Mig29 jako 6gen

I inne wydziwaczenia...
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 3 lis 2022, o 17:32

Chyba ostatni z doświadczalnych modeli, teraz będzie budowa konkretnych egzemplarzy(dopracowanie 'Toporka' - model w innym temacie, oraz Mig-29 na gotowo - budowa zaczęta). Jak sie sprawuje Mig 6gen? Po pierwszych niestabilnych lotach i dołożeniu 'wąsów', oraz przycięciu sterolotek, ocena lotu jest dobra, model szybko wchodzi na duże wysokości. Co dały 'Wąsy'? Model łatwo podbija w góre i nie opada na dół przy mniejszej prędkości, lata w linji.
[attachment=7]mig6gen1.jpg[/attachment][attachment=6]mig6gen2.jpg[/attachment][attachment=5]mig6gen3.jpg[/attachment][attachment=4]mig6gen4.jpg[/attachment][attachment=3]mig6gen5.jpg[/attachment][attachment=2]mig6gen6.jpg[/attachment][attachment=1]mig6gen7.jpg[/attachment][attachment=0]mig6gen8.jpg[/attachment]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lis 2022, o 00:07

Zajebiste rzeczy robisz Smekes!!
A te wąsy .... ja się ich tak ... bym powiedział mentalnie boje, bo to duże wyzwanie jeśli chodzi o precyzję, ale są samoloty w dorosłym lotnictwie które też to mają.
Konkordskij miał.. A z normalnych to pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to Piaggio P.180 Avanti.
Z normalnych w sensie poddźwiękowych, bo nazywanie tego piaggio normalnym samolotem to ... tak jakoś... Przesz to takie dziwne dziwactwo jest, żę zgroza :D
Ale lata bardzo dobrze i Ci którzy tym latają ponoć BARDZO chwalą. Że mega przyjemny w pilotażu, przewidywalny, ekonomiczny...
Tyle, że głośny jak sto skurczybyków. :dk:
Jak się na niego patrzy to się ma wrażenie, żę we Włoszech pokłócili się konstruktorzy z mistrzami od dizajnu... i tak się kłócili, że wyszła im taka pokraka, która jakimś przypadkiem okazała się zajebistym samolotem :vhappy: :vhappy:

No ale dobra tam... tyle co se pogadałem...
Wracająć do brzegu: kiedy wbijasz na Reguły?
Jak tylko pogoda pozwoli to ja w ten weekend na pewno będę, a wygląda na to, że... niech sprawdzę...
Eeech.... na sobotę mała szansa, ale niedziela wygląda obiecująco.
Moze by się udało skrzydło w końcu na kombata wyszykować...
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 4 lis 2022, o 12:48

Ten Piaggio to wygląda jak wygląda, trudno komentować, bo i troche inna dziedzina(nie moja:). Z pasażerskich 747 ma wygląd. Kanardy napewno dobrze wyglądają np. w Rafale. Jeszcze jest taki Su z kanardami, jak on sie nazywał ;).
Niedziela wygląda dosyć pięknie.
Co prawda nie zdąże zrobić tego co ma być do latania na Regułach, ale są inne.
Życie jest antymęskie, prokobiece-ginocentryczne.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lis 2022, o 13:50

smekes pisze:Z pasażerskich 747 ma wygląd.


Nie tylko wygląd... Całkiem nie dawno gadałem o tym z Artją... Że czemu to taka szkoda, że one powoli znikają z nieba. NIe szybko, latają i będą latać jeszcze długo, ale ... raczej krócej niż latają.
I że w sumie to nie ma czego żałować, bo Dreamlinery są lepsze.
I że w sumie to bardziej należałoby żałować, żę A380 się nie upowszechnił tak bardzo, bo też jest lepszy :)... i większy i tak samo ładny jak nie ładniejszy.
ALE... to nie chodzi o to co lepsze. Chodzi o to, że Jumbo, TEN Jumbo, zapisał się w świadomości ludzi na całym świecie jako IKONA złotej ery lotnictwa...
i koniec - to jest aspekt którego nic nie zmieni...
Był pierwszy. I to się liczy.


smekes pisze:Niedziela wygląda dosyć pięknie.
Co prawda nie zdąże zrobić tego co ma być do latania na Regułach, ale są inne.


:thumb:

Wróć do „Delty, skrzydła, jety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości