Kącik akwarystyczny

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 maja 2021, o 11:35

Aha, no i temat Brzanek też już nieaktualny, więc jak się ktoś zastanawiał to ... :dk:
Mówiłem, żeby nie zwlekać :swir:

[...]
- ... i nie oddajemy Brzanek!
- Nie...?
- Nie, no bo przecież, nooo... Ja już się z nimi związałam emocjonalnie... Nie może być tak, że swoich podopiecznych z domu wywalę... Żeby je chociaż Dawo wziął, albo Majki... albo od biedy ktoś z ich znajomych... Ale tak do obcego??
- ... To co stawiamy kolejne akwarium?
- ...
Obrazek



Tak, że tego... no co ja mogę, no co ja mogę... :dk:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 11 maja 2021, o 20:34

No to bajka, musisz pogadać z Agnieszką, bo też bym chciał większy zbiornik :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 12 maja 2021, o 00:15

Ja obstawiam, że Agnieszka się zgodzi, żebym ja miał jeszcze jeden jeszcze większy zbiornik, a nawet pięć.
Tak samo jak Kasia się zgodzi, żebyś Ty miał.
:D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 maja 2021, o 12:20

Czas podbić wątek, bo wyleci z "aktywnych" :D:D

Brzankarnia - narazie tymczasowo na podłodze:
Obrazek

Nowi mieszkańcy w baniaku ogólnym (Endlerki - wczoraj przywiozłem z prywatnej hodowli):

Obrazek

I kolejni w kwarantanie.

Obrazek

Kwarantanne na ślepo potraktowałem Trypoflawiną i chyba dobrze zrobiłem - następnego dnia kondycja rybek JAKBY się poprawiła (mógł im po prostu przejść stres potransportowy - owszem, nie dowiem się już tego).
Ogólnie jest nieźle.
WYkupiłem po 6 sztuk wszystkich piękniczkowatych jakie były w sklepie.
Teraz to akwarium zacznie przypominać MOJE akwarium.

A Brzankarnia - no cóóóż.... Chyba trzeba będzie dokupić jeszcze ze 40 albo 60 brzaneczek :D:D
Będzie akwa gatunkowe - nigdy nie miałem.

:dance: :dance:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 18 maja 2021, o 18:36

Ej no ładny ten zbiornik z brzankami, to ten z mojego linka? :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 maja 2021, o 18:39

No tak no a co... jak mi Majki taki ladny zbiornik znalazl to co ja jeszcze bede wydziwiał...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 18 maja 2021, o 20:04

No fajne :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2021, o 08:16

Fajne.
Fajne w tym świecie jest to, że jak wyciągnąłem np kaskadę Aquaela sprzed 15 lat i okazało się, że potrzebuję do niej wirnika, to bez problemu go kupiłem.
Membranę do pompki powietrza Tetry - tak samo.
Trochę inaczej niż z helikopterami, że to co było trzy lata temu to już stare, niemodne, nikt nie ma, nikt nie produkuje i jak bardzo chcesz to możesz sobie wystrugać na tokarce, CNC albo Ci Mirek wydrukuje, ale weź sobie lepiej kup nowy model.
To jest fajne.

Reszta to efekt skali.
Pierwszy baniak kosztował mnie....
... nie umiem łatwo powiedzieć ile, ale cena samego szkła stanowiła pewnie 10% całości.
Drugi?
Szkło kosztowało mnie tam te 250 złotych, a całość 280 (bo jeszcze piasek dokupiłem).


No ale mniejsza o to.
Update:
Na kwarantannie praktycznie nie ma już lekarstwa... (biologia w filtrze na czuja nie działa zbyt dobrze, więc codziennie podmieniam 50% wody na wodę z dużego baniaka).
Narazie zero zgonów.
Jak myślicie, trzymać to 2 tygodnie, czy skrócić np. do tygodnia?


Trochę ch****o jest w Brzankarni - wczoraj pojawiły się widoczne na teście azotyny.
Podmieniłem 50% wody i dorzuciłem biologię do filtra.
Oczywiście robiłem to wcześniej.
Oczywiście substrat wziąłem z dużego akwa...
... ale substrat był chujowy, bo tylko kamyki z hydroponiki.
Podłoże świeże... no i efekt wiadomy - cykl azotowy w rozsypce.
Brzany na szczęście trzymają się OK, ale ich kondycja jest taka... nooo, do 100% to im trochę brakuje.
Ale myślę, że będzie OK.
Najważniejsze, że mogę podmieniać wodę prawie bez ograniczeń i z każdą podmianą nie tłukę biologii tylko wręcz dorzucam tej właściwej ;)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 19 maja 2021, o 11:17

A może dolej bakterii nitryfikacyjnych, ja kupiłem w Rogatku... Dolewam po troszku przy każdej podmianie aż mi się skończy :) a wtedy to już całe akwarium i filtr będzie w tych bakteriach :D
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2021, o 12:43

Nosz Paaaanie Dawo... oczywiście, że to robie, tylko nie dolewam, a do... dosypuję (?)??
Jakoś nie ufam tym które są w płynie. Jeden mądry gość mi coś tam tłumaczył: w tych wszystkich płynach są bakterie przechowwyane w stanie jakiejś takiej hibernacji w temperaturze poniżej 22*C.
Wystarczy chwila w magazynie z niedziałającą klimą, albo nie daj borze sosnowy w ciężarówce pod plandeką w upale i hibernacja się przerywa, a od tej pory bakterie żyją bardzo krótko.
Nikt nigdy nie wie jak one były przechowywane - butelki nam tego nie powiedzą, bakterie też nie.

Więc ... dużo lepsze są tabletki i oczywiście mam na myśli konkretne: Tetra Bactozym.

Ale - dla uczciwości - NIE WIEM jak to dokładnie działa i nie wiem jak bakterie są przechowywane w tych proszkach (w tabletkach).

Natomiast to się też pokrywa z moimi doświadczeniami.
Tetra Bactozym - działa.
Wszystko inne - niby też, ale czy rzeczywiście działa bardziej niż placebo, to nie wiem.

Przy startowaniu mojego dużego baniaka z płynem Tropicala miałem taką sytuację, że dolałem płynu, amoniak i azotyny zniknęły w oczach, po czym po trzech dniach znowu się pojawiły...
No wypisz wymaluj to co teraz w Brzankarni.
Wrzuciłem trzy tabletki Tetry do filtra i problem po prostu zniknął, akwarium się bujnęło i od tej pory jest cały czas stabilnie OK.

No i ostatnia rzecz: Rogatek...
blać mać... przepraszam, ale napiszcie mi coś co mnie do tego sklepu przekona...
Bo ja jakoś nie mogę.
Na chwilę obecną byłem tam trzy razy i postanowiłem sobie, że więcej nie pójdę.
Może jestem dziwny, ale wolę zapłacić więcej, za towar gorszej jakości, ale być przy tym miło obsłużony i nie mieć poczucia bycia niepotrzebnym i niechcianym natrętem który przylazł i przeszkadza w oglądaniu jutubków albo członek męski wie czego.
I nie jestem w swoim odczuciu odosobniony.

No blać zobaczcie no:

Jacek R.
2 opinie
2 miesiące temu
Szeroki asortyment, niezle ceny, ale obsługa pozostawia wiele do życzenia. Za to nie mogę dać wyższej oceny. Właściciel traktuje klientów bardzo przedmiotów, gdybym tak podchodził do swoich partnerów w swojej pracy, już dawno bym ją stracił. Dlatego radziłbym się zastanowić, bo pewna zmiana nastawienia można całkiem zmienić ocenę klienta. Mnie bardzo odpycha taka przedmiotowosc i wręcz nieuprzejmosc. Osobiście następne zakupy zrobię w innym sklepie. Mam nadzieję, iż ta opinia dotrze do właściciela, bo sklep ma duży potencjał.

EDYCJA po odpowiedzi Właściciela Sklepu:
(Niestety nie znalazlem opcji odpowiedzi na Pana komentarz do mojej opinii).
Z jednej strony bardzo się cieszę, że mój komentarz do Pana dotarł, z drugiej jednak strony bardzo mi przykro, bo z Pana odpowiedzi niestety dochodzą do wniosku, iż nie ma Pan szacunku do klientów, Pana odpowiedź jest bardzo arogancka i w żaden sposób nie próbuje Pan zrozumieć mojego rozczarowania Pana arogancką obsługą. Niestety widzę, że nie jest Pan w stanie przyjąć żadnej krytyki, co jest bardzo smutne. Argument, że skoro asortyment jest szeroki, a ceny niezłe, to o co może jeszcze chodzić klientowi jest bardzo nietrafiony. Szanowny Panie, pragnę zauważyć, że czasy, kiedy dostęponość towaru była jedynym czynnikiem zakupu już minęły na szczęście kilka dziesiąt lat temu. Kontakt z klientem też jest kluczowym czynnikiem, tym bardziej, że nie oczekuję od Pana nie wiadomo czemu, po prostu zwykłej uprzejmości. Następnego dnia po wizycie w Pana sklepie byłem w innym, niedużym sklepie (nie sieciowym) po drugiej stronie Wisły i tam pomimo gorszych warunków lokalowych, mam bardzo miłe wspomnienia, a wystarczyło na prawdę wydawać by się mogło niewiele. U Pana w sklepie poczułem się zlekceważony Pana aroganckim zachowaniem. Trochę zrozumiałbym, gdyby tak traktował klientów najęty pracownik, ale właściciel... Nie przechodzi mi to przez myśl.

Życzę powodzenia w prowadzeniu biznesu! Moja noga już nie postanie w Pana sklepie! Mam nadzieję, że jednak będzie Pan zdolny do chwili autorefleksji i znajdzie w sobie odrobinę pokory. Jak wspomniałem sklep ma bardzo duży potencjał, szkoda to marnować przez własną ignorancję do klienta.

Niestety zmieniam ocenę do jednej gwiazdki po Pana odpowiedzi, gdyż poczułem się jeszcze urażony Pana reakcją na moje odczucia po wizycie u Pana w sklepie.
3
Odpowiedź właścicielamiesiąc temu
Człowiek to się rzeczywiście uczy całe życie. Zawsze mi się wydawało, że jak chcę coś kupić i w sklepie okazuje się, że jest tego szeroki wybór i jeszcze dobre ceny to trzeba się cieszyć. A tu się nagle okazuje, że to nie wystarcza, że jeszcze powinienem od sprzedawcy oczekiwać... hmm.. nie wiem, czerwonego dywanu? Specjalnego traktowania? Może by chociaż o zdrowie zapytał albo adres wziął, by pocztówkę wysłać na święta? Muszę poważnie zweryfikować swoje relacje ze sprzedawcami, bo zdecydowanie za nisko im stawiam poprzeczkę!

A jak już jesteśmy przy złotych radach Panie Jacku to zostawię tu taką sentencję: "Co dajesz, to dostajesz". Pozdrawiam

EDIT
Też sobie oddziale coś tu dopisać. W moim uszczypliwym komentarzu chodziło wyłącznie o to, żeby uzmysłowić Panu, że dostaje Pan to co sam daje. I ma Pan rację, czasu się zmieniają. Sprzedawca nie jest jakimś człowiekiem gorzej kategorii, tylko partnerem kupującego w procesie zakupowym. Jeśli ktoś mnie traktuje na poważnie, to i ja go traktuje na poważnie. Jeśli ktoś ma oczekiwania z kosmosu i uważa, że jestem jakaś małpą w cyrku to niestety nie ma co liczyć na taryfę ulgową. To jest właśnie różnica pomiędzy właścicielem biznesu, a zastraszonym pracownikiem, który wv strachu o naganę od szefa lub zwolnienie nie może okazać własnego zdania.

Nie mam problemu służyć radą i pomocą moim klientom i wielokrotnie już to udowodniłem o czym świadczy wysoka ocena sklepu w niczym nie ustępująca, a nawet czasem przewyższająca podobne placówki. Tym razem jak widać nie zagrało. Nawet ciężko jest mi się odnieść do Pana przypadku, bo w zalewie ogólników, nawet nie wiem o jaką sytuację konkretnie chodzi.



Więcej można poczytać tu:
https://www.google.com/search?q=rogatek ... c115db,1,,,
i polecam zwłaszcza odpowiedzi właściciela - one mówią same za siebie. Bo klienci - wiadomo - są różni.


To blać tak się traktuje klienta? Z taką arogancją się odpowiada na wszelkie negatywne komentarze?
A idźżesz pan w piździec i wsadź sobie w dupę i całą swoją wiedzę i tani i dobry towar.
Nie jesteś pan jedyny na świecie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2021, o 22:25

Update: aktualny stan mojego obejścia akwarystycznego:

Obrazek

Plus brzankarnia - bez zmian na podłodze w sypialni, biologia już ustabilizowana, zbiornik działa, powoli mentalnie przygotowuję się do dokupienia jakichś 20 - 30 sztuk brzaneczek, żeby był komplet obsady ;D
Szczególy oczywiście w albumie, czyli tu:

https://photos.google.com/share/AF1QipP ... BiV2ltSUZn

Tak, są żółwie, Zenek i Tola. Przeżyły podróż z Krakowa, mają się dobrze, ostatnio pobiły się o suszoną krewerkę - film też gdzieś mam, w wolnej chwili dorzucę do albumu.
Wszystko to kurwamać przy minimalnej i zdecydowanie za małej ilości atencji działa i żyje tak, że aż się boję chwalić, żeby zaraz się znowu jakieś gówno nie wyjebało...
W skrócie - jest tak jak lubię, to znaczy, że nie do końca panuję nad wszystkim co się dzieje w całym tym ustrojstwie.
W trochę mniejszym skrócie:
1. chyba mam już trzy mioty black moly - ten pierwszy za chwilę będzie na tyle dorosły, że zacznie się mnożyć.
2. mam młode platek lub mieczyków (nie jestem pewien, bo to tylko oko i ogon :D:D)
3. mam młode czegoś jeszcze... Trochę niewiarygodne, żeby Endlerków, bo one za małe, za młode... Ale tak małe i przezroczyste rybki, że nie sposób powiedzieć co to jest - trzeba czekać aż podrośnie.
4. Młode Tylomelanii rosną i mają się dobrze
5. z eksterminacją Helenek się wstrzymuję... narazie ślimaki ciągle jakoś żyją.
6. powoli zaczyna się pojawiać wykwit glonów w żółwiarni. Pewnie Lampa metahalogenkowa robi swoje - trzeba będzie dokupić Helmutów i wpuścić. Będzie OK. Wszystkie inne ślimaki ... no cóż, raczej w żółwiarni nie mają szans - zostaną potraktowane jako pokarm.
7. Rośliny szaleją, albo zaczynają szaleć.

Kurwanopięknie jest! Do jesieni jeszcze daleko... ale jakby co, to "nakurwiaj pani - jestem gotowy!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 cze 2021, o 22:40

Mały update - póki jeszcze mi się chce. Potem będę się tylko rozkoszował tym co mam i chwalił tym tym którzy mnie odwiedzą:D:D

Otóż...
... otóż kilka dni temu odkryłem, że oto w moim środowisku pojawił się taki oto, nieproszony, acz bardzo mile widziany mieszkaniec:

01 taki oto mieszkaniec 01.jpg


02 taki oto mieszkaniec 02.jpg


Oczywiście jest to nartnik:
https://epochtimes.pl/nartnik-owad-ktor ... em-wodnym/

Skąd on się wziął??
Ano - pewnie stąd, że wbrew wszelkim mądrym głosom, postanowiłem przynieść coś z natury do baniaka.
Konkretnie to ze skraju Mazur, mojej rodzinnej miejscowości LidzbarkaWelskiego - bardzo eksperymentalni przyniosłem ile się tylko dało, aby ostatecznie osiągnąć to:

Obrazek

W korzeniach pewnie były jakieś jajeczka, przetrwalniki - chujwieco, ... w każdym razie włąśnie całkiem niedawno pojawiło się owo stworzonko i w swoim charakterze postanowiło zamieszkać takie strefy mojego baniaka:

Obrazek

Obrazek



Bardzo, ale to bardzo mnie to ucieszyło.
Dołożę wszelkich starań, aby żarcia mu nie zabrakło, żeby miał potomstwo, a jak się nie uda - w przyszłym roku sprowadzę sobie tego więcej!!

Ogólnie - całość wygląda teraz tak:

Obrazek ... i oczy
wiście nie jest to koniec.:D:D


a tak wygląda Brzankarnia:

Obrazek

Trochę aż nadto samopas - przyznaję.
No ale... akwarium gatunkowe to:
1. coś co mam pierwszy raz
2. coś co nie do końca leży w mojej akwarystycznej naturze
3. podłoga w sypialni - nie najlepsze miejsce na prowadzenie takiego baniaka - raczej - na przeczekanie i tak to traktuję.

Tym nie mniej widać wyraźnie, że ...
...
MAM DO ODDANIA ROGATKA!!!
DUŻO!!!

Mogę sprzedać... ale w sumie to chętniej oddam, bo zarobku z tego tak czy siak nie będę miał nic :D:D

A gówniarze, czyli:

o tacy o:

Obrazek

są tak czy siak uprzedzeni, że mają się zbierać do kupy, bo za chwile im kurwidołek zlikwiduję i starzy się nimi zajmą :D:D:D



A to, Zenek:

Obrazek

Albo Tola - nigdy nie wiem.
Z nadprodukcją rzęsy w każdym razie nie mam problemu - pochłoną każdą ilość.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 29 cze 2021, o 23:09

niby nartnik, a wygląda jak skurwiwij :vhappy:

rogatka chetnie przyjmę, bo mój już zeżarty :roll:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 cze 2021, o 00:34

Skurwiwyj - na pewno to on.
Po rogatka - wpadaj kiedy chcesz! Mam do pogadania o odlewaniu i za chuja się nie mogę zebrać żeby zadzwonić...
Wtedy poszedłem spać jak Dawo dzwonił do Ciebie z równie ważną i niecierpiącą zwłoki sprawą, no to ... sprawa moja się sama odłożyła i już członek męski - od tamtej pory się sama odkłada...
WPadniesz po rogatka to się pewnie uda...
Możesz się karnąć na moto. Worki mam, gumki mam...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 wrz 2021, o 13:15

dafuck akwa.jpg


Co tu się...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 3 wrz 2021, o 15:14

No jak to co ... Aquaman.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2021, o 12:25

Dawno nic tu nie wrzucałem, no to proszę:

Obrazek

Obrazek

Trochę się już zagaiło :juppi: :juppi:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 sty 2022, o 21:46

Jakby kto chciał to sianokosy były.
Do oddania:

Moczarka kanadyjska
Kryptokoryna
Nurzaniec
Rzęsa wodna
Mech wodny
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sty 2022, o 21:54

Jak się nikt nie znajdzie może wystaw na jakimś forum wegetariańskim?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 31 sty 2022, o 22:48

Już nieaktualne... Ale będzie znowu za jakiś czas jakbyś chciał.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości