Cześć Wam :)

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Mosk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Mosk » 2 sty 2023, o 21:50

Cześć, jestem Patryk i mimo że mnie nie znacie to chyba wracam ;)

Śmiglakami bawiłem się jako kaszojad, o ile się nie mylę to zaczęło się tak z 12 lat temu. Zaczynając popularną wtedy Lamką V3 (stoi dumnie na półce :lol:), po jakiś 2 latach awansowałem na 450 od Pana Chińczyka z HK. Koniec końców nigdy dużo nie polatałem. Brak kasy na naprawy i wyposażenie z najniższej półki powodowało że po kretach heli czekał po kilka miesięcy, a jak już latał to zawsze było z nim coś nie tak. Ciężko oczekiwać cudów jak na tarczę pchało się TowerPro sg90 :D. Po kilku latach tej "przygody" hobby poszło w odstawkę, brak kasy i szkoła średnia zmieniła priorytety (imprezy itp).

Jednak cały czas i nawet jeszcze dość sporo pod odłożeniu zabawek na półkę śledziłem forum, najpierw epheli później po znanym incydencie aktualne miejsce. Mimo że jako nastolatek nigdy się tutaj nie udzielałem to czułem się "zżyty" ze społecznością. Bardzo pozytywnie się zdziwiłem gdy po kilku latach odkopując forum, zobaczyłem te same nicki co kiedyś ;)

Tak więc Witam po raz pierwszy i zarazem znowu :piwo2:

Planuję spróbować wrócić do latania (w między czasie cały czas jakiś tam kontakt z modelarstwem zachowałem więc jak trzyma się aparaturę pamiętam :D) i tutaj mam do Was kilka pytań bo zdaję sobie sprawę że na rynku sporo się zmieniło.

Mam okazję kupić w naprawdę świetnych pieniądzach w pełni wyposażone Gaui X5 FES niestety zdaję sobie sprawę że to już dość leciwy model i nie wiem czy jest jeszcze sens pakować się w taką konstrukcję ?

Inną okazją na horyzoncie jest Protos 380 i z tego co już udało mi się dowiedzieć to fajna konstrukcja. Tutaj oferta nie jest już tak wybitna ale nadal ciekawa, jednak większy model kusi. Jakieś wskazówki co będzie lepszym wyborem, ewentualnie co teraz warto rozważyć ?

Pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
Rafules
Elita forum...
Posty: 1234
Rejestracja: 01-03-2016
Lokalizacja: Września
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Rafules » 3 sty 2023, o 05:22

Witam :)
Goblin 580 Raw
Goblin 420 Raw
Goblin 500 Sport
Blade 180 Infusion x 2
Spektrum Nx8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 sty 2023, o 06:06

Hej
Pierwszy post po 12 latach, zobaczymy za ile będzie drugi :D

Witamy na forum!! :D

X5 jest fajne, ale nie wiem jak z częściami teraz będzie. Ja osobiście bym szedł w protosa, mimo że mniejszy :)
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 3 sty 2023, o 08:47

No i takie powitanie to się rozumie :D
A nie lakoniczne pół zdania jak niektórzy inni....

Witaj, pytaj... z resztą, pewnie zauważyłeś, że nikt potrzebujący pomocy, nie został odprawiony z kwitkiem.


Też bym się skłaniał ku 380, zwłaszcza na początku drogi.

Hawgh!
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 3 sty 2023, o 08:57

Witam
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 sty 2023, o 09:17

Mosk pisze:Mam okazję kupić w naprawdę świetnych pieniądzach w pełni wyposażone Gaui X5 FES niestety zdaję sobie sprawę że to już dość leciwy model i nie wiem czy jest jeszcze sens pakować się w taką konstrukcję ?


Nie. Kup współczesną 380, one latają tak jak kiedyś 5sety a kosztują prawie jak 450tki (325mm)

Zabytki są dobre dla kogoś kto nie kretuje :thumb:
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 3 sty 2023, o 09:20

Cześć.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 sty 2023, o 09:23

Patrick..... to Ty .... Cholero jedna.... nieźle żeś mnie wtedy wystraszył.... pamiętam... Nagrałem...



:rotfl:

:piwo:

Witaj!!
Niech Twoje pojawienie się na forum będzie zwiastunem nowego życia tchniętego w to forum!! JAk już Majki napisał - wyglądasz na dobrego kandydata !! :thumb:

I dopisując się do przedpiśców - szedłbym w kierunku Protosa. Z kilku powodów.
Szedłbym, nie znaczy, że tym latam, bo akurat nie - no cóż - wiadomo, że drogowskaz raczej nie podąża drogą którą wskazuje.
Co nie znaczy, że moja droga jest zła - też ją mogę wskazać i jest to Alzrc X360 - Zdecydowanie najtańsza i również bardzo poprawna opcja jeśli chodzi o helikopter to latania codziennego/glebogryzienia i tak dalej, ale PRAWDZIWEGO, ergo bez wynalazków jak silniki na ogonie i tak dalej (choćby nie wiem jak fajnie działające)

X5 to fajny model, ale raczej bez jakiejś dużej przyszłości.
Dziś przy tej wielkości szedłbym w XL Powera.

BTW, skąd jesteś? ... bo nie wpisałeś lokalizacji - jeśli Miru Cie nie poprosił jeszcze o to, to pewnie niebawem poprosi ;)
Mosk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Mosk » 3 sty 2023, o 20:11

Dzięki za miłe przyjęcie :)

Don Mirson pisze:Pierwszy post po 12 latach, zobaczymy za ile będzie drugi :D


Planowałem po 6 niestety mam za dużo pytań i nie uda mi się go zrealizować :D

mikegsx400 pisze:Witaj, pytaj... z resztą, pewnie zauważyłeś, że nikt potrzebujący pomocy, nie został odprawiony z kwitkiem.


Oj tak, atmosfera to chyba najmocniejszy punkt tego miejsca
Przy okazji: LWG!

aikus pisze:Patrick..... to Ty .... Cholero jedna.... nieźle żeś mnie wtedy wystraszył.... pamiętam... Nagrałem...


Kurde... Aikus obiecałeś nie wrzucać tego do internetu... jak mogłeś!!! tyle lat w nieświadomości... mogłem stracić licencję :lol:

A tak serio to czyste złoto a nie film, nie wiem jak mogłem żyć nie znając tej perełki :dk:

Dzięki za podpowiedzi, czułem po kościach że XL380 będzie lepszym wyborem jednak cena i wielkość trochę namieszała w głowie. Teraz wątpliwości już rozwiane.

ALZRC X360 pewnie wybrał bym w normalnych warunkach bo to mega rozsądna opcja, ale mam możliwość kupić w zasadzie nie latanego XL380 (już wiem że to nie Protos tylko XL, trochę mnie ominęło ale nadrabiam :D) z pełnym wyposażeniem bez systemu FBL za cenę kita z silnikiem i reglem Alzrc więc wybór jest dość prosty.

Tutaj pojawia się znowu pytanie o system FBL który nie zrujnuje kieszeni. Mimo że w zasadzie nie mam określonego budżetu nie chciałbym wydawać zbyt wiele na start, bo wiele innych hobby skutecznie rozwiązuje zmartwienia na co by wydać pieniądze ;)
Ale to już chyba kwestia na osobny wątek

Jeszcze co do lokalizacji to mieszkam w Bielsku-Białej, mam nadzieję ze już wyświetla mi się to w profilu.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i ciepłe przyjęcie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 3 sty 2023, o 21:25

No kurcze pióro! Patrzcie go, nie dość, że bystry gość, daje się namówić do dobrego, to jeszcze zna tajne skróty :lol:
LWG!

Jeszcze za dawnych czasów motocyklowych, miałem okazję używać skrótu "PWG" - mojego autorstwa z resztą, a oznaczał on: "prawa w gipsie!" :D
Taka anegdotka motocyklowa.


A system to chyba najrozsądniej będzie kupić braina, nawet 1, użyjesz rescue 2-3 i już jesteś do przodu, i na czasie remontów i na kasie.

To pochwal się na co jeszcze przewalasz wypłatę, tu też nie samymi helikopterami ludzie żyją :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Mosk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Mosk » 4 sty 2023, o 22:14

Dobra dobra, bez takiego słodzenia bo jeszcze rumieńców dostanę :D

Pochwalę się

Obrazek


Jedno z głowy, na Braina (ew inny system bo klamka jeszcze ostatecznie nie zapadła) poczekam sobie do 10'tego. Psychicznie będzie trochę łatwiej wydłubać coś z portfela, plan powoli się materializuje :)

mikegsx400 pisze:Jeszcze za dawnych czasów motocyklowych, miałem okazję używać skrótu "PWG" - mojego autorstwa z resztą, a oznaczał on: "prawa w gipsie!" :D
Taka anegdotka motocyklowa.


Hahaha dobre, choć temat teoretycznie nie do śmiechu. Z drugiej strony bez ryzyka nie byłoby pewnie tej samej frajdy.
Ja umyślnie poszedłem w stronę wiekowego ADV, bo wiem że gdybym kupił sobie sporta (a też bardzo mi się podobają) to pewnie zakończyłbym karierę na tym świecie w około tydzień. Tak mam osiołka który nie prowokuje, w terenie mogę się trochę wyżyć i mam z czym grzebać przez zimę. A że lubię "obozowy" tryb życia to są plany na jakieś dalsze wyprawy, co z tego wyjdzie to życie zweryfikuje.

Tak poza tym to trochę żegluje. I tak wakacyjno-turystycznie, i zdarza mi się wypożyczyć małą lekka żaglówkę na jeziorze i trochę poszaleć.

No i jeszcze sam nie wiem jak to do końca określić ale siedzę w szeroko pojętych militariach. Mam ekipę z którą bawimy się w strzelectwo, ćwiczymy sobie taktyki (najwięcej działamy na budynkach), jakieś podstawy medycyny pola walki, trochę się bijemy i tego typu tematy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 sty 2023, o 10:50

Obrazek coś się nie wkleił (pewnie źle udostępniłeś - Tobie działa bo masz przeglądarkę zalogowaną do googla).
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 5 sty 2023, o 11:25

Ja wrzuciłem ostatnio fote w giełdzie przez tapatalka.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 sty 2023, o 15:03

No tak, czyli patrząc od strony techniczej zrobiłeś to dokładnie tak samo jak Mosk tutaj - fotki wrzucone przez tapatalka są hostowane w tapatalku, czyli na zewnątrz forum.
Tapatalk automatycznie linkuje je w poście tak, żeby się poprawnie wyświetlały.
Różnica jest taka, że fotki w fapatalu domyślnie mają też otwarty publiczny dostęp... a w googlu nie - trzeba o to zadbać samemu.
...
Dodawanie fotek jako załączników do forum bez zmian, bardzo stabilnie działa jak kierunkowskaz (działa, nie działa, działa, nie działa, działa, nie działa, ...)

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość