Kto kolwiek widział kto kolwiek wie

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 18:04

Nie zmienia się też to że najwięcej mają do powiedzenia ci którzy generalnie w temat nie są zaangażowani.
Czekam jeszcze tylko aż przyjdzie gumi i powie że paliwo przecież można kupić w każdym sklepie na rogu
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 678
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 21 kwie 2021, o 18:17

:dk: Tzn kto?
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 18:32

kwiatek pisze::dk: Tzn kto?


Ty akurat wiesz że przez za***ny Brexit i to rozporządzenie kupić dobre paliwo nie jest łatwo, a to że gdzieś na allegro wisi jedna zakurzona 10-letnia bańka nitrometanu niewiele zmienia.
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 678
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 21 kwie 2021, o 18:52

Nie myślałem akurat o mnie :D ale faktycznie nie jest łatwo ale jak się chce to do ogarnięcia jak pisałem dziś dotarło do mnie następne 15 l :juppi:
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 18:56

Co nie zmienia faktu że tak na 100% na legalu załatwić tego się nie da aktualnie w Polsce.
Ja wiem że jesteśmy narodem kombinatorów ale mi łamanie prawa nie odpowiada i nie chcę tego robić.
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 678
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 21 kwie 2021, o 18:58

Nie wiem czy złamałem prawo wypelnilem deklarację nie oszukując i podałem namiary firmy do faktury a sklep zaakceptował i wysłał towar
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 kwie 2021, o 19:00

mwx pisze:Nie zmienia się też to że najwięcej mają do powiedzenia ci którzy generalnie w temat nie są zaangażowani.
Czekam jeszcze tylko aż przyjdzie gumi i powie że paliwo przecież można kupić w każdym sklepie na rogu


Czuję się przysrany aż mi w pięty poszło :swir: :swir:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 21:22

kwiatek pisze:Nie wiem czy złamałem prawo wypelnilem deklarację nie oszukując i podałem namiary firmy do faktury a sklep zaakceptował i wysłał towar


Zgodnie z rozporządzeniem masz uzasadnić po co ci konkretna substancja potrzebna do Twojej działalności. Jest nawet wzór oświadczenia.
Trudno powiedzieć kto bardziej nagiął - Ty czy sklep. W każdym razie sytuacja nie jest do końca czysta i wcale się nie zdziwię jak Twój sklep ćpnie taki lewy biznes w pioruny - sam bym się nie bawił w takie coś.

Z oficjalnego źródła mam info że ktoś pracuje nad systemem licencji i pozwoleń dla stowarzyszeń hobbystów ale stopień zaawansowania prac nad tym tematem można określić na gdzieś pomiędzy "w czarnej dupie" a "może kiedyś".

Najfajniejsze jeszcze przed nami, bo od lutego 2022 oprócz zakazu nabywania wchodzi w życie też zakaz posiadania.
No i co - przecież nie wyleję 50l paliwa w kanał, będę przepalał. Gorzej jak sąsiad wkurwiony hałasem i dymem podrąbie mnie w końcu bagietom, albo ta szalona furiatka co kupiła tanio działkę koło lotniska aeroklubowego znowu zacznie się sadzić że jej helikoptery przeszkadzają w szydełkowaniu.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, o 21:30 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 kwie 2021, o 21:29

Jeśli zakaz posiadania będzie obwarowany tak samo jak zakaz nabywania, czyli piszę oświadczenie, że posiadam w celu używania jako paliwo do modeli RC, a tu proszę w PKD mam "modelarstwo zdalnie sterowane" , to ...
... nie no ale ... spoko spoko... już nic nie mówię.
Pokój Bracie!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 21:31

No dobra, ale jaki kod pkd ma "rekreacyjne latanie modelem śmigłowca RC"?

W ramach rozrywki proponuje przeczytać to rozporządzenie. Tam nawet jest opisane jak trzeba składować takie substancje - że pod kluczem, z dala od ludzi, dostęp limitowany i monitorowany itp.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 kwie 2021, o 21:45

mwx pisze:No dobra, ale jaki kod pkd ma "rekreacyjne latanie modelem śmigłowca RC"?


Maciuś... do tej pory było śmiesznie, ale jak naprawdę tak bardzo wszystko jest gówno oprócz moczu, to weź sprzedaj wpiździec te wszystkie modele, kup bierki i dobra jest - tego narazie zakazywać nie mają zamiaru, więc możesz mieć legalnie nawet kilka kompletów bierek w domu. I nawet nie musisz tego rejestrować na Policji.

Gdzie ja napisałem, że w PKD mam "latanie rekreacyjne śmigłowcem RC"?
Chcesz mi powiedzieć, że jak ktoś się uprze to znajdzie na mnie haka?
A...
Dobra.
To Ci coś powiem.
Na Ciebie też.
Myślisz, że nie? Bo nie lubisz łamać przepisów?
To pomyśl jeszcze raz.

mwx pisze:W ramach rozrywki proponuje przeczytać to rozporządzenie. Tam nawet jest opisane jak trzeba składować takie substancje - że pod kluczem, z dala od ludzi, dostęp limitowany i monitorowany itp.


No nie wiem nie wiem... może może....
Zobaczymy za parę lat jak to będzie w praktyce.
Na brak rozrywek nie narzekam, więc czytanie rozporządzenia odpuszczę (ale dzięki za linka).
Tak jak już powiedziałeś, mnie ten problem nie dotyczy... Ja nie jestem prawdziwym mężczyzną... Latam tylko helikopterami na baterie...
Co ja się będę denerwował... lekarz kazał unikać stresu...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 kwie 2021, o 22:48

aikus pisze:, to weź sprzedaj wpiździec te wszystkie modele, kup bierki i dobra jest


Takiego wała. :evil:

Właśnie w tej chwili kupiłem kolejny silnik na to zbrodnicze paliwo :dance:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 kwie 2021, o 23:30

mwx pisze:
Takiego wała. :evil:


:thumb:

mwx pisze:Właśnie w tej chwili kupiłem kolejny silnik na to zbrodnicze paliwo :dance:

No i blać... brawo brawo! :approve: :approve:
Można? Można.
A nie malkontencić i smęcić, że jest ch****o i jeszcze chujowiej będzie...

Będzie co będzie - nikt tego nie wie.
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 678
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 22 kwie 2021, o 05:18

mwx pisze:
kwiatek pisze:Nie wiem czy złamałem prawo wypelnilem deklarację nie oszukując i podałem namiary firmy do faktury a sklep zaakceptował i wysłał towar


Zgodnie z rozporządzeniem masz uzasadnić po co ci konkretna substancja potrzebna do Twojej działalności. Jest nawet wzór oświadczenia.
Trudno powiedzieć kto bardziej nagiął - Ty czy sklep. W każdym razie sytuacja nie jest do końca czysta i wcale się nie zdziwię jak Twój sklep ćpnie taki lewy biznes w pioruny - sam bym się nie bawił w takie coś.

Z oficjalnego źródła mam info że ktoś pracuje nad systemem licencji i pozwoleń dla stowarzyszeń hobbystów ale stopień zaawansowania prac nad tym tematem można określić na gdzieś pomiędzy "w czarnej dupie" a "może kiedyś".

Najfajniejsze jeszcze przed nami, bo od lutego 2022 oprócz zakazu nabywania wchodzi w życie też zakaz posiadania.
No i co - przecież nie wyleję 50l paliwa w kanał, będę przepalał. Gorzej jak sąsiad wkurwiony hałasem i dymem podrąbie mnie w końcu bagietom, albo ta szalona furiatka co kupiła tanio działkę koło lotniska aeroklubowego znowu zacznie się sadzić że jej helikoptery przeszkadzają w szydełkowaniu.

Powiem Ci że do lutego to ja będę szejkiem nitrometanolowym i do końca świata i jeden dzień dłuzej mi starczy :dance: całe oszczędności idą w zapasy :banana: a na sąsiadow też mam haka :dance: jak to mój 6 letni syn mówi nieważne tata kto wygrywa liczy się dobra zabawa i tego się trzymajmy :thumb:
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 22 kwie 2021, o 06:46

Richard Fish powiedział kiedyś "Nie chodzi o to by wygrać. Chodzi o to, by iść po trupach."
:D
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 8 cze 2021, o 17:47

Jeżeli jeszcze ktoś zastanawia się nad PV, to śpieszcie się bo od stycznia nowe zasady.
https://www.gramwzielone.pl/energia-slo ... kUdrfP5D-s
A kto nie lubi czytać https://www.youtube.com/watch?v=6oMPv_-lx4c
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 cze 2021, o 20:02

Czytałem o tym dzisiaj bo się zastanawiam. No i nie kumam jednego - te zasady będą dotyczyć wszystkich, czy tylko nowych prosumentow?
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 8 cze 2021, o 20:28

Od 1.01.2022 osoby które uruchomią instalację PV nie będą prosumentami, ale producentami energii którzy sprzedają nadwyżkę ze stratą i kupują niedobór w standardowej cenie.

Jest teoria spiskowa, że nasi wspaniali rządzący najpierw zachęcili ludzi do budowania PV (program mój prąd) teraz ustawą zachęcą tych samych ludzi do programu mój prąd v2/v3 który zachęci do zakupu banków energii.
Jeżeli ustawa wejdzie w życie https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 8#12792158 to na pewno zatrzyma falę powstających instalacji PV.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 8 cze 2021, o 20:32

mwx pisze:Czytałem o tym dzisiaj bo się zastanawiam. No i nie kumam jednego - te zasady będą dotyczyć wszystkich, czy tylko nowych prosumentow?

Nowych. Ja wierzę w elektroników. Nie będzie żadnej nadprodukcji. Nadprodukcja pójdzie w grzałkę w bojlerze :) Układ przełączający i cześć. Choć nie wiadomo, bo okazuje się, że wiatraki mogą się wyłożyć. Niemieccy naukowcy "odkryli", że wiatr po przejściu przez wiatrak traci energie i 4 rząd śmigieł może nie ruszyć :) No i z zapylaniem w bezwietrznej pogodzie może być problem :) Do tego nie trzeba raczej doktoratu :) Ale może jakieś granty na badania były :dk: Zaczynam wątpić w ten świat :gas:
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 cze 2021, o 22:32

Czyli co, opłaca się jeszcze zakładać panele czy już nie?

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości