Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
macem
Domownik forum...
Posty: 313
Rejestracja: 23-03-2018
Lokalizacja: Kościelec
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 wrz 2023, o 19:02

Zawsze można zainstalować Ersky TX na większości nadajników, a tam ustawianie jest bardzo proste, do radiomastera chyba mają firmware. Ja używam na wielu apkach i polecam.
Goblin 420, KDS chase 360, Devil X360, X3, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL :)
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 12 wrz 2023, o 05:51

Ja mam Radiolink AT10II, co mam nawet w podpisie :) Niestety nie mogę dojść co z tym miksem. Niby działa na monitorze kanałów a silnik nie startuje. Hold też jest nieaktywny. Odbiornik się loguje, regulator pika kilka razy. Po czym znowu pika, chwilą ciszy i znowu. Zauważyłem też, że na "sucho" a robi się ciepły. Być może się uszkodził albo silnik. Z tym, że od przestawienia trybu z normal na AVCS i kilku nieudanych prób rozkręcenia wirnika to nic więcej nie kombinowałem. Inwestować w niego już nie będę. Jeśli się nie uda to idzie na półkę. Szukam już czegoś normalnego.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 21 sty 2024, o 12:25

Używa ktoś programatora do zyx? Czy jest gdzieś dostępny? Czy idzie jakoś zainstalować oprogramowanie od zyx na komp na win 11? Wiem że dużo pytań ale chciałbym orzywic mojego zyx
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 21 sty 2024, o 12:57

Hejka, temat sterowników do zyxa ostatnio poruszany był tutaj:
viewtopic.php?p=216833#p216833
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2024, o 18:19

A ja cały czas nie znam odpowiedzi, czy ZYXa nie da się programować najzwyklejszym UUARTem na USB...
Bo przecież ten kontroler nigdy nie był widoczny jako jakiekolwiek urządzenie systemowe, tylko program - programator do ZYXa komunikował się z nim po porcie szeregowym.
... no a program to pewnie trzeba na jakiejś virtualce XPka SP2 zainstalować... Nie wiem czy na Siódemce ruszy...

Soft w każdym razie jest do pobrania stąd: https://rcforever.pl/product-pol-1989-S ... query_id=1
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 21 sty 2024, o 18:23

aikus pisze:A ja cały czas nie znam odpowiedzi, czy ZYXa nie da się programować najzwyklejszym UUARTem na USB...


Myślę, że odpowiedź znajdziesz w podlinkowanej dyskusji :)

bjacek pisze:Zrobiłem sobie adapter do ZYXa używając układu CP2102 wlutowanego na płytce ewaluacyjnej.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2024, o 21:47

A widzisz... no tak mi się zawsze wydawało, a nie chciało mi się czytać a pamiętać już nie pamiętałem widać (bo wtedy na pewno to przeczytałem).
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 24 sty 2024, o 16:22

kwiatek pisze:Używa ktoś programatora do zyx? Czy jest gdzieś dostępny? Czy idzie jakoś zainstalować oprogramowanie od zyx na komp na win 11? Wiem że dużo pytań ale chciałbym orzywic mojego zyx

Tak. Mam ZYXa i działa pod Win10 z oryginalnym adapterem. Faktycznie temat ZYX był we wspomnianym wcześniej wątku i tam też był driver do Windy, który trzeba zainstalować. Uwaga - nie działa najnowsza wersja. Z listy trzeba wybrać tę starszą.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 27 sty 2024, o 15:39

Ma ktoś może dostęp do jakiegoś nowszego FW dla S2? Bo ten to chyba jakiś staroć:

Zrzut ekranu 2024-01-27 153345.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2024, o 17:40

2013 rok, wersja 1.0.
Myślę, że to bardzo prawdopodobne, że nowsza nie istnieje.
To nie MSH, że niby system zrobili ale ciągle muszą poprawiać.
To Tarot. Zrobili raz, a dobrze i koniec.

Jak stolarz co robi szafe.
Chciałbyś takiego stolarza co by Ci zrobił szafe a potem przez 10 lat ciągle przyjeżdżał ją poprawiać?
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 27 sty 2024, o 18:21

aikus pisze:2013 rok, wersja 1.0.
Myślę, że to bardzo prawdopodobne, że nowsza nie istnieje.
To nie MSH, że niby system zrobili ale ciągle muszą poprawiać.
To Tarot. Zrobili raz, a dobrze i koniec.

Jak stolarz co robi szafe.
Chciałbyś takiego stolarza co by Ci zrobił szafe a potem przez 10 lat ciągle przyjeżdżał ją poprawiać?


Zgadzam się z Tobą. Dlatego nie pytałbym o to gdybym nie napotykał informacji o nowszych wersjach tu i ówdzie. Ale być może mieszają się tematy dot. ZYX i ZYX-S2.
Może akurat ktoś ma gdzieś coś skitrane albo może potwierdzić, że wersja, którą posiada mój egzemplarz jest najnowszą dostępną.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2024, o 21:15

No ja sobie trochę jaja robie, ale tego Braina to serio nie wiem po kiego grzyba tyle ciągle poprawiają. Co nowa wersja to ryzyko, że znowu oh jej, pech peszek, zapomnieliśmy sprawdzić a rewersy przestawione ... i jak ktoś przed lotem nie sprawdził i model mu się zmielił no to .... przepraszamy, bardzo nam przykro...
Wiem, żę się powtarzam, ale jak coś działa to się tego nie naprawia.
To nie jest i nie powinien być system podłączony na stałe do netu, więc nie potrzeba czegoś takiego jak łatki bezpieczeństwa i tak dalej.
...
No a wracając do meritum czyli do ZYXa, przegrzebałem swoje archiwum.
Mam w nim takie pliki:
- ZYX-350.bin
- ZYX-S-301.bin
- ZYX4.01EN.rar
- ZYXprogrammer_302.bin

.... i to chyba tyle z rzeczy które mogą się przydać, wszystko jest RACZEJ do ZYXa 1 (tego białego).... więc nie wiem... nie wiem czy rzeczywiście Ci się przyda, ale jak chcesz to zzipuję wszystko i Ci wystawię.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 28 sty 2024, o 09:50

Aikus, jakbyś miał napisać skrypt bashowy, który działa na wszystkich powłokach, dystrybucjach i ich wersjach używając awk, grepa, seda, curla i do tego jak ich nie ma to jakichś alternatywnych komend to biorąc pod uwagę jak często powstają nowe wersje tych wszystkich zależności to jak często musiałbyś robić poprawki? ;)
Nie wiem co umie ZYX ale stawiam, że nie ma nawet 30% bajerów, które ma brain.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2024, o 11:39

redb pisze:Aikus, jakbyś miał napisać skrypt bashowy, który działa na wszystkich powłokach, dystrybucjach i ich wersjach używając awk, grepa, seda, curla i do tego jak ich nie ma to jakichś alternatywnych komend to biorąc pod uwagę jak często powstają nowe wersje tych wszystkich zależności to jak często musiałbyś robić poprawki? ;)


Jak bym to zrobił raz a dobrze to nigdy, o ile tylko na tych dystrybucjach ktoś by czegoś nie zaczął "poprawiać".
A, wiadomo, tam non stop coś poprawiają.
I właśnie to jest to o co mi chodzi: gigantyczny błąd systemowy.
My, ludzie za dużo od siebie wymagamy. Chcemy softu który robi cuda, a poprawne wyprodukowanie takiego softu leży daleko poza naszymi możliwościami.
Więc strugamy i poprawiamy, strugamy i poprawiamy.... Aż żałość ogarnia.
... ale to się zmieni. Idzie nowe. Będzie dla nas odwalać robotę i nastanie ład i porządek... już to się zaczyna dziać...

redb pisze:Nie wiem co umie ZYX ale stawiam, że nie ma nawet 30% bajerów, które ma brain.


Oczywiście, ZYX to tak jakbyś wziął trzy zwykłe żyroskopy HH i spiął je ze sobą prostym układem, który analizuje co się dzieje z żyrkiem ogonowym, żeby ogarniać pirokompensacje. To wszystko.
Brain w wersji 1.0 to była inna liga, ale wiesz w czym rzecz?
Ze wszystkich j38@nych aktualizacji Braina, dla mnie liczyła się tylko jedna: ta w której do Autolevela dorobili Rescue.
To była JEDYNA aktualizacja którą warto było zrobić.
Wszystkie inne to było tylko 3,14erdolenie, że poprawili, że lepiej, że zoptymalizowali.... whooya! Nigdy nie zauważyłem żadnej różnicy. Serio.
Ewentualnie czasem coś spieprzyli, w szczególności właśnie dla zaakcentowania jak to ciężko nad tym pracują popieprzyli rewersy... (chyba dwa razy im się to zdarzyło).
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 28 sty 2024, o 19:20

redb pisze:Aikus, jakbyś miał napisać skrypt bashowy, który działa na wszystkich powłokach, dystrybucjach i ich wersjach używając awk, grepa, seda, curla i do tego jak ich nie ma to jakichś alternatywnych komend to biorąc pod uwagę jak często powstają nowe wersje tych wszystkich zależności to jak często musiałbyś robić poprawki? ;)
Nie wiem co umie ZYX ale stawiam, że nie ma nawet 30% bajerów, które ma brain.


Heh, całkiem niezły przykład. Sam nie tak dawno się z tym zetknąłem, gdy fgrep okazał się przestarzały ;)

aikus pisze:No ja sobie trochę jaja robie, ale tego Braina to serio nie wiem po kiego grzyba tyle ciągle poprawiają. Co nowa wersja to ryzyko, że znowu oh jej, pech peszek, zapomnieliśmy sprawdzić a rewersy przestawione ... i jak ktoś przed lotem nie sprawdził i model mu się zmielił no to .... przepraszamy, bardzo nam przykro...
Wiem, żę się powtarzam, ale jak coś działa to się tego nie naprawia.
To nie jest i nie powinien być system podłączony na stałe do netu, więc nie potrzeba czegoś takiego jak łatki bezpieczeństwa i tak dalej.


Tutaj poruszyłeś dwa tematy i zgadzam się tylko połowicznie.

W tego rodzaju urządzeniach od strony HW zbyt wiele mądrego już nie wymyślisz; generalnie wszystkie działają tak samo i bazują na podobnych podzespołach. Co zatem zrobić, żeby utrzymać się na rynku jak najdłużej? Otóż trzeba się wsłuchiwać w oczekiwania użytkowników. Zdążyłem się już trochę pobawić ZYXem i okazało się, że bez problemu pogodziłem z nim odbiornik Graupnera po interfejsie szeregowym, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że to Gaupner dał możliwość wyporu protokołu między SUMD a SBUS; gdyby nie to, pewnie musiałbym ciągnąć dodatkowe 3 kable. W Brainie wiele z ficzerów pojawiło się na prośbę społeczności i to jest MEGA zaleta.

Po drugiej stronie medalu mamy testy, które w MSH Electronics najwyraźniej kuleją. Bo również naturalne i zrozumiałe jest to, że jeśli nic się nie zmienia, to nic się nie psuje, ale jeśli wprowadza się jakieś udoskonalenia, to może się zepsuć sporo i to nawet w zupełnie innym obszarze (stąd testy wystąpienia regresji).

aikus pisze:No a wracając do meritum czyli do ZYXa, przegrzebałem swoje archiwum.
Mam w nim takie pliki:
- ZYX-350.bin
- ZYX-S-301.bin
- ZYX4.01EN.rar
- ZYXprogrammer_302.bin

.... i to chyba tyle z rzeczy które mogą się przydać, wszystko jest RACZEJ do ZYXa 1 (tego białego).... więc nie wiem... nie wiem czy rzeczywiście Ci się przyda, ale jak chcesz to zzipuję wszystko i Ci wystawię.


Bardzo dziękuję, ale rzeczywiście raczej się to nie przyda - nie będę ryzykował. Na obecnym etapie wszystko działa poprawnie, ale decydujący będzie oblot nowej konfiguracji.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron