Beastix V5

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 14:36

Założyłem nowy temat żeby oddzielić "dyskusję ogólną o beastx" od Poradnika który mam nadzieję z czasem powstanie w tym wątku.
Drugim powodem jest pojawienie się nowej wersji beastx V5 i nowej wersji oprogramowania StudioX 3.

StudioX w wersji 3 wygląda zupełnie inaczej niż to do czego wcześniej byliśmy przyzwyczajeni, na tym ekranie możemy zmienić nazwę np. w moim przypadku jest "Protos" bo właśnie w tym modelu używać będę mojego FBL.
1.jpg

Celowo przechodzę nie po koleji tylko najpierw do menu beckup & persets wcześniej FBL był zamontowany i ustawiony w innym heliku i postanowiłem przywrócić najpierw ustawienia fabryczne.
2.jpg

W nowej wersji pojawiły się "presety" czyli podstawowe ustawienia dla modeli Algin, lista prawdopodobnie będzie się rozrastać o kolejne modele.
3.jpg

Pierwszy kafelek Control Setup dosyć ubogi w ustawienia wybieramy tutaj przełączniki które będą odpowiadać za załączenie GOV i Atti. W Moim przypadku ponieważ mam zamiar korzystać z GOV znajdującego się w ESC przeskoczyłem od drugiego punktu i ustaliłem że przełącznik A w nadajniku będzie odpowiadać za włącz/wyłącz tryb Atti.
4.jpg

Następny kafelek Basic Heli Setup:
Wybieramy odpowiedni obrazek pasujący do tego jak zamontowany jest FBL w heliku.
6.jpg

Wybieramy częstotliwość pracy serw tarczy w moim przypadku dla serw BK DS 5001 jest 333Hz.
Uwaga jeśli nie znacie parametrów serwa wybranie zbyt wysokiej wartości może je uszkodzić.
7.jpg

Wybieramy punkt 0 "centralny" środkowy :-) dla serwa ogonowego, w moim przypadku 760μs dla serwa MKS BLS 980
8.jpg

Częstotliwość dla serwa ogonowego, w moim przypadku 560Hz.
9.jpg

W tym miejscu spędziłem chwilę :-), Otóż najpierw ustawiłem kierunek drążka tak aby był zgodny z tym co działo się na ekranie,
tylko że ślizgacz poruszał się źle, zmieniłem wiec "revers" w nadajniku. Zwiększyłem również nieco wartości tak aby serwo wykorzystywało pełen zakres ruchu.
10.jpg

Wybieramy rodzaj tarczy, w moim przypadku 120 stopni, zwiększając wartość na dole możemy sprawić że CH1 znajdzie się z przodu a nie z tyłu gdybym tak zrobił było by to zgodne z mechaniką modelu, Ja jednak postanowiłem pozostawić tak jak widać na zdjęciu ekranu, zmieniłem natomiast reversy w nadajniku.
11.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2018, o 15:35 przez Myszor, łącznie zmieniany 5 razy.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 15:07

cd.
Jeśli ktoś czuje się na siłach może też skorzystać z zaawansowanych ustawień tarczy, Ja się nie czuje dlatego ograniczę się tylko do pokazania zrzutu ekranu.
12.jpg

Dopiero gdy dotarłem do tego punktu założyłem ramiona na serwa najbliżej kąta 90 stopni w stosunku do obudowy jak to było możliwe resztę brakujących stopni wyregulowałem ustawiać pokoleji wartości "korekty" dla każdego z serw. Na końcu sprawdziłem levelerem do tarczy czy jest ona prostopadle do wału.
14.jpg

Kierunki serw tarczy, wcześniej już ustawiłem reversy w nadajniku tak żeby tarcza poruszała się prawidłowo więc tu nie musiałem nic zmieniać.
15.jpg

Magiczne 6 stopni, użyłem kątomierza elektronicznego by sprawdzić czy w pozycji neutralnej jest 0 stopni, po czym przełączyłem na "pomiar" i musiałem zwiększyłem nieco wartość aby uzyskać żądany wynik.
16.jpg

Maksymalny/Minimalny kąt "wznoszenia" znowu musiałem zwiększyć nieco wartość aby uzyskać +12/-12 stopni.
17.jpg

Maksymalne wychlenie serw tarczy dla maksymalnej i minimalnej pozycji drążka wysokości początkowo w programie była wartość 2000, proponuję od razu zmniejszyć o połowę do 500, zanim ruszycie prawy drążek nadajnika, potem ustawiamy lewy drążek max "góra" sprawdzamy prawym drążkiem ruch i stopniowo zwiększamy wartość aby uzyskać limity, kolejny krok drążek lewy na min "dół" i znowu sprawdzamy czy limity są prawidłowe.
W zależności od konstrukcji heli może okazać się że w pozycji "góra" nic nie przeszkadza by ustawić wartość np: 1200 ale po przejściu w pozycję przeciwną na "dół" wychylenia mogą okazać się zbyt duże przy tej wartości i prawidłową będzie np: 870 w takim przypadku trzeba pozostawić mieszą.
18.jpg

Kierunki wychylenia tarczy, niczego nie musiałem zmieniać.
19.jpg

cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 7 mar 2018, o 15:29

Cd.
Kolejny kafelek "ustawienie parametrów" tu się zaczynają moje problemy :-)
Nie wiem do czego ma to służyć :-).
20.jpg

Nic nie zmieniałem.
21.jpg

Tu też nic.
22.jpg

Wybrałem Angular Mode, użyłem przycisku test zacząłem przechylać heli fbl dążył do wypoziomowania heli wiec powinno działać.
23.jpg

Tutaj można uruchomić kolejne "banki" i przyporządkowując pod kanał GEAR - GYRO przełączać się miedzy bankami 1,2,3 teoretycznie wtedy możemy w każdym banku mieć inny tryb Atti. Jeszcze tego nie próbowałem zostawiam na kolejny krok.
24.jpg

Test załączenia Atti.
25.jpg

Kafelek GOV, nie korzystam więc pominąłem.
26.jpg

Kafelek Logi. Może ktoś z posiadaczy Beastx się na tym zna i opisze :-)
27.jpg

28.jpg

The End. :-)

przydatne linki:
http://beastx.com/eng/support.php - StudioX 3 win/mac
http://wiki.beastx.com/index.php/Main_Page/en - manual
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Myszor
Domownik forum...
Posty: 366
Rejestracja: 05-09-2016
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował: 59 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: Myszor » 13 mar 2018, o 12:35

Krzysiek(Kenobi36) zauważył że w tym menu można zmienić artificial horizon "sztuczny horyzont', jeżeli przy "bezwietrznej pogodzie" po załączeniu atti heli przesuwa się w którąś stronę to możemy to skompensować przez zmianę wartości Roll Axis (lewo,prawo) u mnie zwiększanie na plus helik mocniej podążał w prawo, zmieszanie z fabrycznego 40 na 10 spowodowało że "praktycznie wisi w miejscu"
Podobnie z Pitch Axis (tył,przód) u mnie zmniejszenie na wartość ujemną ustabilizowało zawis, na fabrycznym 0 helik delikatnie podążał do przodu.

Na tym etapie, zmiana wartości o kolejne 10 punktów sprawiała że helik podążał w przeciwną stronę niż poprzednio wiadomo że "idealnie" nigdy nie będzie ale jeszcze będę próbować,
Tylko w zawisie obserwuję przesunięcie, o około 1-2m przez 10sek jeśli całkiem puszczę drążki z załączonym Atti podobnie było, kiedy Krzysiek odwracał na plecy i załączał Atti wtedy helik był od góry nogami.
Ze względów "bezpieczeństwa modelu" a przedrzymskim Naszego Krzysiek trzymał Protosa wyżej i dalej od Nas niż w zawisie normalnym, trudno było mi zaobserwować przesuwanie to oznacza że będzie podobnie.

Wniosek, przy pomocy Atti w tym trybie można juz moim modelem bezstresowo ćwiczyć latanie na pleckach :-)
Nadal jeszcze nie wykorzystałem funkcji banku który pozwoli na 3 tryby Atti jednocześnie, na razie nie widzę takiej potrzeby.
Kiedy ogarnę trochę prywatne sprawy postaram się nakręcić jakiś sensowniejszy film.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Futaba 16SZ
Szafa dronów :-)
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 18 maja 2019, o 11:49

Witam
Panowie czy ustawiał ktoś governor z Beastix?
Mam wszystko ustawione tryb normal działa silnik startuje i mam tryb idle 1 lowrpm i idle2 highrpm .
Po włączeniu w Beastix governora w Beastix
Test nadajnika ok to w trybie normal nie załącza silnika. Tryb normal jest bez governora.
Pozdrawiam i bardzo będę się cieszył jak pomożecie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 21 maja 2019, o 15:29

Tym75 pisze:Witam
Panowie czy ustawiał ktoś governor z Beastix?
Mam wszystko ustawione tryb normal działa silnik startuje i mam tryb idle 1 lowrpm i idle2 highrpm .
Po włączeniu w Beastix governora w Beastix
Test nadajnika ok to w trybie normal nie załącza silnika. Tryb normal jest bez governora.
Pozdrawiam i bardzo będę się cieszył jak pomożecie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Witam
Temat nieaktualny .ogarnąłem wszystko .
Wszystko ustawione i działa jak należy .
Jeśli ktoś będzie potrzebować pomocy to pytać

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2055
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 21 maja 2019, o 19:25

Kolego jak możesz to opisz proszę w ttm wątku, będzie dla potomnych
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 21 maja 2019, o 22:31

Ok jutro będę miał chwilę to zrobię zdjęcia i opiszę ustawianie i problem gdzie mnie to nie działało.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 24 maja 2019, o 16:56

Tym75 pisze:Ok jutro będę miał chwilę to zrobię zdjęcia i opiszę ustawianie i problem gdzie mnie to nie działało.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Hej
Opiszę teraz podłączenie czujnika governor do systemu Beastix.

Czujnik podłączyłem według rysunku z dokumentacji do systemu.
Czujnik governor działa tylko z odbiornikami cyfrowymi .Linia SBus na przykład,
U mnie jest to radio Graubner MZ18 odbiornik GR16 i mam ustawione SUMDFS08.
Na początku trzeba określić kanał który steruje funkcją governor.
U mnie to jest kanal 8.
Nie mówię już o tym że heli jest ustawiony ,
to jest opis ustawienia funkcji Governor.

Następnie ustawiłem fazy lotu tryb normal miałem ustawione liniowo -100 +100
I jeszcze tryb idle 1 jako LOWRPM ,
idle 2 jako HIGHRPM, I TRYB HOLD .

Lowrpm ustawiłem krzywa prosta na 38%.
A highrpm krzywa prosta na 60 %.
Te krzywe określają obroty silnika które ma governor monitorować.
Tryb hold jest ustawiony według instrukcji
krzywa prosta na 10 % do 15%

Gdy będziemy przesuwać krzywe do góry czy w dół w programie StudioX w zakladce governor bedziemy obserwować wskaznik obrotów , przynajmniej umnie tak jest .

Teraz ściągamy łopaty główne i ogonowe żeby było bezpiecznie
Załączamy program ,wybieramy zakładkę governor, w zakładce governor zmieniamy tryb Governor OFF na Heli elektryczny jak na zdjęciu .
W pierwszym polu sensor test wybieramy activate , pojawia się NO SENSOR .
Uruchamiamy helikopter w trybie normal
Po zalogowaniu Beastixa lekko dajemy gaz (THRO) i patrzymy czy system wykrywa czujnik governor .pokaże się czerwone pole A w niej wartości odczytane z czujnika .
Zdjęcie dodaję
Gdy widzimy wartości dajemy exit.
Przechodzimy do drugiego pola .
Ustawiamy zakres gazu , THRO minimalne.
Mamy dalej tryb normal drążek gazu na dole lekko dajemy do góry i pokazuje się pole niebieskie z wartością 1500 .zdjecie.
I ja tu miałem błąd i przechodziłem dalej.
A prawidłowo ustawione jest gdy ledwo co ruszymy to silnik powinien się załączyć.
U mnie tak było że ruszyłem drązkiem 3.4 mm i silnik jeszcze nie startował.
Więc wchodzimy w nadajniku w funkcje gdzie określa się limity .zdjecie
U mnie to kanał 6 . Każdy może mieć inny .
Ja zrobiłem tak że gdy drążek był na minimum to z wartości 100 zniżyłem do 83%
Przy 80 % silnik wystartował i musiałem zwiększyć do 83%.
I mamy ustawione gaz minimalny z wartością 1300 w polu niebieskim.
Teraz THRO MAX ,dajemy drążek maksymalnie do góry i pokazuje się kratka niebieska z wartością 1500.
Klikamy Done i przechodzimy do testu nadajnika .
Widzimy Governor OFF
W instrukcji do Beastix widzimy tryb normal i krzywa prosta 0% THRO WYLACZONE .
możecie tak zmienić krzywą która była liniowa ja zrobiłem że pierwsze 1/4 ruchu drążka mam THRO 0% A potem mam krzywa prosta na 50 % do zawisu heli .
I mam tryb normal z governorem do startu i zawisu a potem tryb LOW I MAX RPM
I dalej w trybie testu nadajnika jak pisałem GOVERNOR OFF gdy przyłączymy z trybu normal na HOLD
powinna nam się zaświecic fioletowe pole z napisem Autorotacja i w systemie Beastix też fioletowa dioda .zdjecie
Wyłączamy tryb hold i załączamy tryb LOWRPM i MAXRPM , widzimy czerwone pole i wartosc ktora pokazuje to obroty silnika .wartosci te ustawiamy krzywymi .
Uwaga ! .silnik wystartuje
Można ustawić krzywe określić obroty do zawisu, lotów postepowych i 3D.
Dajemy exit i przechodzimy do funkcji
signal divider , tu określamy ilość magnesow na silniku , domyślnie jest ustawiona 4 a to oznacza w instrukcji 8 magnesow.
Ilość magnesow silnika pokazuje manual dla silnika .Trex 470L ma 8.
I ostatnia zakładka jest gear ratio .
Dzieli się ilość zębów zębatki głównej
Trex 470 ma 121 zębów i ilość zębów silnika która wynosi 11
121÷11=11
Każdy heli ma inaczej .
Ustawiamy 1100
I na tym koniec ustawień.
Jeszcze trzeba aktywować kanal który odpowiada za funkcje governor .
Ja mam osobną zakładkę w radiu Gyro sens i Governor i tam zmienilem z INH na AKT
Obserwujemy w serwo monitor czy jest aktywny . U mnie to kanal 8 .Można przypisać przełącznik jak kto chce, mogą być tryby lotu z Governorem lub bez .
Jakby ktoś ustawiał tylko z systemu Beastix bo niema interfejsu do komputera to w parametrze E ustawiamy signal divider dioda
miga na czerwono.
Parametr F dioda czerwona red
Parametr G i H na OFF. dioda wyłączona
Wyłączamy program uruchamiamy heli bez łopat oczywiście i patrzymy jak działa governor .
Bardzo mi się podoba jak to działa pozmienialem krzywe ,ładnie przełącza z jednego trybu do drugiego ,delikatnie startuje zwiększa obroty, teraz to łopaty założyć i w górę ale jak przestanie padać
Pozdrawiam wszystkich modelarzy,
jak będę mógł to pomogę, myślę że ten opis przyda się a szczególnie młodym modelarzom.
HejkaObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 24 maja 2019, o 17:36

Tym75 pisze:Ok jutro będę miał chwilę to zrobię zdjęcia i opiszę ustawianie i problem gdzie mnie to nie działało.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Hej
Opiszę teraz podłączenie czujnika governor do systemu Beastix.

Czujnik podłączyłem według rysunku z dokumentacji do systemu.
Czujnik governor działa tylko z odbiornikami cyfrowymi .Linia SBus na przykład,
U mnie jest to radio Graubner MZ18 odbiornik GR16 i mam ustawione SUMDFS08.
Na początku trzeba określić kanał który steruje funkcją governor.
U mnie to jest kanal 8.
Nie mówię już o tym że heli jest ustawiony ,
to jest opis ustawienia funkcji Governor.

Następnie ustawiłem fazy lotu tryb normal miałem ustawione liniowo -100 +100
I jeszcze tryb idle 1 jako LOWRPM ,
idle 2 jako HIGHRPM, I TRYB HOLD .

Lowrpm ustawiłem krzywa prosta na 38%.
A highrpm krzywa prosta na 60 %.
Te krzywe określają obroty silnika które ma governor monitorować.
Tryb hold jest ustawiony według instrukcji
krzywa prosta na 10 % do 15%

Gdy będziemy przesuwać krzywe do góry czy w dół w programie StudioX w zakladce governor bedziemy obserwować wskaznik obrotów , przynajmniej umnie tak jest .

Teraz ściągamy łopaty główne i ogonowe żeby było bezpiecznie
Załączamy program ,wybieramy zakładkę governor, w zakładce governor zmieniamy tryb Governor OFF na Heli elektryczny jak na zdjęciu .
W pierwszym polu sensor test wybieramy activate , pojawia się NO SENSOR .
Uruchamiamy helikopter w trybie normal
Po zalogowaniu Beastixa lekko dajemy gaz (THRO) i patrzymy czy system wykrywa czujnik governor .pokaże się czerwone pole A w niej wartości odczytane z czujnika .
Zdjęcie dodaję
Gdy widzimy wartości dajemy exit.
Przechodzimy do drugiego pola .
Ustawiamy zakres gazu , THRO minimalne.
Mamy dalej tryb normal drążek gazu na dole lekko dajemy do góry i pokazuje się pole niebieskie z wartością 1500 .zdjecie.
I ja tu miałem błąd i przechodziłem dalej.
A prawidłowo ustawione jest gdy ledwo co ruszymy to silnik powinien się załączyć.
U mnie tak było że ruszyłem drązkiem 3.4 mm i silnik jeszcze nie startował.
Więc wchodzimy w nadajniku w funkcje gdzie określa się limity .zdjecie
U mnie to kanał 6 . Każdy może mieć inny .
Ja zrobiłem tak że gdy drążek był na minimum to z wartości 100 zniżyłem do 83%
Przy 80 % silnik wystartował i musiałem zwiększyć do 83%.
I mamy ustawione gaz minimalny z wartością 1300 w polu niebieskim.
Teraz THRO MAX ,dajemy drążek maksymalnie do góry i pokazuje się kratka niebieska z wartością 1500.
Klikamy Done i przechodzimy do testu nadajnika .
Widzimy Governor OFF
W instrukcji do Beastix widzimy tryb normal i krzywa prosta 0% THRO WYLACZONE .
możecie tak zmienić krzywą która była liniowa ja zrobiłem że pierwsze 1/4 ruchu drążka mam THRO 0% A potem mam krzywa prosta na 50 % do zawisu heli .
I mam tryb normal z governorem do startu i zawisu a potem tryb LOW I MAX RPM
I dalej w trybie testu nadajnika jak pisałem GOVERNOR OFF gdy przyłączymy z trybu normal na HOLD
powinna nam się zaświecic fioletowe pole z napisem Autorotacja i w systemie Beastix też fioletowa dioda .zdjecie
Wyłączamy tryb hold i załączamy tryb LOWRPM i MAXRPM , widzimy czerwone pole i wartosc ktora pokazuje to obroty silnika .wartosci te ustawiamy krzywymi .
Uwaga ! .silnik wystartuje
Można ustawić krzywe określić obroty do zawisu, lotów postepowych i 3D.
Dajemy exit i przechodzimy do funkcji
signal divider , tu określamy ilość magnesow na silniku , domyślnie jest ustawiona 4 a to oznacza w instrukcji 8 magnesow.
Ilość magnesow silnika pokazuje manual dla silnika .Trex 470L ma 8.
I ostatnia zakładka jest gear ratio .
Dzieli się ilość zębów zębatki głównej
Trex 470 ma 121 zębów i ilość zębów silnika która wynosi 11
121÷11=11
Każdy heli ma inaczej .
Ustawiamy 1100
I na tym koniec ustawień.
Jeszcze trzeba aktywować kanal który odpowiada za funkcje governor .
Ja mam osobną zakładkę w radiu Gyro sens i Governor i tam zmienilem z INH na AKT
Obserwujemy w serwo monitor czy jest aktywny . U mnie to kanal 8 .Można przypisać przełącznik jak kto chce, mogą być tryby lotu z Governorem lub bez .
Jakby ktoś ustawiał tylko z systemu Beastix bo niema interfejsu do komputera to w parametrze E ustawiamy signal divider dioda
miga na czerwono.
Parametr F dioda czerwona red
Parametr G i H na OFF. dioda wyłączona
Wyłączamy program uruchamiamy heli bez łopat oczywiście i patrzymy jak działa governor .
Bardzo mi się podoba jak to działa pozmienialem krzywe ,ładnie przełącza z jednego trybu do drugiego ,delikatnie startuje zwiększa obroty, teraz to łopaty założyć i w górę ale jak przestanie padać
Pozdrawiam wszystkich modelarzy,
jak będę mógł to pomogę, myślę że ten opis przyda się a szczególnie młodym modelarzom.
HejkaObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 24 maja 2019, o 17:45

Lepiej dwa razy wytłumaczyć jak ktoś nie łapie ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 24 maja 2019, o 17:49

dawo pisze:Lepiej dwa razy wytłumaczyć jak ktoś nie łapie ;)
Sorry coś się zwiesilo i poszło dwa razy
Nie wiem czy można jeden usunąć

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 24 maja 2019, o 17:53

Tym75 pisze:
dawo pisze:Lepiej dwa razy wytłumaczyć jak ktoś nie łapie ;)
Sorry coś się zwiesilo i poszło dwa razy
Nie wiem czy można jeden usunąć

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Proszę Administratora o usunięcie jednego postu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2019, o 18:16

Pozwoliłem sobie połączyć dwa temat o tym samymm beasxie v5, stąd mała korekta tytułu wątku. Za wszelkie niedogodności przepraszam (ale tylko troche).
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 27 lut 2023, o 16:08

Ustawiłem gov z beastx i jest problem nie ma softstartu silnik rusza z impetem czy można to gdzieś ustawić z aparatury nie mam jeszcze programatora czekam na dostawę ustawiałam na diody niby wszystko okej a sofstartu brak
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 27 lut 2023, o 17:08

Sorry za post pod postem ale temat ogarnięty źle wpięty sygnał z regla do beastx a właściwie brak jego
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron