Twin Star II Multiplex

Nie masz pomysłu gdzie pogadać o swoim samolocie? Pisz tu. Wojtek posprząta...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 27 lis 2014, o 09:25

Artja pisze:Czy są jakieś przyblizone wytyczne proporcji powierzchni/długości lotek i klap w stosunku do któregoś z parametrów samolotu?
Polecam "W.Schier - ABC Miniaturowego lotnictwa" - tam jest słynny model Wicherek łącznie z metodologią obliczania modelu wraz z powierzchniami sterowymi.
A na tzw "zdrowy rozum" im model szybciej lata tym powierzchnie sterowe mniejsze (jet), im wolniej (akrobat 3D) tym większe. Wszystko zależy jak bardzo sterowny i przy jakich prędkościach ma być model/samolot.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 27 lis 2014, o 09:43

No postepy mizerne a nawet tragiczne. Tyle mam teraz pracy ze model nadal w pudełku :( obiecałem sobie ze ten model zrobie bez pospiechu wiec chyba zacznę skladanie dopiero w sobotę :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2014, o 09:53

Spoko wodza! Twoj Twin Star nie jest jedynym takim projektem.
Wiosna co prawda juz tuz tuz, ale troche czasu jeszcze zostalo - zdążysz!
:)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 27 lis 2014, o 10:07

aikus pisze:Wiosna co prawda juz tuz tuz, ale troche czasu jeszcze zostalo - zdążysz!
jak dla mnie to ten "tuż" jest masakrycznie długi... :masakra:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2014, o 10:33

Ja Cie rozumiem Grzesiu, bo tez tak mialem, ale chyba cos sie zmienia w moim Zyciu.
Zeszloroczna jesien byla pierwsza w moim Zyciu jesienia w ktorej zobaczylem cos ladnego.
Tegoroczna, jest pierwszą która w ogole nie przeraza, nie doluje... I nie zacheca do samobojstwa nawet w polaczeniu z wizja nadchodzacej zimy.
Flote zahibernowalem, pakiety zastoragowalem, bo zwyczajnie nie chce mi sie latac. Wole w domu, w cieple na symulatorze...
Z kolei doswiadczenia lat poprzednich pokazuja, ze najciezszy okres to wlasnie jest teraz, kiedy temperatura spada, dzien sie skraca.
Juz po Nowym Roku bedzie lepiej, bo do niskich temperatur sie przyzwyczaimy, a dzien powoli zacznie sie wydluzac.

W 2014, pierwszy dlugi i bardzo udany dzien modelarski, pamietam, byl w ... LUTYM!! Tak jest! Jeszcze troche sniegu miejscami lezalo, ale akurat troche ocieplenia przyszlo i spedzilismy naprawde kilka ladnych godzin na Regulach. Tego dnia pierwszy raz w Zyciu o tej porze roku wracajac do domu czulem ze opalilem sobie twarz. W domu spojrzalem w lustro i faktycznie - skora jakby podrazniona promieniami UV:)

Ostatecznie warunki klimatyczne to naturalna kolej rzeczy na ktora nie mamy wplywu.
Juz wole nie latac z powodu zimy niz, tak jak mial jeden kolega z Palacowej: Rozpoczal sezon w kwietniu, w maju złapal jakis projekt w robocie i skonczyl go we wrzesniu... Przez te cztery miechy zero latania. Cala najlepsza czesc roku pooooszla... przez palce.
No i co? I tez nic - samo Zycie... Przeciez sie nie pochlasta.

Wiec generalnie - luzik na żyłce.
Takiego podejscia ostatnimi czasy nabralem.
Moze to z wiekiem przychodzi....
;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 lis 2014, o 10:47

Może i z wiekiem, chociaż IMO może bardziej ma związek z nasyceniem, satysfakcją, realizacją planów, zaspokojeniem ambicji itp. Zdarzały mi się pomysły które wyganiały na dwór w środku zimy, w nocy o północy byle sprawdzić czy coś działa i takie tam. Potem emocje opadają, bywa że robi się przesyt i trzeba odpocząć. To czego się nauczyłem ostatnimi czasy, to że w takim gorączkowym okresie pootwieranych projektów i pomysłów należy zadbać o to, żeby przynajmniej jedna maszyna była zdolna do lotu. Nic mnie tak nie zniechęca jak hangar pełen wypatroszonej elektroniki, rozbabranej mechaniki i czekających zmiłowania połamańców ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 27 lis 2014, o 10:50

No ja tez lapie doła. Model leży a ja mam sny ze go zle składam lub rozbijam w pierwszym locie :(
Dzis mialem tak głupi sen ze wstyd mówić :(
Snilo mi sie ze kleje go CA, ale tak ze najpierw polalem wszystkie elementy klejem zlozylem i na koniec psikam przyśpieszaczem, po czym przyspieszacz wchodzi w reakcje z klejem styropian sie tak grzeje aż model sie zaczyna palić i po chwili spala sie doszczętnie po czym ja sie budze i odrazu sprawdzam ręką czy model leży przy łóżku. Tak jest po ostatnich takich snach przyniosłem model z szafy i leży przy łóżku pod ręką by nie latac po nocy do szafy i szukac go by sprawdzić czy to na pewno sen :)

Najgorszy sen to ten ze model po złożeniu rozpada sie mi jak puzle których nie da sie ułożyć :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2014, o 11:19

Artja pisze:[...]należy zadbać o to, żeby przynajmniej jedna maszyna była zdolna do lotu. Nic mnie tak nie zniechęca jak hangar pełen wypatroszonej elektroniki, rozbabranej mechaniki i czekających zmiłowania połamańców ;)


O jo, to prawda... True true... W ogole polamaniec jak za dlugo lezy to im wiecej lezy tym bardziej demotywuje. Dlatego ja mimo, ze generalnie raczej mam caly czas cala flote sprawna to staram sie wszystko naprawiac od razu po awarii czy po krecie, nie liczac wyjatkowych przypadkow, kiedy np. wiem, ze dzis ostatni dzien zeby polatac a potem trzy dni sloty i bedzie czas na siedzenie w hangarze.


rawro pisze: Tak jest po ostatnich takich snach przyniosłem model z szafy i leży przy łóżku pod ręką by nie latac po nocy do szafy i szukac go by sprawdzić czy to na pewno sen :)




Heh, kurde, niezla jazda... :)
Ale tez to znam... Jak poskladalem sobie Protosa to tez z nim spalem...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 27 lis 2014, o 11:49

rawciu, bedzie musia zaraz dodac do podpisu:

ciezarowki: twin star w ogniu :rotfl2:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2142
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 27 lis 2014, o 17:58

Rawciu jak tak czytam, to Ty jednak masz zryty czerep :P
Za niedługo to będziesz musiał sprawdzać czy nie budzisz się z ręką w nocniku ;)
Ehh wiadomo że jak ma się nowy model to ciągnie do latania - tylko gorzej jak pięć pierwszych lotów kończy się glebą - większą lub mniejszą - tak miałem z MX-em, to na pewno zniechęca i to mocno. Ale Rafał na pewno wszystko poskłada jak należy i pierwszy oblot będzie idealny :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lis 2014, o 18:11

Haha, ja nie mam snów , tym bardziej o modelach ;-)
Twinstar to super easy samolot - nie ma możliwości aby był jakiś problem.
Chyba ze mechanik się o to postara i coś źle będzie z modelem.
Sprawdź przed lotem rewersy na sterach, mocowania wszystkich orczyków, zrób test na kilka sekund pełnego ciągu statycznego na polu.
Choćbys w domu 10 razy sprawdził - przed pierwszym startem sprawdź ponownie, najlepiej z druga osobą.
Bardzo ważnym elementem jest zabezpieczenie nakrętek M2 które mocują beczułki , w których zamocowane są druty popychaczy sterów.
Ja je zameiniam na M@ samokontrujace, a jeśli juz uzywasz oryginalnych - to po dokręceniu zabepiecz je kropelką żywicy lub cyaka.
Jeśli tego nei zrobisz, ta nakrętka sie w czasie jednego lotu potrafi odkręcic.
Wtedy stracisz na tym sterze kontrolę i katastrofa gotowa.
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 27 lis 2014, o 20:00

hehe lotów to ja sie nie boje :) nie pierwszy nie ostatni kret :) wkurwia mnie tylko to że nie mam czasu by go złożyć. a jak wiadomo do niedzieli jest juz blisko i coś czuje że cała sobote bedzie przeznaczona na szybkie złozenie i na niedzielne latanie :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 27 lis 2014, o 20:22

A co z mocowaniami silników ? zrobiłeś juz sobie wręgi ?
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 28 lis 2014, o 00:14

Pomyślałem ze wkleję te z kitu tylko odwrotnie. Idealnie pasuje pod silniki. Ewentualnie wkleję drewnianą wręgę. Jutro po pracy biore się za model i zobaczymy co wyjdzie
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 28 lis 2014, o 00:26

Ja nie pisze o tym co wkleja sie w komore silnika, tylko o wredze do ktorej przykrecasz silnik , a nastepnei wrege do mocowania.
Ten element uzyj tylko zeby od niego odrysowac sobie meijsca na otwory jak bediesz nowa wrege robil z sklejki.
Nawet nei probuj tej plastikowej mocowac, bo to sie blyskawicznie rozleci - jest obliczone pod te wlasnei badziewne silniczki szczotkowe i malutkie smigielka.
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 28 lis 2014, o 00:29

A ok. Bo ja skrecilem to razem i wsadzilem na próbę. Nawet juz przykrecilem silniki do tego plastiku. Myślałem o wstawieniu wręgi za plastikiem tak by śruba mocujaca silnik byla wkręcona do plastiku i drewienka.
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 lis 2014, o 10:47

Znaczy się, jak już go posklejałeś to fpv raczej od ręki trudno będzie ładnie zrobić. Może nie spiesz się tak, obejrzysz sobie na polu co tam trzeba włożyć i jakie ma wymiary, tak żeby zawczasu przygotować się na komory i mocowania. Często wykorzystuję słomki koktajlowe jako peszle dla kabli prowadzonych w przyszłości w kadłubie lub w skrzydłach. Czasem zostawiam w takim peszlu nitkę żeby póżniej łatwiej przeciągnąć przewody (np serwa, oświetlenia, radia itp), chociaż przy prostych torach wystarcza byle sztywniejszy drut.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2014, o 11:07

Mozna tez połączyć metode z nitką z metodą z drutem, tzn, sprobowac przepchac kabel przez peszla przy pomocy nitki.
:vhappy:
BPNMSP
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 lis 2014, o 11:27

Można można, wszystko można ;) Czasem zdarzy się że linka "ucieknie" albo się o niej zapomni, wtedy zamiast długiego druta ciągnąć prościej jest użyć ołowianego ciężarka wędkarskiego. Chlup kamyczka w dziure, potrząchać, pomachać, i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie wyszedł po drugiej stronie :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 28 lis 2014, o 17:12

No nie wiem czy to FPV nie jest dla mnie za drogie. TS juz wyniósł mnie 800zl a to nie koniec.
Z drugiej strony ciągnie mnie do tego :)

Ma ktos pojęcie ile by mnie kosztowało najprostsze FPV do tego modelu ?
Moze ma ktos cos używanego i juz nie używanego.
Mam kamerkę Gopro 3 i widzę na allegro ze do tego kable do podlaczenia FPV.
Nie znam się i nawet nie wiem co potrzebuje na start z FPV.

Dzis juz mialem model składać lecz Jacek dał mi do myślenia z tym FPB. Przeciez mam teraz zimę i czas by uzbierać kase na to lub po malutku skupywać używki .
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa

Wróć do „Trenery, parkflajery i inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron