Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 wrz 2021, o 21:58

Wiem co to metadane.
Nowe Samsungi trudno się rootuje przez Knoxa a nadmiar kombinacji powoduje blokadę przez fizyczne wypalenie jakiegoś tam połączenia w kostce na pcb. Taką przewagę nad innymi androidami ma Szajsung, czy go ktoś lubi czy nie. Nawet jeśli ktoś podoła z rootowaniem to do weryfikacji dwuetapowej o której piszesz niezbędny jest login i hasło do banku które funkcjonują wyłącznie w mojej pamięci.

Nie podpinałbym konta na którym trzymam swoje miliony PLNów czy USDów. Jakieś grubsze oszczędności zawsze były poza zasięgiem telefonu. Jak były :lol:
Wykańczam chatę dzięki czemu jestem permanentnie spłukany - generalnie nie wiem czy warto byłoby atakować mnie dla tych sum którymi aktualnie dysponuję :)
Nikt mnie nie okradnie z czegos czego nie mam - proste :vhappy:

Wygoda stosowania tych rozwiązań jak dla mnie przeważa nad potencjalnym strachem/paranoją.

Jak ktoś chce ukraść moją tożsamość to zapraszam - niech spłaca za mnie kredyt i użera się z moją staro a ja tymczasem biorę heliki i zawijam się w Bieszczady.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 wrz 2021, o 06:20

kudzu pisze:Aikus, do wzięcia na kogoś chwilówki nawet telefonu nie trzeba - wystarczy, że ktoś dmuchnie Ci DO, który nosisz… w portfelu.
Więc nie demonizujmy tak telefonu. Takie czasy po prostu.


Tak, tak, oczywiście, tylko, że trudno jest wziąć chwilówkę na sumę większą niż kilkianaście / dzieścia tysi, to jest raz, dwa - NIE BĘDZIEESZ tego spłacał.
A jeśli będziesz to jesteś łoś i w ogóle mi Cię nie szkoda ;)
(oczywiście nie Ty - mówię ogólnie)


mwx pisze:Wiem co to metadane.

:thumb:

mwx pisze:Nowe Samsungi trudno się rootuje przez Knoxa a nadmiar kombinacji powoduje blokadę przez fizyczne wypalenie jakiegoś tam połączenia w kostce na pcb. Taką przewagę nad innymi androidami ma Szajsung, czy go ktoś lubi czy nie.


No ja akuat lubię i póki coś się jhakoś drastycznie nie zmieni - nie zamierzam mieć innego telefonu niż Samsung, ale nie o to chodzi.

mwx pisze: Nawet jeśli ktoś podoła z rootowaniem to do weryfikacji dwuetapowej o której piszesz niezbędny jest login i hasło do banku które funkcjonują wyłącznie w mojej pamięci.


Ty chyba jednak nie rozumiesz na czym polega weryfikacja dwuetapowa...
W celu jej realizacji MUSZĄ występować dwa, niezależne i ROZŁĄCZNE elementy: coś co wiesz i coś co masz.
Jeśli logujesz się na telefonie i kod otrzymujesz / generujesz na telefonie to powyższe nie działa. Jest fikcją.

mwx pisze:Nie podpinałbym konta na którym trzymam swoje miliony PLNów czy USDów. Jakieś grubsze oszczędności zawsze były poza zasięgiem telefonu.


I zaje**scie!

mwx pisze:Jak były :lol:
Wykańczam chatę dzięki czemu jestem permanentnie spłukany - generalnie nie wiem czy warto byłoby atakować mnie dla tych sum którymi aktualnie dysponuję :)
Nikt mnie nie okradnie z czegos czego nie mam - proste :vhappy:


No wiem, wiem, też byłbym szczęśliwy, gdyby ktoś mnie okroił z kredytu - tak tak i get the point.

mwx pisze:Wygoda stosowania tych rozwiązań jak dla mnie przeważa nad potencjalnym strachem/paranoją.


Nie no spoko - tak jak już mówiłem ja też używam bankowości internetowej w telefonie.
Wygraną w totka będę jednak trzymał na innym koncie w innym banku...
Tu się rozumiemy, gitara gra.

NIe piłem do Ciebie ani do Kudzu, tylko globalnie.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (albo i nie czytaj, bo w sumie Ty - jak widać z powyższego - nie musisz ;) )

mwx pisze:Jak ktoś chce ukraść moją tożsamość to zapraszam - niech spłaca za mnie kredyt i użera się z moją staro a ja tymczasem biorę heliki i zawijam się w Bieszczady.


Za tą "starą" to byś płakał szybciej niż myślisz...
;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 wrz 2021, o 07:35

Ze szczęścia podobno też się da
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 wrz 2021, o 07:47

Obrazek
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 20 wrz 2021, o 22:30

Tak mi się dziś wyświetliło, a pasuje do dyskusji :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 wrz 2021, o 00:41

Pacz, zgadłes hasło starboya :)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 824
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 3 lis 2021, o 08:35

Ile dalibyście dzisiaj za używanego s2? Bo odnoszę wrażenie, że ceny są nienormalnie windowane.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 lis 2021, o 09:02

za swoje 2 sztuki placilem kiedys w okolicach 100zł/szt
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 824
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 3 lis 2021, o 09:06

Carson pisze:za swoje 2 sztuki placilem kiedys w okolicach 100zł/szt

No takie ceny widziałem w archiwum allegro i wydaje mi się, że jeszcze w zeszłym roku takie się trafiały.

A jest sens się w to jeszcze pchać czy raczej jakieś sprawdzone nowsze klony?
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 lis 2021, o 09:08

Zależy jak na to patrzeć. Generalnie to staruszki, ale latają bardzo fajnie. W sumie to moim zdaniem brakuje im wyłącznie autolevela (choc nie każdy używa) i aktualizacji (nie, żeby coś było z nimi nie tak, ale fajnie mieć poczucie, że system nie został zapomniany przez producenta).

Tak na prawdę to do wyboru (idąc od najtańszych) masz tylko zyx S22 i kbara. Potem długo długo nic i pojawia się dopiero brajanek.

Więc z mojego punktu widzenia:
- dopóki jest tańszy od kbara, jest po prostu najtańszym dobrym FBLem
- gdy jest droższy od kbara, dołożyłbym do brajana używki...

Jeśli udało się komuś trafić na cenę rzędu 50 zł to myślę, że była to raczej mega okazja i osobiście wyceniałbym je na okolice stówki za sztukę...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 lis 2021, o 10:21

ZYX S2 to swietny system tylko juz bez wsparcia, aktualizacji i wodotryskow (np rescue), ktore maja popularne FBLe. Absolutne minimum ale na wysokim poziomie. Latalo mi sie na nim tak samo dobrze jak obecnie na brainie 1 i 2. KBAR mi w ogole nie przypadl do gustu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 lis 2021, o 11:27

Jedyny problem z ZYXami dziś to trudność w odpalaniu aplikacji do jego konfigurowania na współczesnych systemach na lapkach... Bo cała reszta to bzdety.
Autolevela ZYX nie miał i mieć nie będzie choćby skały srały - jest to sprzętowo nie możliwe.

A cała reszta tak zwanego utrzymania... (jak w przypadku braina) - pytanie co ona tak naprawdę daje.
No bo tak:
powstał nowy brain - Brain2, który ma nowe ficzery.
powstają też cały czas aktualizacje firmwaru również do starego Braina, które np. swego czasu dorobiły funkcję "Rescue" będącą rozwinięciem autolevela.
I to jest absolutnie wszystko co jest istotne.
Poza tym, raz na jakiś czas któraś aktualizacja coś pierdoli, przestawia rewersy na żyroskopach albo coś takiego - to też jest istotne ale na minus.

Nie stwierdzam różnicy w lataniu śmigłowca pomiędzy poszczególnymi wersjami firmwarów. No sorry, ale nie.
Fakt, że nigdy nie miałem bezpośredniego porównania pomiędzy wersją 1.x.x.x a współczesną, ale nadal: doświadczyłem kilku przeskoków o kilka wersji i nie sądzę, aby tam zmieniało się cokolwiek poza granicami percepcji przynajmniej dla pilota takiego jak ja.
Są ludzie, którzy twierdzą, że tam się coś zmienia - OK.
Ja twierdzę że nie ;)

Wręcz swego czasu wprowadziłem politykę na firewallu, która uniemożliwia aplikacji braina dzwonienie do domu i pytanie "co nowego".

Krok dalej, to taki algorytm postępowania, że w ogóle nie dotykamy konfiguracji raz ustawionego Braina.
Ewentualnie rozbity, lub remontowany model, ustawiamy MECHANICZNIE tak, aby wszystko pasowało do skonfigurowanego Braina.
Było tak ustawione raz, więc można ustawić znów.
I znam kogoś kto tak robi:)
... no ale to ... chyba trochę przegięcie w drugą stronę...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 lis 2021, o 11:58

Ja w ogole nie tykam apdejtow do brainow. Zaktualizowalem na dzien montazu w heli i zostawilem. Wystarczylo mi czytanie Waszych relacji o rozbitych modelach bo apdejt odwrocił sobie kierunki serw czy tam zyroskopow.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 lis 2021, o 12:08

aikus pisze:.
powstają też cały czas aktualizacje firmwaru również do starego Braina



Nieprawda ;)
Aktualizacje B1 skończyły się już dość dawno.

Aktualizacje B2 od dawna dotyczą głównie kompatybilności z coraz nowszymi ESC, czujnikami i systemami RC - przede wszystkim w temacie telemetrii i integracji.

Kwestie dotyczące samego latania zostały dawno zamknięte.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 lis 2021, o 13:46

aikus pisze:Ewentualnie rozbity, lub remontowany model, ustawiamy MECHANICZNIE tak, aby wszystko pasowało do skonfigurowanego Braina.
Było tak ustawione raz, więc można ustawić znów.
I znam kogoś kto tak robi:)
... no ale to ... chyba trochę przegięcie w drugą stronę...

Ja tak często robię. No bo właściwie jeśli brajan był ustawiony pod dobre zakresy, kąty itd... to czemu miałby nie działać po remoncie? Części raczej są dość powtarzalne wymiarowo...
Oczywiście może wydarzyć się coś nietypowego co uniemozliwi takie podejście, mi jak do tej pory zawsze się sprawdzało...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 lis 2021, o 14:19

Warto sprawdzić zakresy i 0 przy zmianie odbiornika, bo z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu potrafią się różnić nawet jak wymieniasz odbiornik na taki sam model i masz takie samo połączenie po s.busie czy f.porcie :dk:
Niby to szeregowe "cyfrowe" połączenie ale coś musi być nie do końca precyzyjne na etapie rozkodowywania sygnału między TX a Rx.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 824
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 3 lis 2021, o 14:26

A nadal idzie ogarnąć soft jakimś starym windowsem na wirtualce czy trzeba się liczyć z większymi kombinacjami? A moze wystarczy tryb zgodnosci?

Komunikacja po uarcie czy to jakiś magiczny interface, do którego niezbędny jest fabryczny bt?
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 lis 2021, o 14:49

@MWX, @Miruuu - spodziewałbym się problemów z end-pointami po zmianie serwa czy orczyków.
No niestety wolę mieć możliwość ustawienia tego śrubką... czy to fizyczną czy elektroniczną.

@Kudzu: soft pewnie leży nawet w w sklepie rcforever do pobrania za free, jak nie, to ja pewnie gdzieś mam... Na wirtualce z XPkiem raczej bez problemu ogarniesz to po zwykłym portem szeregowym na USB.
(bo programator do ZYXa dokładnie tym był - zwykłym poortem szeregowym, czyli własnie jak mówisz UART na USB).

Tryb zgodności - no może ale to tylko pod Win7 ... No to skoro już się bawić w niesupportowane systemy to po członek męski się w ogóle ... szczypać...
XP SP2, wirtualka odcięta od netu i w dupie masz.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 lis 2021, o 15:25

Pachnie rzeźbą w odchodach. Ten zyx taki zaje**sty że to się opłaca?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 lis 2021, o 16:51

Nieeee tam zaje**sty... Po prostu poprawny.
Na pewno lepszy niż np. stary BeastX, który latał... też poprawnie, ale mocno drewnianie, no i dużo lepszy niż k-bar...
... więc jak już ktoś ma, no to...
Ale żeby go specjalnie kupować, bo ma coś wyjątkowego, to nie, zdecydowanie nie.

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron