MSH Brain 2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 11:16

Bo odpisywałem na wiadomość kudzu, a w międzyczasie pojawił się jakiś inny post. kudzu zrozumiał przekaz, już dawno na forum wskazanym forum opalił stosowny wątek.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 18 wrz 2023, o 12:22

Uhm.... No tak. Bo Andrzej to osoba niezveryfikowana, więc jego posty czekają na moderację a potem wpadają w miejsce po czasie napisania a nie po czasie moderacji.
Kurvva i teraz ... być może on nawet odpisuje, ale jedyny jako tako aktywny moderator jest już też ledwie aktywny, więc wszystko to wygląda jak wygląda.
Lepiej to wszystko zaorać w pizdu i niech wszyscy idą na fejsbuka :gas:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 12:40

Czyli wina moderatora i Tuska. Klasycznie.

Andrzej81 pisze:Dzień dobry
Proszę o pomoc.
Podczas ustawienia Brain2 system pyta o ilość magnesów silnika.
Skąd mogę wziąć info odnośnie ilości magnesów silnika? Mam KDS 450 SV z FBL, na silniku nie mam żadnych napisów.
Pozdrawiam



A Andrzej, skoro nie ma prawa głosu i nawet nie może się wytłumaczyć z zamieszania jakie wywołał :vhappy: to niech sobie spojrzy przez otworki chłodzące, policzy magnesy w puszce silnika i podzieli ich ilość przez 2 zanim wpisze w Braina.
Jeśli nie widzi magnesów to wyczuje je śrubokrętem przyłożonym do zewnętrznej strony "puszki".

Jako protekcjonalny sqsyn od razu podpowiem Andrzejowi:

1. Jeśli wpisujesz przełożenie i ilość pól żeby odpalić Brainowy governor to pamiętaj że trzeba wcześniej wyłączyć ten w ESC, żeby się te dwie pętle kontrolne nie pożarły i nie spaliły Ci silnika/ESC. Na dodatek musisz do Braina dostarczyć sygnał RPM i odhaczyć odpowiednie ptaszki w Setupach, o których prawie każdy zapomina ustawiając to po raz pierwszy
2. Jeśli wpisujesz te przełożenia i ilości pól nie mając zamiaru stosować wewnętrznego governora to zwyczajnie je olej. Bez sygnału RPM nie dadzą Ci nawet etykiet na wykresie wibracji, określających które wibracje odpowiadają obrotom silnika, które wirnika a które ogona.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2023, o 13:39 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 18 wrz 2023, o 13:16

Andrzej - spokojnie, tu mamy czasem takie "szorstkie przyjaźnie", nie zrażaj się chłopie.

aikus pisze:Kurvva i teraz ... być może on nawet odpisuje, ale jedyny jako tako aktywny moderator jest już też ledwie aktywny, więc wszystko to wygląda jak wygląda.

Pomóż chłopu wyjść z piwnicy :P Na poważnie nie wiem co jest, ale oby Mirek zaczął żyć i latać.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 18 wrz 2023, o 13:45

Adam12 pisze:Andrzej - spokojnie, tu mamy czasem takie "szorstkie przyjaźnie", nie zrażaj się chłopie.



Nie przyjaźń tylko miłość i nie szorstka, tylko chropawa, tak jak Markowskiego do życia:

https://www.youtube.com/watch?v=JiCpyBOFq-E

Taki offtop - miru jak wylezie z piwnicy to przeniesie do kącika muzycznego, albo i nie - jeden pies.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 13:52

Miru, jeśli to czytasz i potrzebujesz pomocy to nie odzywaj się przez 2 dni. Wyślemy misję ratunkową.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 829
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 18 wrz 2023, o 15:39

aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

No jak to jaką - najnowszą! :banana:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 18 wrz 2023, o 16:12

Nooo.... brawo.
To bardzo mi wszystko jedno z powodu Waszych problemów.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 17:19

Nie mogą mieć zabytkowego softu skoro te brainy z nowym czujnikiem są z 2023
Andrzej81
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2023
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postautor: Andrzej81 » 19 wrz 2023, o 00:12

mwx pisze:Czyli wina moderatora i Tuska. Klasycznie.

Andrzej81 pisze:Dzień dobry
Proszę o pomoc.
Podczas ustawienia Brain2 system pyta o ilość magnesów silnika.
Skąd mogę wziąć info odnośnie ilości magnesów silnika? Mam KDS 450 SV z FBL, na silniku nie mam żadnych napisów.
Pozdrawiam



A Andrzej, skoro nie ma prawa głosu i nawet nie może się wytłumaczyć z zamieszania jakie wywołał :vhappy: to niech sobie spojrzy przez otworki chłodzące, policzy magnesy w puszce silnika i podzieli ich ilość przez 2 zanim wpisze w Braina.
Jeśli nie widzi magnesów to wyczuje je śrubokrętem przyłożonym do zewnętrznej strony "puszki".

Jako protekcjonalny sqsyn od razu podpowiem Andrzejowi:

1. Jeśli wpisujesz przełożenie i ilość pól żeby odpalić Brainowy governor to pamiętaj że trzeba wcześniej wyłączyć ten w ESC, żeby się te dwie pętle kontrolne nie pożarły i nie spaliły Ci silnika/ESC. Na dodatek musisz do Braina dostarczyć sygnał RPM i odhaczyć odpowiednie ptaszki w Setupach, o których prawie każdy zapomina ustawiając to po raz pierwszy
2. Jeśli wpisujesz te przełożenia i ilości pól nie mając zamiaru stosować wewnętrznego governora to zwyczajnie je olej. Bez sygnału RPM nie dadzą Ci nawet etykiet na wykresie wibracji, określających które wibracje odpowiadają obrotom silnika, które wirnika a które ogona.

Dzień dobry.
Przepraszam za zamieszanie… Zadaje „głupie” pytania dla tego iż jestem na samym początku drogi modelarstwa.
Rozkręciłem silnik i policzyłem magnesy, ale już po wymianie esc (się spaliw). Prawdopodobnie zacznę od wymiany czujnika rpm i w ustawieniach Braina wyłączę „używać governor”. Będę korzystać z GOV w nadajniku(DX7).
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Andrzej81
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2023
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postautor: Andrzej81 » 19 wrz 2023, o 00:27

mwx pisze:Czyli wina moderatora i Tuska. Klasycznie.

Andrzej81 pisze:Dzień dobry
Proszę o pomoc.
Podczas ustawienia Brain2 system pyta o ilość magnesów silnika.
Skąd mogę wziąć info odnośnie ilości magnesów silnika? Mam KDS 450 SV z FBL, na silniku nie mam żadnych napisów.
Pozdrawiam



A Andrzej, skoro nie ma prawa głosu i nawet nie może się wytłumaczyć z zamieszania jakie wywołał :vhappy: to niech sobie spojrzy przez otworki chłodzące, policzy magnesy w puszce silnika i podzieli ich ilość przez 2 zanim wpisze w Braina.
Jeśli nie widzi magnesów to wyczuje je śrubokrętem przyłożonym do zewnętrznej strony "puszki".

Jako protekcjonalny sqsyn od razu podpowiem Andrzejowi:

1. Jeśli wpisujesz przełożenie i ilość pól żeby odpalić Brainowy governor to pamiętaj że trzeba wcześniej wyłączyć ten w ESC, żeby się te dwie pętle kontrolne nie pożarły i nie spaliły Ci silnika/ESC. Na dodatek musisz do Braina dostarczyć sygnał RPM i odhaczyć odpowiednie ptaszki w Setupach, o których prawie każdy zapomina ustawiając to po raz pierwszy
2. Jeśli wpisujesz te przełożenia i ilości pól nie mając zamiaru stosować wewnętrznego governora to zwyczajnie je olej. Bez sygnału RPM nie dadzą Ci nawet etykiet na wykresie wibracji, określających które wibracje odpowiadają obrotom silnika, które wirnika a które ogona.

Dzień dobry.
Przepraszam za zamieszanie… Zadaje „głupie” pytania dla tego iż jestem na samym początku drogi modelarstwa.
Rozkręciłem silnik i policzyłem magnesy, ale już po wymianie esc (się spaliw). Prawdopodobnie zacznę od wymiany czujnika rpm i w ustawieniach Braina wyłączę „używać governor”. Będę korzystać z GOV w nadajniku(DX7).
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 19 wrz 2023, o 08:30

Andrzej81 pisze:Będę korzystać z GOV w nadajniku(DX7).


Nie będziesz, zapewniam Cie.
Nie ma czegoś takiego jak GOV w nadajniku:)
Jest GOV w reglu i to jego polecam Ci używać.

to po pierwsze, a po drugie, ważniejsze - NIE PRZEPRASZAJ!!! Pytaj, czytaj - po to tu jesteśmy póki jeszcze to forum istnieje.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 wrz 2023, o 09:39

Andrzej81 pisze:Przepraszam za zamieszanie… Zadaje „głupie” pytania dla tego iż jestem na samym początku drogi modelarstwa.
Rozkręciłem silnik i policzyłem magnesy, ale już po wymianie esc (się spaliw). Prawdopodobnie zacznę od wymiany czujnika rpm i w ustawieniach Braina wyłączę „używać governor”. Będę korzystać z GOV w nadajniku(DX7).



Mówisz że coś już się tam spaliło, może dlatego właśnie że próbowałeś używać 2 governorów na raz.

Zrób może sobie osobny wątek (zanim tu pojawi się jakiś inny temat dotyczący Braina i zrobi się bałagan) i postaraj się opisać jaki masz ESC i jak to poustawiałeś. Sporo dedykowanych do heli ESC ma domyślnie włączone governory i bez wyłączenia tego w ESC nie możesz używać tego w Brainie bo znowu poleci dym.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 19 wrz 2023, o 10:21

O właśnie, tak! Koniecznie. Nowy wątek z sensownym tematem np. "Brain2, Regiel [nazwa regla], [model helikoptera] - pomoc w konfiguracji"
Andrzej81
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2023
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postautor: Andrzej81 » 19 wrz 2023, o 12:44

Dzień dobry.
Ok, wszystko jasne.
Dziękuję bardzo.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 21 wrz 2023, o 19:38

aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

Wersja softu nie ma znaczenia. Cofnąłem 4 wersje do tyłu, zmian brak.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 wrz 2023, o 21:18

Adam12 pisze:
aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

Wersja softu nie ma znaczenia. Cofnąłem 4 wersje do tyłu, zmian brak.



Pisz w wątku Kudzu'ego na forum MSH. Im więcej Was tam będzie tym szybciej to poprawią.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15951
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1686 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 21 wrz 2023, o 23:42

Adam12 pisze:
aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

Wersja softu nie ma znaczenia. Cofnąłem 4 wersje do tyłu, zmian brak.


Ej, a jak zrobiłeś downgrade?
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 22 wrz 2023, o 06:10

aikus pisze:
Adam12 pisze:
aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

Wersja softu nie ma znaczenia. Cofnąłem 4 wersje do tyłu, zmian brak.


Ej, a jak zrobiłeś downgrade?

Lewy górny róg - File - Manual Firmware Upload. Otwiera się okno z 6 czy 8 ostatnimi wersjami.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 829
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 25 wrz 2023, o 19:46

mwx pisze:
Adam12 pisze:
aikus pisze:aż mnie korci, żeby zapytać o wersje softu w tym Brainie co chłopaki problemy z wibracjami mają.

Wersja softu nie ma znaczenia. Cofnąłem 4 wersje do tyłu, zmian brak.

Pisz w wątku Kudzu'ego na forum MSH. Im więcej Was tam będzie tym szybciej to poprawią.

No nie wiem - zostali zarzuceni logami i zamilkli :vhappy: Jeszcze ode mnie powinni dostać paczkę na starym sofcie, ale nie mam kiedy oblecieć.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość