Heli Piknik Wilcze Laski - lista

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 lip 2021, o 23:32

Słabo się śpi na mrozie. Bardzo.

Byłem kiedyś na wyjeździe paralotniowym na którym spaliśmy w namiotach na kempingach w górach i myślałem że w końcu któregoś ranka się nie obudzę. Całą noc owijałem się wszystkim co było pod ręką (ze skrzydłem włącznie) i dygotałem z zimna. Zasypiałem dopiero nad ranem jak robiło się cieplej, ale wstawaliśmy bardzo wcześnie więc to była jedna wielka lipa.

Ale latanie zimą jest spoko. Nitro ma więcej mocy, elektryka trudno przegrzać, deszcz raczej nie pada, komary nie latają.
Jedyny minus to to że wcześnie się ściemnia.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2021, o 00:03

mwx pisze:Słabo się śpi na mrozie. Bardzo.

Byłem kiedyś na wyjeździe paralotniowym na którym spaliśmy w namiotach na kempingach w górach i myślałem że w końcu któregoś ranka się nie obudzę. Całą noc owijałem się wszystkim co było pod ręką (ze skrzydłem włącznie) i dygotałem z zimna. Zasypiałem dopiero nad ranem jak robiło się cieplej,


No właśnie tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić... Niby fakt, wiem, że nawet jak mam zimowe buty i kurtkę i czapkę; i chwilę postoję to robi mi się zimno, ale wydaje mi się, że mając jeszcze:
- szczelny namiot.
- materac
- dwa śpiwory plus jakieś koce...
... no nie ma bata, żeby nie dać rady się odizolować termicznie na tyle, żeby nie było zimno.

Tak to sobie wyobrażam na podstawie nocowania w namiocie przy temperaturze około 10 stopni na plusie, gdzie niby jest zimno w członek męski, ale chwila w namiocie pod kocem/śpiworem i człowiek się rozbiera bo jest za gorąco.
...
... ale może nie doceniam tych kolejnych 15 stopni w dół... Może.
15 stopni to w członek męski duża różnica temperatur.

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości