Light Aircraft 182 (78cm)

Nie masz pomysłu gdzie pogadać o swoim samolocie? Pisz tu. Wojtek posprząta...
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 15 mar 2011, o 05:39

No nie do końca nie zdążyło zajść.. Popatrz dobrze na prawą goleń: - Jest leko podgięta.. :) Już na pasie, gdy byłeś zajęty (chyba nadajnikiem) pozwoliłem sobie na zniwelowanie tego defektu. 8-) Podwozie zbieżne - owszem, ale przy poważnych goleniach, a nie "drucikach" które pracują jak sprężynki ;) W tahich maszynach jak Twoja - kąt zerowy.. Ani zbieżne, ani rozbieżne ;)
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 15 mar 2011, o 08:42

Gmeraaaśnyyy! Do raportu!!! :mad2:
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 mar 2011, o 13:44

Odczepcie się ode mnie, dobra? Mówiłem i będę mówił o lekkiej zbieżności bo to wynika z praktyki. A golenie sprężynki na taaakim wypasionym asfalcie trzymają bosko. Ale nie wystarczy się mnie czepiać żeby się poczuć bez winy...

LUKKAAAAŚŚŚŚ!!! Ty zgubiłeś przednie kółko... A O GŁÓWNYCH KOŁACH MÓWILIŚMY, ty dzwońcu jeden... Kto ustawia zeza na kółku nosowym??? No kto??? :wow2:

Już wiem... Tylko Lukaś oczywiście :vhappy:

Bartek, smyraj Lukaśnego po karczyszku smyraj... Jaki to on cool i ma umiejętności w pytę a tylko złe porady spowodowały jego problemy... No jasne... Od razu szerszy w klacie się zrobił... :hammer:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 15 mar 2011, o 14:14

Gmeraśny... heeeloooołłł!
Ale ja mówię właśnie o głównym podwoziu! Jak można ustawić zeza przednim kółkiem, skoro jest jedno?! Niestety Pszę Pana Psora, teoria Bartka o zbieżności na ZERO jakoś bardziej do mnie przemawia. Właśnie na takim wypasionym asfalcie, gdzie przyczepność jest ogromna, ustawienie zeza powoduje drgania i nieprzewidywalne zachowanie modelu przy większych prędkościach wciąż na ziemi.

Lukaś
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 15 mar 2011, o 14:55

A jakby tak wywalić te kółka? Nie będzie problemu z zezem, zbieżnością, wirami Karmana ;-)
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 15 mar 2011, o 15:13

NEVER! Ten samolot będzie startować i lądować w cywilizowany sposób!
Howgh!

:thumb:

Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 mar 2011, o 21:08

Lukaś heloooouuuu... Ja już używam okulary od paru lat więc mi nie odszczekasz, ale tobie to by się przydały...

Nie moja wina, żeś zrobił zeza takiego, że bieżnik zrywałeś przy kołowaniu :rotfl2: Znasz podstawową miarę modelarskiej regulacji zwaną - CIUT?
I właśnie trzeba było ciut zeza zrobić. Jestem przekonany że teraz go masz, bo prosto to na pewno nie :vhappy:

Dobra qrna... Przyjadę do Polski i wybiorę się do tych całych Kielc... Zobaczymy to twoje cudo z zezem i postawimy go przy okazji na żyletę, co by Ramotniak musiał jednak postawić zgrzewę bbrrrowcaaaa...

A później zrobimy tak, że ty będziesz latał jako cel powietrzny... dla modelu Bartka :vhappy: :vhappy: :vhappy:

Dobra, se ustawiaj te kółka jak chcesz, byle byś umiał z nimi startować.
Aaaa... podpowiem ci fajny manewr do zrobienia tym modelem. Startujesz, od razu robisz pętlę i ją kończąc lądujesz... he he he... To już szybciej HobbyKing przejdzie na moją własność niż dasz radę :juppi: Cieniasie...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 15 mar 2011, o 21:25

Gmeracz pisze:Aaaa... podpowiem ci fajny manewr do zrobienia tym modelem. Startujesz, od razu robisz pętlę i ją kończąc lądujesz... he he he... To już szybciej HobbyKing przejdzie na moją własność niż dasz radę :juppi: Cieniasie...

Jeszcze żeby wychodząc z tej pętli silnik wyłączył , model sterem kierunku obrócił i tyłem wylądował! :vhappy:
Piotrek
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 15 mar 2011, o 22:10

Kółka nie trzeba Panie Psorze ustawić ani "ciut" ani na zeza, tylko WŁAŚCIWIE. Jak już dojedziesz "do tych całych Kielc", to Ci pokażę efekt. Tylko żebyś w dobry samolot wsiadł, małe literki są na tablicach... :vhappy:

Manewr z pętlą masz przy najbliższej okazji na filmie :thumb:

Zdrówka!
Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 16 mar 2011, o 01:17

O w morrrdę... patrzcie jak się odszczekuje... Cwaniaczek jeden bo na odległość... Z bliska to byś alfabet od tyłu od razu deklamował...
A co ciekawe, jak dotąd nad wyraz czujny i zazwyczaj aktywny pan instruktor, zawiadowca, przelatywacz i co tam jeszcze... Tak, o tobie mowa Bartoszko... milczy. Jak zaklęty. Cisza na morzu... Zmowa czy genetyczna solidarność?

Co ja mogiem biedny tu za morzem (a morzem wkrótce oceanem jak dobrze pójdzie) zrobić?
Mogiem jedno rzec - Lukaś, ty pilocie przelatywaczu biednych maluchów z HK - rozwiedź nóżki tej Ceśki jak szeroko chcesz ale proszę Cię... Zrób tą pętlę... Gwarantuję dużą amplitudę drgań łapek własnych... :juppi: :vhappy:

No i mogę ci podać adres WWW strony eksportującej do Kielc czarne worki z zippem do pakowania tego-co-pozostanie :wow2: :thumb: :vhappy: :juppi:

PS. Ale bojowy dzisiaj jestem... Sam siebie podziwiam... Zrobiłem serię locików i autosików i paru fikołków i stwierdziłem autorytatywnie, że... życie jest fajne ;)

Chyba jeszcze mi trochę łapki chodzą :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 16 mar 2011, o 05:27

Gmeracz pisze:.. milczy. Jak zaklęty. Cisza na morzu...


Przyglądam się rozwojowi sytuacji i czekam.. Bo warto.. Jeszcze ze dwa - góra trzy posty i pękniesz sam. :twisted:

- I choć wewnętrznie krzyczę - bo taki mam charakter - to zmysły w ascezie ćwiczę.. Przyda się na później.. :)

Wróć do „Trenery, parkflajery i inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości