cześć, pozdrowienia z północnego Yorkshire

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
misiol
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 26-01-2011

Postautor: misiol » 26 sty 2011, o 23:55

Witam serdecznie, mam na imię Jacek. Jestem lekarzem , pracuję w UK od kilku lat. Posiadam jako-takie doświadczenie ogólne i słabe jeszcze w pilotażu. moje maszyny to: lamowaty ale wyglądający kosmicznie Century Vapor, Trex 250 flybarless z zamiarem rozbudowy o flymentora, Trex 700 E flybarless silnik Kontronik 700, ESC CC 160, Helicommand rigid. Spektrum Dx8 plus telemetria, Spektrum Dx6i. Oprócz tego Traxxas mini Revo oraz motorówka Thunder Tiger Outlaw z mocnym bezszczotkowym wypasem oraz Spektrum DR3. No i wciąż się uczę i uczę latania.....
Aaa zapomniałem o Parrot AR Drone, ale toto samo lata....
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, o 22:41 przez misiol, łącznie zmieniany 1 raz.
Trex 700E +Helicommand Rigid+Pyro+Jive120
2 Trex 250
Mini protos
Stretch Protos
Vapor CX
AR Drone
Outlaw Thundertiger speedboat
Mini Revo Mamba Pro
Spektrum Dx8, Dx6i, Dx3R
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 27 sty 2011, o 00:00

misiol pisze:moje maszyny to: lamowaty ale wyglądający kosmicznie Century Vapor
\


Witaj na wyspach :banana: , rzeczywiscie futurystyczny ten Century Vapor :thumb:
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 27 sty 2011, o 02:39

Witam i pozdrawiam znad samego Kanału :)
Że też cię wywiało tak wysoko... Klimat nie do polatania :rotfl2:
Masz bardzo dobry zestaw maszyn - jedna do powściekania a druga... też do powściekania :rotfl:
Sam się przymierzam do zakupu jakiegoś maluszka, żeby tylko tak nie wiało na Wyspie...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 27 sty 2011, o 08:08

Witaj! Ciekawy masz hangar - nie brak ci czegoś pośredniego?

Wypasione macie tam muzeum kolejnictwa!
Piotrek
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 27 sty 2011, o 08:36

Witamy kolejnego Wyspiarza na najlepszym forum!
Enjoy :thumb:

Łukasz
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 27 sty 2011, o 09:26

witaj :)

ten Century Vapor wygląda jak z filmu SF, jak on się sprawuje w locie ?
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
misiol
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 26-01-2011

Postautor: misiol » 31 sty 2011, o 23:02

Dziekuję za powitanie.
Niestety wieje tutaj rzeczywiście często, wiec na naukę latania nie ma zbyt dobrej atmosfery i pozostaje symulator. Moje sprzęty są ciagle rozkręcane i skręcane, jestem na etapie rozpracowywania helicommandera do mojej 700- to taka namiastka latania może....
Na razie nie zamierzam wzbogacać stajni o coś pośredniego. Najpierw muszę sie nauczyć latać tym co mam.
Vapor to taka duża lama. Chyba na bazie Century CX firmy Century UK, która mieści się bardzo blisko mnie :) Nietety ciężki jest, ma fabrycznie kilka wad, i lata dość krowiasto. A w domu nie za bardzo jako, że obija się o sprzęty i ściany. Ale za to ładnie miga, błyska i fajnie wygląda. Mam zamiar włożyć tam 2 bezszczotkowce, ale nie wiem, jakie byłyby dobre zamiast fabrycznych 380.
Co do muzeum kolejnictwa, to prawda. Jest ich nawet kilka. Pracuję w Darlington- miescie pierwszej kolei żelaznej na całym Swiecie. No i mam już znajomych w Fast Lad Performance, a to się liczy.
Trex 700E +Helicommand Rigid+Pyro+Jive120
2 Trex 250
Mini protos
Stretch Protos
Vapor CX
AR Drone
Outlaw Thundertiger speedboat
Mini Revo Mamba Pro
Spektrum Dx8, Dx6i, Dx3R
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 1 lut 2011, o 09:59

misiol pisze:No i mam już znajomych w Fast Lad Performance, a to się liczy.

Opowiedz o tym coś więcej please... :mrgreen:
Łukasz
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 1 lut 2011, o 11:14

Witaj na tym forum, widze po sprzecie ze masz mocny przypadek helifluenzy jak wiekszosc znas :juppi: momo ze jestes lekarzem to nie daje ci duzo szans na szybkie pozbycie sie tego virusa :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 1 lut 2011, o 13:17

No prosze - kolega oprocz heli, ma w garazu Traxxas Mmini E revo - a jak ja napisalem, ze wlasnie zmeiniam silnik w swoim STampedzie, to mnie tu prawie zbesztali, ze auta to nuda :mrgreen:
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
misiol
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 26-01-2011

Postautor: misiol » 1 lut 2011, o 19:01

Co do znajomych w Fast Lads to wygląda to tak, że kupując coraz to inne hopupy (smieszne słowo) i spedzając tysiące (naprawdę !) funtów na coraz to nowy sprzęt, starałem się negocjowac ceny telefonicznie za każdym razem, no i doszło do tego, że stałem się dość rozpoznawalny i nie mam problemów z okazjonalnie istotnymi rabatami. Generalnie Brytyjczycy nie są skłonni do rabatów. Wiec to tylko tak.. nic specjalnego. Wg mnie Fast Lads na wyspach jest jednym z potężniejszych sprzedawców o ile nawet nie największym w EU. No i mają chłopaki wiedzę. Dzieki nim zdobyłem Kontronika Pyro do mojej 700 po fajnej cenie (wspaniały motor). namawiali mnie do Jive 120, a ja głupi kupiłem tą krowę CC160 i teraz nie mam jak helikoptera wyważyć, czyli chłopaki mieli rację. Przeraża mnie wydawanie tej kasy na moje hobby, ale no cóż, jak piszecie to właśnie helifluenza obawiam się przewlekła z okresami zaostrzeń. Na szczęście starcza mi jeszcze na godne życie z jednego jedynego kardiologicznego etatu, więc zostaje czas na hobby. Nie widzę nic zdrożnego w posiadaniu RC auta. Mój revo jest mały, mozna go wszedzie zabrać i pohulać gdziekolwiek, nawet na sniegu, posiadam też fajną motorówkę Thundertigera,która to daje mi tez niezłą frajdę gdy rozpędza się do 85 km/h czasem latajac ponad falami. A z moimi synami ganiamy się AR dronami- to zupełnie inna bajka..... Generalnie może to wyglądać na idyllę, ale tak nie jest. Tęsknie do Kraju do swoich wigierskich okolic i Suwalszczyzny, tęsknię do rodziny i przyjaciół. To jest czasem duza deprecha. To w skrócie ja.
Trex 700E +Helicommand Rigid+Pyro+Jive120
2 Trex 250
Mini protos
Stretch Protos
Vapor CX
AR Drone
Outlaw Thundertiger speedboat
Mini Revo Mamba Pro
Spektrum Dx8, Dx6i, Dx3R
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 1 lut 2011, o 20:10

misiol pisze:Generalnie może to wyglądać na idyllę, ale tak nie jest. Tęsknie do Kraju do swoich wigierskich okolic i Suwalszczyzny, tęsknię do rodziny i przyjaciół. To jest czasem duza deprecha. To w skrócie ja.

Czego jak czego ale akurat emigrantów miedzy nami nie brakuje więc bez problemu możesz liczyć na zrozumienie :)
Piotrek
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 1 lut 2011, o 21:10

miszcz_waw pisze:
misiol pisze:Generalnie może to wyglądać na idyllę, ale tak nie jest. Tęsknie do Kraju do swoich wigierskich okolic i Suwalszczyzny, tęsknię do rodziny i przyjaciół. To jest czasem duza deprecha. To w skrócie ja.

Czego jak czego ale akurat emigrantów miedzy nami nie brakuje więc bez problemu możesz liczyć na zrozumienie :)


ja już od ponad 8 lat moje rodzinne miasto na Google najczęściej widzę ;)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 1 lut 2011, o 21:35

Wiecie co? A tak wsiąść w samolot... mmmyyyyk i za 2 godziny witamy w domu. Choćby na weekend. W czym problem?! :thumb:

Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
misiol
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 26-01-2011

Postautor: misiol » 1 lut 2011, o 23:30

Jestem w Kraju co drugi weekend, ale wolałbym być co drugi weekend w UK. Ale cóż zrobić. Wyjechałem uciekając od (piszę o polskiej medycynie) tzw. powszechnego krętactwa, normalnie aprobowanego lewego załatwiania różnych spraw, nieprofesjonalizmu, braku wzajemnego szacunku, korupcji, gonienia na 3 etaty i..... okropnych dróg w naszej Polsce, a to szczególne wkurza mnie. Nie jest to dobra opinia, ale to moje zdanie.
Trex 700E +Helicommand Rigid+Pyro+Jive120
2 Trex 250
Mini protos
Stretch Protos
Vapor CX
AR Drone
Outlaw Thundertiger speedboat
Mini Revo Mamba Pro
Spektrum Dx8, Dx6i, Dx3R
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 1 lut 2011, o 23:52

Trochę jest, jak mówisz. Równie wyraźnie widać to wszystko ze strony pacjenta...
A drogi? Są złe, ale idzie w dobrym kierunku (tylko zwalnia, hehe).

Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 lut 2011, o 01:15

AdamskY pisze:ja już od ponad 8 lat moje rodzinne miasto na Google najczęściej widzę ;)

Ja ostatnio mówiłem mamie gdzie można coś tam kupić, to mi powiedziała - "ty jesteś z innej planety. Nawet nie wiesz, jak tu się wszystko pozmieniało"...
Hmm... Ale za to żyję spokojnie :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 3 lut 2011, o 23:26

Gmeracz pisze:
AdamskY pisze:"ty jesteś z innej planety. Nawet nie wiesz, jak tu się wszystko pozmieniało"...


O tak, tez slyszalem to od kilku czlonkow rodziny. Jednak zawsze jak jestem w Polsce, to widze, ze jedna rzecz sie chyba nigdy nie zmieni - polska mentalnosc. Niestety.
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 4 lut 2011, o 12:33

Oj panowie cos wy tu zaduzo biadolicie macie do kraju 3 razy beretem rzucic i na miejscu no moze 4 razy.
Co ja mam powiedziec 20 000 km do Krakowa 24 godzi w rakiecie kosmicznej aby sie do kraju dostac wszyscy mi mowia ze do gory nogami tu lazimy i nie nazekam :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 4 lut 2011, o 23:32

Ehhh Max, nikt tu nie narzeka, tylko czasem brakuje tego i owego - mi na przyklad polskiego majonezu, chleba czy miesa (o tak, miesa niestety nigdzie nie ma takiego jak w Polsce). Dlatego opuszczajac ojczyzne, mialem na uwadze to, zeby w razie czego moc sie puscic do domu nawet na rowerze. I tak mam. Ja wsiade w auto i autostrady nie sa zatloczone, to w 8 godzin jestem w domu. Choc "dom" to tez pojecie wzgledne. Niewazne gdzie sie jest tylko z kim. Ale dobra, bo juz zapomnialem nawet o czym byl ten temat;)

PS. moja daleka kuzynka mieszka w Melbeurne, tak sobie wlasnie przypomnialem ;)
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości