Twin Star II Multiplex

Nie masz pomysłu gdzie pogadać o swoim samolocie? Pisz tu. Wojtek posprząta...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 gru 2014, o 14:48

aikus pisze:No ale coz - jak sie popatrzy na prawdziwy samolot lecacy w nocy to on dokladnie tak wyglada. Nie zawsze widac jak dokladnie jest usytuowany, widac tylko migajace swiatelka i na ich podstawie mozna cos wnioskowac.


No tak, ale te światełka które widzi pilot IRL pozwalają mu wnioskować i reagować w sposób który modeluje raczej "FPV" niż pilotaż z ziemi... Stojąc na ziemi juz mamy ograniczone rozeznanie co do orientacji własnej maszyny, a dodanie do tego czynnika reakcji na obce światła to już sajgon na wypasie... ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 gru 2014, o 17:05

Dokladnie otoz wlasnie to. Tak samo ubarwienie modelu jak i jego oswietlenie: Co innego zrobic model zeby wygladal jak prawdziwy (takie troche podążanie w strone makiety) a co innego zrobic model ktory bedzie dobrze widoczny dla mnie jako pilota ktory stoi na ziemii.
Dla pilota ktory stoi na ziemii duzo istotniejsze jest tak naprawde odroznienie gdzie góra a gdzie dól.
Pod tym wzgledem rewelacyjny jest moj przecinak - od gory pomaranczowy, od dolu bialy.
Bixlerowi pomalowalem lewe skrzydlo na czerwono a prawe na zielono, ale kadlub od gory jest kanarkowo zolty a od dolu czarny - mysle ze tak powinno byc dobrze.
Gemini mam og gory czerwone, od dolu niebieskie - bajka.

A Twinstar... W Twinstarze postawilem bardziej na to zeby wygladal poprostu fajnie nie koniecznie funkcjonalnie.
Zaczalem od oswietlenia i fajnie jak najbardziej jest.
Jak go jeszcze pomaluje w moro to bedzie w ogole nędznie do latania zwlaszcza na tle szarego nieba, ale wygladac bedzie zajobkowo (o ile mi sie uda oczywiscie... Zobaczymy - ma mi TZ pomagac - zawsze jak sie dotknie do tego dziewczyna to powinno byc troche lepiej... ).

Wróć do „Trenery, parkflajery i inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości