Wracam po 10 latach :)

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 kwie 2022, o 20:31

Nie wiem co Ty tam kombinujesz ale latanie na obrotach na granicy "spadnięcia z nieba" to chyba nie jest to co będzie cwiczył ktoś kto zaczyna (od nowa czy po ilustam latach), więc związane z tym dziwnym sportem niedogodności nie powinny występować.

Normalne, współczesne heliki z domyślnymi ustawieniami normalnych współczesnych FBLi latają po prostu bardzo łatwo i absolutnie przewidywalnie, nie robią żadnych cyrków ani nie wymagają takiego skupienia/umiejętności i podświadomej znajomości fizyki lotu śmigłowca jak kiedyś flybarowe.

Tak powinien latać i ten Protos z Brainem po przejściu przez wizzarda.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 kwie 2022, o 21:55

Noooo... tak.
Jakbym się miał do czegoś przyjebać to tylko do tego latania z "obrotami na granicy spadnięcia z nieba"... ale członek męski tam - mniejsza o to.
Generalnie - zgoda.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 kwie 2022, o 06:02

A w ogóle to.... dlaczego My tu mówimy o "leszczu"... Leszczem to ja byłem 10 lat temu, teraz jestem ciutke mniej... a Dawid Leszczem już wtedy nie był i nie jest!
Skoro umiał latać, to umie!
Tego się nie zapomina.
Odświeżanie odruchów to co innego niż wszystkiego od nowa się uczenie... spoko spoko - będzie dobrze!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 kwie 2022, o 06:56

Nikt nie pisze o leszczach. Chłop pyta jak ustawić FBLa a Ty mu napisałeś jak sam "psujesz" dobre defaultowe ustawienia żeby helik przestał działać jak trzeba :rotfl:
No to już wie żeby nie kombinować w tym kierunku
Awatar użytkownika
DavidC
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 15-04-2022
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: DavidC » 28 kwie 2022, o 08:01

Zrobiłem tak, ustawiłem pierwszego idla na defaultowo a drugim się bawię parametrami, żeby mniej więcej wyłapać różnice. I co wyszło? Agility na 0 - lata się trochę jak dronem, przy zawisie po przechyleniu lewo/prawo, przód/tył model wraca do poziomu (nie w 100% ale jednak wraca), zdecydowanie wolę Agility na 100. Dalej w temacie cykliki - Rotational speed dla aileron i elevator ustawiłem na wyzsza wartość (w szczycie formy :wow2: wolałem jak model agresywnie reagował na cyklice)
To samo z ogonem - zwiększyłem Tail Rotational Speed. Pobawię się jeszcze expo (na pewno dam na plusie na pitch) i z tymi ustawieniami prekompensacji ogona powalczę i to by było na tyle. Więcej na razie nie będę kombinował bo i tak na tą chwilę za nim zacznę coś tam pląsać helikiem to chce się lepiej poczuc w powietrzu bo na razie niby wiem co i jak ale jakoś taka niepewność w moim lataniu jest...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 kwie 2022, o 08:10

mwx pisze:Nikt nie pisze o leszczach. Chłop pyta jak ustawić FBLa a Ty mu napisałeś jak sam "psujesz" dobre defaultowe ustawienia żeby helik przestał działać jak trzeba :rotfl:
No to już wie żeby nie kombinować w tym kierunku


ALe czym psuję...? Tym agility? No co Ty... to kwestia preferencji - żadne zaawansowane "psucie".
To jest przecież jeden z tych suwaków które widać na samym wierzchu - nie trzeba wchodzić w "Advanced" ...

No a że moje preferencje są inne niż większości z nas no to ... cóż... no ... tak jest i zaznaczyłem to, może mało wyraźnie...

Z resztą, o, sam zobacz:

DavidC pisze:Zrobiłem tak, ustawiłem pierwszego idla na defaultowo a drugim się bawię parametrami, żeby mniej więcej wyłapać różnice. I co wyszło? Agility na 0 - lata się trochę jak dronem, przy zawisie po przechyleniu lewo/prawo, przód/tył model wraca do poziomu (nie w 100% ale jednak wraca), zdecydowanie wolę Agility na 100. Dalej w temacie cykliki - Rotational speed dla aileron i elevator ustawiłem na wyzsza wartość (w szczycie formy :wow2: wolałem jak model agresywnie reagował na cyklice)
To samo z ogonem - zwiększyłem Tail Rotational Speed. Pobawię się jeszcze expo (na pewno dam na plusie na pitch) i z tymi ustawieniami prekompensacji ogona powalczę i to by było na tyle. Więcej na razie nie będę kombinował bo i tak na tą chwilę za nim zacznę coś tam pląsać helikiem to chce się lepiej poczuc w powietrzu bo na razie niby wiem co i jak ale jakoś taka niepewność w moim lataniu jest...


Widzisz? Dawid też lubi mieć miękkiego :vhappy: :vhappy: :vhappy:

Hehe... co innego w spodniach co innego w powietrzu :dk: :dk: :dk:

@Dawid, co do rotational speed - drobna podpowiedź (tu akurat wiem, pamiętam, bawiłem się tym trochę).
Jak się oswoisz już z modelem, wlatasz się, to może się zdarzyć tak, że będziesz miał poczucie że on Ci się obraca jednocześnie za wolno i za szybko.
To znaczy: jak robisz flipy to robi je za szybko, ale nie jesteś w stanie zrobić np. takich szybkich bocznych tic-toców bo model zwyczajnie nie nadąża.
Może tak być i nie zwiększaj wtedy rotational speed tylko ten parametr (niestety w zaawansowanych - ale spoko, nie bój się)

feed forward gain.JPG


To jest parametr który odpowiada za to z jaką prędkością model PRZYSPIESZA do zadanej prędkości rotational speed.
Domyślnie te wartości są bardzo niskie, możesz je śmiało podkręcić nawet do 50 (wyżej nie próbowałem).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 kwie 2022, o 08:33

DavidC pisze:...chce się lepiej poczuc w powietrzu bo na razie niby wiem co i jak ale jakoś taka niepewność w moim lataniu jest...


ja tak mam po zimowym symkowaniu ;) Niby skill podkrecony przez zime a w realu i tak trzeba sie wlatac "jakby od nowa"

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości