accuRC vs Next-RC vs Heli-X

Najlepszy kret, to kret symulowany...
Awatar użytkownika
h00jraq
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 05-06-2020
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: h00jraq » 10 cze 2020, o 15:06

Hej,

Pora odebrać FlySky z paczkomatu z kabelkiem a skoro jutro dzień wolny to trzeba ruszyć jakiegoś symka :)

Mam mocnego kompa więc wymaganiami się nie przejmuje ale zastanawia mnie który ma najlepszą fizykę. Fajnie by było aby symek miał jakieś ćwiczenia/zadania do wykonania. accuRC chyba ma takowe o ile pamiętam. Wiem, że Next ma 2 minutowego demko ale accuRC chyba demka nie ma.

Ma ktoś jakieś doświadczenia i może się nimi podzielić?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 cze 2020, o 15:34

Wszystkie 3 dobrze dają radę i każdy z nich chyba spełnia wymagania obecnego pilota.

AccuRC - sporo osób chwali, ja chwilę polatałem i było fajnie, ale mój trupek nie wyrabiał graficznie więc odpuściłem i ciężko mi się odnieść sensowniej do niuansów

Next - po prostu dobry współczesny symek. Małe wymagania, dobra grafika i swietna fizyka. Demko ma ale chyba minutowe więc można potestować, ale żeby się bawić trzeba kupić

Heli-X - w sumie jak next, dobra grafika, świetna fizyka, wygodny interface. Ja osobiście w nim lepiej czuje helika, jakoś tak realniej, z nieco lepszym klimatem niż w niexcie, ale to oczywiście juz bardzo subiektywne. Fajne ma demo bo chyba ograniczenia czasowego nie ma wcale. Ograniczenia dostyczą możliwości ustawień i zapisywania ich (to akurat istotne bo dobrze dopasować helika pod siebie).

Gdybym na ten moment wybierał, zostałbym przy helixie a na nexta bym nie wydawał kasy. Ale skoro wydałem to troche latam jednym a troche drugim ;)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 10 cze 2020, o 17:13

Przerobilem juz rozne symki:
RF7 (xx godzin)
accurc (ponad 100 godzin)
heli-x (~40 godzin)
next (kilka godzin w demku)
i jeszcze kilka innych mniej znanych.

Ogolnie czego bys nie wybral to zrobi robote, nauczy Cie kierunkow, podstawowego latania i bardziej skomplikowanych manewrów tez. To czego sie nauczysz i tak bedziesz musial zaadaptowac do fizyki z reala :D Bez wzgledu na to, ktorego wybierzesz. Wybierz taki, w ktorym bedzie Ci sie najprzyjemniej latalo bo przeciez chyba o to chodzi? U mnie od miesiaca kroluje helix (bo jest specjalna wersja z okazji wirusa) i generalnie nie chce mi sie wracac do accurc ktorego uwielbialem przez ostatnie kilka miesiecy. W helixie sa genialne szkółki, tutaj najlepiej mi szla nauka piro zawisow. Ogolnie aktualnie najbardziej podoba mi sie fizyka w helix. Helik klei sie powietrza jak maszyna w realu. Next mi sie z calej paczki najmniej podobal - jakis taki drewniany w odczuciach.

Wróć do „Symulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron