"Świeża" krew we Wrocławiu

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
TomekB
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 17-08-2020
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: TomekB » 17 sie 2020, o 09:55

Cześć wszystkim,
w sumie nie jestem taki totalnie świeży ;) ale przez ostatnie lata byłem uśpionym "krypto-modelarzem" i postanowiłem wrócić do hobby po dużej przerwie ;)

W swojej karierze głównie rozpocząłem naukę latania na 450 (długo to nie potrwało, w sumie nic nie umiem :D), potem bawiłem się quadcopterkami i elektroniką z tym związaną. Teraz mam zamiar wrócić do heli i je w końcu opanować, być może dorzucić do tego jakiś motoszybowiec ;)

Dużo się zmieniło, wiele miejsc, forów i sklepów poznikało od czasu kiedy się tym ostatnio bawiłem (jakies 5-7lat temu) :c mam nadzieję że pomożecie mi wrócić do tego hobby i poradzicie co teraz jest na topie :P pewnie większość sprzętu będzie do wymiany, na razie wygrzebałem moj dawny ALZRC 450 PRO (instalacja 3S / Tarot ZYX / 3x DS215MG / na ogonie DS8910A+), apka to Sanwa RDS8000 - nada się to na coś jeszcze czy trzeba przyinwestować? Myślałem o dokupieniu Spektrum DX9 DSMX i MSH Brain 2 BT i polataniu na razie na starym moelu z nowym FBL i radiem, potem ewentualna zmiana modelu - pytanie jak z dostępem do części 450 PRO?

PS. W sumie od jakiegoś czasu mieszkam we Wrocławiu, ciekawe czy ktoś tu w miare regularnie lata? I gdzie? W tym jestem totalnie zielony :c

Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 sie 2020, o 10:03

Witamy, pomożemy! :piwo2:

Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 17 sie 2020, o 11:07

Lepszego momentu na ujawnienie nie mogłeś wybrać, zapraszamy w ten weekend do Świdnicy, mamy piknik, nasycisz się helikami ;)

Szczegóły w pierwszym poście:
viewtopic.php?f=146&t=10053
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
TomekB
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 17-08-2020
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: TomekB » 17 sie 2020, o 11:28

O! Idealnie ;) miejscówka niedaleko mojej rodzinnej miejscowości, jak się uda to wpadne z tatą na godzinkę w sobote poobczajać jak latacie ;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 sie 2020, o 11:40

A w wolnej chwili dodasz focie? :D
Awatar użytkownika
Rafules
Elita forum...
Posty: 1234
Rejestracja: 01-03-2016
Lokalizacja: Września
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Rafules » 17 sie 2020, o 12:40

Witam :)
Goblin 580 Raw
Goblin 420 Raw
Goblin 500 Sport
Blade 180 Infusion x 2
Spektrum Nx8
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 254
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 17 sie 2020, o 15:29

Witaj
Dostępność części do 450 bez problemu - Rcforever.pl
Większość elementów tarota ma na miejscu, oryginalne aligna na zamowienie.
Co do inwestycji, 450 zostaw lepiej jak jest - lataj na zyx i swojej sanwie, a w międzyczasie odkładaj na coś fajniejszego ;)
Sanwa dobra aparatura - sam mam taką gdzieś na szafie, problem się pojawia gdy potrzebny jest Do tego odbiornik ;)
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
TomekB
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 17-08-2020
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: TomekB » 17 sie 2020, o 21:27

@Stoliktomek - otóż to, mam duży 8kanałowy odbiornik Sanwy, którego ni jak nie da się wygodnie zamocować do modelu 450. Przez cały ten okres od czasu do czasu sprawdzałem czy nie da się dostać jakiegoś 6CH do heli, no i niestety nie da się (nigdzie, na naszym rodzimym portalu zaczynajacym sie na A i konczoncym na llegro, ali, ebay, forach modelarskich, totalnie nigdzie) poza tym dochodzi masa kabelków i zabawy, wolałbym kupić braina i podpiąć 2 małe satelitki od spektrum i mieć "z bani". No i kolejny powód za brainem to opcja wyratowywania modelu która pewnie szybko zwróci mi koszty inwestycji :)

@Don Mirson - fotkę wrzucę jak tylko jakąś ogarnę z helikiem :P
Awatar użytkownika
Kraven
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 23-03-2020
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postautor: Kraven » 12 wrz 2020, o 20:35

Odbiornik wyjęty z obudowy również się nie mieści? Nie preferuję takiego rozwiązania ale jest to jakas opcja.
Pozdrawiam Dawid
Tylko Caliber 30

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości