Sterowanie Helika za pomocą PC 2.4Ghz - Spectrum DSM2/DSMX

Nie masz drona a chcesz się udzielić? To miejsce stworzone dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 6 cze 2016, o 13:13

hey czy znacie jakiś moduł nadawczy 2.4 ghz najlepiej spectrum do którego można się podpiąć i nadawać cyfrowo za pomocą własnej elektroniki np z pc po przez serial albo inne gniazdo lub sterownik. Bo nie chce się dobierać bebechów do Apki dx8 jak ostatnio.

Jak wygląda sprawa programowalnego bindowania i jak wygląda sprawa odbierania informacji telemetrycznych.
Bo jeżeli chodzi o nadawanie informacji telemetrycznych to temat mam obcykany http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1726960
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 6 cze 2016, o 15:57

Odpowiedziałem samemu sobie - żeby było dla potomnych z podobnym problemem.

Jest znalazłem! "dragon-link" do tego ma wypasiony zasięg! dane przesyłam PPM-em do tego mogę przesyłać dane telemetryczne. Ja będę PPM nadawał bezpośrednio z komputera a nie z Apki. Główna zaleta to dwu stronne wysyłane informacji telemetrycznych przy zasięgu 50KM pewnie przy odpowiednich antenach 2-4 razy więcej

http://www.fpvpro.com/store/dragon-link ... ete-system

Obrazek
[youtu_be]http://youtu.be/ZQ1I9wesh40[/youtu_be]



Oprócz tego są jeszcze takie zabawki
nie jest idealne bo 433mhz, Informacje o kanałach przesyłam PPM-em do tego nadajnika. Jeszcze nie wiem jak się binduje nadajnik z odbiornikem ale z pewnością powinno być w manualu (którego przekartkowałem jak narazie)
//Edit przycisk bindowania znajduje się na obudowie ;)

http://www.banggood.com/ImmersionRC-EzU ... 49979.html
manual http://www.immersionrc.com/?download=3061

Obrazek


A mając serownik który nadaje PPM można robić coś takiego

Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 cze 2016, o 16:32

Ale co ma do tego Spectrum...? Te ustrojstwa na UHF typu Chainlink, Dragonlink, Openeleres, eLeRes itd obsługują praktycznie każdy system 2,4GHz który potrafi wygenerować PPM - brany choćby z portu trenera. Jest jednak czasami pewien problem z polaryzacją PPM i natężeniem sygnału, ale rzecz jest łatwa do rozwiązania. Sterowanie z peceta uważam za rosyjską ruletkę...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 cze 2016, o 16:37

Szykuje się jakaś grubsza sprawa..
...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 cze 2016, o 16:47

Zależy jak bardzo portfel jest gruby :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 cze 2016, o 18:02

Przypomniało mi się jak na reguły zawitał koleś z platformą. Stanął samochodem na środku pola. Na bagażniku miał pc i joystick. W powietrzu wisiała ta pokraka. Tłumaczył mi, że on tak tym steruje i że to do filmowania. A jak chciał wylądować to musiał przedstawiać szybko samochód bo ni chuja to coś go nie słuchało i zmierzało wprost na dach samochodu. Więcej go nie spotkałem. Mam nadzieję, że Neo nie robi czegoś takiego.
...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 cze 2016, o 18:18

Mnie się wydaje że ten żyrandol właśnie robił dokładnie to co mu kazali, czyli automatyczne lądowanie w miejscu startu... :) Ten wątek to już pozamiatane, czekam na kolejny pomysł na ożywienie epheli :gas:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 cze 2016, o 18:33

No właśnie chodziło o to że nie go końca żyrandol robił to co pilot chciał :)
Epheli powiadasz? Toż to nekromanta nie da rady ;)
...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 6 cze 2016, o 18:38

Ja nie mówie, że wieszadło robiło to co pilot chciał, lecz to co mu kazał ;) Tak właśnie działa sterowanie z piczki, cykasz klawisz, wydajesz komendy i patrzysz co się będzie działo. Pamiętasz jak Pingwin szukał Bociana? Tylko start i lądowanie było w manualu, cała reszta w automacie. Gdyby w sofcie albo w ustawieniach było coś skopane to cyknięcie klawiszka waypoint byłoby ostatnim w jego karierze ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 cze 2016, o 18:44

Prawie nie pamiętam tamtych lat, byliśmy młodzi, cIągle na haju :D
...
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 6 cze 2016, o 18:47

Artja pisze:Ale co ma do tego Spectrum...? Te ustrojstwa na UHF typu Chainlink, Dragonlink, Openeleres, eLeRes itd obsługują praktycznie każdy system 2,4GHz który potrafi wygenerować PPM - brany choćby z portu trenera. Jest jednak czasami pewien problem z polaryzacją PPM i natężeniem sygnału, ale rzecz jest łatwa do rozwiązania. Sterowanie z peceta uważam za rosyjską ruletkę...


Dlaczego rosyjska ruletka? Pc bo mi sie łatwo PC programuje i daje większe spektrum możliwości - np rozpoznawanie obrazu w tym przedmiotów, głosu w tym komendy głosowe itd. Ten pc nie uciągnie wszystkiego, część danych będzie lecieć przez neta do głównego serwera który po analizie przekaże komedy do drony :) Analiza będzie się odbywała za pomocą języka OpenCL głownie na kartach graficznych ( tak kilku ) A o tym projekcie wspominałem już w moim jednym z pierwszych postów 3 lata temu, obecnie fundujsze zaczynają pozwalać na taką zabawę:) viewtopic.php?f=15&t=2124&view=unread#unread

A to ma spectrum że chciałem żeby odbiornik był w technologi DSMX ale takie coś też może być. Sterowanie z pc takiego (5V srednio 7W na linkuksie bo windoza nie jest zbyt stabilna) https://swiatbaterii.pl/pl/media-center ... ogle.pl%2F

A to do projektu mojego drona :) Ma działać i wyglądać 1:1 tak jak ta z filmu Oblivion łącznie z uzbrojeniem :)



Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 cze 2016, o 19:21

Artja pisze: Pamiętasz jak Pingwin szukał Bociana?

Czy Wy kiedys byliscie trzeźwi przez moment? :D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 cze 2016, o 19:59

Jak da mnie to są takie tematy, projekty do nigdy nie skończenia. Neomutant wybierz jakiś projekt, rozkmiń go i zrób od początku do końca. Może rower na reglu od helika albo coś. Wklejanie miliona wątków na różne techniczne tematy trochę nie ma sensu bo kończą się wpisami mirka o chlaniu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 6 cze 2016, o 20:23

I o sexie z kozami
...
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 6 cze 2016, o 20:29

wojtekr pisze:Jak da mnie to są takie tematy, projekty do nigdy nie skończenia. Neomutant wybierz jakiś projekt, rozkmiń go i zrób od początku do końca. Może rower na reglu od helika albo coś. Wklejanie miliona wątków na różne techniczne tematy trochę nie ma sensu bo kończą się wpisami mirka o chlaniu.

Co do E-Bike to planowałem części kupić do połowy tego miesiąca, rower też :) jak wszytko dobrze pójdzie to może pod koniec tego miesiąca lub w połowie następnego będę już na nim smigał, relacje zdam na forum z foto i video :)

Wróć do „Ogólne dyskusje o "dronach" wszelakich...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron