Wielowirnikowce - co wybrać?

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 17 paź 2019, o 14:10

Grabcio pisze:Prawo obowiązywało zawsze, tyle, że staje się coraz bardziej restrykcyjne. Latam różnymi wynalazkami. Najcięższy model to prawie 9 kg do lotu. W planach budowa jeszcze cięższych półmakiet.

Swoją drogą to ciekawe gdzie zrobić kurs VLOS na helikopter do 25kg (bo taki jest przedział).... hmm Wszystkie szkoły to robią na wielowirnikowce i samoloty ewentualnie....
Zostaje chyba podejść do egzaminu bez szkolenia.... Trzeba by chyba pytać w ULC... To i tak egzamin przed egzaminatorem państwowym. No i w tej grupie już badania lekarskie....
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 17 paź 2019, o 14:29

Pisząc o wynalazkach miałem na myśli płatowce (a konkretnie prawie 9 kg Ultimate https://www.youtube.com/watch?v=uayJ9KOs0jg), choć zatankowana Freya z flybarem chyba przekracza 5 kg, a upchana w skorupę Bell'a 222 przekroczy na pewno. Kiedyś się zdenerwuję i skończę ten model :D .
Teoria jest chyba jedna, a praktykę chyba można robić na własnym sprzęcie. Wydaje mi się, że tak było jakiś czas temu, gdy zastanawiałem się nad potrzebą posiadania VLOS.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 14:36 przez Grabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 17 paź 2019, o 14:33

Bardzo fajnie się prezentuje :)
Z samolotami to już łatwiej z uprawnieniami do 25 kg.
Czekamy niecierpliwie aż skończysz Bell'a ;D
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 17 paź 2019, o 14:46

Carson pisze:Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie licencji VLOS i możne przekucie tego na jakiś mały zarobek (co by $ na heliki było więcej :mrgreen: ).

A tak przez ciekawość to co miałeś na myśli z tym przekuciem na jakiś mały zarobek? Zdjęcia, videofilmowanie, badanie spalin, ortofotomapy?
Bo drony z linków co podpinasz to tak bardziej do polatania sobie FPV lub wkurwiania sąsiadów lub nękania kogoś za kasę. Tu raczej kamizelka odblaskowa, uprawnienia i opisanie drona będą raczej przeszkodą :vhappy:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 17 paź 2019, o 14:55

Najpierw chce sie tym pobawic, zrobic kurs i dopiero wtedy podejmowac decyzje za ktorymi ida wieksze pieniadze. Przeciez napisalem o co mi chodzi :) MWX widzisz, popsuli mi zabawe, ktora Ty od razu zweszyles :dk: Nastraszyli kryminalem, grzywnami, dronami za 6kola, brakiem perspektyw na latanie w PL... ehhh Ide naladowac pakiety do x360
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 17 paź 2019, o 15:06

Carson pisze:Dobra juz mi sie odechcialo! :dk: A tak powaznie to nie chce teraz kupowac sprzetu za 5-8k :D Co wy mi tu proponujecie :) Ja chce cos na poczatek zabawy i nauki tak zeby przy kursie juz wiedziec co z czym i do czego a nie dopiero zdobywac wiedze. Czy np taki zestaw sie nada do tego co mi potrzebne https://pl.aliexpress.com/item/32679576 ... lRq3q&mp=1


To co wkleiłeś trafiło już do rejestru zabytków, nie wiem czy można tym legalnie latać ;-)
Nie kombinuj, chcesz sobie poświrować mini racerkiem kup coś w stylu mobula 7 albo betafpv.
Używkę można kupić poniżej 300zł, do tego najtańsze gogle TOBYRICH TR1 (jakiś przekręt z Eachine, to samo za połowę ceny)
Oczywiście szukaj czegoś pod flysky, z tego co pamiętam tego używasz, i masz komplet do zabawy za 500zł jak chciałeś.
Normalny racer, to już większy wydatek, no i pakiety od helika nie będą pasowały, trzeba wyskoczyć z kasy podobnie jak za helika.
Latanie racerami/freestyle nie ma komplenie niczego wspólnego z tymi dronami do zarabiania. To kompletnie dwie różne bajki. Przeciętny droniarz/zarabiacz, rozwali racera po 3 sekundach lotu tak jak helika ;-)

Betką można tak sobie poświrować, bez strachu o koszty, walisz w drzewo i lecisz dalej :-)




I bardzo istotne, waży to poniżej 250g, więc możesz sobie latać bez żadnych restrykcji, rejestracji w obecnych i przyszłych przepisach.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 17 paź 2019, o 15:11

@Carson przecież Ci napisałem, że do uzyskania uprawnień nic nie potrzebujesz kupować poza kursem i egzaminem i OC jeżeli nie masz. :dk:
A potem zdecyduj co chcesz dalej robić. A jak chcesz latać "w polu" i tylko się bawić to jak masz model poniżej 600 g i zachowasz odległości itd. to możesz bez kursu.
Ja tylko nie ogarniam logicznie tego czego chcesz... Jak napisał @mwx nie usprawiedliwiaj nowej zabawki zarobkiem, bo to co chcesz kupić się do zarobku nie nadaje.
A jeżeli faktycznie chcesz zarabiać i nie wydawać zbędnie kasy na pośrednie zabawki to zostaje DJI. I wtedy to ma sens.
Tak czy siak posiadanie uprawnień ma sens, jeżeli tylko Cię na nie stać i masz chęć.
Widzę że @gcze też to dobrze podsumował :piwo:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
gotikson
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 52
Rejestracja: 22-11-2020
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: gotikson » 9 cze 2021, o 13:47

Witam,
Ja zajmuję się helikami, ale kolega potrzebuje jakiegoś drona z kamerą do robienia wizji lokalnych obiektu np. trudno dostępnego dachu, przed założeniem fotowoltaiki.
Czy szanowne grono poleci coś sensownego? Na razie z budżetem do około 300 zł - zakładam, że będzie to jakiś zestaw typu RTF. Jaka jakość filmów/zdjęć wchodzi w rachubę w tej cenie?
OMP M2 Explore
TX16S-HALL/EdgeTX
pozdro Grzesiek
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 598
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 9 cze 2021, o 13:57

W tej cenie to nic:( U siebie w dystrybucji przerobiłem kilka marek takich zabawek do 1000zł i jeśli kolega podchodzi profesjonalnie do swojej pracy to kupno drona - zabawki tylko go rozczaruje bo nic pożytecznego nie da rady z tym zrobić.
Brak stabilności, stabilizacji, podatność na lekkie podmuchy wiatru. Wg mnie jedynie minimum to DJI- mavic mini.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 9 cze 2021, o 15:06

gotikson pisze:Witam,
Ja zajmuję się helikami, ale kolega potrzebuje jakiegoś drona z kamerą do robienia wizji lokalnych obiektu np. trudno dostępnego dachu, przed założeniem fotowoltaiki.
Czy szanowne grono poleci coś sensownego? Na razie z budżetem do około 300 zł - zakładam, że będzie to jakiś zestaw typu RTF. Jaka jakość filmów/zdjęć wchodzi w rachubę w tej cenie?


Poleć mu żeby poszukał na jakimś OLX kogoś kto mu zrobi to usługowo.
Ewentualnie na jakiejś fejsbukowej drioniarskiej grupie, albo lokalnej sąsiedzkiej.
Za 3 stówy może ktoś się pokusi. U mnie na wsi takie cuda za flaszkę się robi :rotfl2:

Nie zapominaj że takie latanie nad domkami i w miastach najczęściej wymaga też uprawnień/pozwoleń. Szczególnie jeśli ma zastosowanie komercyjne. Jeśli szuka drona za 300pln to zakładam się o wspomnianą flaszkę że nie ma ani uprawnień, ani wiedzy, ani umiejętności żeby bezpiecznie i zgodnie z przepisami takie rzeczy robić.
Awatar użytkownika
gotikson
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 52
Rejestracja: 22-11-2020
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: gotikson » 9 cze 2021, o 15:13

OMP M2 Explore
TX16S-HALL/EdgeTX
pozdro Grzesiek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 9 cze 2021, o 19:37

Tam gdzie kończy się hobbystyczne latanie i zaczyna komercyjne to się troszkę komplikują zasady. Nie na tyle żeby to było nie do przejścia, ale najlepiej wyślij kolegę na stronę ULCu żeby sobie poczytał co i jak i wykombinował czy mu się chce/opłaca robić to samemu.

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości