Hydepark - czyli bardzo brudny brudnopis (idealne miejsce na bzdury :) )

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 8 maja 2020, o 06:57

No to jeszcze jeden głos poleciał ;)
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 maja 2020, o 10:05

Jak InPost sprawdzi po IP kto skąd głosował to będą mieli niezłą zagwozdkę. Wyślą kryminalnych żeby sprawdzić co za szemrane interesy się tam szykują.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16003
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 8 maja 2020, o 11:13

sprawdzanie IPków these days to średni pomysł ... w każdej sytuacji... i każdy średnio ogarnięty admin o tym wie.
(w erze powszechnych VPNów nie ma żadnych przeszkód, żeby ktoś z Winnicy głosował siedząc w Poznaniu i posługując się IPkiem ze Szczecina i nawet o tym nie wiedział, a w dobie pandemii jest to raczej standard niż odstępstwo od normy - ja np. od początku pandemii opuszczam chałupę generalnie naprawdę sporadycznie, a na świat wychodzę raz z Warszawy, raz ze Szczecina, raz z Łodzi - w zależności jak tam siły wyższe load balancingu zadecydują...).
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 maja 2020, o 09:09

covid (2).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 maja 2020, o 10:30

Ciekawe ile z TYCH zgonów, jest "podpięte" pod covid19 hmm

rak.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 13 maja 2020, o 10:40

Bardziej bym się obawiał opieki ze strony Billa G. Niż C-19. Podejrzewam że większości zgonów przypisują C-19 . kiedyś pisali że zgon powstał w wyniku niewydolności krążeniowo oddechowej, taki standard był, a Teraz piszą C-19. Ciekawe co nam szykują pod przykrywką C-19.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16003
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 13 maja 2020, o 13:26

O żesz KURVA ...... zaczyna się....
...
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2204
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 282 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 13 maja 2020, o 13:32

Kij z tym, rzad wlasnie ogarnia kolejny podatek :D Byl niedawno podatek "od netflixa", teraz na tapecie podatek od smartfonow :D hahaha oni stracili juz kontakt z rzeczywistoscia... Ale za chwile bedzie 1000+ na wakacje dla kazdego na umowie o prace z wynagrodzeniem poniżej sredniej krajowej :D

Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 13 maja 2020, o 13:48

aikus pisze:O żesz KURVA ...... zaczyna się....
...
Co się zaczyna?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 13 maja 2020, o 13:51

Hehe z tym podatkiem doj...li.
Wracamy do czasu Nokia 3310 i węża

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 maja 2020, o 14:31

Ee tam. Czym jest 6%. Ludzie kupują telefony za 8k wyłącznie dla lansu, nie ma znaczenia dodatkowe 6%. Jeśli kupujesz smarkfona rozsądnie to zmieścisz się poniżej 1000PLN, czyli dopłacisz mniej niż 60PLN
Podatki na towary ewidentnie luksusowe mogą sobie być, bo "uderzają" w fanaberie a nie rzeczy potrzebne do życia.
Jak już muszą skądś brać kasę (no a muszą) to lepiej w taki sposób niż opodatkowując dochody, pracę czy co tam.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 13 maja 2020, o 14:59

mwx pisze:Jeśli kupujesz smarkfona rozsądnie to zmieścisz się poniżej 1000PLN

Mógłbyś mi pokazać ofertę takiego telefonu? Oczywiście nowego. Ostatni taki telefon który miałem to był Samsung s6, ale po samodzielnej próbie naprawy wylanego wyświetlacza...
już go nie mam. I właśnie postanowiłem sobie kupić NOWY telefon. Jest to samsung A50. Mam nadzieję że szybko się zepsuje, albo mi "niechcacy" wypadnie i zmienię znowu, tym razem powrót do symbolu "S". Niestety w granicach 1000zl raczej nie ma szans takiego kupić.
Wracając do tematu... ostatnio czytałem, że mają zalegalizować zioło, żeby łatać dziurę budżetową. Każda metoda jest dobra dla tych matołów, jeżeli cel zostanie osiągnięty.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 maja 2020, o 15:47

Wymiana wyświetlacza w S6 jest prosta, ale średnio opłacalna. Jak mi spadł to kupiłem po prostu całego z pandniętą baterią za 5 dych.

Proszę: https://antyweb.pl/top-10-tani-smartfon ... 0-zlotych/

Seria S to właśnie wspomniana przeze mnie fanaberia. Wiem, bo sam lubię i mam S ale bez najmniejszego problemu obyłbym się bez niej. To jest typowy przykład dobra luksusowego.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 13 maja 2020, o 16:04

MWX, z całym szacunkiem ... idąc tym tropem ... nasi rodzice obywali się bez komórek i komputerów. Ja wychowywalem się bez telefonu w ogóle, jak trzeba było zadzwonić, szedłem na pocztę. Tak się składa, że każda z Twoich latającech zabawek jest Ci zbędna, to po prostu fanaberia, towar luksusowy. Przeżyjesz bez nich? Przeżyjesz! Czy to jest powod żeby je opodatkowywać? Nie sądzę, choć niektóre pewnie ładnych parę tysi kosztują więc i wplyw do budżetu byłby spory :P
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16003
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 13 maja 2020, o 20:34

redb pisze:MWX, z całym szacunkiem ... idąc tym tropem ... nasi rodzice obywali się bez komórek i komputerów. Ja wychowywalem się bez telefonu w ogóle, jak trzeba było zadzwonić, szedłem na pocztę. Tak się składa, że każda z Twoich latającech zabawek jest Ci zbędna, to po prostu fanaberia, towar luksusowy. Przeżyjesz bez nich? Przeżyjesz! Czy to jest powod żeby je opodatkowywać? Nie sądzę, choć niektóre pewnie ładnych parę tysi kosztują więc i wplyw do budżetu byłby spory :P




Nie, nie byłby.
Chyba, że podatek wynosiłby kilkaset tysięcy procent.
Ale tak normalnie to nie.
A dlaczego?
Bo na 40 milionów ludzi lata MWX, ja, Ty no i ... jest nas jeszcze paru... w Polsce pewnie paruset się uzbiera.
I to wszystko.
A komórek jest pewnie 1,5 razy tyle co obywateli.
Dlatego.



Clad pisze:ostatnio czytałem, że mają zalegalizować zioło, żeby łatać dziurę budżetową. Każda metoda jest dobra dla tych matołów, jeżeli cel zostanie osiągnięty.


Matoły nie matoły, na legalizację zioła czas najwyższy, a że powód taki a nie inny to nie wina matołów tylko ... NAS.
To my ich wybraliśmy. Nie Ty, nie ja - OK, może i nie, ale ponad 50% nas tam było.
I nie ma to znaczenia jak się nazywają. Mogą przerżnąć następne wybory... Przyjdą następni i będą robić to samo, a my ich wybierzemy właśnie dlatego.
I znowu przepierdolą kasę na pincetplusy, bo MY tego chcemy.
I znowu przyjdzie kryzys to się blać zapożyczą, żeby zrobić 10% tego co zrobić powinni, bo kasa została przepierdolona już dawno na coś innego - na to czego chcieli wyborcy.

To smutne, ale trzeba sobie zdawać z tego sprawę.
To nie "oni".
To My.
Te matoły to MY.
Jesteśmy narodem matołów i w takim społeczeństwie tak się właśnie żyje.
Nie najgorzej na świecie, ale też nie najlepiej.

armagedon pisze:
aikus pisze:O żesz KURVA ...... zaczyna się....
...
Co się zaczyna?



Boję się ciągnąć ten temat, ale...
... to zależy od tego co masz na myśli pisząc "C-19".
Jeśli Covid-19 ... no to się zaczyna i nic... NIC JUŻ więcej kurva nie napiszę - nie mam już siły na naprawianie świata.
A jeśli raka odbytnicy - to wycofuję to co napisałem - nie mam pojęcia o temacie.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 maja 2020, o 08:29

aikus pisze:... to zależy od tego co masz na myśli pisząc "C-19".


Możel to tylko zwykła semantyka. Pod kodem "C-19" można sobie podstawić cokolwiek, nawet najbardziej przerażające wizje z dziecięcych koszmarów i proroctwa dorosłości. Ja np bardzo się boję, że kiedyś nocą wejdzie ustawa na mocy której rytualnie i w majestacie wyrucha mnie lokalny biskup. Jako praworządny obywatel otrzymawszy z MSW (Ministersto Siura Wielebnego) stosowne pismo z wezwaniem do stawienia się w terminie, już tydzień wcześniej powinienem zacząć się nawilżać. Taki byłoby scenariusz w państwie prawa i sprawiedliwości. Żyję w przekonaniu, że słowa znaczą to co znaczą, no ale jeśli dziś gówno oznacza perfumy, to zaczynam się gubić pojęciowo
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 maja 2020, o 08:59

redb pisze:MWX, z całym szacunkiem ... idąc tym tropem ... nasi rodzice obywali się bez komórek i komputerów. Ja wychowywalem się bez telefonu w ogóle, jak trzeba było zadzwonić, szedłem na pocztę. Tak się składa, że każda z Twoich latającech zabawek jest Ci zbędna, to po prostu fanaberia, towar luksusowy. Przeżyjesz bez nich? Przeżyjesz! Czy to jest powod żeby je opodatkowywać? Nie sądzę, choć niektóre pewnie ładnych parę tysi kosztują więc i wplyw do budżetu byłby spory :P


Nikt Ci nie każe obywać się bez gadżetów.
Państwo na jakimś etapie musi kosić z nas kasę. Sęk w tym, żeby robiło to w sposób nie hamujący rozwoju gospodarczego.
MOIM prywatnym zdaniem opodatkowywanie towarów luksusowych jest właśnie lepsze niż np. zabieranie nam kasy jeszcze zanim trafi na nasze konta. Popatrz, ale tak całkiem szczerze i uczciwie - w jakim % przypadków zmieniasz telefon bo musisz i potrzebujesz jakiejś nowej funkcji. Podejrzewam też że taki mały wzrost ceny nie będzie miał najmniejszego wpływu na sprzedaż tych zabawek. Wystarczy popatrzeć na ajfony - coraz droższe, a łosie kupują coraz chętniej, mimo że w kwestii funkcjonalności nie zmienia się od lat absolutnie nic.
Tak samo uważam też że fajki czy alkohol powinny być zdecydowanie wyżej opodatkowane, jako towary absolutnie zbędne, szkodliwe i powodujące w perspektywie obciążenie służby zdrowia.
I zielsko też, legalne, opodatkowane, pewne, zdrowe, kolorowe.
Heliki również, niech będą opodatkowane. Jak tylko ilość latających będzie na tyle wielka żeby koszty związane ze ściąganiem takiego podatku były mniejsze niż wpływy.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2020, o 09:02 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 14 maja 2020, o 09:00

Artja pisze:
aikus pisze:... to zależy od tego co masz na myśli pisząc "C-19".


Możel to tylko zwykła semantyka. Pod kodem "C-19" można sobie podstawić cokolwiek, nawet najbardziej przerażające wizje z dziecięcych koszmarów i proroctwa dorosłości. Ja np bardzo się boję, że kiedyś nocą wejdzie ustawa na mocy której rytualnie i w majestacie wyrucha mnie lokalny biskup.

Nie wiem czym były spowodowane te Twoje koszmary, ale już nie musisz się bać. Dla biskupa jesteś już za stary ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2204
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 282 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 14 maja 2020, o 09:18

mwx pisze:
redb pisze:MWX, z całym szacunkiem ... idąc tym tropem ... nasi rodzice obywali się bez komórek i komputerów. Ja wychowywalem się bez telefonu w ogóle, jak trzeba było zadzwonić, szedłem na pocztę. Tak się składa, że każda z Twoich latającech zabawek jest Ci zbędna, to po prostu fanaberia, towar luksusowy. Przeżyjesz bez nich? Przeżyjesz! Czy to jest powod żeby je opodatkowywać? Nie sądzę, choć niektóre pewnie ładnych parę tysi kosztują więc i wplyw do budżetu byłby spory :P


Nikt Ci nie każe obywać się bez gadżetów.
Państwo na jakimś etapie musi kosić z nas kasę. Sęk w tym, żeby robiło to w sposób nie hamujący rozwoju gospodarczego.
MOIM prywatnym zdaniem opodatkowywanie towarów luksusowych jest właśnie lepsze niż np. zabieranie nam kasy jeszcze zanim trafi na nasze konta. Popatrz, ale tak całkiem szczerze i uczciwie - w jakim % przypadków zmieniasz telefon bo musisz i potrzebujesz jakiejś nowej funkcji. Podejrzewam też że taki mały wzrost ceny nie będzie miał najmniejszego wpływu na sprzedaż tych zabawek. Wystarczy popatrzeć na ajfony - coraz droższe, a łosie kupują coraz chętniej, mimo że w kwestii funkcjonalności nie zmienia się od lat absolutnie nic.
Tak samo uważam też że fajki czy alkohol powinny być zdecydowanie wyżej opodatkowane, jako towary absolutnie zbędne, szkodliwe i powodujące w perspektywie obciążenie służby zdrowia.
I zielsko też, legalne, opodatkowane, pewne, zdrowe, kolorowe.
Heliki również, niech będą opodatkowane. Jak tylko ilość latających będzie na tyle wielka żeby koszty związane ze ściąganiem takiego podatku były mniejsze niż wpływy.


Nie przeszkadza Ci w tym dokladaniu coraz to wymyslniejszych podatków zenującą gospodarnosc naszego rzadu? Rozdawnicwo, pozlacane krany, fotele warte fortune, prywata, limuzyny, hajs na telewizje publiczna? A maseczki ku.wa szyja i rozdaja za free obywatele. Nie widzisz nic zlego w finansowaniu tego rynsztoku?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 maja 2020, o 09:43

Przeszkadza ale to nie ma najmniejszego związku z tym o czym piszę.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości