Silniki rakietowe na paliwo stałe

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 8 cze 2021, o 09:36

Paczajcie co mi właśnie mój były szef podesłał:



:kopara: :kopara: :kopara:

Tak, że tego...
Myślałem o tym, myślałem i myśląc, że nie wymyślę - odpuściłem, a teraz widzę, że to błąd, bo nawet jak uzyskam tylko 10% tego ciągu z podobnych gabarytów silnika - TO WYSTARCZY!!! ...
... żeby wynieść model na orbitę, odrzucić silnik na spadochronie i wylądować szybując...
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 8 cze 2021, o 16:57

Tak sie składa, ze zająłem sie tematem rakietowym w ostatnią zime. Zyskałem doświadczenia umożliwiające szybką budowe rakiety z wolnym spalaniem, ale takim aby poleciała, no chyba że troche nie wyjdzie i sie wypali nie unosząc sie, przy czym z powodu dużej temperatury spali sie korpus i trzeba robić nowy, oraz rakiety szybko spalającej i tu ciekawostka, poprostu pył saletry z pyłem cukru, bez żadnych karmelków, acha + troche rdzy. Rozcierałem to cegłą na blacie drewnianym:)
Życie jest antymęskie, prokobiece-ginocentryczne.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 8 cze 2021, o 18:58

No tak tak tak - jakieś tam doświadczenia każdy z nas ma, wiadomo, każdy jakieś rakiety / petardy robił, niektórzy robili samochody z silnikami z naboji od syfonu i potem robili tymi samochodami czarne kreski na asfalcie :D:D ... i tak dalej i tak dalej...
... ale to co zrobił ten gość to taki trochę level wyżej, profeska.
No i siłe - jak widać - to swoją naprawdę ma.
A wysadzić w powietrze rakietę która prawie cała się przy tym spali vs rakietę, która wyniesie szybowiec, a sama wyląduje na spadochronie - to trochę też inny kaliber celu...
;)
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 8 cze 2021, o 19:33

No tak budowa czegoś takiego, co znajdzie sie na orbicie, potem okraży ziemie i znowu znajdzie sie w tym samym punkcie i wyląduje obok ciebie, czyli coś na miare ciebie, to napewno nie dziedzina budowania zwykłych rakietek, tak czy inaczej dla mnie było ciekawym osiągnięciem, gdy wkońcu jakaś 15 z koleji rakieta nie tylko oderwała sie od ziemi, ale poleciała jak starship wolno, wysoko i długo pracując, ale to na węglu...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2021, o 11:52

Naczy z tą orbitą to u mnie był ... była przenośnia oczywiście...
Chodziło mi o to, żeby zbudować ... coś w rodzaju wahadłowca, narazie jeszcze bez nawet trochę wiernego odwzorowywania takiego makietowego.
Czyli po prostu skrzydełko z odbiornikiem i serwami (bez silnika), z doczepionym silnikiem rakietowym.
Start
Leci to sobie na powiedzmy jakieś 119 metrów
separacja
silnik ląduje na spadochronie, a ja sobie szybuję tym skrzydełkiem i ląduję tam gdzie chcę - jak szybowcem.


W pierwszej wersji ma powstać wersja z silnikiem elektrycznym - najprostsze i w moim zasięgu do zbudowania.
W drugiej, która teraz mi przyszła do głowy, z prawdziwym silnikiem rakietowym.

Kurde no fajne są takie projekty... dużo ich jest - pewnie życia nie starczy, żeby wszystkie choćby spróbować zrobić, ale fajnie nawet tylko sobie o nich pomyśleć ;)
... i powyimaginowywać, jakby to było...
:D:D
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 cze 2021, o 08:20

Ten gościu to jest mój wymarzony wujek.

Taki co to nie tylko poczęstuje bimbrem albo materiałami wybuchowymi, ale też pokaże jak je zrobić i wytłumaczy dlaczego tak łupie po zastosowaniu. Na dodatek przerobił pół chaty na poligon do eksperymentów ;)

Jak go zacząłem oglądać z 5 lat temu to pomyślałem że pewnie gość szybko zginie w morzu innych para-naukowych kanałów, które pokazują oklepane widowiskowe "eksperymenty" w dużo szybszym tempie i bez zbędnych (gimbazie) tłumaczeń.

A tymczasem wciąż sobie działa i powolutku buduje bazę widzów. Chyba daleko mu jeszcze do "hajsu z jutuba", tym bardziej szacun za włożoną robotę w coraz bardziej profesjonalne produkcje, od początku poparte sporą dawką wiedzy. Nigdy jakoś nie wygrzebałem kim ten gościu jest, ale po sposobie mówienia i przygotowania wygląda mi na jakiegoś zawodowego wykładowcę. Trochę trudno uwierzyć że robi to wszystko tylko pod jutuba.

Jedyne czego mi brakuje to jakiegoś dżołka albo chociaż uśmiechu od czasu do czasu, szczególnie jak robi bardziej odjechane rzeczy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 cze 2021, o 09:55

mwx pisze:Ten gościu to jest mój wymarzony wujek.


O kurde, żebyś wiedział!!


mwx pisze:Jedyne czego mi brakuje to jakiegoś dżołka albo chociaż uśmiechu od czasu do czasu, szczególnie jak robi bardziej odjechane rzeczy.


Może jakiś taki trochę asparger ale dobra, już trudno tam :D:D
Awatar użytkownika
smekes
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 13-11-2015
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy

Postautor: smekes » 12 cze 2021, o 20:20

To w takim razie korzystając że składuje kilka odrzutowców przestarzałej konstrukcji, wyposaże je w odpowiednie dodatkowe silniki

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron