Kącik śmiechowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15965
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 15 kwie 2021, o 14:39

Zdrowie to wnkazdym przypadku tak woli, zwlaszcza psychiczne...
:)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7207
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 620 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 kwie 2021, o 14:43

aikus pisze:Nigdy nie rób czegoś ręcznie przez 6 minut, kiedy możesz poświęcić 6 godzin na zautomatyzowanie tego.
:lol: :lol:
:banana:


Story of my life :rotfl:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 kwie 2021, o 05:58

Ale ze co, w 6h udało ci się ją zautomatyzować??????
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 17 kwie 2021, o 11:35

Adam12 pisze:Wiernym klientem helpdeska i otoczki informatycznej oraz długoterminowym wielbicielem ortopedii - to wszystko wyjaśnia :)
Rekreacyjnie jednoosobową brygadą remontową, ale moje zdrowie woli już książki i heliki :)


Uwielbiam informatyków i ich poczucie humoru gdy dzwoni klient. Niestety nie funkcjonuje ono gdy sami mają problem .
W nocy z piątku na sobotę dostałem wezwanie -padło chłodzenie serwerowni.
Odpowiadam gościowi : Dziwne ,u mnie działa :rotfl: .Proszę wyłączyć zasilanie i załączyć ponownie po 3minutach.
Gościu warknął tylko -głupie żarty,masz przyjechać.
No to pojechałem.Zwaliłem zasilanie na chwilę i naprawdę nie uwierzycie .Ruszyło po podniesieniu napięcia . Gdy wysłałem fakturę oddzwonił do mnie prezes i poprosił o nagranie zgłoszenia . Za karę że jego informatycy nie słuchali serwisanta pozbawił ich premii do czasu odpracowania faktury :rotfl:
Co ciekawe usterkę wywołali sami testując generatory zasilania awaryjnego
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
GrzegorzC
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 95
Rejestracja: 21-04-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 5 razy

Postautor: GrzegorzC » 17 kwie 2021, o 12:37

Jakaś dziwna ta serwerownia. Z jednym klimatyzatorem? Poza tym zawieszenie się automatyki sterujacej klimatyzatora przy standardowej próbie agregatu źle o niej śwadczy. Informatycy co do zasady w serwerowni nie powinni dotykać układów klimatyzacji.
Grzegorz

Trex 150, Tarot 450, XL Protos 380, Devil 380/420, Goblin 500
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 17 kwie 2021, o 13:05

Tam nie ma klimatyzacji klasycznej są szafy klimatyzacji precyzyjnej. Temperatura i wilgotność trzymana w punkt.

Zasadniczo każde urządzenie zasilane zasilaczem impulsowym można zablokować bawiąc się zasilaniem. Dokładniej można uruchomić zabezpieczenia zasilacza. No ale nie o tym chciałem. Gdyby panowie wszystkowiedzący zastosowali swoją własną radę nie było by problemu. Kiedyś uruchomili suche gaszenie bo jeden z nich zaciągał się e-papierosem. Do obsługi agregatu prądotwórczego też nie mają a jednak ryją w nim . Wszędzie są ludzie i ludziska
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 17 kwie 2021, o 13:52

utopia pisze:.. Do obsługi agregatu prądotwórczego też nie mają a jednak ryją w nim ...
A kto im kazał grzebać w agregacie ? Ten sam prezes co ich obciążył ? Czy też z własnej inwencji ?
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 17 kwie 2021, o 14:32

Adamie tak jak napisałem -są ludzie i ludziska..Niestety samowola pracownicza.
Jest kilku takich co chcą mieć podgląd wszystkiego więc podpinają swoje moduły by móc też zdalnie obsługiwać .
Niestety nie mają kompletnie pojęcia o tym co czynią.
Agregat to nie moja brocha ale z klimą mi grubo namieszali.
Są takie parametry jak max ilość startów sprężarki na godzinę, czas pomiędzy kolejnymi załączeniami.kolejność załączeń sprężarek ,rotacja,dociążanie ,odciążanie Itditd...
Protokół programowania sterownika Carel ma ponad 300pozycji .Wiele z nich jest powiązanych i modyfikując jeden parametr zmieniamy bądź blokujemy inny . No ALE... Gdy ktoś ma większe ego od własnego wzrostu to różnie bywa.
Gorsza sprawa gdy taka osoba potrafi wpływać na zachowania innych w firmie. Myślę że każdy z nas posiada takich klientów których lubi i takich no nie do końca .No i są jak to się mówi w moim mieście "zjeby genetyczne"
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15965
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 17 kwie 2021, o 20:53

Fmmm.... Ludzie i ludziska...
hmm hmm hmm
I zjeby genetyczne...
hmm hmm hmm
W sumie racja, nie da się ukryć i prawda to jest.

Może to stąd się bierze moje takie ogólne spostrzeżenie, żę cała ta automatyka i super hiper mega sophisticated fault tolerantna technologia za grube miliony to pod tramwaj, bo prosty, jednozasilaczowy blaszak na zwykłym UPSie pod biurkiem ma lepsze statystyki ...?
Do czego piję?
Oczywiście do zestawienia konkretnych dwóch przypadków (od wymieniania nazw się powstrzymam, bo raz, że wiadomo o co chodzi, a dwa, że takich par przypadków pewnie znalazło by się w polskim światku IT więcej).

Moja para, przypadek 1:
Mała rodzinna firemka, 20 osób, serwerownia na dosłownie kilku maszynkach, blaszakach, zwykły biurowy klimatyzator, każdy blaszak ma swojego zwykłego biurkowego UPSa i absolutnie żaden blaszak nie ma więcej niż jednego zasilacza.
Całe IT w tej firemce ogarniam ja. Znam każdy kabelek i dokładnie wiem o wszystkich elektronach i bajtach które gdzieś tam po drutach sobie smigają.
Wiadomo, że zdarzają się awarie.
Na półce zawsze leży kilka offlinowych cold sparów do dysków i przynajmniej jeden nowy zasilacz ATX.
Opiekuję się tym od dobrych 15 lat i nigdy nie było przestoju dłuższego niż kilka godzin.
Jakbyśmy z szefostwem nie kombinowali nie ma biznesowo uzasadnionego lewara na lepszą fault tolerancje.
Można dużo, ale absolutnie nic się po przekalkulowaniu wszystkich za i przeciw nie opłaca.
Nie trudno sobie przynajmniej oszacować ile kosztuje zakup i utrzymanie takiej infrastruktury.

Moja para, przypadek 2:
Super hiper zajebista firma informatyczna, jedna z pierwszej dziesiątki w kraju, własny budynek za 300 baniek, a w nim serwerownia za nie wiem ile.
Wszystkie maszyny ze zdublowanym zasilaniem.
Klimatyzator przemysłowy - nie znam się na tym, ale jakiś taki mniej więcej dokładnie taki, o jakim pisze utopia - no fajny sprzęt, nie powiem :D Chciałbym taki mieć w domu.<żarcik, żarcik - zbankrutowałbym na miesięcznym rachunku za prąd :D:D >
NO I - UWAGA - ZASILANIE.
Dwa fault tolerantne UPSy, każdy zajmujący cały pokój. W każdym dwa zestawy akumulatorów. Teoretycznie jeden UPS na jednym zestawie akumulatorów jest w stanie podtrzymać całą serwerownie przez pół godziny.
W ciągu 10 minut startuje generator, który z kolei utrzyma serwerownie tyle czasu ile tylko będzie miał paliwa, a paliwa - wiadomo - cysterną w razie potrzeby można dowieźć.
No w członek męski wypas, spełniający standardy jak w szpitalach.
Nawet nie chcę próbować sobie wyobrazić ile to wszystko kosztowało.
Pierwszy rok pracy i trzy TOTALNE PIERDOLNIĘCIA CAŁEJ SERWEROWNI O GLEBĘ.
Tak. Serio.

No i jak tak zestawiłem te dwa przypadki: pierwszy - moja komórka pod schodami z blaszakami za 500 złotych każdy i drugi - opisany powyżej to mi zawsze wychodziło, że o dvpe te wszystkie drogie rozwiązania i systemy potłuc.

Ale oto tu dochodzimy do clou: bo firma jak zajebista i potężna by nie była, ma równie potężny i zaje**sty problem z ogólnie pojętym kolesiostwem królika.
A więc ludzie, ludziska i zjeby genetyczne.
To nie ten cały sprzęt za grube miliony jest nic nie warty - nie nie.
...
...
I tak ... tylko se myślę, że to już nie moje podwórko...
Piszemy o tym w kąciku śmiechowym i można się z tego pośmiać...
ale tak naprawdę to to jest kurvva tragiczne i smutne...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 17 kwie 2021, o 20:59

Najwidoczniej w tym drugim przypadku albo nie zrobili tego jak trzeba, albo zle procedury (lub obie przyczyny).
Ten drugi przypadek jest szczególnie powszechny , i to zarówno jesli chodzi o użytkowanie standardowe jak i reagowanie na anomalie.
Mam do czynnienia z statystykami dla średnich i dużych rozwiązań i nie ma w nich miejsca na 3 awarie rocznie. Przy czym zakładamy ze zdarzają sie jakieś incydenty, ale bez wpływu na usługi dla klienta .
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 17 kwie 2021, o 21:06

aikus pisze:...Ale oto tu dochodzimy do clou: bo firma jak zajebista i potężna by nie była, ma równie potężny i zaje**sty problem z ogólnie pojętym kolesiostwem królika...

A jak myślisz dlaczego zawsze mam ubaw jak mi ktoś tłumaczy, a ja wiem, że nie wyjdzie ? Naczelny argument "projekt prezesa". Tylko parasola w d*** nie da się otworzyć. Ponieważ onegdaj ośmieliłem się coś wyśmiać i "pokazano mi moje miejsce" dlatego dziś mam ubaw i milcząco pozwalam wy**bać się pewnym rzeczom. Niech się uczą życia. I to milczenie decydentów jak się nie udaje ... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15965
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 17 kwie 2021, o 22:22

Jazz pisze:Mam do czynnienia z statystykami dla średnich i dużych rozwiązań i nie ma w nich miejsca na 3 awarie rocznie.


No oczywiście!!
SLA "na cztery dziewiątki" to taki powiedziałbym standard a to oznacza kilka godzin przestoju w roku.
Więc opisywana przeze mnie sytuacja to porażka na całej linii...
Jak samolot któremu odpadły skrzydła przy oblocie, albo most który się zawalił przy próbie wytrzymałościowej.
:masakra: :masakra:

Ale najgorsze, że tu nikt nawet specjalnie wyrzutów sumienia nie miał.
Ot "Ooooj... wyjebało się... No trudno - trzeba poprawić, bo to tak nie może być..."
Japierdole...
I ta firma istnieje!!
I nadal jest jedną z najlepszych w Polsce...
To jakie są te gorsze ??
:lol: :lol: :lol:

Adam12 pisze:Ponieważ onegdaj ośmieliłem się coś wyśmiać i "pokazano mi moje miejsce" dlatego dziś mam ubaw i milcząco pozwalam wy**bać się pewnym rzeczom.


Współczuję... Ja osobiście jakoś tego nie doświadczyłem, ale wyobrażam sobie to jako mega przykre przeżycie...
:/
W sensie, jakimś cudem nie byłem nigdy na miejscu człowieka, który w dowolnym momencie mógłby powiedzieć "A nie mówiłem?"
Może mam farta, a może czuja, który pozwala zachowawczo unikać tych klimatów... a może trochę jednego i drugiego.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 kwie 2021, o 23:46

Adam, to co opisujesz to raczej standard dużych firm, w których prezes nie jest właścicielem. Im większy biznes tym więcej w nim "polityki" i myślę że tak było jest i będzie. Co tu dużo ukrywać, ważne dobro firmy, ważniejsze dobro własne... Więc moim zdaniem nie ma co się frustrować. Grunt to znaleźć swoje miejsce i robić swoje opłacone ;)
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 18 kwie 2021, o 07:07

Inna sprawa ze serwis i procedury nie zawsze trafiają w najlepsze ręce, najczęściej sa to poprostu ręce kogoś kto pracuje w firmie zajmującej sie tym na duza skale . W takiej firmie pomimo dużego logo pracują ludzie, którzy nie identyfikują sie do końca z tym co robią .
Mniejsze firmy, indywidualni specjaliści pracujący sami na siebie najczęściej biją na głowę takie „sieciówki”
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 18 kwie 2021, o 08:39

Czy są jakieś nowe przekleństwa? Stare nie dorastają do sytuacji...
. Idealnie w punkt !

Odnoszę wrażenie iż technicznie dogadam się z Aikusem bo jest realistą. Niestety wiele nowych urządzeń jest przekombinowane pod kątem zabezpieczeń.Długo i nudnie można by o tym rozprawiać.
Dla mnie wyznacznikiem "jakości " klienta jest rotacja pracowników. Jeśli co serwis poznaję kogoś nowego a poprzednik już nie pracuje to raczej pozytywnie nie wygląda. W100%ta obserwacja się potwierdza.
Dobra koniec zmęczenia.
Taka mała śmiechawa w klimacie IT.
Jest w Poznaniu wielka serwerownia .Nazwę pominiemy ale Taaaakie bydle .Przyjmijmy że "wykracza poza oczekiwania "klientów ;)
Każda wizyta była tam mega upierdliwa. Odcisk palca, skan oka, wymaz z d...uy.. Ochrona z bronią .Nawet drony nad budynkiem. Tajne przez poufne . Kiedyś bardzo się spieszyłem na inną robotę a po drodze musiałem podrzucić graty na zapas do ich urządzeń. Olałem recepcję i podjechałem prosto pod śluzę na strefie dostaw.
Cisnę domofon
Głos w głośniku : - kto ?
Odpowiadam -ja
Brama się otwiera....

Bram jest kilka jedna za drugą ale to już nudne szczegóły
Jak widać w każdym systemie jest jakaś luka ....
Po dokonaniu tego odkrycia nikt już nigdy nie pokazywał się na recepcji ;)
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 19 kwie 2021, o 16:24

[img]
IMG_20210419_172218.jpg
[/img]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 9 maja 2021, o 20:46

;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 17 maja 2021, o 05:12

:?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15965
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2021, o 07:09

Ee... bzdura. Nie tak.
Nie wiem jak, ale nie tak.
Znalem kiedyś jedną czarownice.
Nie lubiła... yy ... ten....
Nooo...
W każdym razie nie tak.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 17 maja 2021, o 18:50

Może jedno nie wyklucza drugiego, tylko Twoja po całym dniu latania miala już dość i chciała dać zwieraczowi odpocząć?
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości