Wracam i się witam :)

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 17 lut 2024, o 20:35

Cześć i witam wszystkich :D

Wracam do hobby po 10 latach przerwy. Przed przerwą latałem 450 i kilkoma samolotami. W międzyczasie przeniosłem się do Warszawy.
Czy w okolicach Mokotowa/Ursynowa są jakieś lotniska modelarskie? Czy macie jakieś ustalone dni kiedy spotykacie się na lotnisku?

Jeszcze raz pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 826
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 lut 2024, o 21:27

Cześć!
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 lut 2024, o 22:18

Fajnie, że wracasz, aczkolwiek w kwestii lotnisk to nie mam niestety dobrych wieści....
W ogóle nie kojarzę, żeby było jakieś lotnisko w okolicach Mokotowa, w okolicach Ursynowa była kiedyś Pałacowa dziś nieczynna od kilku lat, natomiast lotnisko które znam i na nim regularnie bywałem i było chyba ostatnim z mocno aktywnie działających, właśnie zostało ... Fmmm... no trudno powiedzieć, że zamknięte, ale raczej nikt przy zdrowych zmysłach tam latać nie będzie.
Zajrzyj tu i przekartkuj do końca wątku:
viewtopic.php?f=50&t=2940&start=10960


Jak widzisz sprawa jest rozwojowa... Ja osobiście czekam do wiosny i wtedy przede wszystkim zobaczę ile zostało w mojej pamięci mięśniowej, bo tak długiej przerwy w lataniu jak teraz to jeszcze nie miałem...
Nigdy. Odkąd zacząłem latać...
:dk:
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 18 lut 2024, o 10:43

Dobrze, że jest wielu pilotów z Warszawy i okolic. To nowe miejsce pewnie uda się znaleźć
Awatar użytkownika
Rafules
Elita forum...
Posty: 1234
Rejestracja: 01-03-2016
Lokalizacja: Września
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: Rafules » 18 lut 2024, o 16:43

Witam :)
Goblin 580 Raw
Goblin 420 Raw
Goblin 500 Sport
Blade 180 Infusion x 2
Spektrum Nx8
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 20 lut 2024, o 09:34

Krzysiek11 pisze:Wracam do hobby po 10 latach przerwy. Przed przerwą latałem 450 i kilkoma samolotami. W międzyczasie przeniosłem się do Warszawy.
Czy w okolicach Mokotowa/Ursynowa są jakieś lotniska modelarskie? Czy macie jakieś ustalone dni kiedy spotykacie się na lotnisku?

Cześć.
Jeśli okolice Czarnego Lasu / Czachówka k/Piaseczna to dla Ciebie nie drugi koniec świata, to polecam lotnisko PKMLRC (https://pkmlrc.org.pl/). Klub ma osobowość prawną (stowarzyszenie), co z jednej strony skutkuje koniecznością płacenia składek i czasami wykonywania pewnych prac na rzecz klubu, a z drugiej strony daje możliwość np. wynajęcia pola pod lotnisko, co zresztą robimy. Towarzystwo jest OK (choć dominują parapeciarze :-) ), ale pilotów latających heli też przybywa. Pas jest trawiasty, w sezonie regularnie koszony, w miarę równy, są stoły, więc w porównaniu z dziką i pustą obecnie Pałacową jest całkiem OK i da radę polatać nie tylko heli.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Krzysiek11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 15
Rejestracja: 17-02-2024
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek11 » 20 lut 2024, o 13:24

Piotr_T pisze:Cześć.
Jeśli okolice Czarnego Lasu / Czachówka k/Piaseczna to dla Ciebie nie drugi koniec świata, to polecam lotnisko PKMLRC


Hej! Mam tam 35min więc jak poskładam helika to na pewno tam dotrę. Dzięki za cynk.

A parapeciarze, no cóż. Jak będzie trzeba to i swój parapet przywiozę :mrgreen:

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości