Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2019, o 20:06

gcze pisze:Toszkę by wypadało, bo na serio XK110 latająca popierdułka, nie ma z tym żadnego problemu, z krzywymi bijącymi łopataki, połamaną kabinką i bez żadnego wczuwania się w jakiś tam procedury logowania.
Latam tym mikruskiem, w dowolnym momencie zapinam tryb 6g i mam niezawodny autolevel, tutaj pierwszy raz użyłem w sielankowych warunkach (model w stabilnym zawisie) no i co tu gadać, kompletna kompromitacja :-)


Nie dawno o tym gadaliśmy, MWX dużo i mądrze tłumaczył.. ale serio, nie chce mi się tego szukać ani powtarzać, a MWXa nawet nie śmiałbym prosić...
Nie wnikając w szczegóły zapewniam cie, że gdybyś włożył autolevel z tego bzyczka do gauki to nie byłbyś zadowolony z jego "genialnego" działania.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 1 kwie 2019, o 20:10

aikus pisze:@Wind, Nie, nic nie zoptymalizowali i nie zoptymalizują. Nie można softem nadrobić ograniczeń sprzętowych i technologicznych.


Ale myślisz lub wiesz, że nasze Brainy mają gorszy sprzęt niż zabawkowy K110 czy inne tanie mikro fbl-e na przykład w trex 150x??
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 1 kwie 2019, o 20:15

aikus pisze:Nie dawno o tym gadaliśmy, MWX dużo i mądrze tłumaczył.. ale serio, nie chce mi się tego szukać ani powtarzać, a MWXa nawet nie śmiałbym prosić...
Nie wnikając w szczegóły zapewniam cie, że gdybyś włożył autolevel z tego bzyczka do gauki to nie byłbyś zadowolony z jego "genialnego" działania.


Ale tutaj to była 250, sporo większa od k110, ale nadal przerośnięty komar. Do zachowania w locie nie mam żadnych zastrzeżeń, wisiała aż nienaturalnie stabilnie, jak zabetonowana.
Pogrzebię w ustawieniach, może coś tam jednak namieszałem i sprawdzę zaraz czy da się krzywo zalogować.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2019, o 20:34

windcatcher pisze:
aikus pisze:@Wind, Nie, nic nie zoptymalizowali i nie zoptymalizują. Nie można softem nadrobić ograniczeń sprzętowych i technologicznych.


Ale myślisz lub wiesz, że nasze Brainy mają gorszy sprzęt niż zabawkowy K110 czy inne tanie mikro fbl-e na przykład w trex 150x??


Nie myślę, nie wiem. Jestem przekonany, że nie mają.
Jestem przekonany, że układ wyjęty z któregokolwiek mikrusa totalnie by się nie sprawdził choćby w 250tce.
Ale niestety nie umiem tego w żaden sposób uzasadnić albo udowodnić. Bazuję wyłącznie na swoim czuju.


Sprawa z dobrze działającym autolevelem w pełnowymiarowym heliku wymaga czegoś więcej niż tylko akcelerometry i żyroskopy.
I jest możliwa do wykonania.
Wiedzą o tym np. twórcy Spirita... Wiedzą i kombinują.
Tylko napotykają po drodze przeszkodę którą napotykają wszyscy w branży zabawkarskiej - budżet, związany z zasobnością portfeli potenclanych nabywców.
Dlatego wychodzi im tak jak im wychodzi.

Jest możliwe skonstruowanie bezbłędnie w 100% działającego autopilota do helikoptera, ale nikt by go nie kupił, bo kosztowałby tyle co 10 najdroższych helikopterów, które ma chronić przed rozbiciem.
Więc wyprodukowanie takiego autopilota nie ma uzasadnienia biznesowego.
A skoro nie ma uzasadnienia biznesowego, to nie powstanie.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 1 kwie 2019, o 20:54

Sprawdziłem na stole i tutaj wygląda, że proces logowania nie ma dużego wpływu na działanie autolevela. Jeśli przegnę pałe to faktycznie po prostu rescue się nie aktywuje, jeśli zaś helik stał trochę krzywo nie ma to żadnego wpływu na działanie i system działa prawidłowo.
Wygląda więc na to, że faktycznie wibracje mu przeszkadzają.

@aikus jakoś nie łapię dlaczego ustabilizowanie mikrusa, którego i człowiekowi ręcznie jest dużo trudniej ustabilizować, dla elektroniki jest łatwiejsze niż dużo stabilniejszej większej maszyny.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to nie stosowanie w dużych maszynach algorytmów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne, może tutaj tkwi sedno problemu.
No i jeszcze jeden detal. Kalibracja w takiej popierdółce jak k110 jest moim zdaniem o niebo lepiej przemyślana. Odpalasz ją z drągów, kiedy helik jest na to gotowy i nie dzieje się ani na stole laboratoryjnym ani przypadkowo podczas podpinania pakietu.
Robisz ją "ŚWIADOMIE", gdy podejrzewasz lub widzisz, że coś może być z nią nie tak.

Nie wiem ile się sprzedaje takich XK K110, ale może być tak że troszkę więcej od Brainów i inny był budżet na zaprojektowanie tego fblka. Serio jestem ciekaw jakby się sprawdził w takiej choćby 450. Tylko, że taki test byłby mało wiarygodny, ze względu na inne masy i to, że został zaprojektowany dla mikrusa. W brainie przecież wybierasz i masz inne ustawienia dla małej i dużej maszyny, tutaj nie możesz manipulować ustawieniami niestety.
No i w K110 autolevel jest baardzo ważny, to w końcu mikrusek dla mas, tryb 6g to po prostu perm auto level, jakby miał odwalać taką manianę co 2 lot, to mieliby pewnie 90% zwrotów.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 1 kwie 2019, o 21:28

gcze pisze:@aikus jakoś nie łapię dlaczego ustabilizowanie mikrusa, którego i człowiekowi ręcznie jest dużo trudniej ustabilizować, dla elektroniki jest łatwiejsze niż dużo stabilniejszej większej maszyny.


Ja też nie i dlatego nie umiem tego wytłumaczyć.
:dk:
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 1 kwie 2019, o 21:39

Kupcie se drona i problem z głowy

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 1 kwie 2019, o 21:43

Uważaj co podpowiadasz :D
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 2 kwie 2019, o 20:10

Carson nie sledzilem Twojego moda od poczatku, ale brawo za realizacje.

Sam projektuje nowa rame do swojego Logosa, w zwiazku z tym mam pytanko - jakiej grubosci uzywasz g10/fr4 (?) ? 1,5mm?
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 3 kwie 2019, o 08:29

Kto zgadnie Skąd biorą się wibracji na ogonie ten na zlocie ma fraszke. Obrazek

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 3 kwie 2019, o 08:31

Te łopatki wyglądają jak by były założone odwrotnie.
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 3 kwie 2019, o 08:33

Brawo :D. Flaszka należy do ciebie

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 kwie 2019, o 08:34

Sterowanie krawedzia splywu?! :lol: Pisales, ze sprawdziles wszystkie podstawowe kwestie! :mrgreen:

edek pisze:Carson nie sledzilem Twojego moda od poczatku, ale brawo za realizacje.

Sam projektuje nowa rame do swojego Logosa, w zwiazku z tym mam pytanko - jakiej grubosci uzywasz g10/fr4 (?) ? 1,5mm?


Dzieki ale na razie zatrzymalem sie na etapie projektu ramy. Plan byl taki zeby ta wazniejsza czesc ramy cyknac z FR4 2mm a ta mniej wazna z 1,5mm. Doswiadczenia w tym temacie jeszcze nie mam, wiec lepiej będzie jak podpytasz MSHELI, który juz nie jedna rame wycinal z laminatu. Na pewno Ci pomoże. Aczkolwiek jak dobrze sie orientuje LOGO nie robią malych helikow, wiec cokolwiek tam masz do zmodowania to chyba nie ma sensu brac nic cienszego niz 2mm.
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 3 kwie 2019, o 09:03

No no no alle.... żadyń ni powiedział żebym sprawdził czy łoptaki źle założone :gas: :gas: :gas: KOLEDZY :rotfl: :rotfl: :rotfl:
A tak na poważnie to o takiego Babola to bym się nawet nie podejrzewał. Albo okulary, albo lepsze oświetlenie w salonie. 20 pakietów tak wylatałem :wall2: . Heheheh. Dobrze że trawa podrosła i to zauważyłem że jakoś z dziwnej strony są brudne :rotfl: :rotfl: . Skończyło się to kupieniem zapasowego serwa na Ogon :mrgreen:

Właśnie ładuje jeszcze raz pakiety, zakładam łopatki zgodnie z instrukcją i zobaczymy :roll:
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 3 kwie 2019, o 09:21

Bi0ly pisze:żadyń ni powiedział żebym sprawdził czy łoptaki źle założone

No właśnie. Żodyn Ci nie pado ino łacha drą potym.
Ja kiedyś wylatałem "sześciopak" - dziwnie to pierdziało, ale jakoś latało. Dopiero przed następnym wyjściem zorientowałem się, że mam lekkie niedopatrzenie przy montażu głównych. 8-)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 kwie 2019, o 11:50

Nie martw się Bi0ly, był tu taki model co poleciał kiedyś z łopatami głównymi założonymi tak jak Twoje ogonowe.
A to też jeszcze nic!
Bo był i taki artysta co w swoim modelu założył łopaty główne jedną tak, jedną tak.
Też poleciał, ale AFAIR tylko raz i nie wrócił na ziemię w całości.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 3 kwie 2019, o 15:00

aikus pisze:Nie martw się Bi0ly, był tu taki model co poleciał kiedyś z łopatami głównymi założonymi tak jak Twoje ogonowe.
A to też jeszcze nic!
Bo był i taki artysta co w swoim modelu założył łopaty główne jedną tak, jedną tak.
Też poleciał, ale AFAIR tylko raz i nie wrócił na ziemię w całości.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ja tak założyłem kiedyś główne garrtttty do chase ale na wytłumaczenie było z minus 10 wtedy i się mega śpieszyłem. Poleciałem raz cały pakiet i mega furczały. Stwierdziłem, że krzywe, miękkie, gówniane, roztorowane i że niepotrzebnie taką psią jakość kupiłem. Poszły do torby na 2 lata - dopiero niedawno jakiś model po odbudowie na nich testowałem i byłem w szoku, że tak równo i cicho latają ;) ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 kwie 2019, o 15:55

To skąd wiesz że to na pewno ta przyczyna była że ja odwrotnie założyłeś...?
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 3 kwie 2019, o 16:02

aikus pisze:To skąd wiesz że to na pewno ta przyczyna była że ja odwrotnie założyłeś...?


Bo sobie fotkę zrobiłem i później obczaiłem pomyłkę na foto...
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 3 kwie 2019, o 16:52

Hhehehe, no dałem trochę dupeczki, ale co tam :P. Byłem święcie przekonany że założyłem je poprawnie, musiało mnie przyćmić :D
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość