kącik HORD - czyli Heli-teamowy Ośrodek Ruchu Drogowego

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 1 gru 2021, o 03:03

mwx pisze:Oo takie. Od razu przemawia do rozsądku - konkrety, bez pierdolenia o szczególnej ostrożności, czy dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Bez konieczności zapamiętywania policyjnego taryfikatora.

andys-law.png
Jakiś niski ten taryfikator. Pewnie workersy z Meksyku, Porto Rico...

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 gru 2021, o 10:59

aikus pisze:
Ramotny pisze:A to co aikus piszesz "mam pierwszeństwo na moim pasie" jest prawdą O ILE INNE ZNAKI nie stanową inaczej (choćby "suwak").

Suwak to co innego.

Nie chodzi mi o suwak tylko o priorytet znaków poziomych, pionowych, świateł, ludzkich itp. Zasady ogólne są najniżej w hierarchii i obowiązują jeśli nie ma innych nadrzędnych - np trójkątów, znaków suwaka itp...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 gru 2021, o 13:34

No tak, ja rozumiem, ale wyobraz sobie policjanta stojacego na srodku pustej, prostej dwupasmowej drogi i kierujacego ruchem....
To nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 1 gru 2021, o 13:45

Kodeks Drogowy i jego przepisy to jedno a tfurczość drogowców na asfalcie to insza inszość.\
To co w KD wydaje się rozsądne i logiczne (bo to przecież spisane na papier reguły wynikające z praktyki i zdrowego rozsądku) a to co z tego wynika w rzeczywiśtości (jak choćby "choinki" znaków nie do ogarnięcia wzrokiem w czasie jazdy) to zupełnie druga sprawa.
Trzeba podchodzić z zasadą ograniczonego zaufania - czegoś nie rozumiem lub nie wiem - zwolnij i się rozejrzyj.
BTW ostatnio w necie pojawiło się mnóstwo filmów, szczególnie z okolic Olsztyna, Ostródy, z filmami z drona jak smerfy łapią ludzi za niezatrzymanie na STOP-ie przy czym widoczność tam jest ZNAKOMITA I DALEKA czyli STOP (bezwzględne zatrzymanie) jest zbędny. Ale co poradzisz...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 gru 2021, o 16:55

Ramotny pisze:Trzeba podchodzić z zasadą ograniczonego zaufania - czegoś nie rozumiem lub nie wiem - zwolnij i się rozejrzyj.


ZAcytuję Cie jeszcze raz:
zwolnij i się rozejrzyj.

I jezscze raz:

zwolnij i się rozejrzyj.


... a nie dawaj ognia.



Ramotny pisze:BTW ostatnio w necie pojawiło się mnóstwo filmów, szczególnie z okolic Olsztyna, Ostródy, z filmami z drona jak smerfy łapią ludzi za niezatrzymanie na STOP-ie przy czym widoczność tam jest ZNAKOMITA I DALEKA czyli STOP (bezwzględne zatrzymanie) jest zbędny. Ale co poradzisz...


Nie no oczywiście.
Znaczy tak: jedna sprawa, to mandat, który bezwzględnie Policja musi wystawić. POlicja jest organem wykonawczym. KOniec kropka.
Druga sprawa, to że mi przysługuje prawo odmowy przyjęcia mandatu i sprawa trafia do sądu.

Trzecia sprawa, to wniosek do lokalnego zarządu dróg o usunięcie znaku.

Sam niedawno wnioskowałem o POSTAWIENIE znaku / wybudowanie hopki / postawienie fotoaradaru. Mniejsza o to gdzie i w jakiej sytuacji, ale byłem zaskoczony tym jak to jest proste i jak bardzo urzędy są ogarnięte w tych sprawach.
Naprawdę - w ciągu dwóch tygodni dostałem odpowiedź, że wysłałem pismo do złego urzędu i że już przekierowują.
W ciągu kolejnych dwóch, kolejną konkretną, merytoryczną odpowiedź, że i tak planują tam zmiany organizacji bla bla bla i że cierpliwości, będzie, niebawem.
Byłem całkowicie ukontentowany przebiegiem sprawy.

No i teraz tak, oczywiście jest to mocny overkill, (bo wystarczy się stosować do znaku, nawet bezsensownego) ale podejrzewam, że po takim załatwieniu sprawy, byłaby w sądzie możliwość anulowania nawet ostatecznie zasądzonego i zapłaconego mandatu.
W sądzie należy się oczywiście podeprzeć toczącym się właśnie postępowaniem w sprawie zasadności znaku.

Czy by mi się chciało - nie wiem, ale biorąc pod uwagę ile kosztowało mnie wysłanie jednego pisma do urzędu przez EPUAP to myślę, że bym przynajmniej spróbował (tamta sprawa zajęła mi w całości nie więcej niż godzinę przed kompem).

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości