Potrzebuję pomocy w wyborze helika.

Zasady działania, ustawienia, modyfikacje...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 cze 2022, o 18:02

... Albo tu:
https://rcforever.pl/product-pol-2086-A ... h-45C.html
(tu dla odmiany są na stanie).

I od razu pragnę zdecydowanie i stanowczo zaprzeczyć pogłoskom, że "Eee, te gensy to już gówno jest..."
NIE! blać, nie żadne gówno.
Normalne porządne pakiety.
Każdy pakiet jesteś w stanie zajebać w pierwszym locie jeśli mu dasz wpierdol.
To jest moja teoria: ludzie zapominają, że pakiety należy traktować należycie, zwłaszcza w pierwszych dwóch - trzech lotach po zakupie.
Po storagowaniu - też, ale mniej.
Dlaczego?
Bo po storagowaniu, pakiet już był używany. Jest trochę zużyty, ma trochę większe Rw... poczujesz, że go coś boli jak mu dasz za bardzo wpierdol.
Nowy pakiet, da z siebie wszystko i umrze.

Oczywiście MOŻE się pewnie trafić śliwka - robaczywka, jak w każdym pakiecie, ale dzieje się to niezmiernie rzadko i nie zależy od marki czy modelu pakietu.
A generalnie WSZYSTKIE pakiety, które obecnie są na rynku są ... jakieś 5 razy mocniejsze i przy tej samej pojemności ważą jakieś 80% tego co było 10 lat temu.
(co też ma swoje konsekwencje zwłaszcza przy wyborze pakietów do samolotu - ja miałem taki problem: jedyne pakiety 3s2200 jakimi latałem i jakie miałem były Turnigy 2200 40C. Stare, naprawde mocno już skapciałe grube i ciężkie cegły.
Zamówiłem sobie więc u Mikołaja na święta trzy nówki.
Trafiło na dwa maniacsy i jednego FunFly, bo wziąłem najtańsze co było.
Przyszły. Popatrzyłem i tak z niesmakiem stwierdziłem: Uuuu kurde... jakieś małe... lekkie... oszukane...
A NIE! Wcale nie oszukane! Mają pełne katalogowe 2200mAh (sprawdziłem).
Moc? Klękajcie narody - żaden jebany niebieski turnig nigdy tyle nie miał.
Jedyny problem to faktycznie lekkie - niecałe 200g przy kiedysiejszych ponad 220.
No trudno. Może to powodować pewne problemy w wyważeniu samolotu zwłaszcza jeśli np. Turnigy 40c wyważał poprawnie samolot na styk...
Gdybym to wiedział, celowałbym w pojemność gdzieś tak 2400 - 2600.
ALe na szczęście okazało się, że wszystko mi się pięknie wyważyło i jest OK.
... natomiast to skrajny przypadek i historia opowiedziana wyłącznie w celach poznawczych.)

W helikopterze nie będziesz miał tego problemu, tym nie mniej zastanowiłbym się nad większą pojemnością.
Nie wiem tego, ale zdaje się, że do Xl380 wchodzą pakiety 1800.
Jeśli tak - wziąłbym takie.
Zmieniłem zdanie jeśli chodzi o pakowanie jak najmniejszych i jak najlżejszych pakietów do śmigłowca.
Owszem, on poleci nawet na 1200, poleci dobrze, ale generalnie raczej im większy pakiet tym lepiej.

DO XLPOwera kupiłem sobie pakiety 6s4000 i to był błąd. Nie wielki i nie krytyczny ale błąd.
Czegoś się dowiedziałem - jak to z doświadczeniem bywa, zdobyłem je dokładnie w chwili kiedy było potrzebne.
Gdybym wiedział to wcześniej, nie wygłupiałbym się i kupiłbym 5000.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 cze 2022, o 06:43

Mati pisze: będę składał helika (choć nie tylko) zamiast kupić fajniejszy samochód czy zrobić remont łazienki...


Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny materiałów budowlanych i samochodów podejrzewam że masz na myśli samochód z logo marki LEGO, albo remont polegający na kupnie nowej kostki zapachowej do kibla :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2022, o 07:54

.... <ziew> ... <mlask> ....
To zależy....
Po pierwsze nie przesadzaj, heliki RC nie są aż tak tanie jak kostka do WC, (albo kostki do WC aż tak drogie).
PO drugie, ja kiedyś miałem samochód który był warty 1/10 ceny helika którego w nim woziłem... i to był bardzo fajny samochód - miałbym go do dziś gdyby to drdza nie zeżarła.
Z łazienką w sumie może być podobnie...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 cze 2022, o 08:56

...zaprzeczyć pogłoskom...

Kiedy przechodziłem w stan mojej "modelarskiej hibernacji" że tak to ujmę, to zdaje się że akurat zaczynało się już dość mocno "ulewać" użytkownikom którejś nowej generacji Gensów. Wiadro z pomyjami właśnie zaczynało przebierać chlupocąc złowrogo. Widzę, że Gens dalej nie dał rady doprać mundurka po tym brzydkim wypadku.
Rozumiem że się poprawili i nie ma się czego obawiać?
mamy więc:
Bateria LiPo ManiaX eXpert 1500mAh 22.2V 45C VS Akumulator GENS ACE 6S 22.2V 1450mAh 45C w tej samej cenie.
ManiaX (249g) mimo wyższej pojemności jest lżejszy. Gens to 270,1g. Obydwa 45C. :dk: Co radzicie?
do tych HobbyWingów (regulatorów) potrzebny jest programator

Pytam o takie rzeczy bo nie mam od kogo pożyczyć, a nie chcę się uziemić na czas przesyłki, albo później - jak już zdecyduję z którego governora korzystać. :mrgreen:
masz na myśli samochód z logo marki LEGO, albo remont polegający na kupnie nowej kostki zapachowej do kibla :mrgreen:

Pozwól, że wytłumaczę Ci mój punkt widzenia w ten sposób:
Samochód:
Teraz jeżdżę pudłem, które jeśli sprzedam zgodnie z cenami panującymi w okolicy i dorzucę równowartość modelu z pakietami, częściami, łopatami, kartami do hobyłyngów, torbą, srorbą i innymi gratami to po prostu będę miał wyraźnie fajniejszy samochód. A jak dołożę jeszcze trzy stówki to już w ogóle będzie całkiem git jak dla mnie. Generalnie rzecz biorąc urządzam się ciągle i wydatków nie brakuje więc nie celuję w Teslę.
Przykład z samochodem i łazienką był raczej podmiotem lirycznym, ale w przypadku łazienki to już całkiem prosta sprawa. Wyobraź sobie remont łazienki w wynajmowanym mieszkaniu. Takie odnowienie. Malowanko, troszkę kafeleczków, jakieś wyrównanko ścian i tyle. Bez napinanych sufitów, ogrzewania podłogowego i systemu audio oraz mozaiki na podłodze sprowadzanej z ruin afrykańskiej świątyni. Za to schludnie i z nową wanną i kostką do kibla. Weź również pod uwagę, że przez trochę lat wyremontowałem ludziom kupę kwadratów w różnych standardach. Remontowałem także domki letniskowe, garaże, zabytkową kamienicę w centrum Rybnika, budowałem świniarnie w dedeerach więc potrafię taki remont wykonać własnemi ręcyma. Z doborem tych kilku materiałów budowlanych pod kątem "zgodności technologicznej" też nie będę miał problemu. Jestem w stanie się założyć o skrzynkę Miodowego, że wykonam sobie taki remont TANIEJ niż wyniesie mnie ten model z gratami. I to z palcem w dupie, chociaż to nie będzie przedmiotem zakładu. Dla urozmaicenia możemy nie wliczać toru RC bo już mam (żeby było uczciwiej), ale za to jeśli zmieszczę się w dwóch trzecich kosztów, podarujesz mi swój największy helikopter w stanie lotnym. Bez toru RC żeby było uczciwiej. Zakład? :twisted:
A tak na serio - Dramaturgia mojego wywodu dotyczyła raczej tego jak bardzo heliki wczarowały się w moje życie, a nie wydatków na łazienkę czy samochód. Czy grzyba... :gas:
BTW - ile kosztuje fajny samochodzik LEGO? Nie chcę przeszacować, ale czy nie podobnie jak KIT 380tki?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 15 cze 2022, o 09:11

Mati pisze:Bateria LiPo ManiaX eXpert 1500mAh 22.2V 45C VS Akumulator GENS ACE 6S 22.2V 1450mAh 45C w tej samej cenie.
ManiaX (249g) mimo wyższej pojemności jest lżejszy. Gens to 270,1g. Obydwa 45C. :dk: Co radzicie?


Ja bym brał Maniaxa, ale cena jest z czasów, kiedy pakiety były w rc-heli dostępne.
Teraz cena wzrosła na tyle, że ich nie zamawiam :(
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 cze 2022, o 09:45

Cholercia... Kompletnie nie zwróciłem uwagi że nie są dostępne... :plask:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2022, o 11:34

Mati pisze:Kiedy przechodziłem w stan mojej "modelarskiej hibernacji" że tak to ujmę, to zdaje się że akurat zaczynało się już dość mocno "ulewać" użytkownikom którejś nowej generacji Gensów. Wiadro z pomyjami właśnie zaczynało przebierać chlupocąc złowrogo. Widzę, że Gens dalej nie dał rady doprać mundurka po tym brzydkim wypadku.
Rozumiem że się poprawili i nie ma się czego obawiać?


Niestety tak jest, brzydkie smrodki w PR ciągną się zdecydowanie dłużej niż w kiblu, nawet kiepsko wentylowanym.
W sumie z jednej strony to dobrze, bo jest to bat nad głowami producentów, żeby się pilnowali, ale z drugiej ...
Kurvva po co na regla Castle Creations, które skądinąd są reglami z najwyższej półki ciągnie się przydomek "Castle Cremations"... skoro słynne pożary dotyczyły tylko JEDNEJ PARTII jednego modelu tych regli... jakieś 10 lat temu...

IMHO nie masz się czego obawiać bardziej niż w przypadku każdej innej marki.

Mati pisze:Pozwól, że wytłumaczę Ci mój punkt widzenia w ten sposób:

<3
:approve: :approve:
Ale - na wszelki wypadek się wtrącę, nie napinaj się... Maciuś to dobry chłopak i mało pije...:)
_szampan


Mati pisze:BTW - ile kosztuje fajny samochodzik LEGO? Nie chcę przeszacować, ale czy nie podobnie jak KIT 380tki?


Nie wiem ale w chvj... W chvj drogie są.
Mam sąsiada który lubi helikoptery RC, ale raczej na zasadzie lizania cukierka przez papierek...
Ma za to całą gablotę różnych sprzętów z Lego.
Kiedyś jakoś tam się wypsło z rozmowy o kasie, że tą gablotkę jakby opchnął to by na Goblina 700 miał.
(a gablotka jest mniej więcej wielkości małej szafy ubraniowej, nie takiej trzydrzwiowej gdańskiej).


Mati pisze:Cholercia... Kompletnie nie zwróciłem uwagi że nie są dostępne... :plask:


Cokolwiek wybierzesz zwróć tylko uwagę na wymiary i żeby Ci w ramę wszedł... Inaczej będziesz miał rzeźbę z jakimiś dystansami poszerzaniem ramy i tak dalej... Niektórzy to robią i to się da, ale ... no ja osobiście jakoś bym tak nie chciał.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2022, o 11:36

A i jeszcze tylko przypomnę o tym sklepie:
https://akumulatoryrc.pl/
Tutaj co do zasady żadnych akumulatorów nie ma (nawet jak są).
Ale właściciel szybko i skutecznie sprowadza je z niemiec.
(do tygodnia - ile razy zamawiałem - zawsze były).
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 cze 2022, o 18:01

aikus pisze:... nie napinaj się... Maciuś to dobry chłopak i mało pije...:)
_szampan

Nie, nie!- W żadnym wypadku. Napinać to ja będę pasek w modelu, a później zwieracze przy oblocie. Jeśli zabrzmiałem jakoś... hmm szorstko czy w inny wadliwy sposób to wywołanie takiego wrażenia nie było moim zamierzeniem - przepraszam. Macieju - Pełen szacun oczywiście i bezapelacyjnie. :nw:

aikus pisze:Cokolwiek wybierzesz zwróć tylko uwagę na wymiary i żeby Ci w ramę wszedł...

Porozglądam się jeszcze w wolnej chwili - może jeszcze znajdę coś bliżej siebie bo trochę mi zaczyna zdychać logistyka. W swojej naiwności myślałem, że uda się zamówić komplet gratów w jednym miejscu, ale kiedy mam zamówić w trzech lub czterech sklepach to musiał bym zamówić w PL, scalić w jedność i dopiero wysłać do siebie. hmm

Panowie - czy potrzebuję jeszcze jakichś dodatkowych peryferiów? Takich w stylu jak wspomniany wcześniej programator do regla? Jakaś hipercienka podkładka do głowicy której nie ma w kicie, nietypowy imbus do ogonka... jakiś dodatkowy kabelek do Mózgu?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2022, o 19:15

Aaa kurde bo Ty w jukeju mieszkasz..... ŁoooPanie... no to zdecydowanie tam szukaj u siebie jakichś sklepów... bo teraz jeszcze z tym brexitem cholera wie czy jakiegoś cła Ci nie doliczą czy co... hgw - nie mam pojęcia jak to jest....
Sorry, dopiero teraz skleiłem....

Inne graty, no słuchaj: jak skołujesz sobie ten programator do regla (polecam - też lubię mieć swój), to zasadniczo tak (wymieniam ile pamiętam):
- imbusy 1; 1,5; 2; 2,5; 3 - tymi raczej oblecisz wszystko co potrzeba, przy czym do skręcenia szpindla będziesz potrzebował dwóch sztuk takich samych (nie pamiętam, albo 2,5 albo 3)
- szczypce do snapów - nie koniecznie, ale warto mieć.
- klej do śrub
- komplet podkładek do głowicy na bank przyjdzie z kitem. z czasem uzbierasz ich dużo. A jak zabraknie to jest fajna metoda na wyprodukowanie sobie z blaszki po puszcze od piwa (o tym niżej*)
- jakiś spiryt by się może przydał do odtłuszczenia powierzchni przed przyklejaniem braina...
- wyważarka do łopat (całkiem niedawno był na forum ciekawy wątek...)
- jakieś standardowe narzędzia - na pewno masz... kombinerki, szczypce, obcinek do drutu, pęseta... kawałek długiego miedzianego drutu (do przeciągnięcia paska przez ogon), imadełko, wkrętarka, iglaczki...

.... co jeszcze?? Niech mnie inni wesprą... ciężko tak wymienić na 100% wszystko z pamięci jak już masz warsztat od lat skompletowany i wiesz, żę wszystko w nim jest...
Ogólnie to przydałby się jeszcze multimetr (choćby najtańszy), miernik do pakietów (niezależnie od multimetra - dla wygody) ... jakiś zestaw śrubokrętów, głównie takich małych precyzyjnych i głownie krzyżakowych... Dremelek jakbyś miał to już w ogóle wypas....

A!!! Paczka trytek (jak najcieńszych) do poukładania kabli!! :) (ale to w każdym pound landzie kupisz czy tam gdzieś w jakimś podobnym brytyjskim przybytku tanich i bardzo potrzebnych rzeczy).


Generalnie nie potrzeba dużo narzędzi dopóki nie zaczynasz odstawiać jakiejś autorskiej rzeźby, bo wtedy the sky is the limit - wiadomo.
No albo jak potrzeba coś poprawić po fabryce co się zdarza...


*Produkcja podkładek domową metodą:
- Bierzesz blaszkę i wycinasz z niej długi, jak najdłuższy pasek o szerokości gdzieś tak dwa razy większej niż zewnętrzna podkładka której potrzebujesz
- składasz tę blaszkę na kwadratową harmonijkę
- ściskasz w imadle między dwiema deseczkami.
- razem z deseczkami przewiercasz wiertłem (małą siłą dociskając wiertło) o średnicy takiej jaką chcesz mieć średnicę wewnętrzną podkładek.
- przewierconą harmonijkę wkręcasz w śrubę o takiej samej średnicy. (ściskasz nakrętką).
- całość jeb w wiertarkę (wkrętarkę)
- opierdalasz "na okrągło" na papierze ściernym (albo wcześniej zgrubnie na szlifierce) uzyskując idealnie okrągły kształt i pożądaną średnicę zewnętrzną.
- masz tyle pięknych podkładek z resztkami wzorków od piwa ile było "zwojów" harmonijki.

P.S. lece do kina na Top Gun Maverick!!!
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 15 cze 2022, o 20:02

Kątomierz niezbędny :) do ustawiania kątów łopat.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2022, o 23:45

aikus pisze:
P.S. lece do kina na Top Gun Maverick!!!



ZAJ3B!STY FILM!!! ZAJ3B!STY!!!!
Każdy musi obejrzeć!
Jak się ktoś zdecyduje nie oglądać to niech mi się nawet nie przyznaje, bo nie będę z chujem gadał!
Warto sobie też przypomnieć Top Gun z 1986 roku najpierw - ja tak z Kasią zrobiłem wczoraj...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 16 cze 2022, o 09:05

Panowie! :piwo: Skrzynka miodowego Wam się ode mnie należy.
Zgadzam się z Wami w stu procentach i trudno byłoby mi było dodać cokolwiek do tej listy. No - może ładowarkę i płytki do ładowania równoległego, wtyczki, kabelki, śrubki różnej maści... Podkła.... WRÓĆ! Na podkładki już mam genialny sposób! Dzięki Aikusowi. :nw: Teraz już zawsze kiedy braknie mi podkładki będę myślał o Tobie Aikus. Tak jak o Mirku kiedy schodzę do piwnicy. 8-)
Ja już latam szterystapięsiontkom... :masakra: (latam - nazwa umowna). Ja już ten cały szpej nazbierałem. Pytałem raczej o rzeczy, które będę potrzebował do ustawienia tego konkretnego modelu. Na przykład programator do regla (regiel - mówi tak ktoś jeszcze? :mrgreen: ) bo ten od YEPa to mi się nie bardzo przyda, dremel do rozwiercania ogona, pistolet do hotgluta żeby ustabilizować ogon, no i oploty na kable... A nie - dremel już był. :geek: I już? Tyle? No co Wy? Nawet mój ZYX ma dodatkowy kabelek - Brajan nie ma? Nawet na takich rzeczach oszczędzajo te... księgowe? :D

aikus pisze:... ŁoooPanie...

Spoko spoko. Inna sprawa jakbym miał ogarniać kilka przesyłek z PL do tutaj, ale tak się składa, że zupełnym przypadkiem pakiety już w zasadzie mam od Kuby - właśnie finalizujemy. :juppi: Mówi, że są takie okrągłe bo teraz obowiązuje taka technologia i te obłości są po to żeby wchodziło do nich więcej prądu. Do tego przyśle mi już naładowane bo zapomniał rozładować po krecie w marcu, więc prąd mam gratis. :dance: Powiedział, że pomoże mi zebrać przesyłki do kupy i na pewno je wyśle. Dzięki takiemu obrotowi sytuacji będę mógł zaopatrzyć się kompletnie korzystając z kilku dostawców gratów. Zaje Qrła Biście! :piwo2:

hmm W sumie jak tak teraz myślę do z 450 do 380 to chyba degradacja a nie postęp... :plask: JPRDL... I po co ja się w to ładowałem... :masakra:

aikus pisze:bo nie będę z chujem gadał!

Nieeee. No fajny był... Dużo wrażeń... rozległe widoki... I te ujęcia... Faaajny. Widziałem. I ten gun Mavericka - ech - wprost imponujący! :rotfl2:

diabełznadramienia pisze:...powiedz mu - powiedz że nie widziałeś...

Przepraszam, ale są pewne pio.. pro... piryte... no wiadomo o co chodzi. A jak nie wiadomo, to na pewno chodzi o składanie helikoptera. I proszę mi tu nie zaśmiecać wątku bo zgłoszę do amini... adini qrła - powiadomię Górę (pisownia celowa). Uf!!! 1,2,3,4,5,6....
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 16 cze 2022, o 09:11

dobra dobra, pitu pitu przez 3 strony a kiedy bedzie zamowienie i sprzet w drodze!? 8-)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 16 cze 2022, o 09:30

Carson pisze:dobra dobra, pitu pitu przez 3 strony a kiedy bedzie zamowienie i sprzet w drodze!? 8-)

Ty nawet nie gadaj. Musiałem się przez to przedrzeć a oni dalej... Byle tylko odwlec.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 16 cze 2022, o 09:37

Mati pisze:hmm W sumie jak tak teraz myślę do z 450 do 380 to chyba degradacja a nie postęp... :plask: JPRDL... I po co ja się w to ładowałem... :masakra:


No marketingowo nie wygląda to dobrze ale będziesz Pan zadowolony ;)

Nawet gdzieś na forum było logiczne wyjaśnienie skąd się Alajnowi wzięło to 450 ale hu kers jak mawiali starożytni rzymianie ... ważne, że banan będzie na twarzy jak nowe zabawki przyjadą.

Sprawdź sobie jak z tym brajankiem co go będziesz miał bo może jakiego blu tufa będziesz potrzebował do programowania go ze srajfona.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 cze 2022, o 12:27

Bo to 20 lat temu latało z silnikiem klasy 450. Proste.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 16 cze 2022, o 12:29

aikus pisze:ZAJ3B!STY FILM!!! ZAJ3B!STY!!!!
Każdy musi obejrzeć!
Jak się ktoś zdecyduje nie oglądać to niech mi się nawet nie przyznaje, bo nie będę z chujem gadał!
Warto sobie też przypomnieć Top Gun z 1986 roku najpierw - ja tak z Kasią zrobiłem wczoraj...

Spadaj. Zobaczyłem Toma Cruisa 3 kroki od grobu. A taki był przystojny prawie jak ja :rotfl2: Potem spojrzałem w lustro. I przykro się zrobiło :dk:
Ale wracałem z filmu jak Maverick kanionem. Dobrze, że pały nie stały :rotfl:

Mati pisze:..Nawet mój ZYX ma dodatkowy kabelek - Brajan nie ma? ...

Jeśli chcesz po staremu Braina podpiąć do odbiornika będziesz potrzebował kpl kabli. Taki kpl miał gdzieś na giełdzie @Psychol. Odpal sobie programik do Braina (wybierasz demo i model Braina) i tam masz różne układy połączeń z odbiornikiem. Będziesz wiedział jakich kabli Ci trzeba.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 16 cze 2022, o 16:25

Głupawe pytanie: O co chodzi z tym switchem w Brainie HD? Do czego ten pstryczek? Że się tym napięcie pakietu włącza i wyłącza z poziomu FBLA?
"Heavy Duty power connection with integrated power switch circuitry". Do czego powstała ta funkcja?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 cze 2022, o 16:29

Adam12 pisze:Spadaj. Zobaczyłem Toma Cruisa 3 kroki od grobu. A taki był przystojny prawie jak ja :rotfl2: Potem spojrzałem w lustro. I przykro się zrobiło :dk:
Ale wracałem z filmu jak Maverick kanionem. Dobrze, że pały nie stały :rotfl:


Mnie to właśnie najbardziej porusza.... Coś podobnego poczułem jak zobaczyłem tego najnowszego Matrixa...
Jak ktoś jest choćby odrobinkę młodszy i nie pamięta pierwszej części - nie ma szans zrozumieć co czuję... (np. moja Kasia, która jest ode mnie 12 lat młodsza, czyli jak był I Matrix to była w wieku ... no takim, że pewnie jej się o uszy coś tam obiło - nie ma pojęcia CZYM tak naprawdę bym wtedy Matrix dla mnie, dla moich mniej-więcej rówieśników, jak wpłynął na ówczesny świat i na moje życie (to nie przesada)).
I teraz zobaczyć znów, tych wszystkich aktorów, zobaczyć, że im też przybyło lat, mieć świadomość, że to wszystko co ja miałem wtedy w głowie od nich, oni też pamiętają...
... no blać, tego się nie da porównać z niczym!
I właśnie TO jest to coś, co żeby przeżyć, to trzeba najpierw trochę pożyć:)
Młodzi nie zrozumieją, to znaczy, nie teraz, zrozumieją kiedyś :)
Nostalgia, to nie wszystko, choć oczywiście to też i to nie jest wcale negatywne uczucie (kiedyś czytałem o tym ciekawy artykuł i wielu psychologów zgodnie twierdziło, że nostalgia choć kojarzy się tak sobie, jest uczuciem tak naprawdę mega pozytywnym i bardzo potrzebnym)...
.... to jest ... coś, czego .... blać jakoś nie umiem dobrze opisać ani nazwać....

P.S. Sorry Mati, nie mogłem się powstrzymać.
Nie mam pojęcia do czego jest pstryczek o którym piszesz - nigdy nie miałem Braina HD.
Domyślam się, że to jakiś PFM załączający/rozłączający HD zasilanie awioniki, ale niech lepiej opowie ktoś kto wie.

Wróć do „Ogólnie o modelach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości