Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 26 lip 2016, o 07:09

MacGyverek pisze:Takie rozwiązanie prowadnic nie jest dobrym pomysłem. Będą ci się blokować.


Blokować na łożyskach liniowych? Raczej nie. Ale patrząc na masywność konstrukcji (kawał mięcha) to spore napędy trzeba będzie użyć. A jak jeszcze mają być precyzyjne i szybkie to zabawka nie będzie tania... oj nie. :kopara:

W użytkowaniu też.... hmm
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 26 lip 2016, o 09:27

Pamiętacie kombata, którego zrobiłem dla kolegi? Taki ło:
Obrazek
Okazało się, że lata i nawet udało się go przystosować do tego, by nie był taki szatan. Jak już temat oblotu został zamknięty, pomyślałem o jakimś kamuflażu. Tak oto za zgodą Krzysia popełniłem pierwsze w życiu malowanie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strasznie nie lubiłem przygłupiego tygryska z Kubusia Puchatka, ale kolorystyka na modelu pasi mi bardzo.

Poniżej kilka fotek jak malunek powstawał...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ładny?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lip 2016, o 09:34

Rewelka!!!
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2142
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 lip 2016, o 09:50

Model wygląda całkiem fajnie tylko sam osobiście preferuję inną kolorystykę góry modelu od spodu i ciężej wtedy zgubić orientację :) a tak to bez zastrzeżeń - a nie łatwiej było zamiast malować te gwiazdki to wyciąć z gotowego arkusza i nakleić na UHUpora...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 lip 2016, o 11:26

Przyszła skrzyneczka:

Obrazek

Zaraz zakładam i na pole ;)

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 lip 2016, o 12:09

No i założona. Okucia też od razu zmieniłem na alu ;)

Obrazek

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 26 lip 2016, o 12:30

Dużo ludzi mówi, że plastikowe okucia są lepsze. Podobno lepiej się na nich lata.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 lip 2016, o 12:53

W większości modeli miałem zawsze alu. Tylko w Belcie i w X5 plastiki. I w Belcie jednak lepsze było alu jak po jakimś czasie zmieniłem.

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 26 lip 2016, o 14:32

PiotrS pisze:Dużo ludzi mówi, że plastikowe okucia są lepsze. Podobno lepiej się na nich lata.

Też tak słyszałem, podobno tworzywo lepiej tłumi drgania niż alu. Z tego powodu nie porywałem się na dodatki alu w Rapciuchu.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
szymonstempien
Stały bywalec...
Posty: 155
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szymonstempien » 26 lip 2016, o 17:49

Zborecque jaką masz długość łopatek ogonowych chodzi mi od środka otworu do końcówki
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 lip 2016, o 19:51

szymonstempien pisze:Zborecque jaką masz długość łopatek ogonowych chodzi mi od środka otworu do końcówki

W X7 mam 100mm. X5 została w bagażniku. Ale w X5 mam zwykłe plastiki, jeśli net nie kłamie to one mają 86mm (nie wiem czy to odległość od otworu do końcówki, ale zakładam, że tak bo podawanie innych wymiarów nie ma większego sensu).

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
szymonstempien
Stały bywalec...
Posty: 155
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szymonstempien » 26 lip 2016, o 19:52

Ok dzięki
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 lip 2016, o 21:13

No więc rozkręciłem dzisiaj X7 bez łopat - przez 4 minuty (tyle co latam normalnie) silnik zagrzał się tak samo jakbym wykonał normalny lot (mierząc oczywiście ręką a nie termometrem). Co ciekawe, pakiety były opróżnione tylko tak w ok. 1/4 :) I to pomimo timingu ustawionego na 5 st, czyli zgodnie z ustawieniami zalecanymi przez Scorpiona. Bez łopat wchodzi na obroty od razu, a z łopatami zajmuje to ok. 2-3 sekund. Schodzenie z obrotami jest za to łagodne zawsze - z łopatami czy bez.

O co tu chodzi? Co mam ustawione źle? Zakładam, że to któreś GAINY.

Z tym odcięciem nie wiem o co chodziło - sprawdziłem dzisiaj wszystkie kable, wywisiałem jeszcze na polu cały pakiet 4 minuty - ostrożnie, ok 1 m. nad ziemią. Nic się nie stało. Z wyjątkiem bardzo delikatnych drgań ogona; ale te zaczęły się już jakiś czas temu. Czasem pomagało wylądowanie i przelogowanie FBL. Trochę zmieniałem czułość żyrka ostatnio, może to to (ale raczej rozpoznaję typowe wobble od za dużego gaina ogona, a to wygląda na jakiś mechaniczny luz, lub ogłupione od wibracji żyrko). Możliwe, że to od wibracji, wydawało mi się, że wał główny jest nieco krzywy, ale dzisiaj zmieniłem wał na nowiutki, i patrząc na śrubkę w środku grzybka głowicy wydaje mi się, że nie widzę różnicy za bardzo, a stary wał wydaje się prosty. Ale przy tych rozmiarach to w sumie już dziesiąte milimetra mogą robić różnicę, a rozkręcony model bez łopat po zmianie wału wydawał się generować trochę mniej wibracji, więc może to to.

Ale prośba ponownie: niech ktoś pomoże z tymi ustawieniami regla w X7, bo oszaleję. P.GAINów jest chyba 8, a I.GAINów 10 - to tyle kombinacji, że sprawdzenie ich wszystkich zejdzie mi do końca sezonu :-(

A co do X5: lata, i chyba ma się dobrze. Ale po ostatnich kretach nowe zębatki i parasolki chodzą strasznie głośno. Cicha gałka to już przeszłość dla mnie chyba :( Zwolennicy teorii, że "gaua rzęzi" mieliby teraz ubaw słuchając mojej x5 ;-) Ale biada im, jeszcze dobiorę takie zębatki, że nie będą hałasować, a moja X5 kiedyś jeszcze będzie cichsza od Goblina :) A tak serio: mocno rzężą przednie parasolki. Sprawdzałem kilka par, ale te co mam teraz są najcichsze. Wydaje się, że problem leży nie tyle w parasolkach, co w tym pierścieniu plastikowym i łożyskach, w których siedzi parasolka w belce.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 27 lip 2016, o 05:58

Te 5 stopni które zaleca Scorpion to jedna wielka ściema. to dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE regulatoróa Scorpiona. Ona mają jakoś inaczej ustalany timing.
W kazym innym regulatorze (HW, YEP/YGE, Castle) timing dla silników scorpiona jest taki jak dla innych outrunnerów (12-18 stopni).

W Goblinie miałem takie krzywe akcje, że mi silnik przerywał na ustawieniu 5 stopni. Na 12 i 18 (e YEPie) było super.

Z ustawieniami regulatora niestety nie pomogę, ale może to timing robi złą robotę
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lip 2016, o 08:10

Ale regiel też mam scorpiona. Mówisz, żeby spróbować podnieść timing?

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 27 lip 2016, o 09:19

U mnie pomogło. Silnik zrywał synchronizację i przerywał. Nawet przez to zozwaliło mi OWB w G500. Po podniesieniu timingu problemy znikły. Ale to bylo na reglu YEP. Nie znam scorpiona i nie lubię ich regli.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 27 lip 2016, o 10:31

Co prawda przypadek dotyczy silnika Emax i regla Turnigy w samolocie, ale także zauważyłem, że silnik obcinał na dużym gazie przy "średnim" timingu. Po ustawieniu "dużego" timingu problem tstał.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lip 2016, o 10:34

Spróbuję, ale u mnie nie było problemu przerywania czy utraty synchronizacji. Jedyne co, to się grzeje (trudno powiedzieć, czy za mocno, bo może tak ma być, ale jest wyraźnie gorętszy niż w innych moich, mniejszych helikach); incydent z odcięciem był tylko raz. Ale to wyglądało na utratę sygnału THRO, utratę sygnału w ogóle (chociaż wtedy po wylądowaniu nie reagowałby na drążki), albo na jakąś awarię regla :(
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 lip 2016, o 10:37

A dzisiaj przyszły do mnie moje RJXy 690 do X7:

Obrazek

Obrazek

Porównanie do Gryphonów:

Obrazek

I zakładanie:

Obrazek

Obrazek


Obleciałbym, ale raz, że pada a dwa, że sie boję i nie ruszam za bardzo X7 dopóki nie wybadam o co kaman z tym silnikiem i reglem.

Wysłane z Tapatalka. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 27 lip 2016, o 23:27

Ja dzisiaj sprzedałem Bolta oraz apraturę..... Nie mam czym latać ;-(
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości