Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 24 sie 2016, o 09:24

Podoba mi się kolor, kiedy zaczynałem latać była jeszcze mgła, model super widoczny.
A z serwem tak wyszło, jest z lewej, ale to nie ma znaczenia. Wystarczy ustawić prawidłowy rewers.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 24 sie 2016, o 11:21

To chyba jak Kenobiemu quad spadnie, bo po helika to nie widziałem żeby szedł dalej niż kilka kroków:D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 24 sie 2016, o 11:23

mikegsx400 pisze:To chyba jak Kenobiemu quad spadnie, bo po helika to nie widziałem żeby szedł dalej niż kilka kroków:D

Jest gdzieś na forumie ta historia :grin2:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 24 sie 2016, o 12:32

Damdodo pisze:I tak jeszcze się zapytam, ponieważ wczoraj rozmyślałem nad kolorystyką-widocznością:
Czy to żółte podwozie widać lepiej niż czarne? Nie gubi się na tle np. jasnego nieba? (dlatego mój ogonek jest pomarańczowo-żółty. Pomyślałem sobie, że albo jeden albo drugi kolor będzie widoczny. Albo oba :vhappy: )
Dla mnie to (widoczność) ważne, bo do np. Kenobiego, który ląduje na 800 czy tam 1000 metrach od siebie na pamięć to mi jeszcze daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleko... :nw:

Nie żebym próbował latać tak daleko ale ja już na 20 metrach jak nie widzę dobrze modelu to wpadam w panikę :vhappy:


W moim przypadku najlepiej się sprawdzają czerwień i żółć, przy czym czerwony lepiej widać kiedy jest jasno, a żółty kiedy zmierzcha lub jest pochmurno.
Mam dwie kabinki szaro-granatowo-zielone i dla mnie w pochmurne dni są mało widoczne.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 24 sie 2016, o 14:17

pkali pisze:W moim przypadku najlepiej się sprawdzają czerwień i żółć, przy czym czerwony lepiej widać kiedy jest jasno, a żółty kiedy zmierzcha lub jest pochmurno.
Mam dwie kabinki szaro-granatowo-zielone i dla mnie w pochmurne dni są mało widoczne.

Też mam podobne obserwacje. Oglądałem jeszcze tę czerwoną folię fluorescencyjną ale jakoś ten kolor mi nie pasował do modelu. Więc została żółć i pomarańcz. Przetestuję.
Swoją drogą, jakiś czas temu, kiedy czekałem na zamówiony statecznik pionowy wyciąłem sobie z taki jak oryginalny tylko z czerwonego plastiku i widać było dobrze. Tylko mocno chybotliwy był więc zmieniłem.
Teraz zastanawiam się jeszcze nad podwoziem...
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 24 sie 2016, o 18:51

A propos czerwonego plastiku, założyłem dzisiaj wydrukowany statecznik do P500. Podwyższyłem go o jakieś 10mm w stosunku do oryginału - heli stoi lekko wyżej.
Obrazek
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 24 sie 2016, o 22:34

Ja dzis kupilem nowy stol w IKEI.
Stary sie rozpuknął.

Obrazek

Bylem akurat w kiblu i uslyszalem huk.
Jak wyszedlem to w pierwszej chwili nie wiedzialem co sie stalo...
Lapki leza na podlodze, pelno szkiel, ... patrze na okna - szyby cale. Patrze na lampe - lampa cala.
Wtedy do mnie dotarlo ze nie ma stolu.
:masakra:

blać kto to w ogole wymyslil?!?! Stol jak swiat swiatem powinien byc drewniany!
Od biedy - niech bedzie plastikowy.
Powymyslali sobie ... stoly ze szklanymi blatami... W dupach sie poprzewracalo i potem takie efekty...
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 24 sie 2016, o 22:58

aikus pisze:Ja dzis kupilem nowy stol w IKEI.
Stary sie rozpuknął.

Obrazek

Bylem akurat w kiblu i uslyszalem huk.
Jak wyszedlem to w pierwszej chwili nie wiedzialem co sie stalo...
Lapki leza na podlodze, pelno szkiel, ... patrze na okna - szyby cale. Patrze na lampe - lampa cala.
Wtedy do mnie dotarlo ze nie ma stolu.
:masakra:

blać kto to w ogole wymyslil?!?! Stol jak swiat swiatem powinien byc drewniany!
Od biedy - niech bedzie plastikowy.
Powymyslali sobie ... stoly ze szklanymi blatami... W dupach sie poprzewracalo i potem takie efekty...

Ale że jak? Że sam?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 24 sie 2016, o 23:00

Za dużo danych.

Dziwna sprawa z tym stołem.
...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 24 sie 2016, o 23:03

pewnie coś ściągał na laptopa, nie wytrzymało i trachło
Helikoptery
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 919
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 24 sie 2016, o 23:05

Ciekawa historia z tym stołem. Lepiej Skopiuj dane jeżelii dyski działają, bo na pewno oberwaly przy upadku....
Piszę nauczony doswiadczeniem.... :geek:
Widzę amplituner, może Aikus puszczał havy metal :rotfl2:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 24 sie 2016, o 23:10

Sam. Zupelnie sam i mimo, ze takie rzeczy z hartowanym szklem sie zdarzaja - sprawa istotnie jest dziwna.
Bo zwykle takie rzeczy zdarzaja sie w nowych szybach - w ciagu powiedzmy pierwszego roku po wyprodukowaniu (zle przeprowadzony proces hartowania, naprezenia wewnetrzne i potrafi trasnac).
Ale ten stol mial co najmniej jakies 5 lat...

@Dadmodo, wiem, jestem ogolnie pojetym informatykiem... Jeden z lapkow CHODZIL w czasie jak to jeblo... pierwsza mysl "Kurde, backup z miesiac temu robilem... "... Ale jakims cudem przezyl (pisze teraz z niego).
Tym nie mniej dzis na noc puszczam backup...
Pocieszam, sie, ze po pierwsze A stol nie byl wysoki (to byla taka niska lawa, miala z 50cm maks), po drugie B, lapki spadly na taki dosyc gruby dywan, a to naprawde sporo daje.

Damdodo pisze:Widzę amplituner, może Aikus puszczał havy metal :rotfl2:


Wzmacniacz Panie Damdodo, wzmacniacz.
Marantz PM-64 i zadnego koncertu nie bylo - wzmak od kilku lat czeka na kolumny :masakra:
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 24 sie 2016, o 23:19

Nie widzę co prawda zdjęcia, ale czy laptopy stały na podkładkach chłodzących? Tak mi chodzi po głowie, że może szkło nagrzało się miejscowo od kompa i poszło jakieś naprężenie. W końcu to materiał niejednorodny.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 sie 2016, o 23:27

ja tez nie widzę foty
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 24 sie 2016, o 23:34

Bartekgazior pisze:Nie widzę co prawda zdjęcia, ale czy laptopy stały na podkładkach chłodzących? Tak mi chodzi po głowie, że może szkło nagrzało się miejscowo od kompa i poszło jakieś naprężenie. W końcu to materiał niejednorodny.


Chcesz mi powiedziec, ze na stole ze szkla nie wolno postawic np. goracego napoju??
W tym konkretnym przypadku lapek stal na podstawce chlodzacej (pasywnej - klocek pod tylna scianka lapka - bardziej jest to podstawka ergonomiczna niz chlodzaca), a od tafli szkla byl izolowany obrusem i 5mm warstwa filcu - taka podstawka pod mysze.
Temperatura do jakiej mogl miejscowo rozgrzac blat to jakies max +10 stopni w stosunku do temperatury otoczenia.
Smiech na sali jesli to by mialo spowodowac rozpierdolenie blatu.
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 24 sie 2016, o 23:38

Skoro stał na podstawce, to raczej mało prawdopodobne. Cóż, dziwna sprawa, hmm.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 25 sie 2016, o 07:14

Była taka powieść o szklanych domach, może będzie i o szklanych stołach?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 25 sie 2016, o 09:24

Teraz to zaluje ze tego stolu nie rozjebalem.
Nigdy go nie lubilem a mialbym frajde...
A tak to nawet nie widzialem jak on sie rozpryskuje i jak to wszystko spada na ziemie...

No generalnie to sie zdarza.
Sam pamietam jak w nowym budynku w mojej firmie wyleciala jedna z szyb. A szyb w tym budynku jest setki.
No i oczywiscie firma ktora to montowala twierzdila, ze to nie mozliwe i ze ktos musial uderzyc.
Za chwile wyleciala druga szyba - ta sama historia.
Za chwile wyleciala trzecia, tylko ze ta, trzecia szyba ktora wyleciala to byla szyba w dachu - nie ma opcji, zeby ktos dorzucil kamieniem, albo uderzyl albo cokolwiek... No i sie pierdolenie skonczylo. Wszystkie trzy szyby zostaly wymienione w ramach gwarancji.
Potem wyleciala jeszcze jedna - tez zostala wymieniona bez gadania.

Ze stolem sprawa dziwna o tyle, ze przez trzy lata nigdy sie z nim specjalnie nie cackalem, ale tez nigdy go nie przeciazalem.
Natomiast on mial taka konstrukcje, ze np. przesuwajac go po dywanie MUSIALO, POPROSTU MUSIALO dochodzic do GIGANTYCZNYCH naprezen w tafli blatu, bo obydwie pary nog byly przyklejone tylko na bardzo malej pojedynczej powierzchni.
Nie mowiac juz o tym, ze jak klade cos potencjalnie nie zbyt ciezkiego na brzegu tego stolu to na blat dzialaja bardzo duze sily zginajace.
Ale stol to znosil, znosil ze np. opieralem sie o niego reka dosc mocno... Usiasc sie na nim nigdy nie odwazylem i raczej nikt tego nigdy nie zrobil.
Zasadniczo powinien byc tak obliczony zeby to wszystko znosic i wytrzymywac.
Ale to jest zawsze szklo.
Niby istnieja juz od dawna gatunki szkla i takie technologie jego produkcji ze umozliwiaja stosowanie szkla jako elementu konstrukcyjnego...
... ale to jest zawsze szklo.
Nie wyklucze juz ponad wszelka watpliwosci, ze nigdzie nie zostal jakos delikatnie zarysowany, a jedna rysa moze w szkle spowodowac rozpieprzenie calej struktury bardzo gleboko... Powstaja naprezenia i kwestia czasu kiedy to pierdolnie.
Nie da sie tez wykluczyc, ze ta akurat tafla byla jakos zle wygrzana albo cos i z naprezeniami przyszla juz z fabryki.
To by bylo dziwne, ze wytrzymala az tyle czasu...
.. ale to jest zawsze tylko szklo i nie zbadane sa jego wyroki.
:dk:

Nigdy wiecej zadnych takich wynalazkow.
Niech mi nikt nie pierdzieli, ze to sie prakktycnzie nie zdarza...
Ja rozumiem - zdarza sie niezmiernie rzadko.
Ale czy komus sie kiedys zdarzylo, zeby pekl i rozsypal sie w drobny mak stol z drewna?!?!!
Nie wazne z jakiego powodu.
:dk:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 25 sie 2016, o 09:51

Popraw link do fotki, bo też chciałbym zobaczyć stół ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 25 sie 2016, o 09:56

Aha, juz widze, to tylko w Chromie dziala dobrze.

Tu jest album:

https://goo.gl/photos/h1jFMrn3y3DNySdm7

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości