Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 lip 2020, o 10:57

A kto według Ciebie się zdenerwował?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2020, o 10:57

Widzę że jesteś z jakiejś wioski pod Poznaniem.
Zapraszam na nasze lotnisko, pomożemy.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 lip 2020, o 11:04

Praktycznie wszystko jest w tutorialach i w manualu, tekstowych i video. Klucz do sukcesu leży w zrozumieniu zasady działania urządzenia jako takiego, bez tego będzie słabo. Raczej nie jesteśmy zwolennikami gotowych rozwiązań. Nikt z nas nie chce brać na siebie odpowiedzialności za to co kto podłącza, jak montuje helika, jakie wsadza komponenty, jak lata itd. To jest hobby, czyli przyjemność, a nie obowiązek znajomości wszelkich możliwych konfiguracji - z których wiele może nie wystąpić nawet wśród wieloletnich lataczy. Stąd mogą wynikać strzały na oślep - przez niektórych zwane bezwartościowymi, czy wręcz obraźliwymi. Forum ma swój klimat, każdy z nas ma swoje modele i swoje problemy, radości i smutki, którymi żyjemy na codzień. Taki blues, możesz poczuć, lub nie, ale nikt cie stąd nie będzie wyrzucał. Wręcz przeciwnie - możesz zaistnieć jako odkrywca kolejnej cegiełki w układance FBL. Tylko od ciebie zależy, czy zechcesz się tym odkryciem podzielić dla potomności, tak aby następni nie musieli wypisywać, że 90% treści jest bez wartości. I tak się to kręci panie tego, a Aikus prędzej da sobie autobana niż pozwoli na eskalacje :p
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 11:16

Artja pisze:Praktycznie wszystko jest w tutorialach i w manualu, tekstowych i video. Klucz do sukcesu leży w zrozumieniu zasady działania urządzenia jako takiego, bez tego będzie słabo. Raczej nie jesteśmy zwolennikami gotowych rozwiązań. Nikt z nas nie chce brać na siebie odpowiedzialności za to co kto podłącza, jak montuje helika, jakie wsadza komponenty, jak lata itd. To jest hobby, czyli przyjemność, a nie obowiązek znajomości wszelkich możliwych konfiguracji - z których wiele może nie wystąpić nawet wśród wieloletnich lataczy. Stąd mogą wynikać strzały na oślep - przez niektórych zwane bezwartościowymi, czy wręcz obraźliwymi. Forum ma swój klimat, każdy z nas ma swoje modele i swoje problemy, radości i smutki, którymi żyjemy na codzień. Taki blues, możesz poczuć, lub nie, ale nikt cie stąd nie będzie wyrzucał. Wręcz przeciwnie - możesz zaistnieć jako odkrywca kolejnej cegiełki w układance FBL. Tylko od ciebie zależy, czy zechcesz się tym odkryciem podzielić dla potomności, tak aby następni nie musieli wypisywać, że 90% treści jest bez wartości. I tak się to kręci panie tego, a Aikus prędzej da sobie autobana niż pozwoli na eskalacje :p



Masz zupełną rację. No prawie :)
Ja nie mam żadnych pretensji do nikogo. Nawet Aikusa :)
Po prostu jeżeli ktoś mnie zaczepia niegrzeczne, odpowiadam tym samym.
Ponadto, byłem przekonany, że forum jest po to aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Ale chyba nie tutaj- jak wynika z waszych komentarzy.
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 11:20

mwx pisze:Widzę że jesteś z jakiejś wioski pod Poznaniem.
Zapraszam na nasze lotnisko, pomożemy.



Dziękuję. Już ogarnąłem temat. Prawie...
Poza tym słabo latam... :masakra: jeżeli można to tak nazwać?
Ale w przyszłości na pewno się zjawię :piwo:
Jak tylko się odpowiednio podszkolę.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2020, o 12:56 przez Baronq, łącznie zmieniany 1 raz.
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2020, o 11:24

Wszedłeś tu z nastawieniem "ustawcie wszystko za mnie frajerzy, bo mi sie nawet nie chce zajrzeć do instrukcji, a jak napiszecie mi tak że nie zrozumiem to będę na was bluzgać"
Więc się nie dziw że spaliłeś start i niczego się nie dowiedziałeś. Nie wszedłeś tu po wiedzę tylko żeby sobie anonimowo poużywać - nie oszukujmy się :)

Lubisz cytować powiedzonka to podrzucę Ci taką rymowankę: "kozak w necie, pizda w świecie", ponawiając zaproszenie na nasze lotnisko.
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 11:36

mwx pisze:Wszedłeś tu z nastawieniem "ustawcie wszystko za mnie frajerzy, bo mi sie nawet nie chce zajrzeć do instrukcji, a jak napiszecie mi tak że nie zrozumiem to będę na was bluzgać"
Więc się nie dziw że spaliłeś start i niczego się nie dowiedziałeś. Nie wszedłeś tu po wiedzę tylko żeby sobie anonimowo poużywać - nie oszukujmy się :)

Lubisz cytować powiedzonka to podrzucę Ci takie jedno kolejne "kozak w necie, pizda w świecie", ponawiając zaproszenie na nasze lotnisko.


To że ty uwaxasz innych za frajerów nie znaczy że ja myślę tak samo. Każdy jest inny.
Nie ja to zacząłem. Ja się tyko broniłem.
A świeżakowi6 wypadałoby pomóc, choćby z samej grzeczności. Takie jest moje zdanie.

Jeżeli naprawdę chcesz sprawdzić kto jest kozak a kto pizda to możemy bardzo łatwo to sprawdzić. Zapraszam do siebie. Blisko las. Nikt nie będzie nam przeszkadzał.
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 16 lip 2020, o 11:46

Świerzak powinien najpierw sam dać coś od siebie czyli zdobyć wiedzę, której w czasach internetu jest pod dostatkiem a dopiero kiedy mimo zdobytej wiedzy nie radzi sobie z problemem pytać na forum. Kiedyś wstyd było zadawać banalne pytania na forach bo wychodziło się na lamera, dziś nawet nie chce się przeczytać instrukcji tylko od razu wali na forum (dotyczy różnych dziedzin).
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 12:08

Teoretyczne masz rację. Ale uwierz mi, że przeczytałem cały temat zyx s 2 i niewiele z niego wynikało.
Jeżeli chodzi instrukcje to masz przykład mojego regla. Zgonie z instr próboeałem 5 razy i nic. Nikt z forum nie potrafił podpowiedzieć. Dopiero gdy znalazłem filmik na Youtube udało się za pierwszym rszem.
Także, tak...
Prawda jest taka, że panów bufonów nie ja wymyśliłem, tylko ludzie z forum , tak określają grupę tych lamusów , którzy próbują zgasić każego kto się nie daj Boże zapyta o konkret.
Taka opinia krąży. I nie moja w tym zasługa.
A te barany cieszą się jak dzieci, że kogoś zgasili.
Żałosne.
Dlatego ja nie odpuszczam. Może chamy się znudzą?

Oczywiście nie dotyczy to Ciebie, bo mimo krytycznych uwag zachowujesz poziom:)
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2020, o 12:10

Skoro nie rozumiesz instrukcji to oznacza że trzeba było w szkole bardziej uważać na angielskim, albo zwyczajnie jesteś wyjątkowo niekumaty.
Tak czy inaczej oba powyższe oznaczają że kariery w tym hobby nie zrobisz, szczególnie z takim podejściem do "kolegów".

A co do poziomu wypowiedzi: z takim jak Ty - chamem - gada się po chamsku, żeby zrozumiał. Można uznać to za ukłon w Twoją stronę. :nw:
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 12:25

mwx pisze:Skoro nie rozumiesz instrukcji to oznacza że trzeba było w szkole bardziej uważać na angielskim, albo zwyczajnie jesteś wyjątkowo niekumaty.
Tak czy inaczej oba powyższe oznaczają że kariery w tym hobby nie zrobisz.


Naprawdę, żal mi Ciebie.
Takiego głupol a dawno nie spotkałem.
Zapoznaj się z tą instrukcją i pkt. 13. Zanim łaskawie sie wypowiesz., bo uważasz się za specjalistę, a sam się kompromitujesz.
Dla mnie twoje wypowiedzi mają zerową wartość. Więc zawrzyj pan gębę. Przecież ja o nic ciebie nie zapytałem.
Pies ci zdechł? Nie masz kumpli w realu i tutaj szukasz?
Zły adres bufonku.
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2020, o 12:29

Wszedłem bo dostałem info że jakiś nasz "lokales" robi popelinę.
No trochę wstyd.
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 12:38

Spójrz na siebie. Zanim ocenisz kogokolwiek...
Ty zacząłeś. Nie ja. Wiec miej trochę honoru i skończ te jałowe teksty.
Naprawdę nic od Ciebie nie chcę. Żadnej pomocy. Żadnych wypowiedzi. Do dzisiaj do mnie migdy nie napisałeś. Nie pomogłeś. A po dzisiejszych wpisach, wiem że nic nie straciłem. Więc odpuść sobie i daj spokój.
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2020, o 12:42

Baronq pisze:Naprawdę nic od Ciebie nie chcę. Żadnej pomocy.


masz to jak w banku :thumb:
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 12:47

Dziękuję!
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 16 lip 2020, o 18:34

Także ten..... ma ktoś jeszcze coś do dodania ? :)
Problem z tym zyxem jest taki że mało kto na nim lata chociaż to dobry system. Każdy przeskoczył na wyższą półkę cenowa. Ostatni bastion w postaci carsona też upadł. :)
Z tego co pamiętam to tam za dużo nie trzeba było ustawiać. System latał dobrze w ustawieniu z pudla.
To co ty właściwie jeszcze nie możesz ustawić?
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 16 lip 2020, o 19:06

Latam na Zyxie w 250-tce. To mój pierwszy FBL i ogarnąłem go w jeden wieczór. Musiałem zmniejszyć P w osi pitch bo się wzbudzał a reszty poza setupem nie ruszałem.
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 16 lip 2020, o 19:09

Z pewnością ustawiłeś jeszcze wychylenia serwa ogonowego i max katy łopat.
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 16 lip 2020, o 19:59

Oczywiście, wypoziomowalem też tarcze ale traktuję to jako setup.
Awatar użytkownika
Baronq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Radzyny
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Baronq » 16 lip 2020, o 20:49

Ja tego zyxa kupiłem pierwotnie do 450-tki, bo jeszcze na pręcie lata, ale nagle pojawił się pomysł z Goblinem 500 i ... nie mogłem się oprzeć:P
Aktualnie, pozostało wypoziomowanie tarczy i ustawienie kątów łopat (a raczej sprawdzenie) + ustawienia wychyleń serw ogonowego.
Generalnie już zaczynam myśleć, aby do goblina kupić Braina 2, tym bardziej, że filmy kolegi Kruka poprowadzą każdego jak po sznurku.
Chytry dwa razy traci :P
T-Rex 450 Sport + Spektrum dx6i,
Sab Goblon 500 + Spektrum dx8 G2

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości