hmm czemu... - Silniki Axial FLux

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 paź 2021, o 18:14

W nowych też tak bywa / jest.... jak i w starych - mniej lub bardziej.
Słowo-klucz to "oprócz roboty".
Nie przeskoczysz...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 paź 2021, o 22:18

aikus pisze:Niewymienne łożyska?
Bo teoretycznie oficjalnie założenie jest takie, że te łożyska NIE MUSZĄ być wymieniane przez 10 lat.
I o ile to jest zgodne z prawdą, to dla mnie jest OK, bo jeśli pralka wyrobi 10 lat, to swoje wyrobiła.
I wszystko jest względnie OK, jeśli np. pralka ma gwarancję producenta na te 10 lat (są takie pralki).
No albo niech ma na 5 - zależy za ile, zastanowię się.
Jeśli mniej - to ja takiej pralki nie kupię...
... i już.


Tylko o gwarancję/hajsiwo tu chodzi? A to że przez ten kretyński/chamski zabieg projektanta na złomie wyląduje 56kg elektrośmiecia, który z eksploatacji wyłączyła niesprawność tylko jednego z 500 elementów?

Takie akcje producentów powinny być nielegalne. UE nie pozwala nam grzebać w uszach plastikowymi patyczkami, a puszcza bokiem taki wałek - tego nie rozumiem.

W US&A trwają właśnie rozmowy dotyczące "right to repair", głównie związane z perfidnym podejściem do postarzania produktów przez firmę sadowniczą i jej podobne.
Może jest tak, że niestety to rządy muszą naprowadzić producentów sprzętu wszelakiego na normalne tory, skoro my pozwalamy im tak się rąbać bez nawilżenia i uważamy że to w sumie jest całkiem spoko

Jako nerd/świadomy user zagłosowałem ostatnio portfelem przeciwko temu scamowi. Ba - jednym ruchem wykresliłem z listy wszystkie modele od Homeopatycznego Roberta, bo wkurzyli mnie swoim upodobaniem do tego rozwiązania. Na dodatek nie wierzę w homeopatię.

Ale wiemy jak jest - mało kto myśli/wie o takich sprawach. Ważniejszy jest kolor drzwiczek i gama polifonicznych dzwonków na koniec prania - tym łatwo jest sprzedać sprzęt celowo wyposażony w wadę fabryczną.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 8 paź 2021, o 00:13

mwx pisze:Tylko o gwarancję/hajsiwo tu chodzi? A to że przez ten kretyński/chamski zabieg projektanta na złomie wyląduje 56kg elektrośmiecia, który z eksploatacji wyłączyła niesprawność tylko jednego z 500 elementów?


Oczywiście!! O to przede wszystkim.
Ale te łożyska NIE PADNĄ, jeśli będą miały gwarancję na 10 lat.
;)
I o to chodzi.

mwx pisze:Takie akcje producentów powinny być nielegalne. UE nie pozwala nam grzebać w uszach plastikowymi patyczkami, a puszcza bokiem taki wałek - tego nie rozumiem.


Touche.
Za mało wiemy.

mwx pisze:W US&A trwają właśnie rozmowy dotyczące "right to repair",


W UE też się za to biorą.
Nie cała UE jest na wskroś głupia...
... tak samo jak i nie całe USA na wskroś mądre (no bynajmniej).

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości