Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 10:24

Forum jest dla użytkowników i każdy użytkownik ma prawo pisać w każdym dziale. Jesli chodzi o zasady, to trzymamy się po prostu zdrowego rozsądku, nie obrażamy nie krzywdzimy a tematy osadzamy w dedykowanych działach. Giełda dedykowana jest sprzedaży i wystawianie na niej przydmiotów wydaje się być jej przeznaczniem :)

W dziale giełda widnieje też regulamin. Nie zabrania on sprzedawania przez nowych użytkowników. Oferty nowych użytkowników potrzebują akceptacji, którą zawsze otrzymują. Także zapraszam na giełde wszystkich niezależnie od czego kolwiek. Jedynie prosimy o nie zamieszczanie ogłoszeń "komercyjnych".

Tak jeszcze od siebie... Klamoty modelarskie i sprzedają i kupują modelarze, którzy na giełdę zaglądają. Po co płacić gdzie kolwiek za wystawienie jeśli można dogadać się w ramach koleżeńskich relacji?

I jeszcze jedno od siebie :) Wiem, że temat giełdy może wzbudzać obecnie różnego rodzaju emocje. Mam wiec tylko prośbę, aby w kolejnych postach koncentrować się nad naszą giełdą i temat "innej" giełdy zostawić w "innej" giełdzie ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 2 paź 2014, o 10:26

Moje zdanie jest takie:
Fora, oprócz wymiany doświadczeń, powinny dawać również możliwość "wymiany" sprzętu, którego one tematycznie dotyczą.
Oczywiście nie do nagminnego handlu zarobkowego, tylko sprzętu używanego, zalegającego, pomyłek zakupowych...
Sam mam już "zmagazynowane" bardzo dużo "przydasi", które kiedyś kupiłem, a po zmianie koncepcji obrastają kurzem.
Dlaczego sprzedaż na forum, a nie poprzez serwisy aukcyjne/handlowe zapewne zapytacie.
A z tego powodu, że po pierwsze jakoś się tutaj znamy wzajemnie, więc jest to bardziej "bezpieczne", a po drugie, trafiamy do "grupy docelowej", która zna zastosowanie, oraz wartość tego co oferujemy.
Nie bez znaczenia jest również to, że korzystając z "forumowej giełdy" nie ponosimy dodatkowych kosztów, które przy "upłynnianiu" tak zwanych "pierdołek" potrafią znacznie obniżyć uzyskaną kwotę...
Nie wiem jak inni, ale ja nie należę do za bardzo bogatych, i możliwość zarówno sprzedaży, jak i zakupu na forumowych "giełdach" jest dla mnie znacząca, i pozwala kontynuować to wspaniałe hobby.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 10:28

Artu, no to nie gadasz tylko wystawiasz :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 2 paź 2014, o 10:28

miruuu pisze: Mam wiec tylko prośbę, aby w kolejnych postach koncentrować się nad naszą giełdą i temat "innej" giełdy zostawić w "innej" giełdzie ;)


Pisałem, o innej rzeczywistości, a nie innej giełdzie :dk:

Oczywiście też wolę kupić od znanej forumowej mordy, co by była możliwość jej obicia w razie czego, niż od anonimowego allegrowicza.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 2 paź 2014, o 10:38

Popieram zdanie Artu. Wstydzić się powinni tylko spekulanci i rekiny giełdowe, ale Ci szybko poczują jaki skutek ma tupot wielu paluszków ;-)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 2 paź 2014, o 10:39

PiotrS pisze:Kolega Aikus widać wziął sobie do serca wytyczne pewnego klasyka (z innej rzeczywistości), więc zamiast na giełdzie forumowej, chce wystawić modelarskie graty na allegro.
A nie nie, to nie tak:) Ja wiem, ze tu jest gielda juz dawno tam zajrzalem, z regulaminem sie zapoznalem - wszystko jak trzeba.
Poprostu od jakiegos czasu sie do tego zbieram ale brakowalo pary zeby zdjecia porobic... jak byla chwila wolna i sie pogoda trafila to wolalem isc na dwor i resztkami sezonu sie cieszyc. To wszystko:)
A w poscie do ktorego jak sie domyslam sie odnosisz - napisalem chyba "allegro lub ogloszenia" i piszac ogloszenia mialem na mysli wlasnie tutejsza gielde:)
Moze faktycznie allegro odpuszcze - po co placic prowizje za cos, za co i tak dostane jakies grosze...

Wszystko jest jak trzeba:)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 2 paź 2014, o 10:40

W uzupełnieniu tego co napisali Miruuu i Wojtekr: tępione były, są i będą działania komercyjne, kryptoreklama i wszelkie formy cwaniactwa czyli np niepodawanie ceny tylko pytanie "za ile to można sprzedać" - w obecnych czasach każdy ma wiele możliwości żeby wycenić swój dobytek a forum nie będzie w tym uczestniczyć.
To tyle. Howgh!
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 2 paź 2014, o 10:47

miruuu pisze:Artu, no to nie gadasz tylko wystawiasz :)

Mirku, łatwo powiedzieć, a trudniej wykonać... Porobić fotki, opisy...
A poza wszystkim, jakoś jestem emocjonalnie przywiązany do tych zbędnych mi "przydasi" :masakra:
Ale kiedyś nadejdzie ten dzień... mam nadzieję, bo jest tego duuuużo, i pewnie wielu Kolegów było by zainteresowanych :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 2 paź 2014, o 10:49

Tu raczej nikt Ci nie da więcej niż Twoje graty są warte (co innego an aledrogo - tam może znajdzie sie jeden z drugim, którego można naciągnąć). Ja jeszcze nie korzystałem z giełdy dosłownie. Tzn. przegladam czasem , czy to na tym forum, czy na tym co mam w sygnie , tak z czystej ciekawości.
Edit. A nie, kupiłem raz opony do auta z giełdy :-)
Także jestem za giełdami wszelakimi
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 10:58

PiotrS pisze:Pisałem, o innej rzeczywistości, a nie innej giełdzie :dk:
Wiem. Ja tylko napisałem w obawię o lawinę późniejszych postów w "temacie" ;)

Artu pisze:Mirku, łatwo powiedzieć, a trudniej wykonać... Porobić fotki, opisy...
Jeśli jesteś androidowy, to wynalazłem jeszcze jedną fajną aplikację "direct upload". Bardzo wygodna sprawa. Robisz foty z tel, klikasz upload i wysyła Ci lik forumowe na maila. Potem już tylko kopiuj wklej na forum. Bez zgrywania fotek na kompa i innych takich. Może pomoże :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 2 paź 2014, o 11:00

Luki35 pisze:Tu raczej nikt Ci nie da więcej niż Twoje graty są warte...

Jakoś tak mam, że zawsze sprzedaję duuużo poniżej ceny zakupu/wartości danego przedmiotu :nono:
Skoro ma leżeć, to niechaj służy komuś innemu, i przynosi Jemu radość :D
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 11:34

Luki35 pisze:Tu raczej nikt Ci nie da więcej niż Twoje graty są warte (co innego an aledrogo - tam może znajdzie sie jeden z drugim, którego można naciągnąć).

Dlatego wolę kupować na giełdach forumowych.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 2 paź 2014, o 16:12

Zastanawiam się czy przy okazji przeglądania różnych działów i wątków nie wywalać w całości wątków starych i niezawierających żadnych ważnych treści. Odchudzenie forum pozwoli łatwiej brnąć przez tematy i szukać ważnych informacji ale za cenę zmniejszenia liczników postów użytkowników. To nie jest kwestia przestrzeni na serwerze czy objętości bazy tylko po prostu stopniowo narastającego szumu informacyjnego...
Wydaje mi się że mało ludzi jest zainteresowanych np spotkaniami z 2013 czy wcześniejszymi...

Chętnie wysłucham wszelkich opinii
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 16:29

Moim zdaniem pomysł bardzo dobry. Przez te kilka lat uzbierało się sporo śmieciowych postów lub tematów, które z czasem stały się kompletnie nieaktualne. Widziałem to robiąc zeszłoroczne porządki...

Same liczniki postów dla mnie osobiście nie mają znaczenia, bo wychodzę z założenia, że piszemy w innym celu niż podnoszenie cyferki :) Gdyby jednak któryś z użytkowników był przywiązany do swojej liczby postów, może puścić mi PW i jego posty będą traktowane z szczególną delikatnością ;)

Co do samej akcji, to wydaje, że po prostu trzeba to zrobić, ale trzeba też dobrze przyjąć kryteria do działania, bo będą miały kluczowe znaczenie. Z jednej strony liczy się merytoryka, z drugiej mamy sporo fajnych postów natury sentymentalnej ;), na przykład fotki ze spotkań modelarskich itp. Dlatego najwazniejsze, żeby dobrze poczyścić.

Na pewno na pierwszy ogień powinny pójść wszystkie krótkie wątki, w których zadane pytania zostały przekierowywane do rozpoczętych wcześniej wątków. Takie wątki łatwo rozpoznać choćby po ilości zawartych w nich postów.
Jest też sporo wątków, które można ze sobą połączyć.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 2 paź 2014, o 18:15

Przyjął bym jednak zasadę, że czyścimy starsze niż .....- bo jak pisał Mirek w tych nowszych jest tez część klimatyczna, która merytorycznie nie wnosi ale klimat jest.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 18:39

To moze na poczatek przejdziemy 2010 rok (pierwszy). Podzielimy sie na czesci a potem wnioski na kolejne...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 2 paź 2014, o 19:30

Artu pisze:Jakoś tak mam, że zawsze sprzedaję duuużo poniżej ceny zakupu/wartości danego przedmiotu :nono:
Skoro ma leżeć, to niechaj służy komuś innemu, i przynosi Jemu radość :D



A to ja, niestety (albo stety mam dokladnie tak samo).
Niestety bo czasem sie trafi jakis glupi zakup nieprzemyslany w przyplywie chwili, polezy pol roku i idzie na gielde. Wiadomo ze w cenie sklepowej sie go nie sprzeda.
Stety - bo to jest kij ktory ma dwa konce - w ten samo sposob bardzo czesto kupuje cos w bardzo dobrej cenie.
Ostatecznie, wiadomo, ze jest to hobby ktore nas wszystkich tylko kosztuje, mniej lub wiecej...
No! Dobra, napisalem sie, to teraz - czas sie zabrac za robienie zdjec:)
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 2 paź 2014, o 20:41

Ja też tak mam, że sprzedaję mocno poniżej wartości przedmiotu. Wychodzę z założenia, że ktoś inny się tym nacieszy.
W tym przypadku powiedzenie, że "leży jeść nie woła" niema zastosowania. W sumie to nawet cieszę się, że przyszły nabywca będzie miał radochę. Tak było z moim pierwszym KDSem. Kolega z Torunia przyjechał po helika. Później często rozmawialiśmy telefonicznie w temacie co i jak. Jak kupować i sprzedawać to tylko na forumowej giełdzie!.
...
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 3 paź 2014, o 08:27

Podbijam temat.

Jak się zrobił duży ruch to naprawdę ciężko ogarnąć co już się czytało, a co nie. Link powinien kierować do pierwszego nieprzeczytanego postu, tak jak robi to link z maila.

I wiem że nie ma kim robić, ale może kiedyś..... 8-)
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 paź 2014, o 08:53

To nie tylko jest kwestia kto i kiedy - trzeba również wiedzieć jak i gdzie.
Modyfikowanie gotowego, standardowego engine PHP (poza samą znajomosćią PHP) pociąga za sobą dodatkowe kłopoty gdy jego wydawca robi aktualizację. Ten problem jest też teraz: aktualny silnik forum ma dość starą wersję 3.0.7 a bieżąca jest wersja 3.0.12. Niestety zrobione były mody ręcznie (na pewno dwa: thanksy i tapatalk) i boję się że uruchomienie aktualizacji automatycznej nadpisze te zmiany i będzie "po ptokach".
Niestety nie znam PHP i boję się w tym grzebać żeby czegoś definitywnie nie zepsuć...
Jak znajdziemy ludzi (najchętniej Wawa i okolice choć to nie mus) to możemy się spotkać i ulepszyć/zmienić forum.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości