Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 28 lut 2010, o 23:06

Drodzy Forumowicze!

Trzymając się konsekwentnie naszego przesłania zawartego w poście o "Misji" oraz w "Uzupełnieniu do Misji", z przyjemnością przedstawiamy naszą platformę.
Jak pewnie zauważyliście, teraz po wpisaniu adresu http://www.heli-team.pl nie otwiera się forum, tylko platforma. Warto jeszcze raz odnotować, że spowodowało to pewne "zamieszanie" wśród naszych znajomych. Tym milej nam przedstawić to, o czym od początku mówiliśmy.

Zamysłem platforma ma przypominać "news-room", ma być miejscem, z którego łatwo i szybko traficie do źródła tego, o czym napisaliśmy.

Co więcej: nie chcemy być jedynymi twórcami tekstów! Już niedługo ruszy mechanizm pozwalający Wam - Użytkownikom na publikację artykułów. Po przejściu przez gęste sito Administracji ;) , pojawią się na stronie. W ten sposób powstanie baza wiedzy o treści, którą sami wybierzecie! To Wy będziecie decydować, co jest na tyle ciekawe na Świecie, w kraju, na innych forach, w sklepach, o czym warto powiedzieć innym.

Przez najbliższe dni postaramy się uczynić platformę nieco ciekawszą graficznie. Jednak od strony funkcjonalnej jest praktycznie gotowa.

Do czasu uruchomienia silnika publikacji tekstów, prosimy o przysyłanie ich do nas. Zamieścimy je w Waszym imieniu opatrując oczywiście Waszym podpisem.
Tekst nie musi być długi: kilka / kilkanaście zdań, ciekawe zdjęcie i link do źródła. Pamiętajcie o prawach autorskich! Należy zawsze podawać źródło, autora fotografii itp.

Liczymy na Was. Mam nadzieję, że pomysł spotka się z ciepłym przyjęciem!

Proszę, podzielcie się poniżej wszelkimi uwagami i pomysłami.

Pozdrawiam!

Wasz Skywalker :)
Ramotny

Postautor: Ramotny » 3 mar 2010, o 21:16

rob pisze:Nie próbuję absolutnie zniechęcać czy krytykować , ale czy nie lepiej jest poświęcić ten czas i inicjatywę na ewentualne zmiany czy ewolucję tego co już istnieje niż tworzyć od nowa ?
Widocznie uznaliśmy że zmiany i ewolucja nie są możliwe albo idą w złym kierunku...

rob pisze:Siła i możliwości rodzą się jedności ( nawet pomimo drobnych sporów i różnicy zdań i poglądów ) a nie w wielu rozdrobnionych najczęściej konkurujących ze sobą grupek.
Gdyby tak było to oba (a może i więcej) fora (nie mam na myśli niniejszego) by się połączyły ale jakoś się na to nie zanosi.
Awatar użytkownika
piotralski
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 04-03-2010
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 1 raz

Postautor: piotralski » 4 mar 2010, o 20:35

Myślę ze ukrywanie się pod nickiem Admin1, 2 itd to nie jest dobry pomysł.

Wystarczy pod właściwym nickiem (rozpoznawalnym) dodać przypis Administrator i moim zdaniem na pewno będzie to lepiej wyglądać...
Pozdrawiam Piotrek

Druine D31
Katana S50E
FunJET ULTRA
DogFighter MPX
... i kilka innych do poskładania :)
PhoenixRC
Jeti DC-16 2,4GHz
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 4 mar 2010, o 21:16

Piotrek, to prawda. Admini 1,2,3 powstali tak... z automatu na samym starcie forum. Generalnie ustaliliśmy, że "normalną - pisarską" aktywność będziemy realizować pod naszymi klasycznymi nickami.

Generalnie słusznie prawisz.

Łukasz
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 4 mar 2010, o 21:17

Nikt się nie ukrywa :P
W jednym temacie i tak nicki zostały podane... Ale jakoś tak wyszło Piotruś :D
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
piotralski
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 04-03-2010
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 1 raz

Postautor: piotralski » 5 mar 2010, o 10:18

Admin2 pisze:Wadą jest to, że leniuchy zaczynają pisać tam, tym samym nie przyczyniając się do powiększania treści merytorycznej portalu.
Ł.


Popieram.... Osobiście przynależę również do forum na którym jest ten "wynalazek"... Ludziom nie chce się grzebać po forum i walą jak opętani właśnie w ShoutBox'ie.
Pozdrawiam Piotrek

Druine D31
Katana S50E
FunJET ULTRA
DogFighter MPX
... i kilka innych do poskładania :)
PhoenixRC
Jeti DC-16 2,4GHz
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 5 mar 2010, o 10:23

Ano właśnie.
Chciałbym powiedzieć, że ważne są nowe pomysły na usprawnienia, ale musimy zbierać za i przeciw. Problem postawienia shoutboxa żaden, tylko pytanie o "wartość dodaną" ;)

Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 8 mar 2010, o 23:41

Drodzy Użytkownicy!
Klika słów o nowej funkcji portalu: po rejestracji pojawia się dodatkowe menu, które dzisiaj pozwoli napisać tekst a w przyszłości wiele więcej... Zajrzyj, przekonaj się :)

Oczywiście napisanie tekstu nie oznacza jego natychmiastowej publikacji. Wybaczcie, musimy na to rzucić okiem ale obiecujemy działać szybko!

Pozdrowienia!

Wasz Skywalker
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Destiny
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 81
Rejestracja: 07-03-2010
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Destiny » 9 mar 2010, o 22:19

No więc dodam plus tego pomysłu od siebie. Jest nim bezpośredni i natychmiastowy kontakt między członkami forum. Jak zaradzić leniwości i wpisywaniu pytań w shoucie? Wystarczy dodać podpis informujący o karach za takie pytania. Moim zdaniem powinno wystarczyć.
Pozdrawiam Destiny.
HK 450, w środku siedzi: RRX2701, Assan GA 410 PRO, Turnigy DS480, 3x SG 90, ESC od CopterX 450.
Oblatany.
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 10 mar 2010, o 11:52

WItam

Mam pytanie; czy nie dało by rady czegoś zrobić by strony otwierane z linków otwierały się w nowej karcie?

Dzieki
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 10 mar 2010, o 14:06

Hej!
Na portalu wszystkie linki tak działają. Jeśli mówisz o forum, to sprawdzę.

Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 10 mar 2010, o 14:34

Na forum nie ma możliwości (ja o niej nie wiem) żeby można było link wstawiony przez URL-a parametryzować do otwierania w nowym oknie. Ja to omijam przyciskając prawy przycisk myszy i wybieram "otwórz w nowym oknie/karcie" (FireFox).
Na portalu staramy się ustawiać otwieranie linków w nowym oknie ale mogliśmy coś przeoczyć - podaj link który źle działa...
Grzegorz
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 11 mar 2010, o 19:38

Chodzi mi o linki na forach.
Na innych forach otwieraja mi sie w nowej zakładce,ale to nie jest duzy problem...
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 15 mar 2010, o 18:33

Witam, ogólnie nie mam czasu latania po wszystkich stronach producentów, dystrybutorów czy sklepów aby być na bieżąco z całym tym delikatnie mówiąc latającym majdanem z wirnikiem. Wchodząc na WASZE forum delikatnie jak lis, z dnia na dzień zacząłem się z nim utożsamiać. Panowie robicie świetną robotę, platforma jest super, wchodzę rano i wiem że ktoś coś tam wypuścił fajnego, że jakieś nowe pakiety, że targi, zabawki itp..... wszystko na jednej stronie w jednej szybkiej pigułce. Powiem jak K. Wojewódzki,,,,, JESTEM NA TAK...... A jak nauczycie się tańczyć to YCD to pikuś.

Gratuluję i życzę sukcesów, do zobaczenia na lotnisku, i mam nadzieję że Płock i sierpniowe zawody odwiedzicie.

Pozdrawiam,
2Areq
Pozdrawiam,
Arek.
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 15 mar 2010, o 19:15

Bardzo nam miło że Ci się podoba :)

Jeżeli chodzi o mnie, to w Płocku planuje się pojawić tak jak i w zeszłym roku :mrgreen:
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 mar 2010, o 01:28

Jako "posiadacz" tego modelu, po jakiś 360 lotach mam z kolegami na tyle dużo doświadczenia, aby odpowiedzieć na wasze pytania.
Mam nadzieję, że ta strona będzie dla was pomocna w uprawianiu naszego pięknego sportu ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 19 mar 2010, o 20:47

No Arek, ale żeś nas miodem oblał... Jak to dobrze wiedzieć, że ktoś czyta naszą pracę a na dodatek tak ciepło się o niej wypowiada.
Dzięki no i... miłej lektury do porannej kawki z rogalikiem ;)

Zdrówka!

Łukasz
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
fantom
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 21-03-2010
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: fantom » 21 mar 2010, o 14:40

jako, że dopiero początkuję w tej materii, to mam kilka spostrzeżeń dotyczących zdobywania wiedzy niezbędnej aby wreszcie ulotnić pierwszego swojego helika.
Pewnie podobne dylematy mają i inni, więc może to będzie krok na przód. Wychodzę również z założenia że powinno się tej wiedzy jak najwięcej łyknąć, aby przysłowiowe krety nie były budzone za często.
Widziałem na innych forach przymiarki do "encyklopedii heli " itd. Idea ok. (sam z niej korzystam stale)bez dwóch zdań ale ......
Na przykład szukam czegoś o serwach, znajduję np.które do których modeli, ale chciałbym się dowiedzieć co to jest, jak działa itd. czyli podstawy. Jest to elementarz ale poza polskimi forami i przy braku dostatecznej znajomości j.angielskiego ciężko zgłębić takie zagadnienia.
Sądzę, że właśnie formuła tego forum pozwoli na stworzenie takiej bogatej kopalni wiedzy od podstaw i usystematyzowanie jej dla potomnych.
Czy możliwe byłoby stworzenie np. w ramach WARSZTAT-u takiego kącika?
Oczywiście hasłowy leksykon nazw związanych z heli byłby bardzo pożądany, bo każdy nowy i chętny miałby możliwość odrazu liznąć tematykę i słownictwo "branżowe".
Inna sprawa, już w tym dziale widzę tematy fajnie przedstawione <ale to jest odrobinę późniejszy etap> i liczę na dalsze.Kiedyś jak sam już będę potrafił to coś dorzucę. :geek:
pozdrawiam, Alek
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 mar 2010, o 23:25

Pomysł jest bardzo dobry i godny realizacji.
Częściowo jest już rozpoczęty na portalu: http://www.heli-team.pl/index.php?optio ... &Itemid=98
Ale zintensyfikujemy prace żeby się szybko rozbudował... :D i tam (portal) i tu (forum)
Dzięki za konstruktywną propozycję...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
fantom
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 21-03-2010
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: fantom » 22 mar 2010, o 08:00

Super, już zajrzałem do żłobka, to jest to :D
I o to mi chodziło, sądzę że sporo nowych chętnych żeby ich nie zrazić na początku niech choć troszkę lizną wiedzy, a jak będą chcieli wgłębić się dalej w temat to pójdą do przedszkola itd. Tak trzymać !!
pozdrawiam, Alek

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości