Piro Tic-Toc

Spójrz jak robią to mistrzowie...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 maja 2022, o 08:58

sl8er pisze:nie ma wpisu o wibracjach
na koncu utrata napiecia i utrata sygnalu.
reset systemu w locie, i kret jak ta lala:) nic nie mozna zrobic, holdy, rescue nic nie pomoga.



Wracając jeszcze do tych logów - co oznacza "na końcu" ?

Zapis logów powinien skończyć się w momencie wypięcia pakietu albo odcięcia zasilania. Jeśli model odcięło w locie a na ziemi "żył" to po tej odcince w locie powinien zapisać się kolejny log. Jeśli go nie było to znaczy że sygnały o zaniku zasilania i sygnału związane są z wypięciem pakietu po glebie
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 maja 2022, o 09:20

A no dobra czekaj czekaj to kiedy Ty tego Kreta miałeś?
Bo ja myślałem że to jakoś teraz ostatnio na dniach - wtedy wspomnienia są w miarę świeże i stosunkowo łatwo dość wiarygodnie wygrzebać z nich każdy detal. Ale jak to było pół roku temu to zaczyna się zlewać w jedną wielką plamę ze wszystkimi innymi kretami które miałeś nawet 3 lata temu... i tego nie przeskoczysz tak działa ludzki mózg.
Z tego powodu w świadków wszelkich zdarzeń przesłuchuje się zawsze najszybciej jak to tylko możliwe zaraz po zdarzeniu.
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 16 maja 2022, o 22:55

mwx pisze:
sl8er pisze:nie ma wpisu o wibracjach
na koncu utrata napiecia i utrata sygnalu.
reset systemu w locie, i kret jak ta lala:) nic nie mozna zrobic, holdy, rescue nic nie pomoga.



Wracając jeszcze do tych logów - co oznacza "na końcu" ?

Zapis logów powinien skończyć się w momencie wypięcia pakietu albo odcięcia zasilania. Jeśli model odcięło w locie a na ziemi "żył" to po tej odcince w locie powinien zapisać się kolejny log. Jeśli go nie było to znaczy że sygnały o zaniku zasilania i sygnału związane są z wypięciem pakietu po glebie



Spirit Pro zapisuje na stale loga tylko w przypadku powazniejszych czerwonych alarmow jak odciecie zasilania. Po resecie system znowu wystartowal konczac kalibracje na ziemi we wraku modelu i dopoki pierwszy log z bledem nie zostal odczytany system nie mogl nadpisac loga (podejrzewam ze jest miejsce tylko na jednego loga). W przypadku nieodczytanego loga system inaczej majta cyclica po kalibracji. Odlaczanie bateri po locie jeszcze nigdy nie wygenerowalo mi loga. Luksus zapisywania wielu logow jest dostepny dla wersji GT:)
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 18 maja 2022, o 22:47

mwx pisze:Mi też się to nie chce pospinać.

Nie chodzi o to żeby się do kolegi przyyebać, tylko zdaje mi się że zafiksował się na pewnej konkretnej teorii a prawdziwe przyczyny gleb mogą zostać niezydentyfikowane i uderzyć znowu.

Wydaje mi się tak w ogóle że BEC nie może się tak po prostu wyłączyć. On ma cisnąć ile się da aż spłonie. Co innego część ESC odpowiedzialna za napędzanie silnika.


tez mi sie wydaje ze powinien grzac az sie sfajczy. BEC kretujacy helika aby sie uratowac... :banana: Z tego co wyczytalem na Helifreaku to z powodu zbyt duzego obciazenia/przegrzania BEC moze nie wyrobic i ,,zgrzytnac,, dochodzi wtedy do glebokich spadkow napiecia liczonych w ms lub nawet ns. Te spadki sa ciezkie do uchwycenia multimeterem ale wystarczaja do zresetowania FBL lub odbiornika. Pomaga wpiecie kondensatorow.

Dodatkowo:

1)pomiary wykazywaly ze parametry podowane przez producentow mozna podzielic czasami przez dwa ;)
2) podawane parametry sa w idelanych warunkach:
- w zaleznosci od zrodla zasilania bec dostarcza rozne napiecie i tak przy zasilaniu z 2S BEC daje deklarowane 10A zeby przy zasilaniu z 6S dac 6A czy 7A.
- przy wybranym nizszym napieciu dostarczy wieksze natezenie. I tak deklaracja ze BEC dostarczy 10A dotyczy napiecia 5V. Przy 8V bedzie sporo mniej.

Pewnie te dwa punkty oczywistoscia, ale ja myslalem, ze jak jest 7A deklarowane to jest w stanie w skrajnie zlych warunkach dac 7A, wzgledy bezpieczenstwa ponad marketing :wall2:

3) serwa kst ds215mg podobno sa w stanie przeciazyc kazdego BECa :)


I tak :

Goblin 380 z Hobbywing 60A z BEC 7A zasilany 6S i ustawiony na 6,6 V pewnie ma cos kolo 4/5A... Kret.
T rex 600 z Hobbywing 100A z BEC 10A zasilany 6S ustawiony na 6,0 V pewnie ma cos kolo 6/7A... Kret.
Gartt/T rex 700 z osobnym BEC Turnigy 8A zasilany z 2S ustawiony na 6,0V. Prawdopodobnie daje co obiecuje, kreta brak.

Mialem pomysl zeby sprawdzic w boju teorie o ,,zgrzycie,, w zasilaniu awioniki za pomaca telemetrii i spadku napiecia na odbirniku, ale chyba jest to glupi pomysl bo telemetria nie wychwyci spadku napiecia liczonego w ms. Podczas kreta polegl HW 100A z t rex 600 dlatego poluje teraz na ESC z Loggerem ktory zapisuje natezenie pradu BEC np Scorpion Tribunus 120A lub YGE Saphir 125. Moze trafi sie jakas okazja bo nowka to ponad 200€.
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 maja 2022, o 23:35

Ok, tylko że takich HW60 z serwami 215 lub mocniejszymi używa na prawdę wielu z nas, a o podobnych przypadkach zabicia/przeciążenia BECa nie słychać :dk:

Mam ESC zdolne mierzyć i zalogować prąd wysyłany na serwa w 380tce - nie zaobserwowałem nigdy jakichś kosmicznych wartości prądu albo znaczących spadków napięcia. Mam 215 i do tego 565MS na ogonie.

Inne hobbyłingi też wielu ciśnie do oporu bez problemów. Dziwne są te Twoje przygody. hmm

Ciekawe są te napięcia które ustawiasz - dlaczego tylko 6.6V, skoro 215stki to serwa HV?
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 19 maja 2022, o 00:27

mwx pisze:Ok, tylko że takich HW60 z serwami 215 lub mocniejszymi używa na prawdę wielu z nas, a o podobnych przypadkach zabicia/przeciążenia BECa nie słychać :dk:

Mam ESC zdolne mierzyć i zalogować prąd wysyłany na serwa w 380tce - nie zaobserwowałem nigdy jakichś kosmicznych wartości prądu albo znaczących spadków napięcia. Mam 215 i do tego 565MS na ogonie.

Inne hobbyłingi też wielu ciśnie do oporu bez problemów. Dziwne są te Twoje przygody. hmm

Ciekawe są te napięcia które ustawiasz - dlaczego tylko 6.6V, skoro 215stki to serwa HV?


ds215 wedlug producenta max 7.4 V. Nie wiem jak sobie radza na HV, nie probowalem. Nie daje wiecej jak 6,6V bo na ogonie mam SH-1257MG ktore wedlug specyfikacji max 6.0V nie chce przeginac :)
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 maja 2022, o 00:50

SH-1257MG czy inaczej Align DS520 to zabytek. Może po prostu coś tam padło ze starości i się zwiera?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2022, o 08:11

To jest szczotka?
Jeśli tak to bardzo możliwe. Szczotki się kończą i na komutatorze robią się krótkotrwałe zwarcia.
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 21 maja 2022, o 13:09

mwx pisze:Ok, tylko że takich HW60 z serwami 215 lub mocniejszymi używa na prawdę wielu z nas, a o podobnych przypadkach zabicia/przeciążenia BECa nie słychać :dk:

Mam ESC zdolne mierzyć i zalogować prąd wysyłany na serwa w 380tce - nie zaobserwowałem nigdy jakichś kosmicznych wartości prądu albo znaczących spadków napięcia. Mam 215 i do tego 565MS na ogonie.

Inne hobbyłingi też wielu ciśnie do oporu bez problemów. Dziwne są te Twoje przygody. hmm

Ciekawe są te napięcia które ustawiasz - dlaczego tylko 6.6V, skoro 215stki to serwa HV?


no wiem ze dziwne te moje przygody. Tez myslalem jak skretowalem goblina 380 ze dziwna przygoda i nie ma bata zeby 7A w takim mikrusie zawiodl. Potem super 2 loty gartten 700. A na koncu t rex 600 spadl mi jak goblin, rescue bylo na 100% wcisniete, wszystko wskazuje na reset FBL.

Jaki masz ten ESC w 380 z taka wypasiona telemetria/loggerem. Ja znalazlem dwa w akceptowalnych dla mnie cenach:

1) frsky neuron 60A lub lepiej 80A BEC 7A
2) scorpion tribunus 80A z BEC 8A

przy czmy tribunus ma w manualu na czerwono taka ,,wskazowke,,#

1.5 Tribunus ESC BEC
For safety reasons we recommend using a Scorpion backup
guard or a backup battery.
IMPORTANT: The Tribunus 06-80A ESC BEC is built for mini size
servo or below. With some mini serveo using standard servo
motor build in will activate the protection of the BEC and
caused the ESC to reboot. We highly recommend not to use this
kind of servo on the 06-80A ESC

niezle jaja tak troche, BEC zeby uratowac swoja dooope resetuje ESC? Hmmmm

chce zmierzyc ile ciagnie cala awionika podczas piro taka jak bedzie wszystko w normie to trzeba bedzie rozwazyc inne przyczyny... wlaczajac malpe ktora trzyma nadajnik :banana:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2022, o 13:31 przez sl8er, łącznie zmieniany 1 raz.
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 21 maja 2022, o 13:21

aikus pisze:To jest szczotka?
Jeśli tak to bardzo możliwe. Szczotki się kończą i na komutatorze robią się krótkotrwałe zwarcia.


nie zam sie na szczotkach :) dziala, ogon trzyma super.
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 maja 2022, o 17:13

Wszystkie te serwa to szczotkowce. 215 też.

Ja używam Neurona 80, mam pełną telemetrię dzięki niemu i jeszcze od niedawna logowanie parametrów w pamięci Braina.

BLHeli elegancko współpracuje z Brainowym govem, a jest też mocno rozwojowy, bo już od dawna obsługuje nowsze protokoły komunikacji.

Wróć do „Nauka latania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości