Kącik muzyczny

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 cze 2022, o 14:56

Poza tym kurvvva zobacz! Zobacz co ja zrobiłem. Tydzień temu wrzuciłem My Country i teraz co wrzucam?
"My Country - wow, ja pierdziele pszepańsztwa co za utwór..."
I tyle jeśli chodzi o mój flow... może to covidoza, może peseloza, członek męski wie... ale zapomniałem i nie zadałem sobie nawet trudu, żeby przekartkować co ostatnio wrzucałem....
Echhh....

No dobra, nie ma co biadolić, trzeba to jakoś wynagrodzić.

I tak sobie myślę, że nienajgorzej będzie, jak podrzucę ... Fmm... No wtedy tak sobie skakałem między Australią a jej kolonią na antypodach ... (czy tam odwrotnie to było - nie ważne)... to może i teraz tak zrobię.



W ogóle Alan Parsons to kolejna porcja muzy, która mimo, że minęło ... Ło... ile to? Będzie ze 40 lat?? Może i lepiej...
... się nie starzeje! Wciąż jest tak samo nowa i zajebista, jak wtedy kiedy za gówniarza ją poznawałem i stanowiła powiew tego trudno dostępnego w Polsce "zgniłego zachodu"...
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 2 cze 2022, o 15:44

Czy to jest ścieżka z jakiejś ekranizacji 1984?
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 cze 2022, o 19:33

Pomidor... VEVO serwuje to jako oficjalny teledysk, ale ja w tamtych czasach rzadko widywałem teledyski...
Ale to jest płyta z 82 drugiego roku, więc wiesz... O ile dźwięk bywał już w tych czasach całkiem znośny to z obrazem to jeszcze długo szału nie było...
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 2 cze 2022, o 20:06

Źle mnie zrozumiałeś ;)
Chodziło mi o to, że fabuła tego teledysku pokrywa się z fabułą książki Georga Orwella "Rok 1984". Raczej nie nakręcili tego teledysku w ten sposób tylko wzięli wycinki z ekranizacji tej książki a przynajmniej tak mi się zdaje. Muszę znaleźć w takim razie ten film bo książka bardzo mi się podobała.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 812
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 138 razy
Podziękowano: 65 razy

Postautor: kudzu » 2 cze 2022, o 23:04

Co do Jazz Radio to też słuchałem w czasach, gdy miałem fazę na jazz, gardziłem streamingiem i jarałem się wzmacniaczami lampowymi. To był schyłek rozgłośni - prezenterzy na antenie krytykowali sprzęt, z którego musieli korzystać, a który wielokrotnie gubił się przy odtwarzaniu kompaktów. Takie niszowe stacje nie mają szans się utrzymać, ale bardzo ich brakuje. Trójka - wiadomo - straszny żal. Lubię czasem posłuchać 357, ale szczerze mówiąc nie chce mi się włączać aplikacji. Dobrze gra Off Radio Kraków, ale to znowu DAB… W domu tylko córka ma tuner DAB. Ale za to jak jeżdżę traficarem, to Clio V mają radio cyfrowe - można posłuchać :)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 cze 2022, o 09:17

redb pisze:Źle mnie zrozumiałeś ;)



A..... No fucktycznie. Całkiem źle :vhappy:
ALe dalej pomidor... Orwell to raczej nie moje klimaty... :|

kudzu pisze:Co do Jazz Radio to też słuchałem w czasach, gdy miałem fazę na jazz, gardziłem streamingiem i jarałem się wzmacniaczami lampowymi. To był schyłek rozgłośni - prezenterzy na antenie krytykowali sprzęt, z którego musieli korzystać, a który wielokrotnie gubił się przy odtwarzaniu kompaktów.


Tak było, tak było...

kudzu pisze:Takie niszowe stacje nie mają szans się utrzymać, ale bardzo ich brakuje.


No właśnie i ja się zastanawiam... Co tu jest nie tak w tym kraju w tej kwestii??
Na myśl od razu przychodzą mi oczywiście stany, gdzie zarówno małe rozgłośnie jak i duże, żyją sobie spokojnie, wypełniają każdą niszę zapotrzebowania w eterze i wszystko jest OK... Ale Stany to inna rzeczywistość.
Natomiast... jakby nie patrzeć, są też inne, mniejsze kraje zachodu, gdzie to też wygląda podobnie (Niemcy, Holandia - o tych krajach coś wiem).
Dlaczego u Nas jest z tym tak ch****o?? Co jest z nami nie tak?

kudzu pisze: Trójka - wiadomo - straszny żal. Lubię czasem posłuchać 357, ale szczerze mówiąc nie chce mi się włączać aplikacji. Dobrze gra Off Radio Kraków, ale to znowu DAB… W domu tylko córka ma tuner DAB. Ale za to jak jeżdżę traficarem, to Clio V mają radio cyfrowe - można posłuchać :)


Mnie tam w sumie forma nie przeszkadza, wręcz taka cyfrowa wydaje się być łatwiej dostępna niż tradycyjna analogowa... Nawet nie wiem co bym musiał zrobić (tak technicznie, logistycznie), żeby sobie posłuchać analogowego radia w domu... Tuner gdzieś tam na strychu leży, pewnie działa...
Innego odbiornika chyba nie mam....
... i to raczej tu leży pies... Po prostu przez te wszystkie lata odzwyczaiłem się od słuchania radia. Wymontowało się z mojej świadomości. Niech takich jak ja będzie powiedzmy 1% społeczeństwa, to okaże się, że stanowimy 80% tych co kiedyś słuchali JazzRadia...
.... I chyba sam sobie odpowiedziałem co jest nie tak...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 lip 2022, o 23:49

Zwykle to ja poluję na muzykę, a tym razem, muzyka upolowała mnie... No bo przecież nie powiem, że upolowałem kawałek starszy niż ja :lol:

Doleciało do mnie z pobliskiej fabryki drewna... Chopom przy robocie tak fajnie wesoło było... I nic dziwnego!!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 lip 2022, o 13:31

I trochę młodsza wspominka - to z dziś :)

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2022, o 23:05

Kuźźźwa... to były czasy!!! _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 sie 2022, o 12:18

A dziś mnie tak naszło do nakurwiania sobie membranami po bębęnkach przy pracy:



NIe jestem jakimś jego wielkim fanem... Oczywiście szacun dla skilla - pełny props, ale ze świętej trójcy zdecydowanie bardziej do mnie trafia Eric Johnson - to jego utwory znam na pamięć, część potrafie wymienić, niektóre kiedyś potrafiłem jakoś tam zagrać....
No. Potem Steve Vai, a Joe Satriani ... no jakoś tak wychodzi, że jest ostatni (choć to chyba on ich wszystkich uczył).
Ale dziś.... no tak... taką mam fazę... I leci!! I nakurwia !!!!
:dance: :dance:
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 1 sie 2022, o 20:56

Satrianiego nie słuchałem zbyt dużo ... no ale gość wymiata nieźle
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 sie 2022, o 22:20

No właśnie ja też nie... bo to takie napierdalanie na wyścigi..

No zobacz dla porównania:



Ta sama załoga, wspólny koncert (nota bene G3 - jeden z najlepszych koncertów wszech czasów IMHO, a koleś jakby z drugiego końca... Dla mnie - bezapelacyjnie lepszego.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 sie 2022, o 10:45

I cisza ... nastała.
Dobra, to zostawmy to narazie, do klimatów takiego klasycznego rocka / bluesa pewnie jeszcze wrócę, ale dziś...
.... dziś mi Justynka kochana dziewczynka zrobiła dzień na łagodnie - przypomniała o istnieniu takiej pani która nazywa się Kate Bush... i dalej poleciało po skojarzeniu klimatycznym... i wyszło coś takiego:





Dobrze wyszło! Przyda się trochę spokojnego słodu na pracowego wnerwa od rana 8-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 sie 2022, o 15:48



:thumb:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 wrz 2022, o 23:37

Tak sobie tylko myślę... czy ja tu kiedyś wrzucałem coś Jethro Tull ...? hmm
Jak nie, to powinienem, a jak tak, to nie zaszkodzi przypomnieć.
Ostatnio mnie na to naszło i wczoraj i dziś Ian Anderson ze swoją ekipą lula mnie do snu.

A kiedyś przy przeglądaniu YT w oko wpadł mi fajny teledysk zrobiony z utworu Locomotive Breath, z najbardziej chyba znanego albumu Aqualung (rok bodajrze 1970 czy coś koło tego - w każdym razie moi starzy się jeszcze nawet nie obwąchiwali, za to Ojciec dobrze znał Jethro Tull i słuchał - a jakże - skąd indziej bym to znał... :) )

Tak czy siak ktoś wpadł na pomysł, żeby połączyć z tym utworem fragment jakiegoś filmu z jeszcze dawniejszych lat i ... zrobił całkiem ciekawy klip.

No to posłuchajmy na dobranoc :) <ziew> <mlask> <mlask>

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 wrz 2022, o 20:13

A dzisiaj YT taką perełkę mi podesłał...A nie, w sumie to nawet nie YT tym razem, tylko JM.
No to zacytujmy:

16-letni syn perkusisty Taylora Hawkinsa daje popis swoich umiejętności w hołdzie zmarłemu w marcu tego roku ojcu.
Jest to pierwszy koncert Foo Figters od czasu śmierci muzyka.

( https://joemonster.org/filmy/119328/Nie ... d_perkusji)



Ojciec jest dumny!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 14:40

A dzisiaj mi się przypomniało o takie co:



Heh.... to były czasy _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach

What's the frequency Kenneth
Był taki jeden prezenter w MTV który mówił [Kenit]

Taki sobie utworek, ciężko powiedzieć co w sobie ma, ale micha się cieszy jak on leci :juppi:
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 1 paź 2022, o 21:16

Panowie się pochwalę w kąciku muzycznym:) Dziecko naszej młodości.
https://www.youtube.com/watch?v=j8kBed5L0Yk
Ten zielony to ja :)
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 1 paź 2022, o 21:48

Fajne, człowiek wielu talentów :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 2 paź 2022, o 07:35

Fajne.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości