Bavarian Demon

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
DarGog
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 35
Rejestracja: 24-06-2017
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: DarGog » 2 lut 2019, o 19:03

Witam. Aż dziwi mnie że nie ma jeszcze wątku o Bavarianie. Nabyłem ostatnio wersję HC3SX. Lata mi sie na nim naprawdę świetnie. Ogon trzyma super. Idealnie nadaje się do latania 3D.

Dzisiejsze testy:
Goblin 500 Sport Brain2
Goblin 380 Brain2 Mini
Remo SMAX 1/16
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 lut 2019, o 23:34

Nic dziwnego. Pewnie brakuje tu jeszcze wielu wątków o ekskluzywnych gadżetach do naszych zabawek ;)

Jesteśmy bidnym narodem, wybieramy 2x tańszego i sprawdzonego przez wielu brajanka ;)

To jest chyba trochę tak że początkujący pilot nie wywali 350€ na FBLa, a z kolei taki zaawansowany to na k-barze odwali taką wiązankę że kopara opada.
Wąski jest rynek na to urządzenie, u nas praktycznie jest niespotykane. Niemcy lubią, ale oni inaczej liczą € i zawsze wolą kupić coś niemieckiego. IMHO właśnie dlatego w miejsce Helicommand w 2013 roku powstała marka z Bawarią w nazwie.
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 27 wrz 2019, o 10:20

Ale obiektywnym trzeba być - Niemcy to naród zdolny technicznie i produkty mają dobre.
Ja właśnie rozważam czy do makiety 800 zamiast CGY750 która u mnie leży nie kupić właśnie Axon'a.

Pojawił się może jakiś użytkownik tego produktu?

W Axon'ie między innymi podoba mi się to że to jedno pudełko jest no i że obsługuje dwa odbiorniki.
Co prawda nie do końca dowiedziałem się jak to działa w przypadku utraty sygnału przez odbiornik podstawowy ale i tak kusi mnie aby to przetestować.

DarGog pisze:Witam. Aż dziwi mnie że nie ma jeszcze wątku o Bavarianie. Nabyłem ostatnio wersję HC3SX...

Jak Twoje wrażenia po czasie?
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 27 wrz 2019, o 12:38

Bavariana mam zamontowanego w Goblinie 700.
Użytkuje go już od 3 lat.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 27 wrz 2019, o 12:51

Proszę o usunięcie posta. Zdublowany post.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, o 12:57 przez Ravp66, łącznie zmieniany 2 razy.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 27 wrz 2019, o 12:54

HeliPilotRC pisze:W Axon'ie między innymi podoba mi się to że to jedno pudełko jest no i że obsługuje dwa odbiorniki.
Co prawda nie do końca dowiedziałem się jak to działa w przypadku utraty sygnału przez odbiornik podstawowy ale i tak kusi mnie aby to przetestować.


Jesteś tego pewny. Bo raczej z tego co widzę u siebie w Bavarianie (posiadam 3sx - tego z ratunkiem) i w instrukcji Axona. To np. Futaba łączysz przez s-bus. Spektrum na boku posiada 2 wejścia na satelitki, Master i Slave. Ale o możliwości zastosowania dwóch odrębnych odbiorników ... to nie słyszałem. Ale zawsze mogę się mylić. człowiek przez całe życie się uczy ... itd.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 27 wrz 2019, o 13:06

Ravp66 pisze:
HeliPilotRC pisze:...i że obsługuje dwa odbiorniki.


Jesteś tego pewny...

Tak jestem raczej pewny.

Axon manual pisze:DualRX-Option:
Port A can be used either to output another servo channel (AUX, e.g. for illumination accessories,
retractable gear, etc), or to connect a secondary receiver for redundancy, by activating the DualRX
option via software or app. This secondary receiver has to use the same protocol as the primary
on port B, per selection for input type.

Napisz jakie są Twoje wrażenia i jak np. działa funkcja "auto level" ?
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 27 wrz 2019, o 17:55

Jeżeli jest taka notatka w instrukcji to super. Ja za bardzo nie wczytywałem się w Axona.

Jestem trochę za cienki w uszach, aby tutaj pisać o "doskonałości systemu" w stosunku o innych. Według mnie lata prawidłowo. Bez niespodzianek.

Ale przechodząc do meritum:
- pierwsza funkcja - stabilizacja - działa bardzo dobrze. Można ustawić 2 zakresy pracy, słabiej i mocniej (w %). Gdy mamy załączoną stabilizacje model porusza się tylko jak mamy pochylony gimbal w aparaturze. W momencie puszczenia (wyśrodkowania), w zależności od ustawienia siły stabilizacji, model prostuje do zawisu.
Aby ta funkcja prawidłowo działał to trzeba idealnie ustawić model. mechanicznie i elektronicznie. Raz mi się chciała bawić i model wisiał jak by miał GPS.
- druga funkcja - ratunek - (raczej w makiecie nie będziesz go używał) ponoć najlepiej działająca na rynku w FBl'ach. Ale kto to wie. Działa też bez zarzutu wręcz rewelacyjnie.
W zależności od tego, w którą stronę ma bliżej, w ułamku sekundy poziomuje helika i wali do góry. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, aby coś było nie tak. Jedynie trzeba pamiętać, że ma się taką opcję i z niej korzystać. Ja w Futabie mam go ustawionego na przełączniku trenera (2 pozycyjny, ze sprężyną).
Ktoś kiedyś napisał, że system drogi. A i owszem, ale raz uratowany śmiglak i już zapłacona różnica.
Do makiet i latania makietowego w bavarianie są ustawienia, chyba jak mnie pamięć nie myli w 2 zakładkach.
Jak masz ochotę zobaczyć jak to lata to zapraszam do nas na cyc w Zabrzu. Obmacasz itd.
Możesz bez problemu ściągnąć i zainstalować program na kompa. I zobaczyć poszczególne zakładki. Dużo materiału jest dostępne na 'Helifreak'u".
Jak coś to pytaj. Będę coś wiedział to powiem/odpiszę.
Podsumowując system. To co ma działać - to działa wyśmienicie. Wygląda, że system został dopieszczony. jeszcze mnie nigdy nie zawiódł.
W Axonie doszły nowe funkcje. Jak działa Axon to trudno mi powiedzieć.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 wrz 2019, o 18:14

Podstawową wadą demona jest to, że mało kto ma to w PL. W kwestii ustawień czy kabelkologii raczej nie można liczyć na pomoc tutejszej społeczności.

Latać będzie tak samo dobrze jak każdy współczesny FBL - czy to Brain, czy NEO, czy co tam jeszcze.
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 27 wrz 2019, o 21:22

Dziękuje za informacje. Zastanowię się ale wygląda że się skuszę :-).
Niestety softu Axona nie podejrzę, nie działa bez podłączonego urządzenia - niestety :-(.
Co do kabelkologii i ustawień, to akurat kabelki są dobrze opisane w instrukcji no i nie ma ich znowu aż tak dużo, myślę że to ogarnę.
Z ustawieniami no tu gorzej bo tez nie ma za dużo filmów czy informacji na sieci. Ale się zobaczy, mam nadzieję że jakoś dam radę ;-).
Dziękuje jeszcze raz za informację :-).
Awatar użytkownika
Sulim
Stały bywalec...
Posty: 191
Rejestracja: 28-07-2015
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Sulim » 27 wrz 2019, o 21:33

Kolega ravp66 używał tego, ja czytam, w elektryku. Tam wszystko działa dobrze.
Ciekawe natomiast, jak to się zachowuje w spalinie ??
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 27 wrz 2019, o 21:39

U mnie też będzie elektryk. :-)
Z instrukcji wynika że przy spalinie inną gąbkęsie używa.
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 27 wrz 2019, o 21:48

Tak, przy zakupie są różne rodzaje gąbek, do elektryka i spaliny są osobne.

Z bavarianem jak sądzę pomogę. Z aksonem pewnie też dam radę. Ustawienie jest bardzo proste. jedynie zamętu jest trochę z funkcją ratunkową. Tam ustawia się trochę miksów. Część i to znaczną mam przetłumaczoną na polski. I przetrenowaną. Ciekawą funkcja jest dostrajanie fbl w czasie rzeczywistym (ciekawa funkcja) 2 rzeczy tak ustawiałem. reszty nie drążyłem ... bo jak na moje umiejętności lata dobrze.
I zapraszam.
Co do działania w spalinie trudno mi się odnieść.
Jak już wcześniej wspominałem na helifreaku i jakimś forum niemieckim jest pełno informacji. Kopalnia wiedzy. Jak znajdę to dam namiar.
Co do ustawienia to są filmy dla Futaby i Spektrum. Trzeba trochę pogrzebać.
A i jeszcze jedno. Z tego co przeczytałem. To Spirit posiada jakieś funkcje z bavariana. Prawdopodobnie wykupili jakąś część licencji. Ale mogę się mylić.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 wrz 2019, o 22:11

Właśnie te różne rodzaje gąbek paradoksalnie mnie zniechęciły jak wybierałem FBLa dla siebie kilka lat temu, a na Demona byłem mocno najarany . Dodatkowy element / parametr do grzebania, no i trochę to tak wygląda jakby nie do końca radzili sobie z wibracjami.
Awatar użytkownika
HeliPilotRC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 54
Rejestracja: 11-07-2019
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: HeliPilotRC » 28 wrz 2019, o 09:33

mwx pisze:Właśnie te różne rodzaje gąbek paradoksalnie mnie zniechęciły jak wybierałem FBLa dla siebie kilka lat temu, a na Demona byłem mocno najarany . Dodatkowy element / parametr do grzebania, no i trochę to tak wygląda jakby nie do końca radzili sobie z wibracjami.

Fakt w CGY750 jest jeden rodzaj gąbki, niezależnie od rodzaju napędu.
Ale u mnie miałby być w elektryku więc wibracje od silnika odpadają.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 wrz 2019, o 10:06

@MWX

Może też być inaczej, może być tak, że oni do tego bavariana po prostu mega precyzyjnie podchodzą w kwestii filtrowania wibracji.
No bo tak: wiadomo, że w świecie idealnym, FBL jest zamontowany do ramy helikoptera na sztywno. Nie ma potrzeby amortyzacji, bo nie ma żadnych wibracji.
Świat jak wiadomo idealny nie jest.
No i teraz elektryk jest bliższy światowi idealnemu, więc pewnie daje się tam cieńszą / twardszą gąbke, co pozwala na bardziej precyzyjną pracę żyrek (czy raczej zwłaszcza akcelerometrów).
Spalina jest od świata idealnego dalsza, więc tam się gąbkę daje grubszą/miękciejszą, co powoduje, że FBL zachowuje się odrobinę bardziej "gumowo" ale nadal działa poprawnie.

Założyć gąbkę elektryczną do spaliny - dramat.
załózyć gąbkę spalinową do elektryka - dobrze jest, choć może być kosmetycznie lepiej.


No i oni po prostu na to zwracają uwagę.
A taki np. ja, który zawsze, każdego FBLa, w każdym heliku montuje na kanapce pianka|blacha|pianka, ma w dupie jakieś tam drobne utraty precyzji - po prostu zrównuje wszystko walcem do jednego poziomu i nigdy nie ma problemów z wibracjami.
Podejrzewam, że jakby bavariana posadzić na takiej kanapce to też by było po prostu dobrze, choć nie idealnie i nie najlepiej jak może być.


Ale to tylko moje gdybanie - nie wiem, bo bavariana nie miałem, mieć w przewidywalnej przyszłości nie planuję... Po prostu przyszedł mi do głowy inny punkt widzenia niż taki, że "Oni nie za bardzo sobie radzą z wibracjami".
Awatar użytkownika
Sulim
Stały bywalec...
Posty: 191
Rejestracja: 28-07-2015
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Sulim » 28 wrz 2019, o 21:47

@Aikus,
ale ja przy CGY włożyłem pierwszą lepszą gąbkę, jaką miałem. Nawet nie od kompletu, bo gdzieś się zgubiła.
I Heli-spalina trzyma, lata idealnie.
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 28 wrz 2019, o 23:16

mwx pisze:Nic dziwnego. Pewnie brakuje tu jeszcze wielu wątków o ekskluzywnych gadżetach do naszych zabawek ;)

Jesteśmy bidnym narodem, wybieramy 2x tańszego i sprawdzonego przez wielu brajanka ;)

To jest chyba trochę tak że początkujący pilot nie wywali 350€ na FBLa, a z kolei taki zaawansowany to na k-barze odwali taką wiązankę że kopara opada.
Wąski jest rynek na to urządzenie, u nas praktycznie jest niespotykane. Niemcy lubią, ale oni inaczej liczą € i zawsze wolą kupić coś niemieckiego. IMHO właśnie dlatego w miejsce Helicommand w 2013 roku powstała marka z Bawarią w nazwie.


Tak czytam ten wątek i Twoje wypowiedzi ... i tak sobie myślę i dumam. Ekskluzywny gadżet, posiada dodatkowy parametr, jak to ująłeś do grzebania.
Nie wiem w czym masz problem, że tak we wszystkich postach, przynajmniej w tym temacie, tak ... negatywnie? cały czas wypowiadasz się o tym FBL'u.
Jasne, że bardzo dobry pilot ... "poleci na drzwiach od stodoły" - już to gdzieś w innych sytuacjach słyszałem - (to zdanie to przenośnia).

Przynajmniej kilka razy do roku oglądam loty Adama D., robią piorunujące wrażenie, są niesamowite. I faktycznie jak piszesz lata znakomicie na różnych systemach, różnymi modelami i w różnych warunkach. No cóż ale to ... odrobina talentu, której mi przynajmniej brakuje. Co zupełnie nie oznacza, że akurat konkretnie ten system jest ... Twoim zdaniem ... identyczny z innymi. A niestety jak sam napisałeś nie masz go i prawdopodobnie na nim nie latałeś.

Ja właśnie, ten nie zarabiający milionów, mały, stary i nieporadny człowieczek postanowiłem kupić sobie 700 i zainwestować w ten "gadżet". I muszę Ci się przyznać, że ratując mnie, co się niejednokrotnie zdarzyło, przed kretem. Prawdopodobnie zarobił już na siebie.

Kiedyś było takie powiedzenie, że biedaka nie stać na tanie półśrodki.

Zastanawiając się nad wyborem systemu, dużo czytałem i oglądałem filmów na yt jak zachowują się różne systemy - konkretnie czy posiadają funkcję ratunkową i jak ona działa.
Czytając Wasze wątki na temat "tańszego i sprawdzonego przez wielu brajanka ;)" jakie numery wycina, czy to przy aktualizacji i zastosowania funkcji ratunkowych. Hmmmm podziękowałem. Z poważniejszego względu niż Twoja przysłowiowa gąbka. Na lotnisku jeden z kolegów posiadał Brajana, widziadłem i słyszałem jakie cuda potrafił wyrabiać.
Neo oczywiście posiada funkcję ratunkową. Akurat Adam lata teraz na Neo. Ale jeżeli policzymy całe koszty zakupu FBL i dokupienia brakującego softu - to aż tak dużo się nie urwie.

Oczywiście od niedawna jest czeski Spirit. Z tego co się orientuje parę osób go posiada. I wcale nie jest aż tak drogi w porównaniu do innych systemów (swoją drogą mam zamiar go nabyć). Czy się dobrze go ustawia i na nim lata. Niestety nie wiem. Cokolwiek mogą powiedzieć o nim osoby, które go posiadają. Bacznie czytam wątki o nim.

A co do gąbek. Sam w 450 Tarota, a teraz x360 używam Zyx'a na spreparowanej taśmie 3m/płytka aluminium/3m. Bo cały czas występowały wibracje, z którymi pierw nie umiałem sobie poradzić, a potem już mi się nie chciało. Natomiast Bavariana w 700, a wcześniej w 570 mam zainstalowanego na cienkiej taśmie 3M. I sprawuje się dobrze. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

Kurcze, ale się rozwlokłem.

Kończę bo mi :piwo2: brakło. I więcej luzu. Na co dzień jest za dużo spiny. Zostawmy ją polityką.
A przede wszystkim ... to nasze hobby, które powinno nas łączyć i sprawiać nam kupę radochy ... a nie frustracji.

@MWX - Ciepło pozdrawiam Cię i mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli się spotkać i wypić po browcu.
Amen.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 wrz 2019, o 23:40

Nie mam osobiście nic przeciwko temu systemowi, zwyczajnie nasłuchałem się nieprzychylnych opinii jak się nad nim mocno zastanawiałem, więc postanowiłem wybrać coś bardziej sprawdzonego i ugruntowanego na naszym podwórku i przy okazji zostawić całkiem sporo kasy w kieszeni.
Mam we wsi obok początkującego znajomego który uparł się że chce być oryginalny i kupił sobie FBLa Graupnera. Podczas setupu trafił na jakis problem no i teraz szuka, wypytuje i trochę nie ma od kogo zasięgnąć rady. Wsparcie "lokalnej społeczności" w takim przypadku się przydaje. Nie wątpię że odpowiedź na jego pytania znajduje się w instrukcji, ale musi teraz sam jej szukać, albo mnie przekupić żebym tę instrukcję przerył.

Ja raczej nie uważam że któryś z tych współczesnych FBLi jest lepszy albo gorszy. Wszystkie opierają się na tym samym MEMSie, czyli MPU6000/6050. W związku z tym możliwości każdego z nich w zasadzie powinny być podobne, z niewielkimi różnicami w odczuciach związanych z ustawieniami, czy charakterystyką wynikającą z softu. Mamy do czynienia z pudełkami które z zasady mają robić to samo i opierają się na identycznym hardware'rze, więc silą rzeczy te ich softy pewno też są bardzo do siebie podobne. To ich zadanie w gruncie rzeczy nie jest jakieś super skomplikowane. Te same dokładnie MEMSy siedzą w najtańszych mikrusach (K120 czy jakoś tak) i są wsparte softem który bez problemu ratuje te maluchy przed kretami, więc chyba nie potrzeba tu sztabu programistów z wieloletnim doświadczeniem w stabilizowaniu promów kosmicznych
Żeby nie było że jestem fanboyem braina - aktualnie prawie już zadecydowałem o wymianie zabawek na NEO, bo podoba mi się pomysł na kompletny, zintegrowany system sterowania, przemyślany od początku do końca (vControl). Muszę jeszcze tylko jakoś sam przed sobą usprawiedliwić tę w gruncie rzeczy bezsensowną inwestycję.

Jestem zdania że dużo więcej można zdziałać poprawnie budując maszynę niż dobierając skrzętnie skrzyneczkę sterującą. Nawet Nitro można poskładać tak, żeby przyklejony na sztywno FBL wykonywał procedurę ratunkową bezbłędnie i przy okazji wygainować go w kosmos żeby model latał jak w symulatorze. Chyba mamy tendencję do przykładania za dużej wagi do wyboru FBLa, zamiast dopracowania mechanicznej strony tej zabawy. Żaden, nawet najdroższy FBL nie uratuje maszyny która napierdziela na wszystkie strony, bo to fizycznie niemożliwe. Z drugiej strony nawet najsłabszy FBL poradzi sobie dobrze z modelem który się nie trzęsie.
Wiem, bo nie bez wysiłku, ale jednak skutecznie ulotniłem maszynę z GU365 ;) Kto zna to wie o co chodzi.

Także każdy może sobie wybierać to na co ma ochote, nie ma dobrych ani złych wyborów o ile trzymamy się w miarę współczesnej elektroniki.
Trzeba tylko pamiętać że FBL nie poleci za nas i nie skompensuje niestarannego montażu. Oraz podchodzić z rezerwą do funkcji ratunkowych i najlepiej stosować "biedareskju" (copyright by Świstak) - czyli naukę i własnoręczne wyciąganie maszyny z opresji.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 29 wrz 2019, o 07:14

mwx pisze:Jestem zdania że dużo więcej można zdziałać poprawnie budując maszynę niż dobierając skrzętnie skrzyneczkę sterującą. Nawet Nitro można poskładać tak, żeby przyklejony na sztywno FBL wykonywał procedurę ratunkową bezbłędnie i przy okazji wygainować go w kosmos żeby model latał jak w symulatorze. Chyba mamy tendencję do przykładania za dużej wagi do wyboru FBLa, zamiast dopracowania mechanicznej strony tej zabawy. Żaden, nawet najdroższy FBL nie uratuje maszyny która napierdziela na wszystkie strony, bo to fizycznie niemożliwe. Z drugiej strony nawet najsłabszy FBL poradzi sobie dobrze z modelem który się nie trzęsie.


Maciek,
Ile razy jest tak, że jak nam model spadnie, ale się nie uszkodzi, to nic przy nim nie robimy, tylko latamy dalej?
No ja tak mam i koledzy z którymi latam, również, wiadomo, że coś tam zawsze się lekko skrzywi przy krecie.
Dlatego jeżeli jest system, który jest mniej podatny na niedoskonałości w pracy modelu, to ja go wybieram.
XLPower i Protos rc-heli.pl

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości