Himoto - E18XT Truggy Centro V2

A miało być dobrze i tanio...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 4 paź 2018, o 20:59

Mimo wszystko korci, aby popróbować samochodu, więc zastanawiam się nad takim wynalazkiem - https://www.gimmik.net/Himoto_E18XT_Tru ... 21993.html
Wiem, że to małe jest (1:18), ale jak na takiego mikrusa jest całkiem fajnie ukompletowane (4x4, "normalne" amorki, etc.), wygląd bebeszków budzi zaufanie, no i cena gwarantuje, że w przypadku wtopy człowiek nie będzie aż tak bardzo pomstował na swoją głupotę ;-).
Tak, wiem, jak samochód, to nie mniejszy niż 1:10, ale... wtedy koszt idzie w górę średnio 5x, więc jak na kompetną fanaberię i spore ryzyko pomyłki to byłby IMHO zbyt duży wydatek. Dwie stówki z okładem ujdą, tym bardziej, że ten maluch wygląda na całkiem dzielną i wytrzymałą sztukę.

Pozdrawiam,
Piotr.

PS. V977 też jest mały, a mimo wszystko jest fajny... ;-)
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 paź 2018, o 07:31

Jest maly i mimo wszystko fajny bo potrafi duzo z tego co jego wieksi bracia :) W autach chyba troche inaczej sie to skaluje. Ja juz od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu furki. Naogladalem sie juz mase recenzji i przynajmniej wiem juz, ze dla mnie male + asfalt = nuda. Auto ma latac, nakur.ac zwirem i piachem po oczach, wtedy jest fun :mrgreen: A tymi malymi popierdolkami raczej ciezko o takie cos, wiec celuje w jakiegos truggy czy desert truck 1:10/1:8. Jak widze na tych wszystkich reckach i objazdach to fizyka zaczyna fajnie dzialac dopiero od 1:10 czy 1:8 ze wzgledu na wage, a przy 1:5 to juz jest bajka. Mozna podziwiac zachowanie zawiechy i model tez juz sie zachowuje bardziej jak prawdziwy. Marzy mi sie zbudowanie jakiegos customa truggy/short course ale dostepnosc gratow w pl widze ze jest cienka, a sprowadzanie mostow zza granicy to droga zabawa jak patrzylem. Rzuc okiem na Desert Foxa z hobby kinga. Co prawda troche drozszy niz ten z Twojego linka bo okolo 600zł ale jest na bezszczotce, na 2 lub 3s, fajnie wyglada, fajnie skacze i kopa tez ma konkretnego. Na szutrze mozna niezle powywijac. Jak nie zmieni mi sie koncepcja to w przyszlym roku bedzie u mnie :D tu masz recke (i kanal tez polecam):

Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 5 paź 2018, o 08:39

Rzeczywiście, cena jak na tak duże (1:10) auto 4x4 ze sprzęgłem w centralnym dyfrze (prawie jak w moim byłym Jeepie ;-) ), poważnym zawieszeniem i z napędem na bezszczotce jest bardzo dobra. Jakbym wiedział, że pomysł na 100% chwyci, to za długo bym się nie zastanawiał, bo i z częściami też nie powinno być problemu (poza czasem oczekiwania na nie). Ale jak na "eksperyment", to wady widzę dwie (normalnie to byłyby zalety :-) ) - gabaryty (mikrusa bez problemu schowam w szafie albo postawię na półce), no i cena (lepiej wtopić 200 zł z haczykiem niż 600, choć samo 600 za taki model brzmi bardzo dobrze :-) ).

Aspekty typu "po cholerę Ci jeszcze samochód?" celowo pomijam... ;-) Niestety mam córkę, ale coś bym wymyślił... ;-)

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 paź 2018, o 09:19

Ewentualnie mozesz spojrzec na Quantum Vandal 1/10 tez od hobby king. Stosunek ceny do tego co oferuje jest chyba nie do przebicia. Aktualnie jest w cenie 99 eurasow (magazyn w eu) w wersji RTR. Wychodzi jakies 430zl. Jak dla mnie kosmos, 4x4, metalowe zebatki dyfrow, amory zalane olejem, sprzeglo, regulowana zawiecha, bezszczotka, 2s/3s. No ale nadal bedzie CI go ciezko schowac pod łozko :D

https://hobbyking.com/en_us/quanum-vand ... ?wrh_pdp=7

Wróć do „HPI / Himoto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości