Epheli

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
semento
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 14-11-2011
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: semento » 22 gru 2011, o 18:19

Przez cały dzień nie mogę otworzyć strony forum Epheli . Macie też ten problem? Remanent czy jak?
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 22 gru 2011, o 18:39

tak, coś im nie działa

Session initialisation failed

a po drugie byś się przywitał ;)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
semento
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 14-11-2011
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: semento » 22 gru 2011, o 19:03

Ok. Reprymenda przyjęta. Już pędzę do działu "Witajcie!"
spoco
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 0
Rejestracja: 17-09-2011
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: spoco » 22 gru 2011, o 19:13

Admin wylaczyl na swieta aby najbardziej zagorzali forumowicze choc tych kilka dni spedzili z rodzina :vhappy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 gru 2011, o 22:26

Heh, to dlatego nam od razu licznik podskoczył bo towarzystwo głodne forum i wiadomości... :wow2:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 22 gru 2011, o 22:43

Już jest oki
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 22 gru 2011, o 22:59

jedrus pisze:Już jest oki
:gas:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 11 paź 2014, o 09:25

Hej. zauważyliście , że jednak trójca święta moderatorów z wiadomego forum otworzyła dział [k] [s]. ? Do 1 listopada jeszcze jest dużo czasu , jednak do ich zakutych baniaków doszło co zrobili z forum , i myślą ,że tym ,że otworzyli te działy my do nich wrócimy.ja przynajmniej nie zamierzam tego zrobić. wchodzę codziennie jako gość i patrzę co tam się dzieje , i nic się nie dzieje , tematy typu jak zmodyfikować DH9100 , i tego typu. Kolega ... zepsuł to forum totalnie , a było takie fajne , naprawdę boli mnie to bardzo bo na tym forum zaczynałem przygodę z heli....
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 11 paź 2014, o 09:51

Wielu z nas w poszukiwaniu wiedzy ma konta na różnych forach. Zdarza się, że ktoś czuje się emocjonalnie silniej związany z jednym z nich, a zniszczenie klimatu takich miejsc bywa wówczas przykre. Katalizator który wywołał masowy exodus sprawił, że chyba każdy ma swój powód "odejścia", dla niektórych być może jest to tylko odejście na drugi krąg... a dla innych całkowita zmiana kursu. Ja też zaczynałem u sąsiadów i wspominam z sympatią swoje początki, jestem wdzięczny tym którzy zostawili tam ogrom wiedzy dla potomnych. Tym samym rola pierwszego nauczyciela dobiegła końca i nie widzę powodu aby przebywać w miejscu, które okazało się być administracyjnie nieprzyjazne userom. Do tego brak killfile/ignore/etc oraz opcji filtrowania treści po nagłówkach i references wzbudził moją tęsknotę za usenetem i jego narzędziami. Epoka forów webowych obsysa pod tym względem, tak więc szkoda nerwów, zostaję tam gdzie atmosfera nie wymaga używania żadnych narzędzi :-)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 11 paź 2014, o 09:57

Zwróćmy też uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny jak nie najważniejszy aspekt.Moderacja na tym forum a moderacja na tamtym.Przejrzyjmy działania modów na tym forum.Jestem tutaj niedługo , ale przejrzałem już wiele starych tematów , i nigdzie nie znalazłem podobnego zachowania jak na tamtym forum , tutaj moderator jest kompetentną osobą , nie prowadzi żadnej gry politycznej , nie czuje się bogiem i wyższy od innych użytkowników , nie czepia się szczegółów itp.
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 11 paź 2014, o 11:39

tutaj moderator jest kompetentną osobą , nie prowadzi żadnej gry politycznej , nie czuje się bogiem i wyższy od innych użytkowników , nie czepia się szczegółów itp.


Jeszcze... :mrgreen:
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 11 paź 2014, o 13:13

Panowie,

jakie będzie to nasze nowe miejsce, to zależy mocno też od nas, no i trochę pewnie od cierpliwości moderatorów :oops: .
W sytuacji kryzysowej można się dogadać, ale trzeba gadać, a tego TAM zabrakło.
Myślę, że TAM, to były skrajne przypadki zachowań moderatorów.

pees: ja TAM nawet już nie zaglądam nawet bez logowania, szkoda czasu i prądu.

pzdrv,
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 11 paź 2014, o 14:25

Luki35 pisze:
tutaj moderator jest kompetentną osobą , nie prowadzi żadnej gry politycznej , nie czuje się bogiem i wyższy od innych użytkowników , nie czepia się szczegółów itp.


Jeszcze... :mrgreen:

Zawsze :lol:
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 11 paź 2014, o 14:38

A wiadome forum, to jakie?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Filo1
Stały bywalec...
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz

Postautor: Filo1 » 11 paź 2014, o 15:15

chodzi o epheli nie owijajmy w bawełne
to tylko i wyłącznie zasługa tamtejszego Admina
Jego nie powiem jakim jego obowiązkiem jest sprawowanie władzy i pilnowanie moderatorów.
On myśli chyba że dał moda kilku osobom i spokój. Nie, tak to nie działa
ps. coś jest na rzeczy gdyż sama trójca obserwuje sąsiednie fora
ja ich nie winię, zrobili co zrobili ale gdyby admin był przytomny to pewnie forum żyłoby dalej.
Także mi szkoda, mam sentyment do ep, gdyż tam zaczynałem.
PS. załóżcie mi jakąś blokadę na inne działy bo ciągle się nie mogę zebrać do powitania :rotfl2:
T-Rex 450 Pro
Bixler 2
S500@APM2.6
S550@PX4
T960@PX4 soon
---
Spektrum DX6i
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 paź 2014, o 16:43

Chyba nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że większość z nas - tak samo jak niżej podpisany - zaczynała na EPHeli. Czasam tak się dzieje, ze projekt wygasa lub zaczyna podążać w złym kierunku. Jakie są tego przyczyny możemy się tylko domyślać choć te domysły mogą być całkowicie błędne.

Cieczymy się, że uważacie to forum za fajne i sympatyczne i mamy nadzieję, że uda nam się (z Waszą pomocą) utrzymać ten stan.

Grzegorz
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 11 paź 2014, o 19:31

Ja, podobnie jak większość z Was zaczynałem na ep. Dzisiaj z ciekawości zajrzałem na tamto forum i przeczytałem post kolegi Hevi. Zaciekawił mnie wpis Vipera, który stwierdza, że:
"Na tym lepszym forum czy " zielonej wyspie " jednak wcale tak kolorowo nie jest. Zagadnąłem na statystyki. " W raju " 4 osoby zalogowane i 9 gości a u nas 10 osób i 124 " gości " Wiesz kim są ci " goście - obserwatorzy " ? Ja wiem. Powinniście się normalnie zalogować i normalnie brać udział w życiu forum".
Cóż mam rzec... cieszę się, że jestem tutaj, cieszę się, że tutaj nie jest tak kolorowo (pewnie dlatego, że moderatorzy HT nie wpisują co chwilę uwag w dzienniczek tak jak to się dzieje na ep), cieszę się, że tutaj jest mniej zalogowanych (co ciekawe tam nawet o 3.00 nad ranem jest sporo osób..) Jednak zrobiło mi się trochę smutno po tym jak przeczytałem wpis wspomnianego autora cytatu, moja wiara w ludzkość runęła. Przecież to tylko dane, mocno statystyczne, mocno cyfrowe. Wpis ten nie był nawet merytoryczny pod żadnym względem, a przecież również i o to kopie kruszą...
Jednak znalazłem wyjście, taki znaczek X w prawym górnym rogu ekranu. Nacisnąłem, strona zniknęła a na jej miejscu pojawił się HT. Zrobiło się lepiej, spokojniej i przypomniał mi się dzisiejszy, bardzo udany modelarski dzień :)
Nie mogę Was prosić o to abyście zapomnieli o ep ale mogę Was prosić o to abyśmy nie wspominali już więcej tamtej farsy.
Heli-Team nie zasłużyło sobie na to.
...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 paź 2014, o 20:27

:nw:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 11 paź 2014, o 20:43

Trochę z innej beczki.

Czy liczba gości na epheli (w tej chwili 150 osób) to są dane bieżące, czy z całego dnia?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 11 paź 2014, o 20:43

Kiedy zaczynalem swoja przygode z latajacymi wiatrakami epheli bylo najprzyjazniejszym ze wszystkich forow jakie znalazlem (bo zanim sie zaczalem udzielac - obejrzalem wszystko co znalazlem a juz wtedy (rok 2009) epheli nie bylo monopolista w polskim Internecie.
Mimo, ze od poczatku (odkad je znam) bylo to forum stricte komercyjne, wlasciciel biznesu byl pasjanata i dalo sie odczuc, ze najwazniejsza w tym wszystkim jest pasja. A biznes przy okazji - jak jest to dobrze, jak nie bedzie - no trudno.
Potem z czasem sprawy sie stopniowo zmienialy... Aktywnosc admina zaczela ograniczac sie do "pilnowania biznesu".... a wladze wykonawcza przejely osoby ktore nie maja pojecia ani o biznesie ani o moderowaniu forow internetowych.
Pierwsza rzecza ktora zaczela mi przeszkadzac byla cenzura na HK.
Kiedys podobnie jak tu mozna bylo organizowac wspolne zakupy...
Ale ok - pomyslalem, no dobra, forum komercyjne, sa partnerzy ktorzy placa za banery, HK partnerem nie jest no wiec... Niech bedzie.
Jednak z czasem takich rzeczy zaczelo byc coraz wiecej... z pierwotnego klimatu epheli nie zostalo kompletnie nic.

Coz - nawet biznes czysty musi byc odpowiednio dogladany i dopilnowany.
Zaniedbany - potoczy sie chwile siłą rozpędu i umrze. Z hukiem albo po cichu - to juz bez znaczenia.
Tu moge sie ograniczyc do poparcia tego co powiedzial Filo1.
Z reszta popieram wszystkich moich "przedpiścow".

Co dalej bedzie z heli-team?
I czy rzeczywiscie tak bedzie "zawsze"?

Bardzo bym tego chcial i poniewaz czuje ze jakas tam czesc tego zalezy rowniez ode mnie obiecuje sie starac.
Natomiast to czym rozni sie heli-team od epheli to fakt, ze heli-team jest niekomercyjne.
Nie wnikam, nie sprawdzam, czyja wlasnoscia jest domena i kto o to dba, mysle ze to jest poniekad intencja wlasciciela, bo jawnie na stronie nigdzie takich informacji sie nie dopatrzylem, natomiast domena jest komercyjna...
... a banera nie ma tu ani jednego.
Utrzymanie takiego forum tez kosztuje.
Ktos zatem z czystej pasji wyklada na to kase. Wieksza czy mniejsza, ale wyklada.
O pracy wlozonej w utrzymanie enginu czy tego blaszanego pudelka ktore gdzies tam sobie burczy oraz o kWh ktore owo urządzenie zjada tez warto wspomniec...
Ktos to wszystko zapewnia...
... nie oczekujac nawet wdziecznosci.
SZACUN PRZEOGROMNY!!!
Mysle, ze dopoki to sie nie zmieni, o losy tego forum mozemy byc wzglednie spokojni.

No a kolejna rzecz, to ... i mowie to tez sam do siebie... Bądźmy ostrozni przy wybieraniu moderatorow.
Nie kazdy nadaje sie do tej funkcji nie ma co udawac ze jest inaczej.

Epheli tak naprawde zabila jedna niefortunna decyzja w sprawie moderatorow, ktorej nikt nawet nie probowal korygowac.
Mozna by teraz powiedziec "bylo jak bylo, nie wracajmy juz do tego" ale niestety to jest historia, ktora moze sie powtorzyc i jedynym sposobem zeby tak sie nie stalo jest wyciagnac odpowiednie wnioski.

Ach... i jeszcze jedno: Osobiscie nie obraze sie jesli okaze sie ze za jakis czas na forum jednak pojawia sie bannery. Slowo. Nie ma nic zlego w tym, ze wlasciciel przestanie miec ochote dokladac do interesu i zapragnie w koncu chocby wyjsc na zero.
Nie obraze sie jesli ktoregos dnia zostane poproszony o "zrzute" na utrzymanie forum.
To co bedzie dla mnie osobiscie red-alertem to pojawienie sie cenzury na niektore firmy, na linki do ich sklepow itp...

Ale poki co - jest idealnie. Zgodnie z regulaminem, reklamy sa wrecz zakazane... i chyba nie ma czego zalowac, igh? Silna marka nie potrzebuje reklamy... Dobre sklepy swietnie poradza sobie bez reklamy... a jak ktos potrzebuje cos kupic to googiel i allegro sluza pomoca.


Na koniec... Refleksja. Mysle ze mila:)
Chcialem podziekowac, wlascicielowi (czy wlascicielom) forum oraz wszystkim ktorzy tu sa, za to, ze znowu czuje ten sam klimat ktory czulem w 2009 roku. Ten dzieki ktoremu w duzej mierze wciagnalem sie w hobby latających wiatrakow.
Klimat, ktory jest wyjatkowy, niepowtarzalny... nie daje sie porownac z niczym innym...
To hobby i to forum spelnia moja potrzebe przynaleznosci do grupy, spelnia rowniez potrzebe indywidualnosci i akceptacji.
Panowie - jest bajka i tak trzymac!
I parafrazując część parafki kolegi Kenobiego "Niech moc będzie z Wami!".

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości