziłem brzuchem o trawę z powodu nie przyzwyczajenia do 4" ale jakoś wylatałem swój czas, poznałem tor, w sumie rozrzucone kropeczki dobrze prowadziły a kolejne manewry były ułożone w miarę intuicyjnie bez jakiś niedomówień więc tor był całkiem poprawny i raczej mowy o pomyłkę nie było.
W drugim locie treningowym założyłem śmigła tri 5" dla porównania, quad troszkę bardziej pływał ale nie był to duży problem, zacząłem w miarę swobodnie ale pod koniec pierwszego okrążenia po wylocie z tunelu przesadziłem z gazem i wpakowałem się w wysoką bramkę, niestety ścigacz spadł na plecki.
To spowodowało że w pierwszym biegu eliminacyjnym byłem tak roztrzęsiony ze z każdą bramką walczyłem. Nie było toru do pokonania, były bramki. Nie doleciałem nawet do połowy tory.
Drugi bieg kwalifikacyjny był już późno i byłem trochę zmęczony i to obniżyło poziom stresu. Obiektyw cofnąłem do 2.5mm i znowu założyłem tri 4", to wyraźnie poprawiło też precyzję w celowaniu w bramki. Ze schodzeniem w dół nie było też problemu bo po przeleceniu wysokiej bramki quada się przechylało na bok.
na początku powoli, potem ciut szybciej, w sumie wyszły nie za szybkie ale dwa bez błędów okrążenia w tym jedno 36cio sekundowe ustawiło mnie na 16tej pozycji. Dzięki temu kwalifikowałem się do wyścigu. Niestety biegi kwalifikacyjne były trzy wiec mogłem jeszcze spaść.
Trzeci bieg był w niedzielę rano. Obudziłem się o 4 rano i nie mogłem zasnąć. I znowu zmęczenie i niewyspanie spowodowało że stresik był mniejszy. Dodatkowo starałem się być zadowolony i wmawiałem sobie ze chcę lecieć :-) . Zadziałało to całkiem nieźle.
Powolny start potem podkręcałem powoli tempo aby każde okrążenie było szybsze. Ale wystarczyło że raz coś nie wyszło i zacząłem się mocno denerwować, kolano zaczęło mi drżeć z spoczywająca na nim aparatura podskakiwać. Nie pamiętam czy doleciałem do końca ale najlepsze okrążenie było szybsze poniżej 34sek i byłem 13ty na liście.
W ćwierć finałach leciałem spokojnie, nie za szybko, bez specjalnych błędów tak aby za każdym razem dolecieć do mety, ciężko to by nazywać wyścigiem (raczej przetrwaniem) ale w ten sposób udało mi się dostać do półfinałów zajmując w kolejnych biegach miejsca 2, 2, 3 :-).
W półfinałach w pierwszym biegu coś mi nie wyszło i spadłem, byłem 4ty, przez co byłem zestresowany, skutek był natychmiastowy, w drugim biegu nie trafiłem w pierwszą bramkę :masakra:
Ale zawody były tak rozgrywane ze półfinały tylko rozdzielały najlepszą ósemką na lepszą i gorszą grupę wiec czekał mnie kolejne 3 wyścigi o miejsca 5-8 w tak zwanych "Małych Finałach".
Byłem już mocno zmęczony, dodatkowo sobie uzmysłowiłem że jestem wśród tych osób najgorszy i trochę zaczęło mi wisieć czy wygram czy przegram, plan był aby być w pierwszej połówce czyli 20tce, 13ta pozycja była ponad to a dostanie się do półfinałów to był dla mnie na prawdę powód do dumy. W końcu miałem za sobą tylko 3 tygodnie latania na bramkach. Więc olewka na to co będzie i stres był tylko lekko odczuwalny.
W pierwszym biegu na spokojnie przeleciałem trasę, a że nie wiedziałem ile zrobiłem okrążeń, koledzy obok też się pogubili, a sędziowie nie krzyczeli, zrobiłem 5 okrążeń zamiast czterech :-) Oczywiście piąte okrążenie nie miało żadnego znaczenia. Ktoś się wysypał po drodze więc byłem trzeci.
Zaczął padać deszcz. Nawet myślałem że fajnie że zamkną zawody, lepsza pozycja 7 niż 8 :-). Ale deszcz przestał padać i czekały kolejne dwa biegi.
Trochę rozbawiony, troszkę zdenerwowany, cholernie zmęczony i śpiący, resztę pamiętam przez mgłę. Tor już dobrze poznałem, zacząłem troszkę planować przyszłościowo aby wlatywać w bramkę tak aby w następną było też łatwiej, było szybciej, ale bez wyrywania się i bez zbyt dużej prędkości i ilości błędów. Bardzo mocno też pomagał mi kolega Szmidt Piotrek który coś tam do mnie gadał od ćwierć finałów, "dobrze" , "zwolnij", czy "teraz spokojnie, wszyscy leżą, więc tylko doleć do mety" :-) i przy okazji odpędzał stres. Nawet zrobił się wyścig a nie lot na spokojnie, chyba miałem ze dwa momenty kiwana się z przeciwnikiem, jeden wyraźnie pamiętam że leciałem za kimś mniej więcej równo, ciut przyśpieszyłem ale tylko ciut i go wyprzedziłem, to wystarczyło aby podnieść mu ciśnienie, po chwili śmig, torpeda z tymi samymi LEDami mnie wyprzedziła ale za za duża prędkość wyrzuciła ją z zakrętu, a ja wolno, ciasno i już jestem przed nią , chwilę potem znowu widzę torpedę która która nie wyrobiła się w bramkę , odbiła w bok i musiała zrobić nawrotkę i potem było słychać trzask quada uderzającego w baner bramki :-). Nawet nie wiem ile osób doleciało i na której byłem pozycji w drugim i trzecim biegu. Po trzecim biegu Piotr mnie klepnął jak zdejmowałem gogle i powiedział
WYGRAŁEŚ !!!!
i pobiegł do sędziów. Zacząłem dreptać tam i z powrotem, Co? bieg? wyścig? czy wskoczyłem z 7mej na 6tą pozycję? W końcu kolega wraca i mówi ze wygrałem małe finały i jestem piąty w całym zestawieniu :banana:

Część nagrań.
W ćwierć finałach latałem z Maćkiem więc widać że co chwilę mnie dubluje :-)
Ćwierćfinał 1/3 , słaby lot
http://www.youtube.com/watch?v=FOtSHbv9m6Y

Ćwierćfinał 2/3 , 1:35 walka na slalomie :-) , trochę tez mocniej wiało i co utrudniało troszkę lot
http://www.youtube.com/watch?v=evcviHRfgXg

Ćwierćfinał 3/3 , Bardzo spokojny, płynny i udany lot :-)
http://www.youtube.com/watch?v=_o8R89nrNEI

Półfinał 2/3 , :vhappy:
http://www.youtube.com/watch?v=4EKjwK4wtfU
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 5 wrz 2016, o 10:37

Brawo Ken, gratulacje! :approve:
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 5 wrz 2016, o 10:46

Ken, :approve: TY
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 5 wrz 2016, o 16:18

Wysiłek i poświęcony czas na treningach jak widać zaprocentował. Kenobi mój mistrzu :)
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 5 wrz 2016, o 21:59

Ileż to się człowiek musi namęczyć dla chwili chwały.

Krzysiek - gratuluję :nw:
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 5 wrz 2016, o 22:11

Faktycznie Krzych nieźle to wygląda. Trasa wymagająca, z ciekawymi elementami, które różnią się od standardowego latania po krzakach.
Tak się zastanawiam, jak odbywa się sędziowanie. Widać na filmach, że grzecznie po opuszczeniu trasy poprawiasz i zaliczasz bramki. Ktoś ma podgląd na Twoją transmisję i na tej podstawie ocenia poprawność okrążenia?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 wrz 2016, o 07:29

Tzw. spoterzy mają podgląd jak lecisz.
Piloci następnej w kolejce grupy byli spoterami lecącej grupy.

W finałach już różnie.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 wrz 2016, o 09:30

A tu ostatni lot z małych finałów z pełnym klimatem :-)

Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 wrz 2016, o 09:39

A tu jest filmik jak kamil rozyrywa baner ;)

https://www.facebook.com/kbicd/?fref=ts
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 wrz 2016, o 10:49

Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Posty: 489
Rejestracja: 05-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 92 razy

Postautor: Kruku » 6 wrz 2016, o 16:45

Gratuluję Krzychu!
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 6 wrz 2016, o 17:59

Super, gratulacje!
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 wrz 2016, o 18:15

to za rok abudabi? :approve:
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 wrz 2016, o 18:47

Dzięki,
Nie ma to jak okrągła geba po udanym wyścigu (kolega mnie z za siatki uchwycił :-) )

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 wrz 2016, o 19:07

Fake, Ty tak nie tańczysz :D
...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 6 wrz 2016, o 19:27

Nie poznałem osobiście Kenobiego, ale na fotkach się wyróżnia od innych posturą.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 wrz 2016, o 19:37

Fakt lord vader kłania mu się w pas ;)
...
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 6 wrz 2016, o 20:31

Nie to po prostu tak na zdjęciu wyszło. Tamci ludkowie są poprostu dalej a nie że mniejsi :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 6 wrz 2016, o 21:11

Lin3e wypraszam sobie, Lord Vader nikomu się nie kłania, no może Imperatorowi.... ;-)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 7 wrz 2016, o 15:01

Duże gratki Kenobi :piwo:
Jak widać, nie zawsze szybkość daje przewagę :hammer:
Widać to dobrze, na jednym z filmów, gdzie pilot przelatywał w kółko trzecią bramkę w prawo po dwóch pod rząd...

Mam taką obserwację - wielu lata z mocno zadartymi kamerkami. Jak dla mnie latanie w tak ciasnym torze lepiej wychodzi z mniejszym kątem. Lepiej widać trasę.
Ale to moje widzi mi się :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron