Sonda - jeszcze raz

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 paź 2021, o 04:38

Bo o tym programie - nigdy za dużo.
Na początek - wklejka z tego co dziś, nie wiem, może z okazji pierwszego życiowo pozytywnego dnia roku 2021 zaproponował mi YT (mniejsza o to, co mam na myśli z tym życiowo-pozytywnym - może innym razem), a mianowicie, film sprzed prawie roku, a szkoda... Szkoda, że tak późno dowiedziałem się o jego istnieniu (ale cóż - algorytmy Jutuba czy Googla to nie dzieło Boga, tylko nasze - ludzi, więc wiadomo - niedoskonałe, acz doskonalące się - że tak to nie do końca trafnie ujmę)



I tylko jeden mały drobiazg, który z perspektywy czasu zdaje się mieć przeogromne znaczenie.
Otóż... No ale po kolei.
Sonda, to program który towarzyszył mi od zawsze.
Od zawsze oglądał go mój dziadek, od zawsze oglądał go mój ojciec, od zawsze oglądałem go ja.
I pamiętam jak dziś, ten dzień, kiedy zupełnie przypadkowo, w jakichś radiowych wiadomościach usłyszałem o wypadku, w którym zginęli twórcy Sondy.
Kiedy Ojciec wrócił z trasy, jakoś tak ... odruchowo zadałem mu retoryczne pytanie, czy już wie...
... Bo często w trasie słuchał radia.
... ale nie, tym razem słuchał muzyki z kaset...
- wiesz już ...?
- Ale co...
- No ten... wypadek był...
- Jaki wypadek..?
- No ... mówili w wiadomościach... Ci co Sonde prowadzili... to nie żyją...
- Co??
- No Sonda... Taki program w telewizji...
- No wiem przecież...!!!
- No... To nie żyją!!
- Kurek i ten drugi??
...
Otóż to.
Pamiętam jak dziś.
Tak powiedział Mój Ojciec.
"Kurek i Ten Drugi"....
Nie umniejszając jakby zasług Kamińskiego... No bo jasne, szacun dla obydwu, wiadomo i w ogóle...
... ale dopiero dziś, dotarło do mnie, DLACZEGO, był Kurek i był "Ten Drugi".
...
A zupełnie na marginesie, jakby znak czasu, jak znamienny dla "naszej branży" był ostatni wyemitowany odcinek Sondy...
Echhh... Kto by pomyślał...

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości