Su-35 lajt

I inne wydziwaczenia...
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 3 maja 2021, o 19:54

Będe kończyc prace z tym. Miałbyć ultralekki, jednak na skrzydła nie poszły żeberka, a profil z pełnej masy - materiał xps. W końcu może zbuduje model jak sie należy, albo ten przerobie po testach na żeberka.
su1.jpg
su2.jpg
su3.jpg
su4.jpg
su5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie jest antymęskie, prokobiece-ginocentryczne.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 maja 2021, o 00:05

Musiałem przeskanować sobie przestrzeń między uszami i historię forum, skonfrontować jedno z drugim, żeby się upewnić coś Ty za jeden :D:D
Ale tak, dobrze pamiętałem - to Ty zbudowałeś kilka Deltowych tekturolotów i przyjechałeś z nimi na Reguły kilka lat temu (może dwa albo trzy).
Genialna modelarska robota!!
:thumb: :thumb:
A tu wygląda że będzie jeszcze fajniej :juppi:

Żebyś Ty chłopie był dosłownie odrobinkę bardziej ... jakoś tak ... nie wiem jak to ująć... werbalny :D:D ... W sensie ten interfejs medialny, żebyś ... No nie wiem... nie chcę, żeby to jakoś źle zabrzmiało, albo było źle odebrane... Chodzi o to, że teraz przynajmniej wrzuciłeś kilka zdjęć i widać dzięki temu co robisz. Wcześniej kompletnie nie było wiadomo czego się spodziewać dopóki nie przyjechałeś i ... chyba dwie czy trzy osoby nie zobaczyły coś Ty nabudował i jak to lata...
A przyjechałeś raz i mało osób ma okazję Twoją twórczość zobaczyć... A szkoda!
Bo to z jednej strony można powiedzieć takie tam tekturowe ulepy, ale z drugiej strony - NIE MA BATA - Ty wiesz co robisz!
Ja taki jestem niby mądry, a sam od podstaw zbudować samolotu do tej pory się nie odważyłem. Choćby najbardziej szmacianego gównolotu.
Jak kupię i mam instrukcję, to złożę i lata.
Ale zrobić coś samemu? Nie.
Nigdy.

Więc naprawdę szacun!!
Rób, wklejaj więcej zdjęć, nagrywaj filmy i nade wszystko wpadaj na Reguły!! Może Do Wincentowa byś przyjechał ...?
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 5 maja 2021, o 16:48

Tak, to ja co przyjechałem z 3 lata temu na Reguły i chciałem powyżywać sie odżutowcami, ale nie ma z kim, bo albo latają samolotami - tymi normalnymi :), albo dronami, albo wiatr wieje itd itp.
Masz racje, z tym interfejsem medialnym jest słabo, jestem chyba przeciwieństwem Sergey Alexandrov i moje modele sie tak 'nie błyszczą' no i troche czegoś tam ciągle brakuje.
Chętnie bym przyjechał do Wincentowa, bo o miejsca do latania wcale nie łatwo.
Obecnie ogarnięcie elektroniki. Zerwałem te głupie pasy kolorowe i przyłożyłem sie lepiej do nadania właściwego profilu, za który narazie posłużyła prowizoryczna kartka Wielkanocna. Udało sie też zgrabnie schować elektronike w kadłub, także wystaje 0 elementów. Zostało już naprawde niewiele.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie jest antymęskie, prokobiece-ginocentryczne.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2021, o 17:46

No ale kurde pięknie!!:D:D
PO co taki duży kondensator przy reglu? Bo tam oryginalnie tylko ten malutki taki był, nie?
...
I co, pakiet też będziesz montował na stałe w modelu czy zrobisz wymienialny?
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 5 maja 2021, o 21:48

No ten kondensator taki wielki coś, chciałem usprawnić bilans prądowy, szczególnie biorąc pod uwage długość linji zasilającej, ale leciutko mnie denerwuje bo przysłania tunel powietrzny przed regulatorem. Fabryki wkładają małe kondensatorki, bo im sie nie opłaca dawać większych.
Pakiety wymienialne. Nie robie na sztywno też ze względów bezpieczeństwa(amortyzacja).

Nie kusiło cie nigdy zrobić modelu sylwetkowego z silnikiem z drona? Taki model można zrobić w 2 godziny(pomijając ludzi, którym sie nie chce zalogować nawet na strone) i wtedy robić zawody aircombat, albo wspólne latanie np. w 20 osób. Takie oto pomysły przychodzą do głowy jak modele sie kurzą na ścianie:/
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2021, o 23:15

No w 20 to się chyba nigdy na Regułach nie uzbierało, albo po kilka modeli to już bywało w powietrzu... I nie raz się trzasło coś, o zobacz to np, to chyba sprzed dwóch lat:



Obydwa modele normalnie wylądowały, jeden na pasie (jak widać - moja FPVka) drugi z utrąconym wingletem awaryjnie gdzieś tam w kalafiorach.
Winglet się odnalazł i model został odbudowany.


Silniki z drona i regle nawet mam pokupowane "na kiedyś tam", więc oczywiście, że mnie kusi i oczywiście, żę kiedyś to zrobię, jak tylko dożyje i jak mi się skończą znudzą inne pomysły które chcę zrobić i które czekają w kolejce - to ma z jakiegoś powodu dość niski priorytet... ale kolejka się powoli przesuwa.
...
No jest jeszcze inna opcja: że wygram 10 milionów w totka i nie będę musiał pracować - wtedy szybko mi się skończą rzeczy do robienia.
Ale musiałbym wygrać 10 milionów. Milion to za mało. Jakbym wygrał milion to mógłbym tylko zacząć trochę mniej i lżej pracować ;)
...
No a do tego musiałbym przynajmniej jeszcze chociaż raz na jakiś czas zagrać...
;)
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 8 maja 2021, o 17:08

Ty wes nie denerwuj ludzi, niby jakis film modelarski dajesz, a tu sie wlacza i jakas rakieta ze skrzydłami leci prosto w ekran.
Masz pisane i zapał. To najważniejsze, bo dzięki temu możesz bardzo dużo zrobić, modeli.
Przygotowałem to do lotu. Zrobie to na pięknie jak będe miał natchnienie. Ważne, że nie jest zrobiony na kwadratowo.
su99.jpg
su999.jpg
su9999.jpg
su99999.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie jest antymęskie, prokobiece-ginocentryczne.

Wróć do „Delty, skrzydła, jety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości