Strona 1 z 1

Wilga Draco - wywiad

: 9 gru 2024, o 15:50
autor: Piotr_T
Co to jest Wilga Draco to chyba wszyscy wiedzą i kojarzą Mike Pateya. Dla mnie klasyczna gwiazdowa Wilga (choć rzędowa Wilga 2000 również) to piękny samolot, o ponadprzeciętnych właściwościach lotnych i co w tym też ważne, nasz, polski. To, co zrobił Patey (włożenie do Wilgi 2000 turbopropa o mocy 680 KM) tylko pokazało jaki jest rzeczywisty potencjał tego płatowca. Dlatego bardzo ucieszyła mnie informacja, że Airbus przejął prawa do Draco i że taka, bądź co bądź nadal Wilga, będzie znowu produkowana w Polsce, seryjnie, a dziś przeczytałem sobie taki oto wywiad - https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/ ... lapilotapl

Dla mnie super!!! :D

Pozdrawiam,
Piotr.

P.S. Aż korci, żeby kupić sobie taką w wersji RC, wystarczy nawet ta mała, 800 mm rozpiętości. Widziałem jak to lata, bardzo fajny model, mimo że dość drogi jak na takie "mikro" ;).

Re: Wilga Draco - wywiad

: 9 gru 2024, o 19:50
autor: aikus
... i takie właśnie wieści, to jest coś to mój tlący się żar miłości do lotnictwa może rozbuzować na nowo.

Pozbyć się w końcu tego Twinstara ze ściany, choćby oddać komuś za free, kupić porządnego bushplane'a.... dalej jakoś poleci!
brzmi jak plan...
Do wiosny trochę czasu ;) :thumb:

Re: Wilga Draco - wywiad

: 9 gru 2024, o 20:50
autor: Piotr_T
Dokładnie o tym samym myślę :-).

Pozdrawiam,
Piotr.