Witam serdecznie

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 14 gru 2021, o 14:00

Bardzo dziękuję za przyjęcie mnie do Szanownego Gremium Modelarzy. Przesyłam pozdrowienia z polskiego wybrzeża środkowego. Buduję, latam, rozbijam (też tak bywa), naprawiam i ponownie latam modelami RC (sory... BSP). Dodatkowo uruchamiam stocznę i woduję modele pływające RC (te jeszcze są w katalogu modelarstwa). Pasjonatem modelarstwa jestem od ....dziestu lat i dalej mnie mocno trzyma - to nie jest uleczalne.
Bardzo liczę na to, że od Was nauczę się jeszcze więcej.
Pozdrawiam Wszytkich
:piwo:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2021, o 15:01

Szanowne Gronie Wita :D

Jesli masz jakieś fotki z wodowania chętnie obejrzymy :)
Awatar użytkownika
obcy650
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 33
Rejestracja: 24-11-2021
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: obcy650 » 14 gru 2021, o 15:33

Również witam. A czym latasz?
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 14 gru 2021, o 15:44

Kolega musi mieć jakiś hydroplan. Obstawiamy? Ja na TAK ;)

Choćbyś nie miał, to i tak witamy.

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 14 gru 2021, o 15:52

Bingo - nie mam hydroplanu - niestety. Dzięki za powitanie. Jako że jestem tutaj nowy - nie widzę działu z pływającymi - auta i samoloty są. Wiem, że to helikowe forum - czy tu ktoś buduje pływające?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 14 gru 2021, o 16:08

Witam i ja :)
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 14 gru 2021, o 17:02

Witaj.
Wydrukowałem zarobkowo łódź podwodną w skali 1/100 jeśli się liczy. Swego czasu byłem nawet tym działem modelarstwa zafascynowany, jednak aby była pełnia szczęścia musi latać....

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, o 17:02 przez Osa, łącznie zmieniany 1 raz.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 gru 2021, o 17:05

Jesteś pierwszy budujący pływające No to trzeba dział otworzyć i będzie. Przedstawiciel tak zwanego szanownego grona powinien się tym zająć. . :vhappy:
Albo raczej tak zwany przedstawiciel :swir:
Awatar użytkownika
Rafules
Elita forum...
Posty: 1234
Rejestracja: 01-03-2016
Lokalizacja: Września
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Rafules » 14 gru 2021, o 18:52

Witam :)
Goblin 580 Raw
Goblin 420 Raw
Goblin 500 Sport
Blade 180 Infusion x 2
Spektrum Nx8
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 14 gru 2021, o 22:07

Hej :)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 14 gru 2021, o 23:29

W moim "hangarze" znajdują się m.in: Acrobat, Zlin 526 AFS, P-24, Junkers CL.1.1, Spitfire Mk XIX, Me 109D, FW 190, WACO, PUPETTER, Pitts Specjal S-1,
(mają rozpiętość od 160 cm do 220 cm). Ponadto kilka elektroszybowców o rozpiętości od 160 cm do 4000 cm. Nazbierało się przez lata trochę tych modeli, wszystkie w gotowości do lotów (w tym roku w/w były w powietrzu). Ostatnio próbuję zabawy z helikami: Gaui 475 i 550 oraz TRex 450. Jak dotąd słabo mi to idzie - ale trenuję na symulatorze.
Pływające: ATLAS II, KLIMEK (holowniki), HYDROGRAF 14, CROCKETT (okręt USA z okresu wojny w Wietnamie).
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 gru 2021, o 23:37

Nooo... kurde... impressive.
Jest taki dział zdaje się "Filmy i foty naszej floty" czy jakoś tak... czekaj...

O, tu, pa:
viewtopic.php?f=49&t=2604&start=2060

Wklejaj swoje!!
To inspiruje:)

A helikopterami się nie martw, one tak naprawdę wcale nie latają. Są po prostu tak brzydkie, że Ziemia je odpycha :D:D
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 15 gru 2021, o 00:51

Witaj. W rozpiętości szybowców chyba jedno zero za dużo wskoczyło. Tyle to nawet Jantar nie miał :-). Anyway flota zacna, i ta latająca (warbirdy - mniam :-)) i ta pływająca. No i zazdroszczę przestrzeni w hangarze, bo pewnie trochę jej potrzeba.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 16 gru 2021, o 12:58

Modeli do lotów mam sporo, a i latać jest gdzie. Pamiętacie spotkanie pilotów modeli śmigłowców RC na lotnisku Stowarzyszenia Modelarzy AVIATOR w lipcu tego roku? Spotkaliśmy się na naszym lotnisku w Zagajach. Mam przyjemność kierowania tym stowarzyszeniem. Spotkanie z Wami wspominamy do dzisiaj i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się je powtórzyć.
Zdjęcia moich modeli można zobaczyc na naszej stronie w grupach fejsbukowych: Stowarzyszenie Modelarzy Aviator. Są tam równiez zdjęcia z naszej wspólnej imprezy. W imieniu członków Stowarzyszenia i własnym przesyłam pozdrowienia.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 gru 2021, o 18:58

pilot72 pisze:Modeli do lotów mam sporo, a i latać jest gdzie. Pamiętacie spotkanie pilotów modeli śmigłowców RC na lotnisku Stowarzyszenia Modelarzy AVIATOR w lipcu tego roku? Spotkaliśmy się na naszym lotnisku w Zagajach. Mam przyjemność kierowania tym stowarzyszeniem. Spotkanie z Wami wspominamy do dzisiaj i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się je powtórzyć.


Ja akurat z powodów subiektywnych w kończącym się właśnie roku mocno zaniedbałem spotkania .... w 2022 mam zamiar mocno nadrobic.
:)

Zagaje .... hmm hmm ...
Ale takiego spotkania to nie pamiętam... ani żeby było ani żebym ominął...

pilot72 pisze:Zdjęcia moich modeli można zobaczyc na naszej stronie w grupach fejsbukowych: Stowarzyszenie Modelarzy Aviator. Są tam równiez zdjęcia z naszej wspólnej imprezy. W imieniu członków Stowarzyszenia i własnym przesyłam pozdrowienia.


No i widzisz, tu jest kolejny problem. Są na tym forum ludzie i ja do nich dumnie i butnie należę, dla których mordoksiążka nie istnieje.
Nie istnieje dla mnie mordoksiążka a ja nie istnieję dla niej.
... w ogóle cała wirtualna część modelarskiego świata to dla mnie heli-team.pl - poza tym forum modelarski świat wirtualny dla mnie nie istnieje, lub istnieje szczątkowo.

... więc jeśli nie powiesisz TUTAJ jakichś zdjęć, to ja ich nie zobaczę.
I oczywiście - no big deal, nie jestem pępkiem świata, żeby specjalnei dla mnie wieszać zdjęcia na HT - spoko.
Ale po coś się tu zarejestrowałeś to raz.
A dwa - ja nie jestem jedyny w swojej postawie (choć może jako jedyny ją tak wręcz po faszystowsku emancypuję.)
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 16 gru 2021, o 21:37

Masz rację - szanuję Twoje zdanie - masz do niego pełne prawo. Ja też nie przepadam za tym cyberśrodowiskiem, ale nie mieliśmy alternatywy by zaistnieć w cyberprzestrzeni jako zorganizowana grupa AVIATOR. Będę z przyjemnością sukcesywnie wklejał zdjęcia i filmy. Co do naszego spotkania na naszym lotnisku modelarskim Zagaje. Była to inicjatywa, kiedy nie wypalił Helipiknik w Wilczych Laskach (Aeroklub Koszaliński nie wyraził zgody na imprezę, po ich przeprowadzce z Zegrza Pomorskiego do Wilczych). Więcej info znajdziesz w dziale "Imprezy krajowe i zagraniczne" - "Heli Piknik Wilcze Laski". Tam miał miejsce transfer Wilczych na Zagaje koło Chłopów. Imprezę organizowali nasi członkowie: Grzesiek i Kowal. Było przednie - do powtórzenia w nowym roku. Czytałem że nie mogłeś z oczywistych powodów. Może przyszły rok ????
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 gru 2021, o 00:25

Mowa!! Żebym tylko dożył :D:D
(Różnie to bywa these days)

P.S. Cyberśrodowisko to jedno a moja jawna niechęć to jawnej patologii cyberśrodowiska jaką jest fejsbuk to dwie różne rzeczy.
W cyberśrodowisku się można powiedzieć wychowałem, a co najmniej nie byłbym osobą taką jaką jestem, gdyby nie cyberśrodowisko, takie jakim było i tym co stanowiło ...
... powiedzmy 20 lat temu.
Dziś, w odmętach sieci, trafić można na róże ... subkultury.
Zupełnie jak za gówniarza mogłem trafić na różne subkultury na ulicy. Były panki, skiny, były metale, były rapy, hip-hopy i skate'ty.
Żaden z nich nie był z definicji zły, ani dobry.
Z niektórymi się lubiłem, z niektórymi nie.

Z czasem, z wiekiem, z progresem dziadzienia mój trend się okopywał i umacniał w sile.
I tak dziś stoję na froncie ugrupowania o kryptonimie "zawsze i wszędzie fejs jebany będzie"...
.... co jednakowoż nie przeszkadza mi walnąć przyjacielskiego browara na zlocie z ludźmi którzy na fejsie są i którym fejs stanowi 90% ich cyber-życia.(*)
...
Przynajmniej dopóki nie zaczynają mnie namawiać do dołączenia do nich.
Wtedy ... bywa, że leciutko się wkurwiam;) _killer
Ale tak poza tym, to jestem z grubsza normalny.
:piwo2:

* bo co do zasady, zły jest fejs, nie ludzie.
Awatar użytkownika
pilot72
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 57
Rejestracja: 14-12-2021
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: pilot72 » 17 gru 2021, o 14:30

Bardzo cenię sobie LUDZI, którzy mają swoje poglady i szanują podądy innych. Co do fesja jesteśmy zgodni w swoich opiniach. Pracując ze studentami trochę muszę się do ich "zwyczajów" dostosować ze względu na fakt, że to niestety ich podstawowy sposób komunikowania się. Wiele razy tłumaczyłem, że są inne sposoby wymiany pogladów - oni wiedzą swoje. Prawie codziennością jest zjawisko, które można zaobserwować podczas przerw w zajęciach: ustawieni wzdłuż korytarza (jak np. poda deszcz lub śnieg) z komórami w ręku cierpliwie procując na klawiaturach. Mówię - pogadajcie międy sobą, pospierajcie się - oni - przecież to robimy !!!. Oczywiście nie mam nic przeciwko współczesnym technologiom - są wspaniałe - i w zdecydowany sposób wyprzedzają nas ludzi.
Mam nadzieję, że prezentując np. moje modele pływające trochę urozmaicę forum. Czy nie będzie to profanacja specjaności heli-team.pl?
Sądzę, że będzie okazja do walnięcia sobie przyjacielskiego brawara na pikniku w 2022 r. W tym roku było super.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 17 gru 2021, o 15:30

Dawaj śmiało modele pływające, są tu tacy którzy też się zastanawiają na tą gałęzią RC :)

Tak jak sięgnę w głąb pamięci, to chyba ze 3-4 lata temu ekipa z Wrocławia coś pływała, nawet zdjęcia były jak włazili do wody w marcu... :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 17 gru 2021, o 17:23

Tak naprawdę chciałbym mieć wszystkie go po sztuce. Heli, samolot, auto, żaglówka, motorówka, czołg itd :) Żaglówkę prawie kupiłem, prawie, ponieważ rozsądek zadziałał. Nie mam gdzie pływać...

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość