Hornet R220

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Klenio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 28
Rejestracja: 11-02-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 9 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Klenio » 8 lis 2017, o 17:16

Droga konstruktora jest usiana kamieniami i zawsze prowadzi pod górkę ;-).

W połowie 2014 roku wpadłem na pomysł, żeby zrobić Horneta do wyścigów - czyli racera w rozmiarze: 250mm. Więcej o tym projekcie i jego założeniach można znaleźć tutaj:
http://wiki.rcconcept.pl/doku.php?id=pr ... rnet-racer"

Po trzech latach od pomysłu, wielu próbach, kilku konstrukcjach (którymi nie chcę Was zanudzać) doprowadziłem mechanikę do takiego stanu, że nie wstydzę się jej pokazać. Nazwa drona, który być może trafi do sprzedaży, jeśli będzie Wasze zainteresowanie, to:
Hornet R220

Co ma:
- składane ramiona
- chroniony akumulator
- elektronika pod obudową
- osłonięta kamera FPV
- regulowany środek ciężkości wzdłuż osi YAW
- lądowanie na podwoziu
- dobrą aerodynamikę przez patent z pionowymi ramionami
- i kilka innych które pomijam

A to wszystko w masie tylko 90g!

Obrazek

Wyszła dość prosta konstrukcja z dość niewielką liczbą elementów. Dwa rodzaje elementów oczywiście z drukarki. Jak ja projektowałem cokolwiek jak nie miałem drukarki. To jak pić piwo przez słomkę...

Obrazek

Żeby to ulotnić muszę odebrać od Kenobiego zamówiony z tydzień temu 4in1 i FC ;-). "You must help me Obi-Wan Kenobi".

Nie wiem czy to lata (chociaż musi bo nie jest zielone ani żółte - jak mówi Armand: "Zielone nie lata, żółte nie pływa ;-) ), ale całkiem mi się podoba ;-). Niczego nie jestem pewien i niczego nie gwarantuję, ale zapraszam do dyskusji ;-). Jak to widzicie Panowie Piloci?
Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 8 lis 2017, o 22:16

Fajnie wygląda ale pytanie jedno..ile wytrzyma. Wygląda jakby po jednej glebie miała iść do śmietnika.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 8 lis 2017, o 23:08

Faktycznie, dość delikatnie wygląda. Patrząc na to co wyczynia Kenobi i reszta wymiataczy, racer powinien wyglądać jak Shuriken i umieć wbić się w pień ;) Z czego są ramiona?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 9 lis 2017, o 08:08

Oj, trochę się rozminąłeś z funkcjami ramy do rejsingu.
1. Discloading
90g to był standard rok temu, dziś minimum minimum to 80g przy mocnym setupie, aktualnie najlżejsze ale nadal wytrzymałe ramy to ok 60g.
Oczywiście początkujący czasami biorą cięższe ramy, głównie aby mieć dużą przestrzeń na łatwość zamontowania elektroniki.
Są osoby idące w lekkie setupy, lżejsze silniki a co za tym idzie lżejsze regulatory i pakiety wtedy rama mniej wytrzymała może ważyć nawet 40g jak RotoRacer Slim. Kolegi quad na silnikach finX23 ze śmigłami 5" i ramie 200mm waży 220g a jeszcze nie zamontował tytanowych śrub.
slim_finx23.jpg


2.Składane ramiona.
Aktualnie stosuje się śmigła 3-łopatowe wiec składane ramiona nie wiele dają po prostu łopatki śmigieł będą się nachodzić i giąć, można zmienić lekko wysokość umieszczenia silników ale dużo miejsca się w walizce nie zyska. Sporo osób porusza się z plecakami z przyczepionymi quadami na zewnątrz aby się ładnie rejserki eksponowały. Reszta mieści się do przeciętnej walizki pseudo alu.
racerquadbackpack.JPG


3. Gopro session lub inny cube
Na górze musi być miejsce pod kamerkę HD zamontowaną pod kątem 30..40st. Na ogół są to wymienne mocowania wydrukowane z TPU.
goprotpu.JPG


4. Pakiet na dole
Mało kto lata z pakietem na gorze, quad z pakietem na dole lepiej się prowadzi.
Wycinek transmisji na żywo z wyścigów w Korei, na pierwszej pozycji quad MAC'a, Maćka Poschwalda najlepiej latającego Polaka
koreaquady.JPG


5. Wydruki
Wiele osób kombinuje z kopulkami z drukarki zamiast klasycznymi 4roma słupkami i top plejtem. Niestety ma ogół zbyt szybko pękają albo są za ciężkie.
kopułki.JPG


No nie wiem, być może znajdą się amatorzy, w końcu znam wielu co kupili pseudo wyścigowe ramy Robocat czy inne Taroty ale na zawodach nie widziałem ani jednego takiego wynalazku u zawodników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Klenio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 28
Rejestracja: 11-02-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 9 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Klenio » 9 lis 2017, o 11:00

Rama jest delikatna - taka miała być. Nie jest to rama ani dla Kenobiego ani dla Maca. Ta rama nie jest do zawodów - tym bardziej, że szykuję body z miejscem na antenę GPS ;-).

Raczej myślę o początkujących osobach, którym jednak Hubson nie wystarcza.

Sporo osób które chcą zacząć bawić się dronami wyścigowymi:
- nie chcą widzieć elektroniki
- chcą mieć chroniony pakiet
- nie chcą lutować
- chcą mieć łatwy serwis

Ogólnie rynek jest podzielony na kilka grup:
- piloci PRO
- piloci zabawek
- piloci zabawek którzy chcieli by coś więcej, ale nie chcę lutować, pidować

Piloci PRO wiedzą co kupić i wiedzą jak coś zrobić samemu. To nie są moi klienci.
Piloci zabawek nie pójdą dalej, ponieważ na zabawce sprawdzili czy ich to kręci, ale nie zakręciło. To też nie są moi klienci.
Widzę niszę w tej trzeciej grupie. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie ;-).
Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 9 lis 2017, o 12:26

To od tego trzeba było zacząć :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Klenio
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 28
Rejestracja: 11-02-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 9 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Klenio » 9 lis 2017, o 14:38

Obi jak bym od tego zaczął to groźny Mirek wrzucił by mi post do zabawek... A tego chciałem uniknąć, bo chcę się bawić w piaskownicy z rejcerami ;-).

Jak jesteśmy przy rasowym racerze to chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby wykorzystać patent pionowych ramion bo jest aeordynamiczniejszy a elektonikę FC i 4in1 zamknąć między dwoma centerami. Do tego plate lub wydruk i jest racer z prawdziwego zdarzenia. Jak znajdę moment to może coś takiego zrobię.

Jak myślisz ile to by musiało ważyć i ile mogłoby kosztować?
Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! ™
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 9 lis 2017, o 16:31

Klenio pisze:Obi jak bym od tego zaczął to groźny Mirek wrzucił by mi post do zabawek.

He he ha

Nie wiem, nie doradzę ale na pewno z baterią poniżej 600g aby było traktowane jako zabawka i można było latać bez zezwoleń.
Co do ceny to ciężki temat. Na FB jest grupa Race Kopter ale tam jest hypetrain na rasowe maszyny.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 9 lis 2017, o 17:39

A jak był by zysk przy płaskich ramionach też skręconych do 40 stopni? Ktoś tak robi?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 lis 2017, o 21:31

Klenio pisze:Widzę niszę w tej trzeciej grupie

IMO musiałbyś sprzedawać zestawy RTF, i to takie prawdziwe RTF, gdzie każda sztuka została ustawiona i oblatana. Na oblatywacza proponuję Kenobiego albo Tyminę. Uwielbiam te ich pełne zdziwienia wyrazy twarzy, gdy biorą rozklekotany model od człowieka, który dopiero co ledwo uszedł z życiem, a oni twierdzą że maszyna lata zaje**scie i sprzęt jest całkiem spoko :thumb: :vhappy:
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości