Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 407
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 21 maja 2023, o 07:39

@Mwx to chyba trzeba ją dobrze wqrwic hihi. Ja swoje modele trzymam w aucie bezpieczne przed żoną i zawsze pod ręką .
Zybidk
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 21 maja 2023, o 08:15

Albo trzymać wysoko - zanim sięgnie po taboret, jest szansa, że wpadnie jej w ręce coś innego 8-)
@mwx - dobrze, że hantle leżą pod helikami, a nie odwrotnie. Pomyślałem przez moment, że dobrze też używać takich 10 kg, że niby nie podniesie. Ale jak wkurwiona… :vhappy:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 21 maja 2023, o 09:21

Na wk-oną babę nie ma solucji, chyba że zamykać to w pokoju na klucz, ale znajdzie sposób i drzwi wygryzie jak ma gorszy dzień hehehehe :vhappy:

@mwx nie pytam nawet co tam się podziało, ale wygląda źle :?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 21 maja 2023, o 10:06

Nie chce nikogo podpuszczac ani dodatkowo podkurwiac ale ja bym wystawil za kudły za drzwi. I albo to byłby koniec, albo, gdyby np. Mieszkanie bylo jej, koniec byłby taki,ze moglaby do niego wrocic dopiero jakby mnie i moich rzeczy juz w nim nie bylo.. ..
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 maja 2023, o 12:22

kudzu pisze:Albo trzymać wysoko - zanim sięgnie po taboret, jest szansa, że wpadnie jej w ręce coś innego 8-)


Były pod samym sufitem, ale determinacja wygrała z tą drobną niedogodnością :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 21 maja 2023, o 19:34

Złośliwe rozwiązanie to kupienie kolejnej spaliny 700 we full wypasie. "Sorry kochanie popsułaś i musiałem kupić, najbliższe 3 miechy to szczaw i mirabelki więc uważaj następnym razem jak będziesz przechodzić koło modeli" :?
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 21 maja 2023, o 20:54

Adam12 pisze:najbliższe 3 miechy to szczaw i mirabelki

Może nie podziałać, jeśli jest wege hmm
mwx pisze:Były pod samym sufitem, ale determinacja wygrała z tą drobną niedogodnością

Takie niskie te kondygnacje teraz budują... Nigdy mi się nie podobało, ale mieszkanie w kamienicy może mieć sporo zalet jednak.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 maja 2023, o 23:16

Adam12 pisze:Złośliwe rozwiązanie to kupienie kolejnej spaliny 700 we full wypasie. "Sorry kochanie popsułaś i musiałem kupić, najbliższe 3 miechy to szczaw i mirabelki więc uważaj następnym razem jak będziesz przechodzić koło modeli" :?


Mam wolny silnik, tłumiki, serwa, Braina. Tylko nic mi się nie podoba :dk:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 4 paź 2023, o 19:30

To było w niedzielę, ale zapomniałem napisać.

Wylatałem szczęśliwie moją 380ką siedem pakietów - rekord :) A mam tylko cztery sztuki 6S…

Bo tak się złożyło, że zabrałem też tarota z czterema pakietami i skreciłem już w pierwszym locie (bezstratnie - wysunął się pakiet i wypięła wtyczka, bo latałem bez kabinki). I, po pierwsze, miałem okazję przetestować przepompowywanie energii między pakietami:)

image0.jpeg


A po drugie pierwszy raz ładowałem akusy z zapalniczki w samochodzie. Mało komfortowe (moje auto daje tylko 120 W) ale dzięki temu miałem szansę polatać nieco dłużej :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 paź 2023, o 21:19

kudzu pisze:
A po drugie pierwszy raz ładowałem akusy z zapalniczki w samochodzie. Mało komfortowe (moje auto daje tylko 120 W) ale dzięki temu miałem szansę polatać nieco dłużej :D


Uważaj bo w Toyocie jest w gnieździe zapalniczki bezpiecznik termiczny - dłuższe ciągnięcie 120W kończy się wymianą calego gniazda (albo samego bezpiecznika jak umisz trochę lutować - ja kupiłem paczkę bezpieczników i wymieniałem co jakiś czas. Potem dorobiłem sobie gniazdko XT60 w podłokietniku i bezpośrednio na akumulatorze)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 5 paź 2023, o 08:43

Ja w ogóle wypruwam te badziewne gniazda zapalniczek, które są błędem ewolucyjnym, który chyba nigdy nie zostanie naprawiony.
Zastępuję je właśnie gniazdami XT-60.
Na takie gniazda przerabiam sobie też ładowarki do telefonów.
Wygląda tak sobie, ale działa i nie muszę co chwila dopychać łokciem albo wpychać "na papierek" żeby się cholerstwo nie rozłączało.

Nie miałem jeszcze w swoim życiu urządzenia do gniazda zapalniczek, które trzymałoby się w nim co najmniej tak dobrze jak ... zapalniczka.

Stilon jest już drugim samochodem gdzie tak to przerobiłem.
Wyrowadzenie XT-60 prosto z akumulatora to oddzielny temat, ale tak, też to mam zrobione i to z tego miejsca ładuję ewentualnie pakiety na lotnisku (co niestety / stety) zdarza mi się raczej rzadko.

W kolejnym samochodzie też tak zrobię...
... jak tylko wyczaję skąd w tej nie-tesli będzie można pociągnąć mocne 12V ... bo tam kurde wszystko będzie inaczej...


Wracając do Meritum:
Gratulacje Kudzu!!!! Aż serce rośnie jak się tak poczyta jak ktoś przeżywa coś .... czego ja już ... jakoś nie umiem przeżywać... :(
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 paź 2023, o 11:17

Dzięki Wam za zwrócenie uwagi.

Nie wiem w sumie jakie zabezpieczenie mam w Maździe. W pierwszym odruchu zupełnie nie pomyślałem o ograniczeniach gniazdka i zapodałem (wydawało mi się, że zachowawczo) 5A, co na 6S jest niby w limicie, ale uwzględniając sprawność przetwornicy step up to na pewno poleciałem po bandzie (ta ładowarka może łykać max 12A). Zorientowałem się, gdy odruchowo pomacałem wtyczkę, tak kontrolnie, okazała się ciepła, wtedy przypomniałem sobie o limicie 120 W. Na szczęści nić się nie przepaliło, nic nie śmierdziało.

Pomysł z podłączeniem bezpośrednio do aku jest niezły. Nie mam czasu ani ochoty na prowadzenie kabli do kabiny, ale już skojarzyłem, dlaczego droniarz miał podniesioną maskę ;)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 5 paź 2023, o 11:49

Ta, to dość standardowa praktyka.
Ludzie też często po prostu łapią krokodylkami bezpośrednio za klemy akumulatora.
Też niezły sposób, choć trochę prowizoryczny.
Ale wszystko jest lepsze niż te jebane zapalniczki:/
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 5 paź 2023, o 17:11

Bo te gniazda są stworzone do zapalniczki, tam z definicji miało się grzać, no to się grzeją ... nawet jak podłączysz coś innego niż zapalniczka :P
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 paź 2023, o 19:47

redb pisze:Bo te gniazda są stworzone do zapalniczki, tam z definicji miało się grzać, no to się grzeją ... nawet jak podłączysz coś innego niż zapalniczka :P

No tak, bo może to nie zapalniczka nagrzewa gniazdo, a towłaśnie gniazdo rozpala zapalniczkę do czerwoności ;)
Pamiętam, jak te 30 lat temu musieliśmy się ewakuować z samochodu, bo z zapalniczki zaczęły się wydobywać dymy. Od tego czasu w żadnym rodzinnym aucie nie mieliśmy zapalniczki w gniazdku.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 paź 2023, o 23:01

Tam styk jest generalnie wybitnie chuyowy, więc nawet jak ustawisz limit 120W na ładowarce to bądź świadom że realnie pociągnie tej mocy więcej, bo sporo zmarnuje się na grzanie złącza.
Ja na akumulatorze mam po prostu 2 oczka przykręcone do klem i XT60 pośrodku. Kable specjalnie tak krótkie że aż napięte, żeby w razie odlutowania/ataku kuny nie było możliwości wystąpienia zwarcia. Ten od + krótszy niż ten -, żeby nie sięgnął żadnego elementu metalowego nawet jakby został odlutowany/przegryziony przy samym XT60.

Krokodylki potrafią się mocno grzać, bo łapią klemę w bardzo małym punkcie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 6 paź 2023, o 17:35

Wszystko to prawda i generalnie gniazdo zapalniczek, jedyne urządzenie o większej mocy do jakiego jako tako się nadaje to - zapalniczka.
ALE, mogłoby z powodzeniem mimo wszystko nadawać się np. do ładowarki USB.
Mogłóby, ale się nie nadaje.
A dlaczego?
A dlatego, że nikt, no KU4VVA NIKT na tym pieprzonym świecie, kto projektuje wtyczki go gniazd zapalniczek nie robi tego tak, jakby choć raz w życiu widział na oczy i widział jak działa i wygląda to do czego owo gniazdo zostało stworzone, czyli zapalniczka.
W gniazdku zapalniczki są bowiem sprężynki stanowiące zatrzask. Zatrzask, który ma puszczać od wysokiej temperatury (pewnie bimetal).
I TO DZIAŁA!!
Ale absolutnie każda j38ana wtyczka jaką widziałem jest po prostu walcem, który przy odrobinie szczęścia ma jakieś sprężynki po bokach.


mwx pisze:Krokodylki potrafią się mocno grzać, bo łapią klemę w bardzo małym punkcie.


Tak, zgadza się, ale nadal ta prowizorka jest lepsza niż rozwiązanie niby docelowe w postaci wtyczki do gniazda zapalniczek...

Swoją drogą ... trochę mnie zainspirowałeś tymi kunami przegryzającymi kabel i robiącymi zwarcie.
Bo u mnie, ... robiłem to dawno, i wyobrażenie miałem takie, że jest to po prostu metr grubego kabla przykręconego do klem...
.... ale nie!
Na plusowej klemie mam kilka bezpieczników (chyba standardowe rozwiązanie przynajmniej w niektórych fiatach), więc plusowy kabel mam podłączony pod bezpiecznik 25A.
Coś mi tam z instynktu samozachowawczego świtało w głowie jak to robiłem :>

Pytanie czy w razie zwarcia na końcu tego kabla, spadek napięcia na całej jego długości nie będzie wystarczająco duży, żeby nie dać rady wyładować tego bezpiecznika 25A... jeszcze we w miarę sensownym czasie....
....
No cóż... miejmy nadzieję, że się nie przekonam....

(to wcale nie takie nierealne zagrożenie - zdarza się i w instalacjach 230V, przy dostatecznie długim obwodzie z cienkiego przewodu, zwarcie na końcu, instalacja się pali, a prawidłowo działający bezpiecznik - nie wyłącza...Dużo pożarów przez to powstało, chociaż najczęściej przyczyną pożarów są po prostu trzeszczące połączenia...)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 841
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 6 paź 2023, o 18:41

Ja chyba nie ryzykowałbym kabli przykręconych na stałe do akumulatora. Jeśli już, to dwa banany przymocowane jak najbliżej klem, a do tego dodatkowy kabel z bananami na jednym i XT na drugim końcu.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 6 paź 2023, o 19:08

Z kunami to wiedza zaczerpnięta z praktyki - obżarły silikon z kabelka zgodnie z podejrzeniami.
Aktualnie na zimę to zdemontowałem, bo jak się robi chłodniej to jeszcze chętniej te cholery włażą pod maskę.

I tak aktualnie jest czas na nitro.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 24 lis 2023, o 23:09

Dotarła do mnie jakiś czas temu teflonowa taśma ... więc trochę z nudów zapodałem dziś teflon mod do nadajnika. Podchodziłem do tego bardzo sceptycznie ale muszę przyznać, że działa i drągal chodzi jak po maśle.
IMG_20231124_224829498_HDR.jpg

IMG_20231124_225913854_HDR.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości