Ratunkuuu!!!

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 24 kwie 2019, o 20:31

Ravp66 pisze:nie wiem co o tym sądzić.

Prowokacyjno - sondująca wrzutka i tyle. Jest takich więcej, pewnie z 50% całego netowego newsowego jazgotu.
Chcesz mieć spokój i zdrowie - nie czytaj tego, zwłaszcza samych tytułów.
Artja pisze: W dzisiejszym świecie lepiej mieć dobre papiery.

Pamietacie ten cytat "...Ale ja mam dobry Ausweis". To w trakcie łapanki chyba było, za okupacji jeszcze niemieckiej, przed sowiecką.
A jaka jest teraz ?
Kto odpowie ?
Artja pisze:Właśnie miałem czarnego luda wrzucić Krecikowi do wora z plaskoziemcami i ufoludkami.

Dawaj go tu !
Ale wcześniej jako paszportową deklarację przekonań i wyznania wypowiedz się publicznie nt. wypraw Apollo. Byli na Księżycu, czy odstawili teatr wszechczasów ?
Pany, nie są jajca, ja tu widzę związek i ciągłość... z terażniejszością. No, nie jest różowo, nie nie...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 24 kwie 2019, o 21:50

omcKrecik pisze:Pamietacie ten cytat "...Ale ja mam dobry Ausweis". To w trakcie łapanki chyba było, za okupacji jeszcze niemieckiej, przed sowiecką.
A jaka jest teraz ?

Teraz to musisz mieć świadectwo chrztu i metryke. Jak by Ci starzy dali na pierwsze Align a na drugie Goblin, to byś się tu musiał ostro zwijać spod pręgierza :)

Ale wcześniej jako paszportową deklarację przekonań i wyznania wypowiedz się publicznie nt. wypraw Apollo. Byli na Księżycu, czy odstawili teatr wszechczasów ?
Pany, nie są jajca, ja tu widzę związek i ciągłość... z terażniejszością. No, nie jest różowo, nie nie...

Znaczy się, chcesz z tego zrobić kwestię wiary i domagasz się deklaracji? Na tym poziomie nie ma żadnej dyskusji, bo jak nie ma różowego to spadówa, najpierw pokaż cycki to pogadamy :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 24 kwie 2019, o 22:00

omcKrecik pisze:Prowokacyjno - sondująca wrzutka i tyle. Jest takich więcej, pewnie z 50% całego netowego newsowego jazgotu.
Chcesz mieć spokój i zdrowie - nie czytaj tego, zwłaszcza samych tytułów.


Oj krecik, chyba źle zrozumiałeś moje intencje. hmm
Czytając Twój pierwszy post stwierdziłem, że powyższy link wpisuje się w "płaską ziemię" - przekaz ten sam choć w innej materii.
A czytać należy, ale jak sam zaznaczyłeś ... całość nie tylko tytuły. I właśnie treść artykułu utwierdziła mnie, że idealnie pasuje do tego tematu.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 25 kwie 2019, o 02:54

:D Pasuje, pasuje... Nawet jako wrzuta, to :masakra:
O nie-czytaniu to takie zalecenie asekuracyjne tylko, żeby neuronów sobie nie popalić prądami zwarciowymi.
Artja pisze:Teraz to musisz mieć świadectwo chrztu i metryke.

:? O, kurde... Nie mam... Zamiast do bierzmowania, poszliśmy z kumplami do piwnicy grać w pokera. A tego polewania wodą to zupełnie nie pamiętam. Na religię lubiłem chodzić (ale niekoniecznie trafiać), bo po drodze mogłem sobie zapalić "Ekstra-Mocnego" albo "Caro", były kiedyś takie fajki. Do dziś nie mogę się nadziwić, jak w sumie rozgarnięci młodzi ludzie mogli ze spokojem słuchać tych tekstów. Zwykle to było tak, że rodziciele kazali pójść, słuchać, nauczyć się i uwierzyć na ślepo - moc toksycznej władzy rodzicielskiej wielką jest. I grzeczne głupiutkie dzieci wierzyły. Tak im zostało.
Artja pisze: Jak by Ci starzy dali na pierwsze [...]

Ano właśnie...

Co do różnych teorii spiskowych, to węszę własnie spisek rodzimy na HT. Normalnie spiskowa zmowa milczenia jakaś tutaj o tych Apollo naście... Albo może ja jakiś inny jestem hmm
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 25 kwie 2019, o 06:15

omcKrecik pisze:Co do różnych teorii spiskowych, to węszę własnie spisek rodzimy na HT. Normalnie spiskowa zmowa milczenia jakaś tutaj o tych Apollo naście... Albo może ja jakiś inny jestem hmm

Zasiales ziarno niepewności to teraz zbieraj plony i wyjaśnij czemu tak, a nie inaczej. Tak właśnie rodzą się legendy i powstaje zabobon. Przychodzi kaznodzieja, rzuca w tlum tezę i wybiera sobie rodzynki spośród dowodów i antytez :) Wpuścić takiego w system edukacyjny młodzieży to najlepszy patent na szerszą manipulacje. No więc co byś powiedział dziatwie w ławkach na lekcji o podboju kosmosu? :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 25 kwie 2019, o 11:57

Ja pierdole... znowu??
Przecież już kiedyś wyjaśniałem, że ziemia nie jest ani okrągła, ani płaska!!!
Ziemia jest WKLĘSŁA!!!!
jak popatrzycie na swoje buty to zauważycie, że najbardziej zużywają się na palcach i na pięcie, a w środku są prawie nietknięte!!
A więc ziemia jest wklęsła!!!
Gdyby była płaska - podeszwy zużywałyby się tak samo na całej powierzchni.
Gdyby była okrągła - zużywałyby się najbardziej w środku.
No kuźwa, naprawdę tak trudno na to wpaść??
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 25 kwie 2019, o 14:12

No pewnie, że jest wklęsła. Przecież każdy staw czy jezioro jest najgłębsze pośrodku.
No dobra, a co jest po drugiej stronie ? Wypukłość powinna być, nie ? Chyba, że zgodnie z równaniami Einsteina wklęsłość zakrzywia wypukłość w przeciwną stronę.
Artja pisze: Tak właśnie rodzą się legendy i powstaje zabobon. Przychodzi kaznodzieja, rzuca w tlum tezę i wybiera sobie rodzynki spośród dowodów i antytez

Ja i kaznodzieja :vhappy: ...
Nie rzucam tezy, bo jej nie posiadam. Moc argumentów za i przeciw w moim subiektywnym, ale popartym jakąś tam skromną wiedzą odbiorze strumienia info na ten temat rozkłada się w pobliżu fifty-fifty. Po zneutralizowaniu wiary (wiara to ratunkowe zastępowanie brakujących racjonalnych i uzasadnionych informacji wygodnymi założeniami, zmniejszającymi dyskomfort strachu życzeniami i konfabulacjami, czyli ssanie palca krótko mówiąc) równowaga argumentów zostaje mocno zachwiana, ale po słabszej stronie nadal widnieją pozycje trudne do podważenia.
Wniosek nasuwa się sam - komuś tam pasują te wątpliwości. Nie bardzo łykam poziom wyjaśnień o zagubieniu dokumentacji i technologii z wypraw na Księżyc. Aktualna niechęć bądż niemożność ich ponowienia da się łatwo dużo wiarygodniej wytłumaczyć, choćby wplatając w ściemnianie czynnik ryzyka, które mogą ocenić tylko ludzie wewnątrz NASA. Tu pole do popisu dla ściemniaczy jest znacznie większe i bardziej autorytarne, więc zamknęłoby szybko dyskusję. Ale nie, oni mówią, że zgubili... Pewnie kilkaset kilo albo kilka ton papierów. W wielu kopiach. Mają zawsze prawo utajnić, nie muszą się nikomu tłumaczyć. A oni nadal swoje, że zaginęło wszystko.
Niezła podgrzewka atmosfery... Przecież muszą wiedzieć, że nawet amerykańskie dzieci w to nie uwierzą.

Jak widzicie, nie podpisuję się pod zmową milczenia na HT.

Artja pisze:Zasiales ziarno niepewności to teraz zbieraj plony

Materiały na temat są łatwo dostępne w necie, jest kilka długich filmów na YT. No właśnie, dlaczego jeszcze są i nikt ich nie wywalił hmm
Atmosfera spisku HT zwalnia mnie ze zwyczajowego podziału plonów :mrgreen:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 25 kwie 2019, o 15:10

Krecik obejrzyj "Psy", tam Bogus Linda pokaże ci jak się gubi niewygodne kwity w ilościach hurtowych. W mojej praktyce czasem w rowie albo w jakimś wykopie giną bezpowrotnie papierki w których zapisano politycznie niewygodne rozwiązania techniczne. Opuściły biuro, to najważniejsze ;)
Co zaś do apolla, taki wałek miałby bardzo krótkie nóżki. W sumie byłby to trolling wszechczasów, nawet lepszy niż wniebowzięcie. Tak więc w każdym przypadku chłopaki wykazali się jajami, i niczego więcej od nich nie oczekuję biorąc pod uwagę wpływ ksiezycowego lądowania na moją egzystencję :)
A ziemia jest płaska i leci przez wszechświat na grzbietach 4 słoni stojących na skorupie prażółwia A'Tuina. Prawdziwy problem będzie dopiero gdy gdzieś w galaktyce napotka on żółwice, trzymajcie się wtedy mocno co tam kto ma pod ręką...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 25 kwie 2019, o 15:42

Myślę, że materiały a misji Apollo jak najbardziej mogą być zmanipulowane, co nie oznacza, że hamburgery tam nie były. Gdyby to była ściema, Rosja nie przepuściłaby okazji do zdemaskowania tego. Taki kit byłby baardzo ryzykowny. Na pewno sporo sprzętu tam użytego to tajemnica wojskowa, więc mogli nie chcieć tego dokładnie pokazywać.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 25 kwie 2019, o 22:50

gcze pisze: Na pewno sporo sprzętu tam użytego to tajemnica wojskowa, więc mogli nie chcieć tego dokładnie pokazywać.

Otóż to. Tu jest może kluczyk do zagadki. Tego argumentu w necie nikt nie podnosił. Nie dziwne - HT to nie średnia netowa :mrgreen: :thumb:
Drugie, bardziej dreszczykowe - może wiedzieli, co tam mogą spotkać i pewnie spotkają, więc powstał plan B co do materiałów dla mediów. Nie sądzę, aby zdjęcia i filmy ewidentnie ze studia, nie z Księżyca były czyimś fotomontażem, za gruba sprawa. Macie jakieś pomysły, po co powstały te studyjne materiały foto i video ? I kto je zrobił ? Kubrick "podobno" się przyznał do autorstwa, ale ja z Nim nie gadałem, więc argument żaden.
Artja pisze:Co zaś do apolla, taki wałek miałby bardzo krótkie nóżki. W sumie byłby to trolling wszechczasów, nawet lepszy niż wniebowzięcie.

Zgadza się. Tylko właśnie im większy wałek, tym większe ma szanse przeżycia. We wniebowzięcie bez żadnych poszlak choćby wierzy ponad miliard ludków. Na chwilę obecną jako najmocniejsze "za' widzę:
gcze pisze: Gdyby to była ściema, Rosja nie przepuściłaby okazji do zdemaskowania tego.

Mało tego, ruskie potwierdzają, że widzieli jakąś budkę z colą (znaczy moduł lądownika) na Księżycu. Z kolei NASA opublikowała zdjęcia zaśmiecenia Księżyca przez jankesów ich złomem, które okazały się fake'em. Wyglądają, jak jawna podpucha dla trolli. Japońce zapowiadali lot i fotki z bliska, ale tsunami odwróciło ich uwagę od tematu w ostatniej chwili. Chinole już mieli lecieć bezzałogowo i polecieli, ale z opóżnieniem jak pociąg PKP do Koluszek. Widziałem w necie filmik sadzania ich lądownika (nie mogę znależć, niech ktoś z dobrym łączem poklika), jest tak jak można się spodziewać - kupa kurzu spod silników. Hamburgerom ani pyłek się nie podniósł, nieuniknionego krateru od wydmuchu pod posadzonym już lądownikiem też zero, podpory lądownika czyściutkie... Kurde, antygrawitacyjnie siadali ? Start modułu powrotnego (ten pokazany publicznie z pozostawionej na Księżycu kamery) ni chu chu nie jest z konwencjonalnych silników reakcyjno-masowych, czyli rakietowych. Ani ognia, ani dymka, ani rozdmuchu pyłu. Jest albo mistyfikacją, albo... też jak UFO.
Wygląda mi na to, że to co NASA chce ukryć jest wielkiej wagi, skoro jest cięższe od podejrzeń o wał wszechczasów. Czy tam siedzą takie niedojdy i patałachy, co głupich fotek czy filmu nie potrafili by porządnie sfejkować ? Wypuścili by zdjęcia z Księżyca ze skrzyżowanymi liniami cienia ? Przecież to dzieciak rozpozna.
No i teraz co łatwiej upchać sobie do łba...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 25 kwie 2019, o 23:46

Nie siedzę tak głęboko w temacie, ale czy mógłbyś podać w miarę wiarygodny link do publikacji którejś z szacownych uczelni technicznych na swiecie, która pochyliła się nad tematem. I opublikowała oficjalny raport?
Zobacz, nasz Antonio miał rozmach jak skurwysyn, sypal teoriami i dowodami jak z rękawa. Organizował konferencje, publikacje, dotacje. A tu co, nic?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 26 kwie 2019, o 00:54

Jak na razie nie natrafiłem na żaden ślad takich pochyleń. Nie dziwi mnie to, bo to nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a narazić się można okrutnie wiadomo komu.
Antonio miał rozmach ? On nawet planów sensownych nie przedstawiał, o czynach nie mówiąc.

Co do tzw. świata nauki, do którego chyba przynależą szacowne uczelnie, to mam własne wyrobione zdanie, oparte także na własnych doświadczeniach z rodzimymi instytucjami i poważnymi osobistościami. Gdyby ktoś chciał spojrzeć na stan faktyczny klimatów i osiągnięć tegoż świata, to polecam zapoznać się ze słynną historią odkrycia zimnej fuzji jądrowej, leży prawie cała nadal pod dywanem. Po ogłoszeniu odkrycia i publikacji dość mglistego sprawozdania w wiodących periodykach naukowych przez dwóch miśków, w niedługim czasie odkrycie potwierdziło kilka, potem kilkanaście z najważniejszych instytutów na Świecie. Nobelek dla miśków zapewniony, kasa popłynęła jak Angara, najlepsi mafiosi w ochronie tych miśków...
Tylko, że nie było żadnego odkrycia. Nic nie wymyślili prócz sprytnej ściemy. Sprawa się rypła na wielkiej okolicznościowej gali, miśki się zmyły tylnymi drzwiami. Ten "wnikliwy", co miał czelność zadawać niewygodne pytania na pohybel miśkom, napisał książeczkę o całej tej historii, mam ją zdaje się jeszcze. A całą historię pamiętam, śledziłem natenczas na bieżąco i jakoś nie wierzyłem z prostego powodu - nikt przy zdrowych zmysłach (a takie musiałby posiadać) nie roztrąbił by odkrycia tej wagi, już pierwszy wtajemniczony by go zastrzelił, a tego wtajemniczonego przymknęli by (nie za strzelanie, nie) i wydusili to, co wie o zbawianiu ludzkości.

Jeżeli komuś byłoby mało zdziwka, to polecam jeszcze książeczkę pt. "Błędy nauki". Jest z uwiarygodnieniami na końcu, choć myślącemu nie są IMHO potrzebne. Jednak wielu myślącym pewne fakty mogą nie chcieć zmieścić się w głowie.

Jeżeli ktoś żałuje trudu dla poznania w/w rozjaśniaczy rzeczywistości, to pod ręką jest film/-y znanego i dość rzeczowego Pana archeologa doktoranta z wyprawy do Egiptu i dość wymowne wymiany zdań z jego promotorem, wraz z kuriozalną deklarację pana promotora o zjedzeniu przy świadkach kapelusza jego podopiecznego, gdyby te Jego wywrotowe teorie dotyczące dogmatów nauki okazały się prawdziwe. Grożba i szantaż nieotrzymania doktoratu w przypadku nieodszczekania wywrotowych treści były wypowiedziane głośno i wyrażnie, twarze nie są pozaciemniane.
Wywrotowe teorie były IMHO bardziej pasujące każdemu myślącemu do rzeczywistości postrzegalnej i sprawdzalnej i takimiż się okazały finałowo - prawdą mianowicie. Pomógł przypadek, inaczej dalej trzymano by Nas w ciemnocie na podręcznikowych absurdach. Pan doktorant został doktorem archeologiem, o należnej pod słowem konsumpcji jego kapelusza nic nie wiem.
Pan ten nazywa się (lub używa ksywki) Franc Zalewski, pochodzenia jest wschodniego sądząc po frazeo. Materiałów w necie jest sporo, a rzeczy tam ciekawe pokazuje...
Proponuję oglądać i słuchać do "Miodowego", albo "Welkopopowickego Kozela" z dębowej beczułki :piwo:
Większość przedstawianych i omawianych przez w/w Pana faktów można łatwo sprawdzić samemu własnymi zmysłami, ten Pan jest wiarygodny. Rzadkość...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 26 kwie 2019, o 06:20

Krecik weź Ty może jednak spróbuj się nawrócić na to wniebowzięcia czy tam Wniebowstąpienia... A nie to chociaż w zmartwychwstanie...
To chyba jednak bezpieczniejsze.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 kwie 2019, o 09:00

Ja tam wolę perpetuum mobile - przynajmniej światła w domu nie muszę wyłączać.
Helikoptery
wtrw2
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 02-03-2015
Podziękowano: 1 raz

Postautor: wtrw2 » 26 kwie 2019, o 12:06

W takim razie musisz koniecznie nauczyć się wyplatać GANSY. :) http://pokolenie3000.blogspot.com/p/kosc.html
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 26 kwie 2019, o 12:18

Tutaj nie ma co żartować, to ostrzeżenie dla nas:
http://pokolenie3000.blogspot.com/p/kosc.html
To dobitnie świadczy o tym, że nadmierne używanie hot gluta, może powodować uszkodzenie mózgu :-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 26 kwie 2019, o 13:14

To styczność z prądem powoduje takie schorzenia. Gcze dobrze zrobiłeś, że poszedłes w spaliny. Czy ta kość zadziała w układzie z magnetyzerem na wezyku paliwowym, czy wystarczy ją wrzucić do baku?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 26 kwie 2019, o 13:19

Nie, to działa tylko w powiązaniu z energią umysłu. Zakłada się to na głowę i podłącza do wysokiego napięcia. Mając to na głowie wystarczy patrzeć na silnik, wtedy pali od razu o połowę mniej. Żeby zadziałało skuteczniej, trzeba dobrze uziemić stopy, najlepiej boso stać w wodzie ;-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 26 kwie 2019, o 13:28

Genialne! W konfiguracji star formejszyn to chyba lepiej stać w wodzie po szyję. Wszystkie reaktory tak mają. Można wodę zabarwic popiołem na szaro i już mamy dyskretne sterowanie mocą wysuwaniem rdzenia. Tylko biedny Mirek musi stać cały zanurzony :(
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 27 kwie 2019, o 22:02

Dla bardzo wielu ludzi, którzy akurat uczyli się czego innego (guano to też jest takie "coś innego" ;) ) podstawy elektrotechniki to czarna magia - dosłownie, nie pół żartem. I jako taka wzbudza strach, czasem w stopniu podświadomej paniki. Stopień złożoności zagadnień opisujących odnośne zjawiska jest wystarczający, aby ogarnięcie ich było postrzegane jako niemożliwe, co podnosi wspomniane lęki do kwadratu. Teraz wystarczy już tylko działanie znanego psycho prawa o ludzkich skłonnościach do uwierzenia w wygodne, a odrzucaniu niewygodnego choćby było najoczywistszą oczywistością. Im mniej rozwinięty ludek (prymityw mówiąc prościej...) tym bardziej temu ulega.
A że odsetek tych nieskomplikowanych i przestraszonych ludków w populacji jest znaczny - jakoś tak 90% ostrożnie bym szacował - a w dodatku ma wyrażne tendencje wzrostowe, to nie dziwne, że powstaje piramida internetowych andronów jako obiektów nowej niedogmatycznej wiary i ewentualnej ucieczki od nieciekawej rzeczywistości.
Dla normalnego człowieka to socjopatyczne zjawisko może być niepokojące lub nawet wkur..jące, gdyż jest jasnym obrazem mnogości wypranych mózgów, co może zagrażać egzystencji całego gatunku a średniemu poziomowi egzystencji jednostki zagraża z pewnością.
Te druciane wyplatanki są wymowne, ale kampanie reklamowe (agresywnie natrętne !!!) różnych odkrywczych a zbawiennych cudów, mających rzekomo podnieść w/w poziom przez niemalże eliminację wydatków - odnoszą spektakularne sukcesy. Tak więc jest dobrze, ale nie beznadziejnie, czyjąś głupotą można się nakarmić.
Popatrzcie (bez urazy dla kogokolwiek) ilu ludzi chlupnęło w śmierdzące z daleka bagno kredytów walutowych.
Znajomy prowadzący sklep z elektrotechniką sprzedał w tym roku ponad 200 "oszczędzaczy" prądu :masakra: .
Wiecie, że tego nie idzie wytłumaczyć takiemu "klientowi", że to ściema ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości