DroneRadar

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 28 wrz 2023, o 19:26

Ja znowu wolę aplikację. No ale to kwestia gustu. Minus taki że nie ma transmisji dwukierunkowej. Czyli nie wyświetli ci się akceptacja check-in. No ale ja raz tego użyłem więc dla mnie to mało zmieni. Wydaje mi się że troszkę więcej klikania jest żeby sprawdzić np strefe.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 wrz 2023, o 19:57

MacGyverek pisze:Ja znowu wolę aplikację. No ale to kwestia gustu.


Nie kwestia gustu, tylko kwestia powszechnego niedojebania umysłowego wśród webdeveloperów którzy nie ogarniają jak się robi strony www tak, żeby odpowiednio działały na urządzeniach mobilnych, czego efekt jest taki, że z większości stron istotnie nie da się korzystać na telefonach albo korzysta się cholernie trudno.

Jest to wprost porażające jakich rozmiarów dosięgła ta patologia.
No a że wszechświat nie znosi próżni, to pojawiła się moda na aplikacje, bo te z kolei robi się mega łatwo... i tak sobie żyjemy we wszędobylskim gównie.
:wall:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 28 wrz 2023, o 20:16

No tak. Odpal sobie mediaxpert na telefonie. Może trzeba mieć najnowszego iPhona by to ogarnął płynnie. Jeszcze te okna wyskakujące itp. Masakra.

Odnośnie aplikacji to też nie jest łatwo. Trzeba zrobić aplikacje na 2 systemy, dodatkowo supportowac przy kolejnych wersjach API. Wersja webowa jest bardziej uniwersalna - będzie działać na każdym sprzęcie.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 28 wrz 2023, o 20:39

W tym konkretnym przypadku też mi apka bardziej pasuje.

Ale wolę przez www, niż pocztą czy faxem!

A co do tego, że aplikację trzeba utrzymywać dla różnych systemów i ich wersji - przeglądarka i jej wersja też nie jest obojętna.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 wrz 2023, o 23:02

Widzę że się spóźniłem z newsem - https://www.pansa.pl/nowe-zasady-zglasz ... -w-polsce/
Anyway DroneRadar (raczej) ostatecznie zakończył swój żywot. Szkoda... Mamy stronkę, z dwojga złego dobrze że nie maile lub telefon.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2023, o 08:52

docelowo powstanie apka, jeszcze będzie normalnie
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 wrz 2023, o 09:10

Apkę wolą Ci, którzy nie wiedzą jak wygląda i jak działa POPRAWNIE zrobiona strona www.
Reszcie jest to w najgorszym razie obojętne.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2023, o 09:24

może będzie apka i strona dla Aikusa równolegle :dk:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 wrz 2023, o 09:29

Szkoda tylko, że jeśli mamy prawo unijne które wprowadza regulacje, to nie wprowadza jednolitej aplikacji/stronki dla wszystkich państw członkowskich. My nakazujemy ale kazdy sobie .... coś tam skrobie
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 wrz 2023, o 10:14

mwx pisze:może będzie apka i strona dla Aikusa równolegle :dk:


Jak strona będzie taka jak ta testowa, a apka lepsza to oczywiście, że zainstaluję apkę.
Nie jestem masochistą, a nawet gdybym był, to raczej nie tego rodzaju cierpienia bym preferował.


MacGyverek pisze:Szkoda tylko, że jeśli mamy prawo unijne które wprowadza regulacje, to nie wprowadza jednolitej aplikacji/stronki dla wszystkich państw członkowskich. My nakazujemy ale kazdy sobie .... coś tam skrobie


A to akurat prawda, aczkolwiek dzięki temu, że regulacje UE są dość ogólne i wysokopoziomowe, mamy możliwość wprowadzenia dość liberalnych przepisów, co PONOĆ nie w każdym kraju ma miejsce.
Jeszcze inna sprawa, że chyba nie ma takiego państwa na świecie, żeby nie było tam latane i docelowo przepisy będą MUSIAŁY być ujednolicone... No nie ma bata, będzie musiało tak być.
Jednocześnie, ponieważ, modelarze na całym świecie dość głośno krzyczą (i słusznie), że zbrodnią jest wrzucanie do jednego worka wszelkiej maści dronów i modeli RC, to może doczekamy się rozróżnienia przepisów dla modeli i dla wielowirnikowców.
... bo nie jest prawdą, że tego nie da się zrobić.
Każdy zdrowy na umyśle człowiek jest w stanie bez problemu rozróżnić drona, samolot i helikopter, a skoro tak, to znaczy, że algorytm rozróżniania tych typów statków powietrznych istnieje.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 29 wrz 2023, o 13:32

Nie wiem Aikus, czy to wszystko jest do końca takie oczywiste. Definicja drona jest bardziej ogólna niż wielowirnikowiec bo i samolot i helik rc się w niej mieszczą a sam chyba użyleś właśnie tego słowa zamiennie z wielowirnikowcem. No i tu się robi zamieszanie bo my się wkurzamy, ze heliki to nie drony, droniarze nie chcą mieć nic wspólnego z helikami a parapety to parapety (do żadnej z grup nic nie mam :P). Jakbyś nie chciał tego rozgraniczyc to granica jest płynna, np. Ospray to co to jest, helik czy samolot? Rok temu chyba pokazywaliście jakiś projekt nowego helikopteraz to miał chyba jakieś śmiglo w dupie jeśli dpbrze pamiętam, a Chinook to wielowirnikowiec czy nie? Nie zrozum mnie źle ale jak by tego nie zdefiniować to zawsze ktoś wyjdzie po za, jak choćby quadrokopter ze zmiennym skokiem łopat.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2023, o 14:15

To przede wszystkim nie ma żadnego znaczenia. Każdy z tych sprzętów jest jakąś tam masą poruszającą się w przestrzeni powietrznej, zdolną uszkodzić przedstawicieli GA, albo kogoś na ziemi.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 wrz 2023, o 15:42

redb pisze:Nie wiem Aikus, czy to wszystko jest do końca takie oczywiste. Definicja drona jest bardziej ogólna niż wielowirnikowiec bo i samolot i helik rc się w niej mieszczą a sam chyba użyleś właśnie tego słowa zamiennie z wielowirnikowcem.


Tak, zgadza się, moja wina.
Drony to:
- wielowirnikowcem
- samoloty
- helikoptery
- szybowce

Tyle jeśli chodzi o definicję prawną i encyklopedyczną.

W mowie potocznej dron to wielowirnikowiec, a 95% współczesnych lataczy nie ma pojęcia o innych latadłach niż wielowirnikowce.


redb pisze:No i tu się robi zamieszanie bo my się wkurzamy, ze heliki to nie drony, droniarze nie chcą mieć nic wspólnego z helikami a parapety to parapety (do żadnej z grup nic nie mam :P). Jakbyś nie chciał tego rozgraniczyc to granica jest płynna, np. Ospray to co to jest, helik czy samolot?


Dobra, tak, w przypadku Ospreya jest to pewien problem, ale komą, kiedy widziałeś RC Ospreya?
Tak właśnie powstają prawne patologie przez które potem wszyscy cierpimy, nie tylko w naszej branży.
Poza tym: skoro już naprawdę tak, to super: odpowiedź jest prosta: FPV.
I to, tak naprawdę jest już wdrożone i rozgraniczone bardzo ściśle i restrykcyjnie (inna sprawa jaka jest na ten temat świadomość i jak jest przestrzegane).



mwx pisze:To przede wszystkim nie ma żadnego znaczenia. Każdy z tych sprzętów jest jakąś tam masą poruszającą się w przestrzeni powietrznej, zdolną uszkodzić przedstawicieli GA, albo kogoś na ziemi.


Owszem, podobnie jak siekiera, pocisk z broni palnej, laser, moździerz, czy choćby zwykły latawiec.
Ale z jakiegoś powodu naruszenie przepisów lotniczych przy użyciu w.w. podlega pod inne przepisy niż naruszenie przepisów przez drony.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2023, o 17:46

Moje siekiery osiągają chyba dużo mniejszy hangtime i pułap niż Twoje :dk:

Latawce też obowiazują ograniczenia.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2023, o 23:00 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 wrz 2023, o 18:56

A gdzie logika w definicji FPV?
- latasz w goglach - FPV
- latasz dronem patrząc w ekran telefonu - LOS
- latasz patrząc na model - LOS.
- latasz FPV w goglach z obserwatorem - LOS.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 wrz 2023, o 22:53

Jaki to ma związek z droneradarem czy podobnymi? hmm
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 wrz 2023, o 00:01

Taki sam jak definicja drona z dronradarem ;) Czyli żadna ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 30 wrz 2023, o 00:04

Nie no bo już myślałem że może pojawiło się jakieś rozróżnienie przy zgłaszaniu lotów, na siekiery, fpv, vlos itp
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 wrz 2023, o 00:16

FPV wogole lepiej nie zgłaszać, bo to juz stało się nielegalne, nawet jak masz nsts01. W otwartej możesz jeśli masz obserwatora i drona do 250g. Powyżej tej wagi jak chcesz latać w mieście to lepiej nie zgłaszać ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 wrz 2023, o 06:46

Tak to jest, jak polityka wpierd@ala się tam, gdzie nie powinna: Druga strona medalu
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości