Bixler 2

A tak na prawdę to głównie piankoloty. Bixlery, bety i inne wynalazki.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 sty 2013, o 16:18

Miruuu, popatrz co można wyczyniać tym modelem na silniku stock ze śmigłem 6x5,5 :wow2:

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 sty 2013, o 22:57

No właśnie ten filmik obejrzałem i dlatego napalony pojechałem z nowym śmigłem na lotnisko :)
A to czasem nie był Bixler 1? Ten miał inny silnik i inny regulator, więc być może to jest przyczyną?
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 18 sty 2013, o 23:50

Chlopaki, dwa pytania....

#1 Nie myśleliście o zmianie tej gównianej konstrukcji gondoli silnika?

#2 Chcąc tak latać, nie myśleliście o kupnie jakiegoś (tfu) depronowego akrobata?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 sty 2013, o 23:56

1. Po tym co czytam i widzę, zastanawiam się nad tym, choć wciąż naiwnie poszukuję w tej konstrukcji sensu....
2. Nie chce tak latać, ale chce żeby Bixler w ogóle latał, bo teraz się ślamazarzy strasznie.

Na razie i tak nie mam czasu, wiec sobie więcej gdybam niż robie, ale docelowo zmienię w nim silnik na większe kv a o ułożeniu samego silnika będę myślał...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 sty 2013, o 00:19

Mirek, jak coś, to odzywasz się do mnie, ja biorę klucze do klubu, jedziemy, w sensie idziemy, dwa piwa, 20-40minut i po robocie. Jeżeli ma być ładnie zrobione to godzinka do półtorej i dwa piwa. Tyle.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 19 sty 2013, o 00:49

Kowal pisze:#1 Nie myśleliście o zmianie tej gównianej konstrukcji gondoli silnika?

Ostrzej było na rc-fpv.pl na ten temat. W każdym bądź razie znalazłem ciekawą konwersję: http://fpv-community.com/forum/printthread.php?tid=3
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 sty 2013, o 08:46

Oj tam ostro. Z której strony by nie patrzeć model jest spaprany, ale do poprawy. Taki ARF dla ludzi z inwencją.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 sty 2013, o 10:20

Kowal pisze:Mirek, jak coś, to odzywasz się do mnie, ja biorę klucze do klubu, jedziemy, w sensie idziemy, dwa piwa, 20-40minut i po robocie. Jeżeli ma być ładnie zrobione to godzinka do półtorej i dwa piwa. Tyle.
Jak ma być zrobione porządnie, to zdecydowanie więcej piwek. Po dwóch to ja tylko potrafie węgle wklejać. Odezwe się na pewno, niestety pewnie dopiero wiosną. Do tego czasu i pilotem i modelarzem będę głównie w wyobraźni...

Gmeracz pisze:W każdym bądź razie znalazłem ciekawą konwersję: http://fpv-community.com/forum/printthread.php?tid=3
Bardzo mi się podoba. O ile nie wymyślę czegoś innego, pewnie przygotuję jakąś na jej wzór...

Kowal pisze:Oj tam ostro. Z której strony by nie patrzeć model jest spaprany, ale do poprawy. Taki ARF dla ludzi z inwencją.
Jak dla mnie to zaleta - nie lubie gotowców :)
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 27 sty 2013, o 15:56

Easy-Star 2 ma podobny kat zamocowania silnika, coś w tym chyba jednak jest bo wątpię żeby Multiplex robił lipę.

Obrazek

Obrazek
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 27 sty 2013, o 16:53

Mirek to kiedy oblot ? w jakich warunkach latasz ? tak straszą, żę to słaby model, ale nie daję się ;], są już 3 na tym forum z tego co widzę , Mirek napisałbyś jak ustawić Flapy, nie ogarniam tematu jeszcze...
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 27 sty 2013, o 23:12

AdamskY pisze:Easy-Star 2 ma podobny kat zamocowania silnika, coś w tym chyba jednak jest bo wątpię żeby Multiplex robił lipę.


Kiedyś, Multiplex był wyznacznikiem, ale to się zmieniło.........
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 28 sty 2013, o 00:21

to ten bixler wkońcu lata? :gas: bo rozglądam się za czymś takim na długie niedziele w klubie a wątek wciąż nie wyjaśniony... chodzi mi o coś do spokojnego, długiego i relaksującego latania ale niechciałbym kupić czegoś co po pierwszym locie wyląduje na stole a potem poprawianie fabryki... rozważałem też jakiegoś dużego szybowca ale boję się że okazałby się za nudny. :dk:
dajcie znać co ten bixler potrzebuje do szczęścia!
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 28 sty 2013, o 07:04

crash pisze:to ten bixler wkońcu lata? :gas: bo rozglądam się za czymś takim na długie niedziele w klubie a wątek wciąż nie wyjaśniony... chodzi mi o coś do spokojnego, długiego i relaksującego latania ale niechciałbym kupić czegoś co po pierwszym locie wyląduje na stole a potem poprawianie fabryki... rozważałem też jakiegoś dużego szybowca ale boję się że okazałby się za nudny. :dk:
dajcie znać co ten bixler potrzebuje do szczęścia!


Chyba nigdy nie latałeś prawdziwym szybowcem, jeżeli uważasz, że jest to nudne......

Pytanie, co dla Ciebie oznacza duży? Z szybowców polecam Ci modele firmy Mavi Fly Models http://www.mawi-flymodels.pl/. Ja mam Bolta 2E, zboczóweczka z silnikiem i cienkim profilem, osiąga prędkości sporo większe niż większość modeli..... :twisted:
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 sty 2013, o 08:56

crash pisze:chodzi mi o coś do spokojnego, długiego i relaksującego latania ale nie chciałbym kupić czegoś co po pierwszym locie wyląduje na stole a potem poprawianie fabryki...

Jeśli chodzi o "piankowce", to polecam sprawdzonego "w bojach" (również pod FPV) MPX - Easy Glider PRO 1800 :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2013, o 09:54

mk30, teraz mnie nie będzie, wiec szansa na nastepny weekend, ale jakbyś się niecierpliwił, jestem przekonany, że dasz samemu rade :thumb:
klapy możesz wrzucić dwujnikiem na któryś z wolnych kanałów. Tylko przy jednym serwie zastosuj reverser, który zamówiłeś.

Co do jakości lotów Bixlerem... Nie podważam krytyki odnośnie ułożenia sinika w tym modelu. Pewnie dałoby sie zrobić to wiele lepiej. Mimo wszystko nie mozna narzekać. Model nie ma mocnego ciągu i lata delikatnie, ale wynika to przede wszystkim z parametrów silnika. Moim zdaniem został dobrany pod długie spokojne loty i tu sie sprawdza. Biorąc pod uwagę czas jaki jestem w stanie wylatać na pakiecie to i tak jest rewelacja, przy której moc sinlika schodzi na dalszy plan. Na pakietach 3000mAh wylatuje Bixlerem ok 30-40 minut (loty oczywiście spokojne, ale bez prób szybowania). Myślę, że taki był zamysł "projektanta".

No a że mocy mi zawsze zbyt mało, to szukam alternatywnych rozwiązań, które pomogą, kosztem czasu, dodać Bixlerowi dynamiki. Dlatego w pierwszej kolejności zmienię silnik na mocniejszy i szybciej obrotowy. O wieżyczce też pomyślę w wolnej chwili, ale zaczynam mieć wątpliwości czy ułożenie silnika nie zostało jednak podyktowane jakimś dziwnym aspektem, który nam gdzieś umknął...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 28 sty 2013, o 10:54

Gmeraś, do tablicy!!!! Pomysł mam na ten silnik. W tym wynalazku Multiplexa jest jakby pod mniejszym kątem, czyżby był to skłon? W sumie by się zgadzało.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 sty 2013, o 11:39

Sprawdzone rozwiązanie napędu :masakra: OBRAZEK :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 28 sty 2013, o 11:50

Artu pisze:Sprawdzone rozwiązanie napędu :masakra: OBRAZEK :vhappy:


Artu, faktycznie, ten wasz Bixler jest szczytem osiągnięć EPP. To co jest na tym obrazku, jest bardziej, jakby to nazwać, specyficzne...
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sty 2013, o 11:53

Artu pisze:Sprawdzone rozwiązanie napędu :masakra: OBRAZEK :vhappy:

Problem z wieżyczką rozwiązany :rotfl:
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 28 sty 2013, o 19:52

Kowal pisze:
crash pisze:to ten bixler wkońcu lata? :gas: bo rozglądam się za czymś takim na długie niedziele w klubie a wątek wciąż nie wyjaśniony... chodzi mi o coś do spokojnego, długiego i relaksującego latania ale niechciałbym kupić czegoś co po pierwszym locie wyląduje na stole a potem poprawianie fabryki... rozważałem też jakiegoś dużego szybowca ale boję się że okazałby się za nudny. :dk:
dajcie znać co ten bixler potrzebuje do szczęścia!


Chyba nigdy nie latałeś prawdziwym szybowcem, jeżeli uważasz, że jest to nudne......

Pytanie, co dla Ciebie oznacza duży? Z szybowców polecam Ci modele firmy Mavi Fly Models http://www.mawi-flymodels.pl/. Ja mam Bolta 2E, zboczóweczka z silnikiem i cienkim profilem, osiąga prędkości sporo większe niż większość modeli..... :twisted:


takim właśnie boltem latałem. kolega pokazywał jak to śmiga, potem powiedział ze skoro potrafie helikiem to to jest dla mnie łatwe po czym wcisnął mi w dłonie pilota... po chwili rysowałem na niebie kółeczka i ósemki, a jak mi schodził za nisko to podlatywałem sobie wyżej. była fajna zabawa i full relax... ogólnie latałem wtedy około 10 min a szybowiec był w powietrzu około 2 godz. latanie helikiem wymaga wielkiego skupienia i w pewnym sensie wysiłku a taki szybowiec to zupełnie co innego. podobało mi się latanie tym szybowcem ale po przemyśleniu sprawy zaczęłem obawiać się czy aby nie będzie dla mnie zbyt nudny, dla tego zaczęłem przyglądać się bixlerowi. oczywiście zaznaczam iż nie znam się na szybowcach czy samolotach i nie chcę się specjalnie wgłębiać w te tematy a przy wyborze zdaje się totalnie na waszą wiedzę... dlatego czekałem na końcową ocenę bixlera, jak ktoś napisze że fajny, dobry i takie tam, to ja już nie szukam nic innego ani nie porównuję do innych.
teraz tylko mam dylemat bo kowal przypomniał mi tego fajnego szybowca którego nawet nazwy nie pamiętałem... wiedziałem tylko że dwa metry rozpiętość i składane śmigło... :vhappy:
a jak bixler szybuje? daje rade czy raczej spada? :rotfl2:
dzięki i pozdrawiam!
:thumb:

Wróć do „Szybowce i motoszybowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości